تعمیرات یخچال

راهنمای فارسی یخچال مجیک magic | راهنمای کاربردی یخچال مجیک

راهنمای فارسی یخچال مجیک| دفترچه راهنمای فارسی نحوه استفاده مناسب از یخچال

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

یخچال های مجیک از جمله یخچال های محبوب در بازار هستند که قابلیت های متعددی را در اختیار مشتریان قرار می دهند. از آنجایی که کار با یخچال های مدرن برای افراد کمی دشوار است استفاده از مواردی همچون دفترچه راهنما می تواند مفید باشد. در این مقاله قصد داریم به بررسی راهنمای فارسی یخچال مجیک بپردازیم و ببینیم چگونه می توانیم از این وسیله کاربردی به بهترین شکل استفاده کنیم. پس همراه ما باشید.

راهنمای فارسی یخچال مجیک؛ راه اندازی و نصب

زمانی که به هنگام استفاده از یخچال به مشکل بر می خورید باید از افراد متخصص کمک بگیرید. اگر به این افراد دسترسی ندارید یا می خواهید خودتان مشکلات موجود را برطرف کنید استفاده از دفترچه راهنما بهترین گزینه برایتان خواهد بود. اولین موردی که برای استفاده از یخچال باید مدنظر داشته باشید راه اندازی و نصب مناسب آن است. برای اینکه بتوانید یخچال مجیک را راه اندازی کنید باید مراحلی که در ادامه بیان می کنیم را مدنظر داشته باشید:

راهنمای فارسی یخچال مجیک

 • یخچال را در محل مناسبی قرار دهید. اگر یخچال بر روی مکان صاف و یکدست قرار نگیرد و به درستی تراز نشود دردسرهای زیادی برایتان ایجاد می کند.
 • سطحی را برای قرار دادن یخچال انتخاب کنید که کاملا هموار و بدون هیچ گونه شیبی باشد.
 • برای اینکه طول عمر یخچال خود را افزایش دهید بهتر است از یک محافظ برق استفاده کنید. قطع یا وصل شدن مکرر برق آسیب های جبران ناپذیری به وسیله برقی شما می زند و حتی باعث سوختن موتور می شود. استفاده از محافظ جلوی ضررهای احتمالی را می گیرد.

چگونه محل مناسب یخچال مجیک را پیدا کنیم؟

نکته مهم دیگری که ممکن است در راهنمای فارسی یخچال مجیک به دنبال آن باشید پیدا کردن جای مناسب برای قرار دادن یخچال است. برای اینکه یخچال تان دچار آسیب نشود باید آن را به دور از نور آفتاب یا حرارت قرار دهید. تا جایی که ممکن است از قرار دادن یخچال در کنار وسایل حرارتی خودداری کنید. فاصله یخچال با دیوار و سایر وسایل را هم مدنظر داشته باشید. این فاصله بهتر است بین ۵ الی ۱۰ سانتی متر حفظ شود. در صورتیکه فاصله یخچال با دیوار کم باشد هوای مناسب در آن جریان پیدا نمی کند و همین امر مشکلات زیادی به وجود می آورد.

چگونه یخچال مجیک را تراز کنیم؟

تراز کردن یخچال از جمله کارهایی است که باید اهمیت ویژه ای برایش قائل باشید. قبل از اینکه دو شاخه را به برق بزنید باید کار تراز کردن را به پایان رسانده باشید. در این بخش از راهنمای فارسی یخچال مجیک به سراغ این بحث می رویم:

 • ابتدا یخچال را به سمت عقب خم کنید. حالا باید به بخش زیرین آن دسترسی پیدا کنید.
 • قابی که زیر یخچال قرار دارد را از آن جدا کنید.
 •  در مرحله بعدی به کمک آچار پایه های موجود را حرکت دهید. در این شرایط می توانید پایه ها را تا ارتفاعی که دوست داشتید بالا ببرید.
 • از ابزار تراز استفاده کنید تا مطمئن شوید یخچال تان تراز شده است.

چگونه می توانیم یخچال های مجیک را بدون دردسر جا به جا کنیم؟

بهتر است بدانید که بیشتر آسیب های وارد شده به وسایل برقی از طریق جا به جایی نادرست است. اگر می خواهید طول عمر و کارایی دستگاه خود را افزایش دهید باید نحوه جا به جایی آن را بلد باشید. بهترین روش برای جا به جا کردن یخچال های مجیک حمل آن با شیب ۳۰ درجه یا حمل به صورت ایستاده است.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای استفاده از یخچال هوور | آموزش نگهداری از یخچال Hoover

حمل یخچال مجیک

اگر از این قانون تبعیت نکنید ممکن است مشکلات زیادی برای یخچال به وجود بیاید. از حمل یخچال به پشت یا کنار خودداری کنید. مراقب ضربه دیدن یخچال هم باشید.

چگونه می توانیم به درستی از یخچال مجیک استفاده کنیم؟

بعد از اینکه یخچال را راه اندازی و نصب کردید می توانید به سراغ سایر بخش های راهنمای فارسی یخچال مجیک بروید و مراحل مختلفی را در نظر بگیرید. یکی از این مراحل استفاده صحیح از یخچال است. قبل از هر کاری بخش های مختلف یخچال تان را وارسی کنید تا مشکلی نداشته باشند. اگر برایتان ممکن بود قفسه ها را با آب گرم بشویید و خشک کنید. در مرحله بعدی دستگاه را به محافظ وصل کنید تا نوسان برق مشکلی برای آن به وجود نیاورد. تا حد امکان یخچال را در بازه های زمانی معین تمیز کنید. هیچ وقت با دست خیس قسمت هایی که سرد هستند را لمس نکنید. اگر می خواهید یخچال تان بوی بد به خود نگیرد باید آن را با وسایل مناسب تمیز کنید.

نحوه کار با دکمه های صفحه نمایش یخچال مجیک

بخش دیگری که باید با آن آشنا باشید دکمه هایی است که بر روی صفحه نمایش یخچال مجیک قرار دارند. در جدول زیر معنای هر کدام از این دکمه ها را مشاهده می کنید:

 

دکمه های یخچال مجیک معنی دکمه های موجود بر روی یخچال
on/off روشن و خاموش
eco صرفه جویی در مصرف انرژی
lock قفل کردن یخچال
+/- افزایش یا کاهش دمای یخچال
Supercooling افزایش سریع سرمای یخچال
super freezing افزایش سریع سرمای فریزر
alarm هشدار درب یخچال

چگونه می توانیم دمای یخچال مجیک را تنظیم کنیم؟

حالا در این بخش از راهنمای فارسی یخچال مجیک به سراغ تنظیم دمای یخچال می رویم. اگر بدانید که دمای مناسب چقدر می تواند در طراوت و تازگی مواد غذایی تاثیر داشته باشد شگفت زده می شوید. برای اینکه بتوانید دما را عوض کنید می توانید از صفحه نمایشگر بدنه یا دسته ای که داخل آن قرار دارد استفاده کنید. ابتدا دکمه Fridge را بزنید. در صورتیکه مواد غذایی زیادی در یخچال می گذارید بهترین کار این است که از دکمه Super fridge استفاده کنید. در این شرایط دمای مواد غذایی در کمترین زمان کاهش می یابد. کارشناسان توصیه می کنند دمای یخچال را کمتر از ۵ درجه سانتی گراد تنظیم کنید و دمای فریزر را بر روی کمتر از ۱۶ قرار دهید. برای اینکه دمای یخچال ثابت شود باید دو ساعت منتظر بمانید. در این بازه زمانی بهتر است درب یخچال را باز و بسته نکنید.

نکاتی برای تنظیم دما در فصل های مختلف سال

حالا نوبتی هم که باشد نوبت به تنظیم دمای یخچال در فصل های مختلف سال می رسد. برای اینکه یخچال شما بهترین کارایی را داشته باشد می توانید در فصل تابستان دمای آن را روی ۳ یا ۴ درجه و در زمستان روی ۴ یا ۵ درجه قرار دهید. دمای فریزر در فصل گرم بهتر است بر روی منفی ۱۸ و در فصل سرد روی منفی ۱۶ درجه قرار گیرد.

چگونه در مسافرت های طولانی از یخچال خود مراقبت کنیم؟

اگر می خواهید سفر کنید و در راهنمای فارسی یخچال مجیک به دنبال روش های مراقبت از آن هستید این بخش متعلق به شماست. در ادامه نکاتی را بیان می کنیم که استفاده از آن ها می تواند برایتان مفید باشد:

مراقبت از یخچال

 • در صورتیکه مدت زمان سفرتان کوتاه است می توانید فقط مواد فاسد شدنی را از آن خارج کنید.
 • باقی مواد را در ظرف های مناسب بگذارید و بسته بندی کنید.
 • اگر برایتان ممکن است یخچال را دور از حرارت نگه دارید و از یک محافظ استاندارد برای مراقبت از آن استفاده کنید.
 • اگر می خواهید برای مدت زمان طولانی سفر کنید باید مواد غذایی خراب شدنی را کاملا از یخچال خارج کنید و یخچال خود را تمیز نمایید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  تعرفه تعمیرات یخچال و فریزر

چگونه می توانیم یخچال مجیک را تمیز کنیم؟

اگر به سراغ دفترچه راهنمای یخچال مجیک بروید ممکن است اطلاعات زیادی درباره تمیز کردن یخچال پیدا نکنید. به همین خاطر در این بخش می خواهیم نکاتی که برای تمیزی یخچال مفید است را با هم بررسی کنیم.

تمیز کردن یخچال مجیک

 • قبل از اینکه بخواهید یخچال مجیک را تمیز کنید باید آن را از برق خارج کنید. ابتدا یخچال را به سمت جلو هدایت کنید تا به بخش های مختلف آن دسترسی داشته باشید.
 • به کمک جاروبرقی قسمت های پشتی را تمیز کنید. وجود گرد و غبار در این بخش می تواند عملکرد دستگاه را تحت تاثیر خود قرار دهد.
 • مواد غذایی را از یخچال خارج کنید تا بتوانید قفسه ها را با مواد شوینده تمیز نمایید.
 • داخل یخچال را هم به کمک پارچه ای تمیز کنید. اگر می خواهید داخل یخچال را بشویید بهتر است از مواد شوینده مناسب استفاده کنید. گاهی از اوقات ترکیب جوش شیرین، سرکه و آب داغ بهترین گزینه برای تمیز کردن است.
 • حالا که قفسه ها را شسته و خشک کرده اید می توانید آن ها را سر جایشان بگذارید.

چگونه می توانیم یخچال خوشبویی داشته باشیم؟

بوی بد یخچال از جمله معضلاتی است که افراد با آن روبرو هستند. اگرچه روش های مختلفی برای خوشبو کردن یخچال وجود دارد اما در این بخش از راهنمای فارسی یخچال مجیک می خواهیم به سراغ تکنیک های کاربردی تر برویم.

 • کمی قهوه تازه بردارید و در ظرفی تمیز و خشک قرار دهید. سپس این ظرف را درون یخچال بگذارید. اگر این ظرف ۲ یا ۳ روز در یخچال بماند بوی بد آن رفع می شود.
 • برای از بین بردن بوی بد یخچال می توانید از جوش شیرین هم استفاده کنید.
 • اگر یخچال را در بازه های زمانی معین تمیز کنید و روش های شستشوی آن را بلد باشید هرگز با بوی بد آن روبرو نخواهید شد.

چگونه می توانیم مواد غذایی را در یخچال مجیک نگه داریم؟

از جمله مسائل مهمی که به هنگام استفاده از یخچال باید مدنظر داشته باشید مدت زمان نگهداری مواد غذایی در آن است. همانطور که می دانید مواد غذایی مختلف ماندگاری متفاوتی در یخچال دارند. اگر با این موضوع آشنا باشید می توانید مواد غذایی سالم تر و خوشمزه تری داشته باشید.

به عنوان مثال کمپوت و کنسرو برای ۲ سال، ماست ۳۰ روز، پنیر ۶ ماه، پنیر پیتزا ۶ ماه، شیر ۳ روز، دوغ ۳ ماه، گوشت گوساله ۳ الی ۵ روز، گوشت ماهی ۱ الی ۲ روز در یخچال قابل نگهداری هستند.

چگونه می توانیم طول عمر یخچال خود را افزایش دهیم؟

اگر در راهنمای فارسی یخچال مجیک به دنبال روش های افزایش طول عمر و کارایی دستگاه خود هستید بهتر است به نکاتی که در ادامه می گوییم توجه کنید:

 • یخچال خود را در جای مناسبی بگذارید. مکان نامناسب یخچال می تواند آسیب های زیادی به آن بزند.
 • از محافظ برق استاندارد و مناسب استفاده کنید تا نوسانات برق آسیبی به یخچال تان وارد نکند.
 • دمای مناسبی برای یخچال انتخاب کنید.
 • فیلترهای یخچال خود را به طور منظم تمیز کنید.
 • سرویس دوره ای یخچال از آسیب های احتمالی آن می کاهد.
 • یخچال خود را به طور مرتب تمیز کنید و از مواد شوینده مناسب برای اینکار بهره ببرید.
تعمیر یخچال شبانه روزی

31

راهنمای فارسی یخچال مجیک

امتیاز سردبیر

جمع امتیاز

در این مقاله می خواهیم به سراغ راهنمای فارسی یخچال مجیک برویم و نکات مختلفی را با هم مرور کنیم.

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا