مجله لوازم خانگی

خدمات تعمیرات چرخ گوشت فیلیپس Philips

نمایندگی تعمیرات چرخ گوشت فیلیپس Philips در تهران |خدمات رسمی تعمیر چرخ گوشت

اگر شما هم در منزل از چرخ گوشت فیلیپس استفاده می کنید ممکن است در هنگام استفاده از چرخ گوشت فیلیپس با مشکل خرابی دستگاه رو به رو شوید ما می‌خواهیم در این مقاله شما را با مشکلات رایج چرخ گوشت آشنا کرده و روش عیب یابی و برطرف کردن آن را هم برای تان توضیح دهیم.

مشکلات متداول در چرخ گوشت فیلیپس

گاهی ممکن است چرخ گوشت شما با مشکلات ساده ای روبرو شود که شما بتوانید با بعضی از تکنیک های آسان و راحت آن را برطرف کنید رعایت این تکنیک ها باعث افزایش طول عمر دستگاه شما خواهد شد در ادامه می خواهیم برای شما مشکلات متداول را در چرخ گوشت فیلیپس بیان کرده و تکنیک های برطرف کردن این مشکلات را هم برای تان توضیح دهیم:

  •  گوشت خوب چرخ نمی‌شود.
  • چرخ گوشت فیلیپس در هنگام کار صدای زیادی می دهد.
  • هنگام استفاده کردن از چرخ گوشت، گوشت از آن بیرون نمی‌آید.
  •  دستگاه چرخ گوشت کار نمی‌کند.
  • موتور دستگاه جرقه می زند.

دلایل کند شدن چرخ گوشت چیست؟

یکی از متداول ترین مشکلات چرخ گوشت فیلیپس این است که تیغه آن کند می شود این موضوع باعث می شود گوشت به مقدار دلخواه شما چرخ نشود و یا اینکه ممکن است باعث چرخ نشدن گوشت شود در ادامه می خواهیم برای شما دلایل بروز این مشکل را توضیح دهیم:

۱- تیغه چرخ گوشت اشتباه نصب شده است

به شما توصیه می کنیم هر بار که از چرخ گوشت خود استفاده می کنید تمام اجزای چرخ گوشت را کاملاً بشویید و خشک کنید و سپس آن را درست در جای خود بگذارید اگر تیغه به طور اشتباه در دستگاه نصب شود باعث از دست دادن کارایی شده و گوشت را هم خوب چرخ نمی‌کند.

۲- کند شدن پنجره و تیغه چرخ گوشت فیلیپس

مرور زمان و استفاده زیاد از چرخ گوشت باعث می شود که پنجره و تیغه کند شود و کیفیت خود را از دست بدهد برای اینکه این مشکل را برطرف کنید بهتر است که پنجره و تیغه را تیز کرده و در صورت لزوم آنها را عوض کنید البته تیز کردن تیغه ها هزینه کمتری دارد.

نکته مهم: اگر میوه های اسیدی مثل پیاز در چرخ گوشت بریزید باعث می شود که تیغه های چرخ گوشت فیلیپس شما کند شود.

چرخ گوشت فیلیپس

۳- استفاده طولانی از چرخ گوشت

بعضی از افراد برای چرخ کردن گوشت خود به دستگاه فشار زیادی وارد کرده و همه گوشت ها را در یک نوبت در چرخ گوشت می ریزند این کار باعث می شود که به چرخ گوشت فشار زیادی وارد شده و نتواند همه گوشت ها را خوب چرخ کند. توصیه می کنیم گوشت ها را به نوبت داخل دستگاه بریزید و کمی به چرخ‌ گوشت اجازه استراحت بدهید تا چرخ گوشت شما خنک شود. زمانی که شما مجاز به استفاده از چرخ گوشت فیلیپس خود هستید در حدود نیم ساعت می باشد بعد از آن بهتر است دستگاه را خاموش کرده و بعد از اینکه خنک شد دوباره از آن استفاده کنید

پیشنهاد آی‌بک امداد :  مشکلات متداول تلویزیون فیلیپس

۴- استفاده کردن از تکه های بزرگ گوشت

اگر شما در چرخ گوشت خود از تکه های بزرگ گوشت استفاده کنید باعث می شود کیفیت گوشت چرخ کرده شما پایین آمده و همچنین فشار زیادی به دستگاه چرخ گوشت فیلیپس وارد شود توصیه می کنیم ابتدا گوشت را به تکه های کوچک تقسیم کنید و سپس آن را چرخ کنید تا به دستگاه شما فشار زیادی وارد نشود.

۵- استفاده کردن از گوشت استخوان دار

یکی از موارد مهمی که می تواند آسیب زیادی به چرخ گوشت و همچنین تیغه آن را وارد کند استفاده از گوشت استخوان دار می باشد چرخ گوشت نمی‌تواند استخوان را چرخ کند بنابراین فشار زیادی به دستگاه وارد شده و قدرت چرخ کردن دستگاه کم می شود همچنین باعث کند شدن و گاهی هم شکستن پنجره و یا تیغه چرخ گوشت خواهد شد. اگر گوشت شما با استخوان باشد باعث می شود دستگاه صدای زیادی تولید کند سعی کنید هیچگاه گوشت را با استخوان داخل چرخ گوشت نریزید ابتدا استخوان را از گوشت  جدا کنید سپس آن را چرخ کنید.

۶- چرخ کردن گوشت گرم

قبل از اینکه گوشت را چرخ کنید ابتدا به موارد مهمی توجه کنید گوشت را به تکه های کوچک تقسیم کرده و چند ساعتی بگذارید در فریزر بماند تا کمی سفت و سرد شود این کار شما باعث خواهد شد که گوشت به راحتی چرخ شود ولی اگر گوشت را بطور گرم داخل چرخ گوشت بریزید هم به دستگاه شما فشار وارد می شود و هم اینکه گوشت به خوبی چرخ نخواهد شد.

۷- استفاده کردن از گوشت با پوست و چربی زیاد

بعضی وقت ها گوشت شما دارای پوست و چربی زیادی است مانند گوشت گوسفند که معمولاً دارای چربی و پوست می باشد چرخ کردن این گوشت ها در چرخ گوشت باعث می شود که پوست و چربی به دور قطعات داخل چرخ گوشت بپیچد و چرخ گوشت در کارکرد خود دچار اختلال شود بهتر است که ابتدا پوست ها را از گوشت جدا کرده و چربی گوشت را هم کم کنید تا گوشت شما به راحتی چرخ شود.

دلایل روشن نشدن چرخ گوشت فیلیپس چیست؟

مصرف برق چرخ گوشت بسیار بالا است و اگر شما برای مدت طولانی از آن استفاده کنید به جریان برق فشار وارد آورده و سیم‌های پریز برق می سوزد برای اینکه روشن نشدن چرخ گوشت را عیب یابی کنید ابتدا باید پریز برق را امتحان کنید و از سلامت آن مطمئن شوید.

بعضی از چرخ گوشت ها دو شاخه های فیوزدار دارند که ممکن است فیوز دو شاخه ها قطع شده باشد اگر دو شاخه ها و سیم و برق خانه مشکلی نداشت باید کلید پاور چرخ گوشت را بررسی کنید. کلیدهای چرخ گوشت چراغی دارند که در هنگام فعال بودن چراغ روشن خواهد شد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات تعمیرات کولر گازی فیلیپس

اگر موارد بالا را بررسی کردید و مشکلی نبود احتمال دارد روشن نشدن چرخ گوشت فیلیپس به دلیل خراب شدن موتور باشد. دلایل مختلف دیگری هم می تواند باعث روشن نشدن چرخ گوشت شود مانند: خراب شدن آرمیچر، خراب شدن قطب‌های هسته و خراب شدن زغال ها مواردی هستند که ممکن است باعث روشن نشدن چرخ گوشت شوند برای اینکه مشکل را بررسی کنید بهتر است به تعمیرکار چرخ گوشت مراجعه کنید.

دلایل صدای ناهنجار در چرخ گوشت فیلیپس چیست؟

بسیاری از مصرف کنندگان از صدای زیاد چرخ گوشت خود گله می کنند البته قابل ذکر است که بگوییم چرخ گوشت جزو وسایل پر سرو صدا می باشد ولی اگر صدای آن بیشتر از حد معمول بود باید حتماً دلایل بروز این مشکل را پیدا کنید.

صدای زیاد در چرخ گوشت احتمال دارد به دلیل فاسد شدن گریس چرخ دنده ها باشد و یا امکان دارد بعد از گذشت مدتی گریس نشت کند و جعبه دنده گریس نداشته و خالی شود این باعث صدای غیر عادی و زیاد در دستگاه چرخ گوشت فیلیپس شما خواهد شد اگر گریس را تعویض کنید صدای زیاد چرخ گوشت از بین می رود.

البته دقت داشته باشید امکان دارد چرخ دنده ها شکسته و یا ساییده شده باشد قبل از اینکه شما گریس را تعویض کنید ابتدا چرخ دنده ها را چک کنید در صورت ساییده شدن و یا شکستگی چرخ دنده ها، باید آنها را عوض کنید تا هنگام استفاده از چرخ گوشت سر و صدای زیادی تولید نشود.

اگر موارد گفته شده را بررسی کرده و انجام دادید ولی هنوز چرخ گوشت شما صدای زیادی داشت حتماً باید موتور چرخ گوشت فیلیپس بررسی شود احتمال دارد یاتاقان موتور گشاد کرده باشد و این باعث صدای زیاد از دستگاه می شود. برای برطرف کردن مشکل باید یاتاقان ها را عوض کنید. پیشنهاد می‌کنیم که برای بررسی کردن و تعویض یاتاقان ها حتماً به تعمیرکار مجرب مراجعه کنید زیرا این کار نیاز به تخصص دارد.

دلایل بیرون نیامدن گوشت از چرخ گوشت فیلیپس چیست؟

اگر در هنگام استفاده از چرخ گوشت متوجه شدید که گوشت از چرخ گوشت به راحتی بیرون نمی‌آید به احتمال زیاد تیغه چرخ گوشت شما کند شده است و یا گوشت شما دارای پوست و چربی می باشد یکی از راهکارهای برطرف کردن مشکل این است که تکه کوچکی نان خشک را هنگام چرخ کردن به گوشت اضافه کنید و اگر تیغه چرخ گوشت شما کند شده بود باید آن را تیز کنید و یا در صورت نیاز آن را عوض کنید.

چرخ گوشت فیلیپس

نتیجه گیری

در این مطلب تلاش کردیم شما را با مشکلات متداول در چرخ گوشت فیلیپس آشنا کنیم و به بررسی دلایل خرابی و روش های برطرف کردن آن پرداختیم. شما می توانید هر گونه پیشنهاد و انتقاد و یا سوالی در مورد مشکلات به وجود آمده برای چرخ گوشت فیلیپس خود داشتید از طریق بخش نظرات با ایبک امداد تماس بگیرید تا به وسیله متخصصین ایبک امداد راهنمایی شوید.

خدمات تعمیرات چرخ گوشت فیلیپس Philips

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

دلایل بیرون نیامدن گوشت از چرخ گوشت فیلیپس چیست؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا