خدماتخدمات فاضلاب و لوله بازکنی

آیا نوشابه میتواند لوله فاضلاب را باز کند ؟

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

آیا می‌دانستید که فقط با اسید فسفریک می‌توانید گرفتگی فاضلاب را باز کنید؟ باز کردن لوله فاضلاب با نوشابه عجیب به نظر می‌رسد اما علم این را می‌گوید که شدنی است! شما هیچ ایده‌ای در مورد قدرت اسید فسفریک ندارید. می‌توان از آن برای رفع گرفتگی لوله‌ها استفاده کرد. ممکن است تعجب کنید اگر بدانید که ریختن نوشابه در لوله فاضلاب برای برخی گرفتگی‌ها موثر است. به طور خاص، شما به یک نوشابه با رنگ تیره (مانند کوکاکولا یا پپسی) نیاز دارید. این نوع نوشیدنی گازدار معمولاً حاوی مقدار زیادی اسید فسفریک است که با صرف زمان کافی می‌تواند برخی از انواع گرفتگی‌ها را از بین ببرد.

ما در این مقاله از سایت ایبک قصد داریم تا با شما عزیزان در رابطه با باز کردن لوله فاضلاب با نوشابه بحث نماییم. با ما تا انتهای این مقاله کاربردی همراه باشید.

باز کردن لوله فاضلاب با نوشابه

باز کردن لوله فاضلاب با نوشابه چگونه موثر است؟

نوشابه یک ماده پاک کننده بهتر از برخی از مواد شیمیایی حذف زهکش مسدود شده است. نوشابه یک عامل حل کننده قوی است که حتی می‌تواند ناخنی را که در آن قرار داده شده است را در مدت زمان طولانی حل کند. نوشابه‌های کولا طعم متمایزی دارند که مردم آن را به دلیل محتوای اسید فسفریک موجود در آن دوست دارند. اسید فسفریک موجود در کولا از رشد کپک و باکتری در مایع شیرین جلوگیری می‌کند.

اسید فسفریک یک عامل تمیز کننده موثر فاضلاب است، اگرچه آنقدر که به نظر می‌رسد سمی نیست. اما می‌تواند زهکش مسدود شده شما را بدون هیچ آسیبی به لوله‌های شما پاک کند. اسید فسفریک از فسفر تولید می‌شود که به طور طبیعی در بسیاری از غذاها فراوان است. باز کردن لوله فاضلاب با نوشابه امری است که همه افراد می‌توانند آن را انجام بدهند تا از اثرات شگفت انگیز آن تعجب کنند.

برای تمیز کردن موثر فاضلاب با کولا، یک بطری کولای دو لیتری تهیه کنید و برای مدتی در دمای اتاق نگهداری کنید. سپس آن را در آبکش بریزید و اجازه دهید حدود دو ساعت قبل از ریختن آب داغ، دم بکشد و خورنده شود. اسید فسفریک هر گونه تجمعی را که باعث انسداد می‌شود را تجزیه می‌کند. همچنین می‌تواند سایر لکه‌های سخت مانند رسوبات آهکی را که پاک کننده‌های معمولی شما با آن‌ها دست و پنجه نرم می‌کنند، از بین ببرد.

ممکن است موانعی وجود داشته باشد که اسید فسفریک نتواند آن را حل کند، بنابراین اگر زهکشی از باز شدن امتناع کرد، می‌توان از یک تکه سیم بلند با انتهای خمیده مانند رخت آویز برای رفع هرگونه انسداد مرموز زهکش استفاده کرد. با استفاده از این فرآیند برای رفع انسداد تخلیه، می‌توانید به لوله خود آسیب بزنید. تماس با لوله کش حرفه‌ای خود در این مرحله ایمن ترین حرکت است.

باز کردن لوله فاضلاب با نوشابه چگونه به ما کمک می‌کند؟

نوشابه حاوی اسید فسفریک است. نوشابه‌ها این اسید را اضافه می‌کنند تا طعم تند را به مردم بدهد. مطمئنم این چیزی است که شما در نوشابه ها دوست دارید. اینطور نیست؟ این اسید فسفریک به جلوگیری از رشد کپک و باکتری در مایع شیرین کمک می‌کند. حالا سوال بزرگ شما را حل کرده است. اسید فسفریک به تمیز کردن زهکشی بدون مواد سمی کمک می‌کند. از این رو لازم نیست نگران آن قسمت باشید.

اسید فسفریک از فسفر ساخته می‌شود که به طور طبیعی در بسیاری از غذاها یافت می‌شود. باید در حد اعتدال مصرف شود اما دستشویی شما آسیبی نمی‌بیند! فقط معده ما برای چنین اسیدهایی ساخته نشده است. باز کردن لوله فاضلاب با نوشابه یکی از منحصر به فردترین روش‌هایی است که تا به حال با آن آشنا شده‌اید.

برای رفع گرفتگی مجرای فاضلاب، مطمئن شوید که نوشابه تیره رنگی دارید. همچنین مواد تشکیل دهنده را بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که اسید فسفریک ذکر شده در مواد تشکیل دهنده را مشاهده می‌کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  آشنایی با انواع روش لوله بازکنی فاضلاب و حمام

باز کردن لوله فاضلاب با نوشابه

چگونه با نوشابه فاضلاب را تمیز کنیم؟

  • بطری دو لیتری نوشابه را بیاورید تا به دمای اتاق برسد.
  • کل بطری را در زهکشی مسدود شده بریزید.
  • اجازه دهید حداقل یک یا دو ساعت در زهکشی بماند (یا حتی تا ۲۴ ساعت برای گرفتگی های سرسخت).
  • آبکش را با آب جوش بشویید.
  • در صورت لزوم تکرار کنید.

اگر زهکش هنوز گرفتگی ندارد، احتمال دارد اسید فسفریک حل نشده باشد. از یک تکه سیم بلند (مثلاً یک رخت آویز) با انتهای قلاب دار برای باز کردن انسداد مجرای فاضلاب استفاده کنید.

مزایا و معایب باز کردن لوله فاضلاب با نوشابه

یکی از مزایای بزرگ استفاده از نوشابه این است که کاملا بی خطر هستند. برخلاف اسید هیدروکلریک یا موریاتیک، در تماس با پوست و چشم شما باعث تحریک پوست و سوختگی نمی‌شوند. همچنین بوی بد تولید نمی‌کند و نیازی به اقدامات احتیاطی زیادی ندارد. تقریباً می‌توانید آن را در هر فروشگاه رفاهی نزدیک خود خریداری کنید.

یکی از معایب استفاده از نوشابه این است که زمان بیشتری برای کار کردن نیاز دارد. اسید کلریدریک یا آنهایی که دارای مواد بسیار خورنده هستند می‌توانند گرفتگی‌ها را خیلی سریعتر از بین ببرند. در مورد نوشابه، اگر زهکشی سرسختی دارید، ممکن است مجبور شوید آن را حدود ۲۴ ساعت در فاضلاب بگذارید.

نحوه استفاده از نوشابه برای باز کردن لوله فاضلاب

برای شروع، ۲ لیتر کوکای رژیمی یا پپسی خریداری کنید. اگر نوشابه خود را از یخچال تهیه کردید، بگذارید بماند و با دمای اتاق تنظیم شود. وقتی به دمای مناسب رسید، آن را در آبکش بریزید. اجازه دهید حدود یک یا دو ساعت در لوله‌ها بماند، در حالی که آب را گرم می‌کنید یا می‌جوشانید.

پس از ۱ تا ۲ ساعت، اگر لوله‌های شما فلزی یا آهنی هستند، لوله‌های فاضلاب را با آب جوش بشویید. اگر لوله‌های شما از PVC ساخته شده‌اند، ریختن آب داغ (نه جوش) این کار را انجام می‌دهد. اگر جریان آب همچنان کند است، این فرآیند را تکرار کنید. اگر گرفتگی دائمی است، ممکن است لازم باشد قبل از شستشو با آب جوش یا داغ، اجازه دهید نوشابه به مدت ۲۴ ساعت در فاضلاب بماند.

اگر پس از تمام این موارد، هنوز گرفتگی را از بین نبرده‌اید، ممکن است زمان آن رسیده باشد که یک لوله کش اضطراری وارد عمل شود. ممکن است برای چشمان آموزش ندیده یک گرفتگی ساده به نظر برسد، با این حال، ممکن است زمینه‌ای وجود داشته باشد. موضوعی که نیاز به توجه یک متخصص دارد.

باز کردن لوله فاضلاب با نوشابه

چند واقعیت در رابطه با باز کردن لوله فاضلاب با نوشابه

چند واقعیتی که باید در رابطه با باز کردن لوله فاضلاب با نوشابه بدانید. این موارد به شما کمک می‌کند تا استفاده درستی از نوشابه برای باز کردن لوله فاضلاب خود داشته باشید.

نوشابه محلولی سبک‌تر از پاک کننده فاضلاب است

یکی از مواد اصلی موجود در نوشابه اسید فسفریک است. اگر بیش از حد از آن بنوشید این ماده نه تنها می‌تواند دندان‌های شما را خراب کند، بلکه برای پاک کردن کثیفی لوله‌های شما که باعث گرفتگی می‌شود نیز موثر است.

در حالی که اسید فسفریک یک عنصر قوی برای تجزیه مواد است، اما هنوز هم نسبت به استفاده از پاک کننده‌های شیمیایی که در فروشگاه خریداری می‌شود، بر روی لوله‌های شما سوز آور کمتری دارد.

نوشابه برای گرفتگی‌های کوچکتر توصیه نمی‌شود

از آنجایی که نوشابه به هر چیزی که با آن تماس پیدا می‌کند می‌چسبد، می‌خواهید مطمئن شوید که از این روش برای گرفتگی‌های بزرگ‌تر که فراتر از تخلیه آهسته است استفاده کنید. هنگامی که نوشابه با یک گرفتگی بزرگ مواجه می‌شود، اسیدیته موجود در نوشیدنی به سرعت هرگونه کثیفی را از بین می‌برد.

با این حال، اگر با یک گرفتگی کوچک سر و کار دارید و سعی می‌کنید از نوشابه به عنوان یک راه حل سریع استفاده کنید، توجه داشته باشید که نوشابه می‌تواند پسماندهای چسبنده‌ای از خود به جای بگذارد که می‌تواند در آینده منجر به گرفتگی شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  علت بالا آمدن چاه دستشویی چیست؟

برای گرفتگی‌های کوچک‌تری که هنوز هم می‌خواهید خودتان آن‌ها را برطرف کنید، از آشفتگی چسبنده اجتناب کنید و ترکیبی از ۱ فنجان جوش شیرین و ۱ فنجان سرکه را امتحان کنید.

آیا نوشابه رسوبات آهک را از بین می‌برد؟

بله. اسید موجود در نوشابه به حل شدن رسوب آهک کمک می‌کند و چندین نمونه از آن برای تمیز کردن توالت‌ها، کتری‌های رسوب زدایی و موارد دیگر وجود دارد. اما آیا ما نوشابه را به عنوان یک رسوب زدا توصیه می‌کنیم؟ خیر. در حالی که نوشابه دارای موادی است که به آن اجازه می‌دهد رسوبات آهکی را حل کند، همچنین دارای محتوای قند بالایی است، به این معنی که باید سطوحی را که از نوشابه استفاده کرده‌اید برای بار دوم تمیز کنید تا باقی مانده چسبناک و شکر روی آن سطوح را پاک کنید.

محصولات خانگی مشابه دیگری نیز وجود دارند که سطوح را چسبناک نمی‌گذارند. بهترین مثال سرکه سفید است. سرکه سفید نه تنها به این دلیل بهتر است که اثری از خود به جای نمی‌گذارد، بلکه اسیدی‌تر از نوشابه است و رسوبات سنگ آهک سرسخت را خیلی سریع تر پاک می‌کند.

باز کردن لوله فاضلاب با نوشابه

روش‌های جایگزین نوشابه

مانند نوشابه، وسایل خانگی دیگری نیز وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها برای رفع گرفتگی فاضلاب استفاده کنید. استفاده از جوش شیرین و سرکه توسط بسیاری از لوله کش‌ها به شدت توصیه می‌شود. اگر دوست دارید مسیر دوستدار محیط زیست را طی کنید، جوش شیرین و سرکه راه حلی هستند. ۱ فنجان جوش شیرین بریزید و سپس سرکه را روی آن بریزید. وقتی کف تشکیل شد، اجازه دهید ۱۵-۲۰ دقیقه بماند. سپس، آب جوش بریزید تا مخلوط شسته شود. در صورت لزوم فرآیند را تکرار کنید.

نحوه رفع گرفتگی زهکشی با روش‌های دیگر

گرفتگی زهکشی‌ها معمولاً نیاز به توجه یک متخصص فاضلاب مسدود شده دارد، اما چندین درمان خانگی ساده وجود دارد که می‌توانید خودتان برای رفع گرفتگی فاضلاب امتحان کنید. روش‌های ساده زیر ممکن است در رفع گرفتگی مجرای فاضلاب شما موثر باشد:

پیستون

سینک خود را تا نیمه پر کنید و مطمئن شوید که بهترین لباس خود را نمی‌پوشید. قبل از پایین آوردن فشار روی پیستون، مطمئن شوید که آب کافی در آن وجود دارد (نه فقط هوا) زیرا از فشار آب برای پاک کردن گرفتگی استفاده خواهید کرد.

پیستون را کاملاً روی سوراخ سینک قرار دهید و به آرامی اما محکم فشار دهید. اگر متوجه شدید که آب به آرامی شروع به تخلیه کرده است، این کار را تکرار کنید. اگر به سرعت تخلیه شود، انسداد را با موفقیت برطرف کرده‌اید.

رخت آویز

یک رخت آویز سیمی را صاف کنید و یک سر آن را خم کنید تا یک قلاب کوچک ایجاد کنید. از روکش زهکشی عبور کنید تا موها یا ضایعات از بین بروند. پس از آن، آب داغ را اجرا کنید تا همه چیز آزادانه حرکت کند. این روش زمانی موثرتر است که انسداد در ۵ تا ۱۰ سانتی متر اول تخلیه باشد.

آب گرم

اگر گرفتگی فاضلاب ناشی از تجمع چربی باشد، ساده ترین راه حل، ریختن آب داغ در فاضلاب است. آب شیر احتمالاً به اندازه کافی داغ نیست (چون با وجود آب شیر، چربی جمع شده است)، بنابراین بهتر است ابتدا مقداری آب را در یک کتری یا یک قابلمه بزرگ بجوشانید و به سادگی آن را به آرامی در فاضلاب بریزید.

با این حال، اگر لوله‌های PVC دارید، این کار توصیه نمی‌شود، زیرا آب جوش می‌تواند باعث آسیب لوله شود. ممکن است مجبور شوید چندین بار آب داغ را در مجرای فاضلاب خود بریزید، قبل از اینکه به رفع انسداد کمک کند، اجازه دهید آب در بین آن خنک شود.

باز کردن لوله فاضلاب با نوشابه

سخن پایانی

امیدواریم که از خواندن این مقاله تحت عنوان باز کردن لوله فاضلاب با نوشابه استفاده کافی را برده باشید. اگر این مقاله را دوست داشتید آن را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارید و با این کار خود از ما حمایت کنید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

باز کردن لوله فاضلاب با نوشابه چگونه میسر است؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله ای برای آشنایی با باز کردن لوله فاضلاب با نوشابه چگونه میسر است؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا