تعمیرات یخچال

تعمیر یخساز یخچال پروفایل Profile | نحوه راه اندازی یا خاموش کردن یخساز پروفایل

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

حفظ و نگهداری از مواد غذایی از دیرباز دغدغه انسان ها بوده است و سبب اختراع یخچال و یخچال فریزر شده. امروزه یخچال های بسیار پیشرفته ای در دنیا تولید می شود. از شرکت های معروف قدیمی در تولید وسایل الکترونیکی و خانگی جنرال الکتریک است. کیفیت تولیدات این کمپانی در جهان شهره است. یخچال پروفایل از برندهای جدید جنرال موتور است که کیفیت محصولات آن و تکنولوژی روزی که در ساخت این وسایل به کار رفته ممتاز است. این یخچال هوشمند است و دارای ویژگی هایی است که آن را از نمونه های قدیمی یخچال و ساید بای ساید متمایز می کند. در این مطلب می خواهیم شما را با یخچال پروفایل و ویژگی های آن آشنا کنیم و نحوه تعمیرات این یخچال و تأمین قطعات حرفه ای آن را با شما در میان بگذاریم.

معرفی یخچال پروفایل

یخچال پروفایل دستگاهی پیشرفته است که از دانش روز در ساختش بهره گرفته شده است. این یخچال از نوع دستگاه های هوشمند است که قابلیت وصل شدن به وای فای دارد. یخچال پروفایل از زیر شاخه های شرکت چند ملیتی جنرال الکتریک است که در تولید محصولات الکترونیکی و فضایی و حتی جنگ افزارها نامدار است. این ابر شرکت جهانی در سال ۲۰۱۲ در فهرست فوبز جایگاه سوم بزرگترین کمپانی های جهان را به خود اختصاص داده است. در واقع پروفایل نامی برای یکی از مدل های پیشرفته و پرطرفدار یخچال های تولید شده این شرکت است. یخچال ساید بای ساید پروفایل در سری های جدید خود مجهز به سیستم ارائه نوشیدنی های سرد و گرم است و کدهای ارور هشداردهنده دارد.

راه اندازی یا خاموش کردن یخساز پروفایل

یخساز پروفایل را می توانید خاموش یا روشن کنید. جهت راه اندازی یخساز یخچال پروفایل در بعضی از مدل هایش کلیدهایی روی صفحه نمایشگر آن که روی درب قرار دارد تعبیه شده است. دکمه های آیس آف/ آیس آن که از طریق فشار بر آن ها می توانید یخساز پروفایل را روشن یا خاموش کنید. ریست کردن یخساز پروفایل هم به راحتی توسط خودتان انجام می شود. برای این کار باید در زمان روشن بودن یخچال درب آن را بگشایید و بعد درب قسمت یخساز را باز کنید و سپس دکمه قرمز رنگ ویژه ریست را بزنید و چند ثانیه آن را نگه دارید و بعد رها کنید.

یخچال پروفایل

نحوه عیب یابی مشکلات یخ ساز پروفایل

یخچال پروفایل احتمال دارد دچار خرابی هایی شود. از جمله خرابی های یخچال پروفایل گرم شدن یخچال و یخ ساز است. ممکن است گاز مبرد یخچال کم شده باشد و یا کمپرسور دستگاه خراب شده باشد. برای تشخیص دلیل عدم یخ سازی یخچال پروفایل لازم است که متخصص این کار با شناسایی ارورهای موجود در یخچال عیب اصلی آن را بیابد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  سرد نکردن یخچال | دلایل فنی سرد نشدن یخچال

در عیب یابی یخچال پروفایل باید نکات زیر بررسی شود:

 • ممکن است عدم یخسازی به دلیل گرفتگی فیلتر آب باشد. در این صورت لازم است که فیلتر آب تعویض شود.
 • فشار آب ورودی یخچال باید کافی باشد و در صورت کم بودن آن یخساز در ساخت یخ ناتوان خواهد بود.
 • کم بودن گاز مبرد نیز که به دلایل گوناگونی رخ می دهد از دلایل عدم ساختن یخ در یخساز یخچال پروفایل است.
 • باید از روشن بودن یخساز مطمئن باشید زیرا خاموش بودنش می تواند باعث عدم یخسازی در یخچال شود.

ایراد دیگری که ممکن است یخساز پروفایل را درگیر کند، خارج نشدن یخ از آن است که دلایل گوناگونی دارد. چسبیدن یخ ها به هم، گیر کردن اهرم های انتقال دهنده یخ ها به دلیل خرابی یا سفتی، پر شدن بیش از حد یخ در یخساز و… از جمله این دلایل است. چسبیدن یخ ها به هم نیز خودش دلایل گوناگونی دارد. ممکن است مدت طولانی ای از یخساز استفاده شده باشد و یخ های آن خالی نشده باشد. توصیه می شود در زمانی که نیازی به یخساز و تولید یخ ندارید آن را خاموش کنید. اهرم های کنترل یخساز هم ممکن است از فعالیت باز مانده باشد و فرایند یخسازی را دچار مشکل کرده باشد.

نکات مهم ایمنی و نگهداری از یخچال پروفایل

 • محل قرار گرفتن یخچال پروفایل نباید خیس و مرطوب باشد وگرنه بدنه آن زود پوسیده می شود.
 • لازم است که یخچال بر روی سطحی کاملا صاف گذاشته شود و هیچ زیر اندازی زیرش قرار داده نشود.
 • فاصله یخچال پروفایل از دیوار باید به اندازه باشد تا هوا به خوبی در پشت آن جریان داشته باشد.
 • وسایل گرمازا باید از یخچال فاصله داشته باشد تا به موتور آن فشار وارد نشود.
 • یخچال را در محل آفتابگیر و نور و گرمای شدید قرار ندهید.
 • پیش از اینکه مواد غذایی یا آب داغ را در یخچال بگذارید صبر کنید تا دمایشان ولرم شود. موتور یخچال پروفایل برای خنک کردن غذاهای داغ باید فعالیت زیادی داشته باشد و این موجب صدمه به آن می شود.
 • یخچال را در فواصل کوتاه تمیز کنید و برای تمیز کردن آن را کاملا از برق بکشید.
 • مواد غذایی دور ریختنی و فاسد و… را زود از یخچال خارج کنید و انباشت بی دلیل در یخچال نداشته باشید.
 • سرویس دهی سالانه یخچال بسیار در بیشتر کردن عمر دستگاه و پیشگیری از هزینه های هنگفت مفید است.
 • به ارورهای روی صفحه دیسپلی یخچال پروفایل توجه کنید و در صورت مشاهده آن ها یخچال را خاموش و به تعمیرات و تکنسین متخصص مراجعه کنید.

حال در ادامه برخی از کدهای ارور هشداردهنده یخچال پروفایل را به شما معرفی می کنم.

 • کد E1؛ اگر حسگر دمایی یخچال دچار مشکل شده باشد این کد بر صفحه دیسپلی یخچال نمایش داده می شود.
 • کد E2؛ در صورت بروز اشکال در حسگر دمای محفظه یخچال این کد هشداردهنده را خواهید دید.
 • کد E3؛ خرابی کامل سنسور دما و درجه حرارت یخچال را نشان می دهد.
 • کد F1؛ اگر نیروی سرمایش یخچال پروفایل ضعیف شده باشد این کد آن را هشدار می دهد.
 • کد F2؛ در صورت ایراد در حسگر محیط فریزر این کد ارور را می بینید.
 • کد F3؛ این کد مربوط به خرابی حسگر داخل یخچال است.
 • کد F4؛ اگر اپراتور یخچال دچار ایرادی شده باشد این کد به نمایش در می آید.
 • کد F5؛ در صورت خرابی حسگر اپراتور فریزر این هشداردهنده آن را نشان می دهد.
 • کد F8؛ اگر فن یخچال خراب شده باشد این کد خطا را خواهید دید.
 • کد F9؛ این کد خطا مربوط به هیتر المنت فریزر یخچال پروفایل است.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات تخصصی تعمیر یخچال ایکس ویژن در تهران | تعمیر یخچال X vision

یخچال پروفایل

تعمیرات یخچال ساید بای ساید پروفایل

انواع یخچال پروفایل و یخچال ساید بای ساید پروفایل در صورت نگهداری درست عمر طولانی ای دارد. این یخچال ممکن است که دچار برخی خرابی ها شود که عبارتند از عدم یخ سازی و بالا رفتن دمای یخچال یا فریزر، از کار افتادن کمپرسور یخچال، نقص در فیلتر آب، خرابی فن که صدایی خاص ناشی از برخورد دو تکه آهن دارد، برفک زدن انتهای یخچال، خاموشی کامل یخچال، خرابی درب یخچال و عدم بسته شدن آن و… از اشکالاتی که ممکن است به دلیل نوسانات نیروی برق رخ بدهد خرابی برد یخچال است. حتی اگر یخچال دارای محافظ باشد، این مشکل احتمال دارد رخ بدهد، زیرا محافظ فقط نوسانات ولتاژ را کنترل می کند و نوسانات آمپر ممکن است به برد الکترونیکی دستگاه صدمه بزند. هر کدام از این مشکلات باید به درستی عیب یابی شود تا تعمیرات یخچال پروفایل به خوبی انجام شود. قطعات این دستگاه در صورت ایجاد مشکلی در آن کم یاب است. به همین منظور باید برای تعمیر یخچال پروفایل خود به تعمیرکارهای ماهر و متخصص که بتوانند اجزا و قطعات پیشرفته و با کیفیت را تأمین کنند مراجعه کنید.

سخن آخر

در این مقاله شما را با یک برند خوش نام یخچال یعنی یخچال پروفایل آشنا کردیم. این دستگاه سرمایشی با کیفیت یکی از مدل های یخچال شرکت قدیمی جنرال الکتریک است که از زمره بزرگترین کمپانی های تولید محصولات الکتریکی در جهان است. مبدا این شرکت در آمریکاست اما امروزه شرکتی فراملی و چند ملیتی است. قطعات اورجینال و فابریک یخچال پروفایل به دلیل تحریم های سیاسی و اقتصادی به راحتی یافت نمی شود، به همین منظور برای تعمیر یخچال پروفایل خود بهتر است به تعمیرکاران مجرب و ماهر که می توانند قطعات فابریک را در صورت نیاز به تعویض قطعه تأمین کنند مراجعه کنید. خرید یک محصول باکیفیت با عمر طولانی بسیار مهم است اما هر دستگاهی ممکن است خراب شود و یخچال پروفایل هم از این قائده مستثنی نیست. در چنین مواقعی لزوم مراجعه به تکنسین های ماهر و متخصص وجود دارد. امیدواریم مطالب بیان شده برای شما مفید واقع شده باشد.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

تعمیر یخساز یخچال پروفایل Profile

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

تعمیرات یخچال ساید بای ساید پروفایل

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا