دکوراسیون داخلی

ایده هایی ناب برای دکوراسیون پذیرایی با رنگ های تیره

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

احتمالاً شما هم تحت تأثیر برخی از تیزرهای تبلیغاتی این ذهنیت را دارید که دکوراسیون مدرن فقط رنگ‌ های روشن را به کار می‌ گیرد و معمولاً در محدوده رنگ سفید می‌ باشد. رنگ سفید با مظهر صلح می‌ تواند اعتماد به نفس را به افراد هدیه داده و یک تنه کار دکوراسیون یک خانه را به دوش بکشد و برای مشتری‌ ها دلبری کند. بنابراین شکل گرفتن این تصور که دکوراسیون مدرن فقط محدود به رنگ روشن و سفید می‌ شود خیلی دور از انتظار نیست. در دکوراسیون پذیرایی با رنگ‌ های تیره دقت کنید فضای خانه شما باید با رنگ‌ هایی دیزاین شود که با سلیقه شما نیز سازگارتر می‌ باشد بنابراین اگر به رنگ تیره علاقه دارید باید آن را به کار گرفته و روی سلیقه خودتان پا نگذارید.

دکوراسیون پذیرایی با رنگ‌ های تیره

وقتی سخن از دکوراسیون پذیرایی با رنگ‌ های تیره می‌ شود ذهن ما به طرف رنگ مشکی می‌ رود. ممکن است فکر کنید که این ایده نمی‌ تواند خوب باشد ولی کمی دست نگه دارید. چنانچه به پالت رنگ‌ های تیره نگاهی بیندازید می‌ توانید همه رنگ‌ ها را با بیشترین درجه اشباع آنها نیز ببینید. به عنوان مثال اشباع‌ ترین رنگ آبی، رنگ سورمه‌ ای می‌ باشد. رنگ‌ هایی مانند قهوه‌ ای، سبز کله غازی، زرشکی و … نیز هر کدام نماینده طیف رنگ‌ های مختلفی هستند و تا رسیدن به سیاهی یک قدم فاصله دارند. بنابراین قرار نیست تسلط رنگ تیره در فضای سالن پذیرایی را با تاریکی مطلق اشتباه بگیرید. وقتی تصمیم می‌ گیرید که سالن پذیرایی را با رنگ‌ های تیره دکوراسیون کنید اجازه دهید رنگ‌ ها به صورت جسورانه‌ تری خودنمایی کنند. چنانچه بین دوراهی قرار دارید و بنا به احتیاط تمامی رنگ‌ ها را از طیف وسط انتخاب کرده‌ اید، فضای دلمرده و یکنواخت ایجاد می‌ کنید. گویی شخصی که وسایل اصلی خانه مانند مبلمان، شومینه و میز را انتخاب کرده به کاغذ دیواری‌ ها، فرش و پرده‌ ها هیچ توجهی نکرده است. بنابراین هیچ فاکتوری به اندازه انتخاب محتاطانه نمی‌ تواند دکوراسیون را به هم ریخته و در هم و بر هم نشان دهد.

انتخاب اکسسوری و مبلمان تیره

رنگ تیره می‌ تواند فضای دراماتیکی در سالن پذیرایی ایجاد کند. خانه‌ های جنوبی به طور معمول نور طبیعی زیادی دارند. اگر چه برخوردار شدن از نور طبیعی می‌ تواند امتیازی برای خانه محسوب شود ولی شکل دهی کنجی صمیمانه و دنج را نیز محدود می‌ کند.ایده هایی ناب برای دکوراسیون پذیرایی با رنگ های تیره در دکوراسیون سالن پذیرایی با رنگ‌ های تیره چنانچه بخواهید از رنگ‌ های تیره مطلق استفاده کنید، می‌ توانید مبلمان، میز و فرش را از طیف رنگ‌ های تیره انتخاب کنید ولی اگر می‌ خواهید که تیرگی در فضا پخش شود از پرده‌ های تیره رنگ، کاغذ دیواری و … کمک بگیرید. همچنین عناصری مثل دیوارکوب، چوب‌ های تزیینی و شمع نیز حس گرمی و صمیمیت را در محیط انتشار می‌ دهند.

رنگ‌ های تیره و نورپردازی توکار

نورپردازی توکار می‌ تواند ویژگی‌ های معماری را برجسته کند و ارزشمندی تکسچرهایی که بر روی دیوار وجود دارد را نمایش دهد. نور مصنوعی توکار را می‌ توانید با بک گراند تیره تلفیق کنید. همچنین می‌ توانید در بک گراند تیره آیتم‌ های روشنی نیز به کار ببرید. به عنوان مثال می‌ توانید تمام دیوارهای سالن پذیرایی و یا قسمت‌ هایی از آن را به رنگ دلخواه خودتان در آورده و با کمک لامپ ال ای دی مخفی اقدام به محو کردن تیرگی‌ های آن کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  دکوراسیون اتاق خواب با هزینه کم

تأثیر بافت در دکوراسیون سالن پذیرایی

توسط بافت عمق ایجاد نمایید. واضح است که رنگ روشن باعث بزرگتر دیده شدن فضا و رنگ تیره باعث کوچک‌ تر جلوه دادن فضا می‌ شود. با این حال بزرگ نشان دادن سالن پذیرایی دکوراسیون شده با رنگ تیره نیز تکنیک‌ های مخصوص به خودش را دارد. یکی از بهترین ترفندها برای انجام آن به کارگیری بافت برای ایجاد بخش‌ های عمیق در فضا می‌ باشد. پارچه مخمل، روکش بافتنی، الیاف حصیری و چوب نقش بسیار مؤثری برای ایجاد عمق در فضا ایجاد می‌ کند.

استفاده از اجسام براق و آینه در سالن پذیرایی تیره

از تابلوهای براق، آینه‌ ها و هر شیء دیگری که انعکاس نور دارد می‌ توانید استفاده کنید. در دکوراسیون پذیرایی با رنگ‌ های تیره مثل سورمه‌ ای، سبز جنگلی، دودی و طوسی انعکاس دهنده‌ های نور  خیلی راحت و بدون آنکه چشم را خسته کنند پذیرفته می‌ شوند. ایده هایی ناب برای دکوراسیون پذیرایی با رنگ های تیرهرنگ نقره‌ ای و طلایی در میهمانی رنگ‌ های تیره جلوه منحصر به فرد و خاصی دارد زیرا این دو رنگ به راحتی می‌ توانند نور را انعکاس دهند. بعضی از طراحان دکوراسیون داخلی توصیه می‌ کنند که از لوسترها و آباژورها به رنگ نقره‌ ای و طلایی استفاده کنید تا درخشندگی چشم نوازی به خانه خود بدهید.

استفاده از رنگ روشن در کنار رنگ‌ های تیره

در استفاده از رنگ‌ های روشن متعادل باشید. اگر می‌ خواهید از پالت رنگ تیره استفاده کنید باید بین رنگ‌ های روشن و سایه‌ ها ایجاد تعادل کنید. چنانچه در مورد رنگ کردن دیوار شاخص دچار شک و تردید هستید و یا احساس می‌ کنید که روحیه شما برای پذیرا شدن همیشگی پالت تیره سازگار نیست، نگران نباشید. آینه‌ ها در این میان می‌ توانند به کمک شما آمده و دکوراسیون را تکمیل کنند. به عنوان مثال می‌ توانید دیوارها را سفید کرده و برای پوشش پنجره‌ ها از پرده‌ های دو لایه که دارای ترکیبی از رنگ‌ های تیره و خنثی می‌ باشند استفاده نمایید. پس از آن با خیال راحت می‌ توانید در پالت رنگ‌ ها به دنبال رنگ مورد علاقه خود برای مبلمان باشید.

نورپردازی حرفه‌ ای برای رهایی از یکنواختی و کسالت

کلید مهم روی دکوراسیون تیره نورپردازی حرفه‌ ای می‌ باشد. با نورهای تأکیدی می‌ توانید دیوارکوب، مبلمان و تابلوهای مورد علاقه خودتان را از بین بک گراند و دیگر وسایل تیره رنگ خارج کرده و برجسته نمایید. در این صورت است که شما با حضور یافتن در سالن پذیرایی دکوراسیون شده با رنگ‌ های تیره احساس خستگی و کسالت نخواهید کرد زیرا نور می‌ تواند عناصر مختلف را برجسته کرده و چشمان شما را خسته نمی‌ کند.

از قانون ۱۰ ۳۰ ۶۰ تبعیت کنید

برای دکوراسیون سالن پذیرایی با رنگ‌ های تیره باید از قانون ۱۰ ۳۰ ۶۰ تبعیت کنید. اگر برای متعادل کردن رنگ‌ های تیره در سالن پذیرایی رنگ‌ های متضاد به کار ببرید فضای گورخری زشتی را ایجاد خواهید کرد. به جای آن بهتر است از قانون ۱۰ ۳۰ ۶۰ استفاده کرده و از آن پیروی کنید. این قانون به شما می‌ گوید که می‌ توانید ۶۰ درصد از فضای سالن پذیرایی را با رنگ دلخواه تیره پوشش دهید، سپس دو رنگ دیگر را که می‌ تواند رنگ خنثی، متضاد و یا مکمل رنگ اصلی باشد با نسبت  ۳۰ و ۱۰ درصد به کار ببرید. به عنوان مثال ۶۰ درصد رنگ طوسی، ۳۰ درصد رنگ سفید و ۱۰ درصد رنگ خاکی می‌ تواند گزینه جذابی باشد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  همه چیز در مورد دکوراسیون داخلی منزل

جذابیت‌ های دکوراسیون پذیرایی با رنگ‌ های تیره

شما می‌ توانید با ترکیب عناصر متفاوتی مثل پنجره‌ ها، دیوارها، مبلمان تیره و … انسجام بی‌ نظیری را در محیط سالن پذیرایی ایجاد کنید. دکوراسیون سالن پذیرایی با رنگ‌ های تیره جهت گره زدن عناصر مختلف که به دوره‌ های گوناگونی مربوط می‌ باشند بسیار عالی است. پالت رنگ‌ های تیره با سبک مدرن، روستیک، مینیمال و مخصوصاً سبک التقاطی دارای سازگاری می‌ باشد. دکوراسیون پذیرایی با رنگ‌ های تیره چنانچه اصولی اجرا و انجام شود می‌ تواند فضای دراماتیک دلپذیر گرم و دنچی ایجاد کند. دکوراسیونی که در آن از رنگ تیره استفاده شود سفارشی به نظر می‌ رسد. در واقع گویی اینطور به نظر می‌ رسد که تمامی عناصر دارای هویت هستند و انتخاب شده می‌ باشند. زمانی که سردی رنگ روشن باب میل شما نیست، لازم نیست که تمام فضای خانه‌ تان را با رنگ‌ هایی از این طیف بپوشانید بلکه بهتر است کمی جسارت به خرج داده و رنگ‌ های تیره را نیز به دکوراسیون سالن پذیرایی اضافه کنید و خانه خود را به همان شکلی در بیاورید که به آن علاقه دارید.

انواع دکوراسیون پذیرایی با رنگ‌ های تیره

یکی از مدل‌ های بسیار محبوب در دکوراسیون داخلی استفاده از رنگ‌ های تیره می‌ باشد که به علت ظاهر شیک و مجلل بسیار مورد توجه قرار گرفته و محبوب شده است. در این مدل از دکوراسیون رنگ‌ هایی مثل مشکی، آبی نفتی، بنفش تیره، قهوه‌ ای تیره و … استفاده می‌ شود و به اتاق حس عمیق و زیبایی می‌ بخشد. ایده هایی ناب برای دکوراسیون پذیرایی با رنگ های تیرهاین رنگ‌ ها با رنگ‌ هایی مانند خاکستری، سفید، کرم و … ترکیب می‌ شوند و به تازگی طراحان داخلی بسیار از این طیف رنگ‌ ها استفاده می‌ کنند. به کار بردن رنگ‌ های تیره برای دکوراسیون سالن پذیرایی می‌ تواند آن را استثنایی و زیبا کند. این رنگ‌ ها به علت تأثیری که بر روی محیط می‌ گذارند برای اتاق‌ هایی که نور کمی دارند نیز بهترین گزینه می‌ باشند. علاوه بر آن دکوراسیون سالن پذیرایی با رنگ‌ های تیره می‌ تواند فضایی زیبا، مجلل و شیک برای پذیرایی کردن از میهمانان باشد.

سخن پایانی

یکی از روش‌ های بسیار محبوب در خلق فضای دلنشین و شیک دکوراسیون پذیرایی با رنگ های تیره می‌ باشد. استفاده از رنگ‌ هایی مانند سبز تیره، قهوه‌ ای، آبی تیره و … می‌ تواند حس زیبایی و عمق به فضا ببخشد. در حقیقت رنگ‌ های تیره به علت طبیعت شگفت‌ انگیزی که دارند الگوی برجسته‌ ای در دکوراسیون داخلی محسوب می‌ شوند. به کار بردن رنگ‌ های تیره و استفاده از آنها در دکوراسیون سالن پذیرایی می‌ تواند حالت دلنشین و آرامش بخشی را در فضا ایجاد کند. این رنگ‌ ها به طور معمول رنگ پایه در دکوراسیون داخلی می‌ باشند و می‌ توان آنها را با رنگ‌ های ملایم‌ تر و روشن‌ تر نیز ترکیب کرد.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

ایده هایی ناب برای دکوراسیون پذیرایی با رنگ های تیره

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

ایده هایی ناب برای دکوراسیون پذیرایی با رنگ های تیره، نورپردازی حرفه ای در دکوراسیون داخلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا