تعمیرات لباسشویی

دلایل نمایش علامت شیر آب در ماشین لباسشویی بوش

ماشین لباسشویی بنا بر ساختار مبتنی بر جریان الکتریسیته، دائماً در معرض خرابی می باشد. یکی از شایع ترین انواع خرابی ها در ماشین لباسشویی، ظاهر شدن علامت شیر آب بر روی صفحه نمایشگر است. این اختلال بنا بر دلایل گوناگونی رخ می دهد. آشنایی با علل بروز و ظهور این مشکل می تواند در تعمیر ماشین لباسشویی بوش کمک زیادی به شما کند. در این مقاله به مطالب بسیار مهمی در خصوص راه و روش از بین بردن علامت شیر آب در ماشین لباسشویی بوش، روش های جلوگیری از ایجاد علامت شیر آب در دستگاه و دلایل نمایش علامت شیر آب در ماشین لباسشویی بوش اشاره خواهیم کرد.

علت ظاهر شدن علامت شیر آب در لباسشویی بوش چه می باشد؟

هشدار شیر آب در ماشین لباسشویی بوش بنا بر علل گوناگونی ظاهر می شود. اگر این هشدار را مشاهده کردید، مسیر لوله کشی و اتصالات تخلیه ماشین لباسشویی بوش شما مشکل پیدا کرده است. در صورت از بین نرفتن این خطا، عملکرد سیستم با مشکل مواجه می شود. در ادامه به علل اصلی ایجاد مشکل ظاهر شدن هشدار شیر آب در ماشین لباسشویی بوش عبارت است از:

 1. شیر آب ورودی لباسشویی مسدود است.
 2. خم بودن شلنگ می تواند دلیل نمایش علامت شیر آب در ماشین لباسشویی بوش باشد.
 3. گرفتگی شلنگ آب .
 4. وجود اختلال در شیر برقی ماشین لباسشویی بوش .
 5. پر و کثیف بودن فیلتر پمپ تخلیه دستگاه .
 6. مسدود بودن فیلتر آب ورودی .

ماشین لباسشویی بوش

مسدود بودن شیر آب ورودی ماشین لباسشویی بوش

یکی از علل اصلی  بروز هشدار شیر ​​آب بر روی پنل ماشین لباسشویی بوش، مسدود شدن و گرفتگی شلنگ آب است. اغلب وقتی البسه خود را داخل ماشین لباسشویی قرار می دهید، کرک، پشم یا رسوب بسیاری در شلنگ دستگاه جمع می شود و موجب مسدود شدن آن و ایجاد علامت شیر ​​آب بر روی پنل ماشین لباسشویی می گردد.

زمانی که چنین مشکلی برای ماشین لباسشویی شما رخ می دهد، فرآیند شست و شو و تخلیه آب دچار مشکل جدی شده و تا وقتی که این علامت از بین نرود، شما قادر به استفاده از دستگاه خود نیستید. با این توضیح پیشنهاد می شود در صورتی که شرایط حل نمودن مشکل را ندارید، با نمایندگی های مجاز تماس حاصل نموده و از تعمیرکاران ماهر و متخصص کمک بخواهید. اگر در نظر دارید که لوله آب را خودتان شخصاً تمیز کنید بایستی به موارد زیر توجه داشته باشید:

 1. ابتدا ماشین را از محل استقرارش خارج کنید.
 2. در ادامه لوله را با دقت خارج کرده و تمیز نمایید.
حتما بخوانید:   راهنمای خرید لوازم خانگی بوش BOSCH | بهترین محصولات برند بوش

خم بودن شلنگ آب

نشتی و خرابی شیر آب در ماشین لباسشویی بوش می تواند به دلیل وجود خمیدگی در مسیر خروجی باشد. در چنین لحظاتی باید پیش از تماس با نمایندگی های معتبر، شلنگ های خروجی و ورودی آب را با دقت بازبینی کنید، تا دریابید آیا اختلالی وجود دارد یا خیر. اگر خرابی هایی مانند خمیدگی، خرابی در شستشو و آبکشی در دستگاه به وجود آمده باشد، می توانند به دستگاه شما آسیب برسانند. در بعضی مواقع این مشکلات کوچک آسیب بسیاری را به ماشین لباسشویی بوش شما وارد می کند. توجه داشته باشید، تا زمانی که اختلالات دستگاه رفع نشود، نمی توانید از عملکردهای مختلف آن استفاده کنید. نکته قابل توجه در این خصوص این است که، به منظور اتصال لوله ها به ماشین لباسشویی بوش، حتماً باید از لوازم و قطعات مرغوب استفاده نمایید.

گرفتگی یا مسدود شدن شلنگ آب

برخی مواقع دلایل نمایش علامت شیر آب در ماشین لباسشویی بوش به دلیل مسدود بودن شلنگ آب آن است. جمع شدن کثیفی ها، چربی، مو، مواد شوینده و … در شلنگ آب ماشین لباسشویی، موجب گرفتگی شلنگ آن می شود. در این صورت فرآیند تخلیه آب و  شست و شو به صورت صحیح انجام نمی گیرد و در نتیجه علامت شیر آب در ماشین لباسشویی ظاهر می شود.

به منظور تمیز نمودن شلنگ آب ماشین لباسشویی بوش، دستگاه را خاموش کرده و جریان برق ورودی آن را قطع کنید. در ادامه شلنگ تخلیه را با ظرافت خارج کرده و درون آن را تمیز نمایید. هنگام نصب ماشین لباسشویی بوش دقت کنید که فاصله شلنگ تخلیه آب از سطح زمین نباید بالاتر از یک متر باشد. در غیر این صورت به احتمال زیاد سرعت تخلیه آب خیلی کم خواهد بود، یا حتی شاید آب تخلیه نشود.

اختلال در شیر برقی ماشین لباسشویی بوش

یکی از مهم ترین اجزای ماشین لباسشویی بوش شیر آب برقی است، که مأموریت آن روشن و خاموش کردن جریان آب درون دستگاه می باشد. در صورت بروز خرابی در شیر آب برقی، فرایند تخلیه ماشین لباسشویی بوش مختل می گردد. در این صورت علامت شیر آب دستگاه بر روی صفحه نمایشگر نمایش داده می شود. در زمان خرابی شیر آب برقی، این قطعه باید توسط تعمیرکار متخصص و ماهر ماشین لباسشویی بوش بررسی شده و در صورت خرابی تعویض شود. پیشنهاد می کنیم در مواقع مواجهه با این مشکل در اسرع وقت با نمایندگی های معتبر تماس گرفته و از آن ها کمک بخواهید.

حتما بخوانید:   راهنمای نصب کولر گازی بوش BOSCH | آموزش استفاده از کولرگازی

کثیف و پر بودن فیلتر پمپ تخلیه آب ماشین لباسشویی بوش

یکی دیگر از دلایل مهم نمایش علامت شیر آب در ماشین لباسشویی بوش می تواند ناشی از کثیف و پر بودن فیلتر پمپ تخلیه آب باشد؛ فیلتر ورودی آب توانایی جمع نمودن مقدار زیادی رسوب را دارد و از ورود آب کثیف به درون دستگاه جلوگیری می کند. در برخی مواقع ممکن است که آب خروجی نیز دارای رسوباتی باشد، که در این صورت فیلتر پمپ تخلیه از تخلیه رسوبات مذکور جلوگیری می کند. به طور کلی تخلیه ماشین لباسشویی باید به صورت صحیح انجام شود و در برنامه زمانی معینی که به آن داده شده است پایان یابد.

ماشین لباسشویی بوش

مسدود شدن و گرفتگی فیلتر آب ورودی ماشین لباسشویی بوش

از مهم ترین خرابی هایی که ممکن است در قطعات ماشین لباسشویی بوش شما ایجاد شود و به دستگاه صدمه بزند، مسدود شدن و گرفتگی فیلتر آب ورودی ماشین لباسشویی است. در صورتی که آب منطقه شما سختی بسیاری داشته باشد، مقدار زیادی رسوب در فیلتر آب ورودی جمع می شود و این می تواند باعث بروز مشکل و اختلال در تجهیزات ماشین لباسشویی گردد.

در زمان بروز چنین مشکلاتی ممکن است فرایند ورود آب به ماشین لباسشویی بوش به صورت غلطی اجرا شود. بر همین اساس تعمیرکار مجرب و ماهر باید مسیر ورودی آب را بررسی کرده و با لوازمی که در اختیار دارد اقدامات مورد نیاز را برای از بین بردن رسوبات انجام دهد. برای تمیز کردن فیلتر آب ورودی می توانید از برس یا مسواک استفاده کنید. یادتان باشد که قبل از شروع فرایند نظافت، حتماً دستگاه را از برق کشیده باشید.

روش های از بین بردن علامت شیر آب در ماشین لباسشویی بوش

 • اطمینان داشته باشید که جریان آب برقرار بوده و مسیر شیر ورودی مسدود نباشد. شما می توانید پیش از روشن نمودن دستگاه، وصل بودن جریان آب را بررسی کرده و سپس شلنگ ورودی ماشین لباسشویی را به شیر آب وصل نمایید.
 • شلنگ آب را از نظر، ترک و پارگی، پیچ و تاب و نشتی مورد بازبینی قرار دهید. در صورت نیاز شلنگ قدیمی را تعویض نمایید.
 • شلنگ و پمپ تخلیه و فیلتر شستشو کاملاً تمیز باشند. در این راستا شما باید هر چند وقت یک بار و به صورت منظم اقدام به نظافت و تمیز نمودن فیلتر دستگاه خود نمایید.
حتما بخوانید:   ۱۰ علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی بوش BOSCH

 

ماشین لباسشویی بوش

راه های جلوگیری از ایجاد علامت شیر آب در ماشین لباسشویی بوش

به منظور اینکه شما بتوانید از ایجاد مشکل علامت شیر آب بر روی نمایشگر ماشین لباسشویی بوش  جلوگیری کنید، باید از یکسری مطالب آگاهی داشته و از برخی دستورالعمل ها پیروی کنید. در زیر تعدادی از مهم ترین روش های جلوگیری از ایجاد علامت شیر آب در ماشین لباسشویی بوش، بیان شده است.

 1. فیلتر ماشین لباسشویی بوش را بر اساس برنامه مشخص و به صورت میانگین، ماهانه یک مرتبه با مسواک یا برس تمیز کنید. توجه داشته باشید که وجود استمرار در این امر می تواند، طول عمر مفید دستگاه شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.
 2. از یک شلنگ سالم و نو برای متصل نمودن ماشین لباسشویی به شیر آب استفاده نمایید. باید دقت داشته باشید که شلنگ های ماشین لباسشویی با شلنگ های عادی تفاوت دارند و در صورت وجود نقص و خرابی قابل تعمیر نمی باشند.
 3. توجه کنید که اندازه شلنگ آب ورودی نباید بیشتر یا کمتر از میزان معین( یک متر) باشد.
 4. از بریدن و فشردن شلنگ آب ورودی دستگاه خودداری کنید. با توجه به اتصالات مخصوص و پیچیده شلنگ ماشین لباسشویی بوش، از بریدن یا انجام هرگونه اقدام دیگری بر روی آنها خودداری کنید.

نتیجه گیری

ماشین لباسشویی یک بخش مهم از لوازم خانگی به حساب می آید. ما در این مقاله سعی کردیم درباره علامت شیر آب در ماشین لباسشویی بوش، مطالبی را عرض نماییم و سعی کردیم با گفتن مشکلاتی مثل: علت ظاهر شدن علامت شیر آب در ماشین لباسشویی بوش، روش های از بین بردن علامت شیر آب، راه های جلوگیری از ایجاد علامت شیر آب در ماشین لباسشویی بوش، گرفتگی یا مسدود شدن شلنگ آب و… و روش های حل آن به شما کمک کنیم تا ماشین لباسشویی بوش سالمی داشته باشید. در پایان پیشنهاد می شود در صورت مشاهده خرابی مذکور در ماشین لباسشویی خود، پیش از انجام هر اقدام به سرعت با نمایندگی های مجاز تماس حاصل نموده و از تعمیرکار توانا و متخصص کمک بخواهید.

علت نمایش علامت شیر آب در لباسشویی بوش Bosch |علامت شیر آب

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

اختلال در شیر برقی ماشین لباسشویی بوش و راه های جلوگیری از ایجاد علامت شیر آب در آن

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا