تعمیرات پکیج و آب گرمکن

دلایل گرم نشدن آب مصرفی پکیج بوتان | عیب‌یابی پکیج

دلایل گرم نشدن آب مصرفی پکیج بوتان | عیب‌یابی پکیج، ایجاد رسوب در پکیج

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

پکیج یکی از مهمترین تجهیزات گرمایشی است و در همه ساختمان های مسکونی همیشه در حال کار کردن می‌باشد. پکیج بوتان علاوه بر تأمین آب گرم منزل در کارکرد صحیح وسایلی مثل ماشین ظرفشویی و ماشین لباسشویی تأثیر گذار است.

پکیج بوتان مانند هر دستگاه سخت افزاری ممکن است، با مشکلات زیادی روبه رو شود. چند نمونه از مشکلات پکیج بوتان این است، که آب گرم کافی تولید نکند و یا در فواصل سرد و گرم مشکل گرم نشدن آب پکیج به وجود ‌آید. ممکن است در فصل های گرم سال با مشکل و دردسر خاصی روبرو نشوید، ولی در فواصل سرد سال که شما به آب گرم نیاز دارید مشکلات زیادی به وجود می‌آورد.

چه‌ دلایلی برای گرم نشدن آب پکیج وجود دارد؟

دلایل زیادی ممکن است موجب ایجاد اختلال در کارکرد و عملکرد این سیستم ها شود. در صورتی که با این دلایل آشنا باشید، می‌توانید در زمان مناسب اقدامات درست و لازم را انجام دهید. برخی از این دلایل عبارت هستند از:

وجود مشکل در منبع گاز پکیج و برق پکیج

ممکن است بعضی اوقات، گاز یا برق به پکیج نرسد. در چنین مواقعی پکیج نمی‌تواند آب را گرم کند. به همین دلیل بهتر است در مرحله اول از وصل بودن منبع برق و گاز پکیج خود مطمئن شوید و آن را بررسی کنید. چون ممکن است، جریان گاز قطع شده باشد یا فیوز پریده باشد. در چنین مواقعی سبب ایجاد اختلال در کار پکیج شما می‌شود.

کم بودن فشار آب و بسته بودن شیر

در بعضی اوقات ممکن است افراد به اشتباه شیر پکیج را ببندند. در چنین مواقعی باعث می‌شود سطح آب کاهش پیدا کند. در فصل های گرم سال که میزان مصرف آب زیاد می‌شود و به اوج خود می‌رسد، احتمال کاهش فشار آب وجود دارد. در هر دو صورت شما باید کاملاً پکیج را بررسی کنید.

پکیج بوتان

خراب بودن فوسوییچ

یکی از متداول ترین دلایل گرم شدن آب پکیج خرابی فوسوییچ می‌باشد. اگر نشانگر کوچک شروع وقتی که آب گرم پکیج خود را باز می‌کنید چشمک می‌زند، این نشان دهنده ایراد در قسمتی از قطعه فوسوییچ می باشد، که ممکن است به مرور زمان خراب شود. به همین سبب از سالم بودن این قطعه مطمئن شوید. بهتر است شیر آب گرم را برای مدت کمی باز بگذارید و به پکیج نگاه کنید، اگر نشانگر پکیج روشن نمی‌شود، به احتمال بسیار زیاد مشکل در همین بخش می‌باشد.

کار نکردن سنسور دما

یکی از مهم ‌ترین قطعاتی که در پکیج ها وجود دارد، NTC است. خراب شدن NTC یکی دیگر از موارد خرابی پکیج ها می‌باشد. NTC یک سنسور تشخیص دهنده دما می باشد، که اگر خراب شود، باعث می‌شود دمای آب همیشه یکسان بماند. اطمینان از سالم بودن NTC با استفاده از اهم متر انجام می‌شود.

خرابی ترومستات و کنترلر

ترموستات و کنترلر یکی از مهمترین و اساسی ترین قطعات موجود در پکیج می‌باشد، که در عملکرد دستگاه بسیار تاثیر گذار می‌باشد. ترموستات به دلیل آنکه وظیفه کنترل دما را بر عهده دارد، هنگامی که خراب شود به احتمال بسیار زیاد پکیج شما نمی‌تواند آب را گرم کند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  نحوه تعمیر یا تعويض شیر برقی پکیج ایران رادیاتور چگونه است؟

هواگیری ساده

در اکثر مواقع افراد به دنبال تعمیرات قطعات موجود در پکیج بوتان هستند. در صورتی که می توان با استفاده از تکنیک ها و روش های ساده ای مثل هواگیری، مشکل گرم نشدن آب پکیج بوتان را برطرف کرد. اگر هنگام کار از لوله های پکیج بوتان سر و صدای زیادی به گوش می‌رسد، به احتمال بسیار زیاد هوا وارد لوله شده است. برای آنکه شما بتوانید هواگیری پکیج بوتان را انجام دهید، کافی است پیچی که در پایین پکیج بوتان وجود دارد را باز کرده و منتظر بمانید تا درجه به ۱.۵ برسد. اگر هواگیری مشکل را برطرف کند، دیگر نیازی به مراجعه حضوری افراد تعمیرکار نیست.

خرابی شیر سه طرفه

هنگامی که شیر سه طرفه خراب شود، آب سرد ورودی، به آب گرم تبدیل نمی‌شود. برای چک کردن خرابی این قطعه کافی است مراحل زیر را انجام دهید:

 1.  باز کردن شیر موتوری و آب گرم
 2. چک کردن برق و نپریدن آن
 3. قرار دادن پکیج در حالت زمستانه

کار نکردن پمپ

هنگامی که پمپ پکیج شما به درستی کار نمی‌کند، می‌توانید با چک کردن این قطعه از سالم بودن و درست بودن پکیج بوتان خود مطمئن شوید. چون پمپ با صدای کمی کار می‌کند، شما می‌توانید دستتان را بر روی بدنه پمپ بگذارید و حرکاتش را احساس کنید. با این روش شما می‌توانید از سالم بودن و درست بودن پکیج خودتان مطمئن شوید.

سوختگی برد پکیج

ممکن است، با نوسانات موجود در برق و با مرور زمان پکیج بوتان شما خراب شود و یا امکان دارد حتی بسوزد. البته شما حتماً می‌دانید که تعمیر و یا تعویض برد پکیج بوتان کار راحتی نمی‌باشد، به همین دلیل بهتر است از افراد متخصص برای تعمیر برد پکیج و یا سرویس پکیج کمک بگیرید.

از دلایل دیگر که ممکن است باعث سرد ماندن آب پکیج بوتان شود، می‌توان به چند موارد اشاره کرد:

 1.  کم بودن فاصله رادیاتور از پکیج
 2. وجود رسوب در رادیاتورها
 3. خفه شدن شعله و یا به وجود آمدن مشکل در دودکش
 4. لوله کشی غیر استاندارد
 5. عدم توجه به سرویس پکیج و تعمیر پکیج در فواصل زمانی مشخص
 6. افت فشار در اثر نزدیکی چند رادیاتور به یکدیگر

سرد بودن آب ورودی

در بعضی از منطقه های کشور ممکن است به دلیل آنکه آب و هوای آن منطقه خیلی سرد است، آب ورودی به پکیج در زمستان بسیار سرد و خنک است. به همین دلیل پکیج برای گرم کردن آب به زمان و تایم بیشتری نیاز دارد.

برای آنکه شما بتوانید این مشکل را حل کنید بهتر است دمای ترموستات را در فصل های سرد سال افزایش دهید. این کار سبب گرم‌تر شدن آب سردی می‌شود که وارد مخزن می‌شود.

کم بودن درجه ترموستات

برای آنکه شما بتوانید در مصرف انرژی صرفه جویی کنید بهتر است ترموستات را بر روی دمای نسبتا متوسط F 120قرار دهید.

ترموستات را بالاتر از ۱۴۰ درجه فارنهایت یا بالاتر تنظیم کنید. در این صورت آب گرم به راحتی در شیر آب و یا در دوش در دسترس شما قرار می‌گیرد.

کاهش فشار آب ورودی

کاهش فشار آب سرد ورودی آب گرم را به سمت وسایل منتقل می‌کند. هنگامی که منبع کاهش فشار را تجربه کند، این موضوع باعث می‌شود تا فشار آب داغ از مخزن خارج شود و به نظر می‌رسد شما به مقدار کافی آب گرم ندارید. اگر فشار آب خیلی زیاد شود شعله کافی در پکیج ایجاد نمی‌شود و به همین دلیل باعث می‌شود تا پکیج روشن نشده و آب گرم نشود. در این مواقع سنسور پیام درست را تحویل نمی‌دهد و یا قطع کردن شعله را به برد ارسال نمی‌کند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  فلومتر و فلوسوئیچ پکیج چه عملکردی دارند؟ | انواع مختلف فلومتر و فلوسوئیچ

برای از بین بردن این مشکل بهتر است لوله های فرسوده و قدیمی را با لوله کشی جدید جایگزین کنید. اگر در خانه شما شیر تنظیم کننده فشار آب وجود دارد، این دستگاه ممکن است احتیاج به تعویض و یا تنظیم نداشته باشد.

عنصر گرمایش معیوب است

در پکیج های برقی عنصر گرمایش موجود است، که در مخزن قرار داده شده اند و به راحتی فرسوده و خراب می‌شوند. تشخیص خرابی عنصر گرمایش بسیار راحت است. همیشه آب ولرم داشتن معمولاً به معنای یک عنصر گرمایشی معیوب است. راه‌ حل آن تعویض قطعه معیوب است.

ایجاد رسوب در مخزن

هنگامی که در داخل پکیج شما رسوب وجود داشته باشد، باعث می شود تا آب گرم نشود. تشکیل رسوب باعث کم شدن فشار آب می‌شود و اجازه روشن شدن شعله پکیج شما را نمی‌دهد. هنگامی که زنگ زدگی، رسوب و خوردگی در قسمت مخزن بخاری آب وجود داشته باشد، عناصر گرمایشی یا مشعل، آب را با کارایی مطلوب گرم نمی‌کند و به همین دلیل باعث می‌شود که آب به اندازه کافی گرم نشود.

در مدت زمان معین مخزن بخاری آب را برای از بین بردن هرگونه زنگ زدگی و رسوب که در قسمت زیر مخزن جمع می‌شود، بشویید.

معیوب بودن ترموستات

هنگامی که دمای پکیج بوتان خود را افزایش دادید ولی هیچگونه تغییر دمایی در پکیج خود احساس نکردید، نشانگر خراب بودن ترموستات پکیج بوتان شما می‌باشد. احتمال به وجود آمدن این مشکل در همه پکیج های برقی که دارای ترموستات هایی می‌باشند که به هر دو عنصر گرمایش پایین و بالا در مخزن متصل است، وجود دارد. راه حل آن عوض کردن ترموستات معیوب است.

مشعل گاز ناقص یا کثیف است

هنگامی که پکیج به درستی کار نکند یا پکیج کثیف باشد، نمی‌تواند به طور خوب و موثر گرم شود. شعله مشعل باید به صورت مداوم با شعله آبی روشن بسوزد. اگر شعله نامنظم یا زرد رنگ باشد، به همان میزان نمی‌تواند آب را در مخزن گرم کند.

برای از بین بردن این مشکل بهتر است مشعل گاز را سرویس کنید که معمولاً به معنای تمیز کردن مسیر شعله ها است تا گاز بتواند آزادانه جریان یابد. اگر مشعل دچار ترک خوردگی یا خوردگی شدیدی شود، باید آن را تعویض کنید.

پکیج بوتان

وجود فاصله زیاد تا آبگرمکن

در ساختمان هایی که آبگرمکن با حمام فاصله بسیار زیادی دارد، نه تنها آب گرم نمی‌تواند به حمام برسد، بلکه ممکن است آب گرم خیلی سریع تمام شود. برای رفع این مشکل چه راه حلی وجود دارد:

 1.  عایق بندی لوله های آب گرم
 2.  نصب کردن درجه حرارت در نزدیکی شیر آب
 3. نصب کردن پمپ چرخشی آب فوری

آبگرمکن فرسوده شده است

پکیج هایی که شما خریداری می‌کنید، طول عمری بین هشت الی دوازده سال دارند. هر چقدر که شما از پکیج به خوبی نگهداری و مراقبت کنید، باز هم در پکیج رسوب ایجاد خواهد شد. ایجاد رسوب برای کاهش میزان آب گرم بسیار تأثیر می‌گذارد.

برای آنکه از به وجود آمدن رسوب در پکیج جلوگیری کنید، شما باید هنگام انتخاب پکیج جدید مدلی را انتخاب کنید، که بتواند نیازهای شما را برطرف کند.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

دلایل گرم نشدن آب مصرفی پکیج بوتان | عیب یابی پکیج

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

بررسی دلایل گرم نشدن آب مصرفی پکیج بوتان

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا