تعمیراتتعمیرات یخچال

برطرف کردن هشدار فیلتر یخچال و فریزر سامسونگ

حل مشکل زنگ هشدار فیلتر و درب دستگاه یخچال و فریزر برند سامسونگ

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

یخچال فریزر سامسونگ مجهز به فیلتر آب می‌باشند. این دستگاه ها دارای یک نشانگر هستند که در هنگام تعویض، کارتریج مخصوص آب را اعلام میدارد. بعد از تعویض نمودن فیلتر آب، چراغ مخصوص فیلتر بایستی به شرایط عادی باز گردد، در غیر این حالت شما بایستی به دنبال راه حلی برای برطرف کردن هشدار فیلتر یخچال فریزر خودتان باشید.

یکی از زنگ های اخطاری که در بعضی مواقع احتمال دارد از دستگاه خود بشنوید، بوق یکسره ای است که نشانگر باز بودن درب یخچال شما میباشد. هر چند که زنگ هشدار جهت یادآوری برای شما مفید میباشد. به طور مثال، برای باز ماندن درب یخچال برند سامسونگ. اما اگر صدا بوق یکسره و بی دلیل باشد دیگر موضوع گمی نگران کننده خواهد بود. ما در این مقاله قصد داریم شما را با دلایل زنگ هشدار فیلتر و درب دستگاه یخچال و فریزر برند سامسونگ آشنا سازیم.

ریست کردن هشدار فیلتر یخچال فریزر سامسونگ

هشدار فیلتر یخچال

توصیه می‌شود هر ۶ ماه یک بار فیلتر مخصوص یخچال را عوض نمایید تا همواره آب باکیفیتی بنوشید که دوست می‌دارید. اگر چنانچه فیلتر آب را تعویض کردید و همچنان زنگ هشدار آن فعال گشت، جای نگرانی نیست! چرا که ریست نمودن چراغ فیلتر در دستگاه سامسونگ راحت ترین روش ممکن میباشد. جهت برطرف نمودن زنگ هشدار تنها کافی است که روی چندین کلید کلیک نمایید و دیگر داستان تمام است. مراحل این فرآیند را در ادامه این مقاله مورد بررسی قرار خواهیم داد.

جهت ریست نمودن چراغ فیلتر در یخچال فریزر برند سامسونگ، کلیدهای چند منظوره را به مدت ۳ ثانیه تا تا هنگامی که چراغ خاموش می‌شود، بفشارید.

۷ راه جهت ریست نمودن زنگ هشدار در دستگاه یخچال سامسونگ

جهت ریست نمودن دوباره زنگ هشدار در یخچال و فریزر های برند سامسونگ بایستی مراحل زیر را دنبال کنید:

۱- کلید Alarm را بفشارید و نگه دارید

جهت ریست نمودن و برطرف کردن زنگ هشدار یخچال و فریزر برند سامسونگ، کلید چند منظوره را در صفحه نمایشگر پیدا کنید.

معمولا برچسب  «Hold for 3 sec to reset یا (Filter reset (3 sec» در قسمت زیر آن موجود میباشد. در نتیجه نیازی نیست تایم زیادی را برای یافتن آن هدر نمایید.

با توجه به مدل دستگاه شما این کلید متفاوت میباشد، اما در حال حاضر در اکثریت یخچال های برند سامسونگ، کلید چند منظوره کلید Alarm است. در نتیجه، اگر کلید Alarm در دستگاه یخچال و فریزر شما دارای برچسبی به نام Filter Reset است، مراحل زیر را دنبال نمایید.

کلید Alarm را فشار دهید و آن را نگه دارید تا زمانی که چراغ آن خاموش گردد. این فرآیند احتمالا به مدت ۳ ثانیه زمان می‌برد. این روند برای اکثریت مدل های دستگاه یخچال و فریزر برند سامسونگ اعمال می‌گردد.

۲- کلید Energy Saver را بفشارید و کمی نگه دارید

برای همچین مدل هایی در ادامه مقاله طریقه ریست نمودن چراغ فیلتر جهت برطرف نمودن زنگ هشدار را توضیح خواهیم داد.

کلید ENERGY SAVER را طی مدت ۳ ثانیه بفشارید و نگه دارید تا هنگامی که چراغ خاموش گردد.

۳- کلید Water را بفشارید و اندکی نگه دارید

برطرف نمودن زنگ هشدار در یخچال های مدل ساید بای ساید برند سامسونگ چگونه است؟

سوال بسیار خوبی است. چرا که اکثریت مدل های یخچال نوع ساید بای ساید دارای کلید چند منظوره متفاوتی هستند. برای این مدل، کلید چند کاره معمولا کلید WATER بر روی دکمه دیسپنسر میباشد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  بهترین درجه آب گرم در ماشین لباسشویی

جهت ریست نمودن چراغ فیلتر و برطرف نمودن زنگ هشدار، کلید دیسپنسر را تقریبا به مدت ۳ ثانیه بفشارید و اندکی نگه دارید. سپس نشانگر مخصوص نور فیلتر خودش خاموش می‌گردد.

۴- کلید Ice Type/Water را بفشارید و اندکی نگه دارید

برای مابقی یخچال هایی که درب فرانسوی دارند ۳ درب برند سامسونگ با کلید دیسپنسر یخ و آب، کلید چند کاره مورد نظرمان کلید ICE TYPE / WATER میباشد. در این مدل یخچال فریزر برند سامسونگ می‌توان جهت برطرف نمودن زنگ هشدار فیلتر با کمک مراحل زیر یخچال را ریست نمود:

کلید ICE TYPE / WATER را به مدت ۳ ثانیه فشار دهید و نگه دارید تا وقتی که نشانگر چراغ مخصوص فیلتر خاموش گردد.

۵- کلید Crushed Ice را بفشارید و کمی نگه دارید

اگر چنانچه دستگاه یخچال شما فلکس ۴ درب میباشد، کلید چند منظوره مورد نظرمان کلید Crushed Ice است. این کلید بر روی صفحه نمایشگر، درست در قسمت بالای دیسپنسر آب و یخ قرار گرفته است. در ادامه این مقاله طریقه ریست نمودن چراغ زنگ هشدار فیلتر را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

کلید Crushed Ice را به مدت ۳ ثانیه بفشارید و اندکی نگه دارید. با این عمل، نشانگر زنگ هشدار فیلتر خاموش می‌گردد و پیغام فیلتر آب بر روی صفحه نمایشگر حذف میشود.

۶- کلید Ice Maker را بفشارید و کمی نگه دارید

در بعضی یخچال های برند سامسونگ که دارای درب فرانسوی هستند، می‌توانید توسط کنترل های داخلی آن‌ها مجددا نور فیلتر را تنظیم نمایید. برای این مدل از یخچال ها، کلید همه کاره مورد نظرمان کلید Ice Maker میباشد. جهت ریست نمودن و برطرف کردن زنگ هشدار فیلتر بایستی مراحل زیر را دنبال کنید؛

ابتدا درب یخچال را باز کرده و در سمت راست آن کنترل های داخلی را پیدا نمایید.

کلید Ice Maker را به مدت ۳ ثانیه بفشارید و اندکی نگه دارید.

۷- کلید های Fridge و Power Cool را بفشارید و اندکی نگه دارید

آیا هنوز راه حل مناسبی جهت برطرف نمودن زنگ هشدار فیلتر یخچال و فریزر برند سامسونگ نیافته اید؟ جای هیچ نگرانی نیست. زیرا قصد داریم راه حل دیگری را برای شما شرح دهیم. این یک راه حل خاص برای بیشتر مدل‌های یخچال و فریزر برند سامسونگ است که دارای کنترل داخلی میباشد.

برعکس راه حل هایی که تاکنون بدان آنها اشاره نمودیم، در این روش بایستی ۲ کلید را به صورت همزمان بفشارید. در ادامه این مقاله طریقه ریست نمودن زنگ هشدار فیلتر یخچال و فریزر برند سامسونگ را تشریح میکنیم:

درب یخچال خود را باز نمایید و کنترل های داخلی آن را که به طور معمول در بالا یا پایین قرار گرفته اند بیابید. کلید های FRIDGE و POWER COOL را به صورت همزمان بفشارید و اندکی نگه دارید. آنها را به مدت ۳ ثانیه نگه داشته تا وقتی که چراغ فیلتر خاموش می‌گردد.

کارکرد زنگ هشدار فیلتر یخچال و فریزر سامسونگ

هشدار فیلتر یخچال

تنها برای یخچال های برند سامسونگ که دارای دیسپنسر آب و یخ هستند، چراغ فیلترشان در دسترس میباشد. کارکرد این زنگ هشدار به این صورت است که زمان مناسب برای عوض نمودن فیلتر آب را هشدار می‌دهد. زنگ هشدار فیلتر دستگاه یخچال و فریزر برند سامسونگ ۳ چراغ چشمک زن مختلف دارد که معانی متفاوتی دارند.

  • چراغ مربوط به سبز آبی

در بروز ترین مدل های موجود یخچال برند سامسونگ، زمانی که وضع آب نرمال و مناسب می باشد، نشانگر مربوط به نور فیلتر در عوض چراغ آبی یا سبز، خاموش و بی نور می‌ماند.

  • چراغ نارنجی رنگ
پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات تعمیر آبسردکن یخچال سامسونگ Samsung در محل

این چراغ بدان معنا است که فیلتر به مدت ۵ ماه مصرف گشته، یعنی به میزان  ۴۵۰ گالن که معادل ۲۰۴۶ لیتر است، رسیده.

کار واجب: در اولین فرصت فیلتر آب را عوض نمایید

  • چراغ قرمز رنگ

این چراغ بدان معنا است که فیلتر آب به مدت ۵ ماه یا حتی بیشتر نیز مصرف گشته، یعنی به میزان ۵۰۰ گالن که معادل ۲۲۷۳ لیتر است، رسیده.

کار واجب: فورا فیلتر آب را عوض کنید.

علت قطع نشدن صدای بوق مخصوص دستگاه یخچال فریزر سامسونگ

 

دستگاه های یخچال برند سامسونگ در چندین سبک مختلف به همراه قابلیت های متفاوت عرضه می‌گردند. بعضی از مدل ها به همراه فریزر در قسمت بالا و بخش خنک کننده در قسمت پایینی طراحی گشته است. و این در حالی است که بعضی مدل ها در جوار هم می‌باشند و یخچال در طرف راست و فریزر در طرف چپ قرار گرفته اند.

در بعضی از مدل ها زمانی زنگ هشدار به صدا در می آید که به شما اخطار دهد یک چیزی این وسط به درستی کار نمی‌کند. در نتیجه، بعد از نصب نمودن یخچال برند سامسونگ بایستی در رابطه با زمان به صدا درآمدن بوق، علت آن و طریقه خاموش نمودن آن اطلاعات لازم را کسب نمایید.

علت زنگ هشدار درب دستگاه یخچال و فریزر سامسونگ

در بعضی از مدل های برند سامسونگ، یک مکانیسم برای بوق تعبیه گشته است که اگر چنانچه  درزگیرهای بین دیواره کناری یخچال و درب آن موجود نباشد، زنگ هشدار به شما اخطار می‌دهد. این سیستم اخطار برای درب داخلی به شما هشدار می‌دهد که بایستی درب را ببندید تا از خارج گشتن هوای سرد و خنک داخلی یخچال جلوگیری به عمل آوردید.

بعضی از مدل های برند سامسونگ پنل کنترل الکترونیکی دارند.  هر زمان زنگ هشدار فعال گردد، یک آرم هشدار در کنترل پنل بالا می آید. زمانی که به مدت ۳ ثانیه یا بیشتر درب یخچال باز باشد، زنگ هشدار داخلی فعال می‌گردد و یخچال شروع به بوق زدن می‌کند. تا هر زمان که درب یخچال باز بماند این بوق ادامه دارد. به محض بسته شدن درب یخچال، صدا متوقف خواهد شد. کثیفی درزگیرها و یا اگر درب یخچال کامل بسته نشود، عواملی هستند که موجب افزایش دمای یخچال می‌شوند که سنسور داخلی آن را حس می نماید و در نهایت زنگ هشدار به صدا درمی‌آید.

نتیجه گیری

هر وسیله الکترونیکی که مجهز به تراشه رایانه ای باشد، به شکل پیش فرض در مقابل باگ های رایانه ای آسیب پذیر میباشد و هر چقدر که یخچال شما هوشمندتر باشد، احتمال اینکه سیستم دچار یخ زدگی گردد بیشتر می‌شود. این معضل تنها مختص یخچال برند سامسونگ نیست، بلکه در ارتباط با هر مدل یخچال هوشمندی که در بازار عرضه میگردد وجود دارد. زمانی که قصد دارید دستورالعمل های زیادی را به یک دستگاه هوشمند دهید، سردرگم خواهد شد و در انتها به هیچ چیز پاسخ نخواهد داد. این یکی از متداول ترین علت هایی است که ضرورت برای ریست نمودن دستگاه یخچال را افزایش میدهد، اما احتمالا علل دیگری نیز وجود دارد.

در این مقاله از تیم ایبک امداد به سراغ هشدار فیلتر یخچال رفتیم و مواردی را با شما تمرین کردیم، از شما دعوت میکنم تا در بخش دیدگاه ها تجربیات خود را با همگان به اشتراک بگذارید تا دیگران هم از این تجربیات ارزنده شما بهره مند شوند

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

برطرف کردن هشدار فیلتر یخچال

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله ای آموزشی برای شناخت هشدار فیلتر یخچال و برطرف کردن آن

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا