تعمیرات یخچال

روش های تراز کردن یخچال

تمام چیزی که باید درباره تراز کردن یخچال بدانید را در این مقاله برای شما تهیه نموده ایم. اگر به تازگی یخچال خریده اید، و توقع دارید که کیفیت مطلوب  و بی سر و صدا داشته باشد و از آن نهایت لذت را ببرید. اما بعد از راه اندازی دستگاه لرزش و صدای زیاد باعث اذیت و آزار شما می شود.
این مشکل ذهن شما رو درگیر و باعث نگرانی شما می شود اما نگران نباشید لرزش و پر صدا بودن یخچال بنا بر خرابی آن نیس تنها مشکلی که دارد هنگام راه اندازی یخچال آن را به صورت مناسب تراز نکرده اید.
به دلیل تراز نبودن یخچال کمپرسور این دستگاه بیش از حد اندازه کار می نماید و انرژی زیادی را مصرف می کند و به همین علت باعث صدای زیاد و لرزش دستگاه می شود.
تراز نبودن یخچال باعث می شود بخش های دیگر یخچال هم آسیب ببینند.در این مقاله تصمیم داریم به شما آموزش دهیم که یخچال خود را چگونه تراز کنید و از شر صدای زیاد و لرزش آن راحت شوید.اگر به تراز بودن یخچال خود اهمیت ندهید باید بعد از گذشت مدتی به فکر تعمیر یخچال خود باشید.

یخچال خود را چگونه تراز کنیم

همانطور که در مطالب فوق ذکر کردیم و می دانید که یخچال ها نقش بسیار زیادی در خانه دارد که باعث می شود مواد غذایی شما به همین زودی فاسد نشود حالا باید تراز کردن آن را در این مقاله آموزش ببینید.
برای جلوگیری از خراب شدن بخش های مختلف یخچال و درست کار کردن آن باید به شیوه درستی دستگاه را تراز کرد که در ادامه این مقاله به شما گفته خواهد شد.

آموزش مرحله به مرحله تراز کردن یخچال

در این مقاله قصد داریم تراز کردن یخچال را به شما مرحله به مرحله آموزش دهیم:

شبکه های جلوی یخچال را جدا کنید

اولین مرحله این است که برای تراز کردن یخچال باید قبل از هر کاری اول شبکه ای که در قسمت های زیرین یخچال قرار دارد را بردارید. این قسمت از یخچال در مدل های دیگر به صورت های مختلفی باز می شوند.
در برخی از مدل ها یخچال با استفاده از پیچ هایی که روی آن شبکه قرار دارد باز می شود.در برخی مدل ها با به کار گرفتن زبانه های آن می توان شبکه را جدا کرد. اما در کل این شبکه به راحتی قابل برداشت است.ولی اگر شما هنگام باز کردن آن دچار مشکل شده اید می توانید در دفترچه راهنمای یخچال خود قسمت تراز کردن یخچال را مطالعه کنید.و مشکلی خود را برطرف کنید.

حتما بخوانید:   رایج ترین مشکلات و ایرادات یخچال فریزر سامسونگ

تراز کردن یخچال به کمک پایه های تراز

در مرحله تراز کردن یخچال اغلب پشت شبکه پایه هایی وجود دارد که می توان از آن ها برای تراز کردن استفاده نمود. برای تنظیم و میزان کردن ارتفاع آن تنها لازم است این پایه ها را بچرخانید تا ارتفاع لازم را به دست آورید.در این مواقع نیاز است تا از شخصی کمک بگیرید که یخچال را کمی بلند کند تا شما به راحتی بتوانید پایه ها را کوتاه و بلند کنید. این پایه ها پیچ هایی به شکل چپ گرد را دارا می باشند که با استفاده از آچار یا پیچ گوشتی مدل تخت می توانید این پیچ ها را بلند یا کوتاه کنید.اگر پیچ را به سمت عقربه های ساعت بچرخانید بلند می سود و اگر برعکس بچرخانید پایه ها کوتاه می شوند.

آیا تراز کردن یخچال با غلطک های تنظیم شدنی است

در جواب این سوال باید بگوییم بله،این مرحله سوم از تراز کردن یخچال شما است در این مرحله از غلطک های تنظیم کمک می گیریم.در برخی از برند های یخچال به جای استفاده از پایه ها از غلطک تنظیم کمک می گیرند که ارتفاع یخچال را به راحتی می توان تنظیم نمود.در این مرحله از آموزش پیچ غلطک را با استفاده از آچار به سمت عقربه های ساعت بچرخانید قسمت جلویی دستگاه بلند تر از پشت می شود و با شل کردن آن بلندی قسمت جلویی یخچال کاهش می یابد. اگر نتوانستید یخچال خود را به صورت مطلوب تراز کنید می توانید از سرویس کاران با تجربه کمک بگیرید و یخچال خود را به طور صحیح تراز کنید.

تراز کردن یخچال

تراز کردن یخچال با استفاده از پایه تنظیم و غلطک

برای تراز کردن یخچال که غلطک و پایه تنظیم را دارا می باشد باید به صورت زیر عمل کرد:

اگر یخچالی را که به تازگی خریداری کرده اید دارای غلطک و پایه تنظیم باشد در این مواقع باید برای تنظیم آن پایه های یخچال را به اندازه ای بالا ببرید که وزن دستگاه را پایه ها بتوانند تحمل کنند.علاوه بر این باید سعی داشت غلطک های تنظیم را جدای از زمین کرد. ارتفاع مطلوب بلندی یخچال از سطح زمین باید حدود ۱۳ میلی متر باشد ولی اگر ارتفاع آن از این میزانی که گفته شد بیشتر باشد باید پایه های عقبی یخچال نیز بررسی شود.

حتما بخوانید:   روش تعمیر یخساز یخچال پروفایل

روش تراز کردن یخچال در آشپزخانه های شیب دار

برای تراز کردن یخچال علاوه بر مطالب فوق باید گزینه های دیگر را هم در نظر بگیرید که در این مقاله به آن می پردازیم.اگر بعد از رعایت نکته هایی که گفته شده باز هم یخچال شما تراز نیست باید علت های دیگر را چک نمایید و مشکل آن را رفع کنید.

در این مرحله بهتر است نخست آشپزخانه را بررسی کنید کف آن شیب دارد یا نه؟
در اکثر اوقات کف آشپزخانه ها را برای حرکت آبی کمی شیب دار درست می کنند. در این گونه مواقع حتی اگر به درستی یخچال خود را تراز کنید همچنان به دلیل شیب کف کمی یخچال از حالت تراز خارج می شود. در این گونه مواقع باید زیر یخچال یک قطعه قرار دهید تا بتوانید به کمک آن یخچال خود را دقیق تر تراز کنید.

تراز کردن یخچال تضمینی چگونه است

برای اینکه بتوانید یخچال خود را به صورت مطلوب تراز کنید شاید ناچار باشید مرحله های ذکر شده را چندین بار تکرار کنید.یکی از روش هایی که می توان به صورت تضمینی تراز دستگاه را بررسی نمایید این می باشد که درب یخچال را به آرامی باز کنید بعد از اینکه باز کرده اید دستگیره را رها کنید ،یخچالی که تراز باشد در دستگاه به آرامی بدون احتیاج به کمک شما بلکه به کمک گرانش زمین بسته می شود.

نکته ای که باید رعایت کرد این است که طرف چپ یخچال نسبت به سمت راست آن باید کاملا تراز شده باشد،و همچنین زاویه قسمت جلویی یخچال نسبت به پشت دستگاه باید کمتر باشد.
معمولا برندهای یخچال توصیه می کنند که سمت جلوی یخچال تقریبا ۶ الی ۱۳میلی متر باید بلند تر از عقب آن باشد.این حالت برای آن است که درب های یخچال به راحتی خودش بسته شود.
در آخر مدار ضرب گیر یا هر چیزی که به یخچال مرتبط است را برای قفل کردن پایه های تنظیم در جای خود تعبیه نمایید.
اما اگر یخچال شما این آپشن را ندارد اصلا خودتان را ناراحت ننمایید زیرا تنظیمات پایه ها تا زمانی که درب دستگاه محکم بسته نشود به هم نمی ریزد.
اگر یخچالی را به تازگی خریداری کرده اید و برای راه اندازی آن به یکی از سرویس کاران معتبر که به منزل شما آمده است،در  خواست کنید تا دستگاه شما را تراز کنند و این کار را به صورت حرفه ای برای شما انجام دهند.در این صورت شما می توانید با اعتماد کامل و بدون نگرانی از وسایل برقی با ارزش خود در خانه استفاده نمایید.

حتما بخوانید:   نمایندگی تعمیر یخچال بکو | تعمیر یخچال بکو در محل شما

تراز کردن یخچال

مشکلاتی که ممکن است در اثر تراز نامطلوب یخچال به وجود بیاید، چیست

عدم تراز کردن یخچال به صورت مطلوب امکان دارد مشکلاتی را برای یخچال به وجود بیاورد و شما از این موضوع نگران باشید و هزینه های زیادی را برای شما  دامن بزند.
در این شرایط ممکن است یخچال اتومات وار کار نکند و به صورت پیوسته روشن باشد که باعث خرابی های دیگری می شود و از طرفی انرژی زیادی مصرف خواهد کرد و مشکلاتی نظیر لرزش و سر و صدای خیلی بالای موتور یخچال خواهد شد و بدنه یخچال شما بسیار داغ خواهد شد.
یخچال به طور کلی به وسیله سیالی سرد کننده و اتومات وار کار می کند که دارای چرخه زمانی مشخصی نیز می باشد.
در چرخه های یخچال هنگامی که حرارت درونی یخچال به کمک لوله های عبوری هدایت شده از حالت گاز به مایع در این لوله ها تغییر می کند.در قسمت کمپرسور یخچال ها این عملی که ذکر شد برعکس انجام می شود و گرما به دستگاه خارج فرستاده می شود.

اگر دوست دارید فعالیت یخچال به درستی  انجام بگیرد باید در تراز کردن یخچال توجه و دقت نمایید چونکه خم شدن یخچال به یک سمت مشکلاتی مانند جمع شدن سیال سرد کننده درون لوله های عبوری یخچال می شود و به همین خاطر کمپرسور برای دمش و دهش انرژی زیادی را مصرف می کند و عملکرد این دستگاه به مرور کاهش پیدا می کند و باعث خرابی آن می شود.اگر یخچال انرژی زیادی را مصرف کند باعث افزایش آمپر و در آخر دلیلی بر افزایش میزان برق مصرفی می شود.این حجم زیاد به کمپرسور باعث آسیب رساندن به آن می شود و باعث مشکلاتی در قطعات یخساز و یخ زدای یخچال می شود.

آموزش تراز یخچال به وسیله تعمیرکار

شما می توانید برای تراز کردن دستگاه خود با مراکز تعمیرات معتبر از جمله ایبک امداد تماس بگیرید و در خواست خود را با کار کنان مجموعه در میان بگذارید. بعد از ثبت درخواست شما تکنسین های حرفه ای این مجموعه در کمترین زمان ممکن به منزل شما آمده و اقدام به تراز کردن یخچال به بهترین شکل ممکن می کنند.

31

تراز کردن یخچال

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

در این مقاله با روش های مختلف تراز کردن یخچال در مکان های مختلف آشنا خواهیم شد.

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x