تعمیرات لباسشویی

راهنمای تعمیرات انواع ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی این روزها با شستن لباس های کثیف زندگی را آسان نموده است. در برخی آپارتمان ها سیم ارت مربوط به دستگاه ماشین لباسشویی از راه پریز برق به زمین ساختمان متصل می شود اما اگر سینک زمینی در ساختمان وجود نداشته باشد احتمالاً در زمان شستشوی ظروف بدون دستکش متوجه یک شوک الکتریکی خفیف خواهید شد. برای پیشگیری از این ایراد، باید ماشین لباسشویی را در زمانی که از آن استفاده نمی نمایید از برق بکشید. در آموزش آموزش تعمیرات انواع ماشین لباسشویی شرکت کنید و در صورت نیاز به تعمیر ماشین لباسشویی در محل با تعمیرکار های حرفه ای ایبک امداد تماس بگیرید.

نکته های در رابطه با تعمیرات و سرویس ماشین لباسشویی

اگر بعد از شستن لباس‌ها متوجه لکه‌های نارنجی روی لباس‌ها شدید یا اگر متوجه جمع شدن آب نارنجی در محفظه شستشو شدید، در اسرع وقت ماشین لباسشویی خود را بررسی کنید تا ببینید کدام بخش از ماشین لباسشویی شما زنگ زده است.

به هیچ عنوان وسیله های سنگین را روی ماشین لباسشویی خود قرار ندهید، وقتی وسیله های سنگین را روی دستگاه لباسشویی می گذارید، ماشین فشار زیادی را تحمل می کند و در موقع کار کردن دستگاه یا کار نکردن ماشین لباسشویی و حتی شاید در هنگام کار به ماشین لباسشویی به شما آسیب وارد می کند. و وسیله های سنگین را روی زمین بیندازید.

یکی دیگر از اشتباهات بزرگتر قرار ندادن بار اضافی در ماشین لباسشویی است، ماشین لباسشویی به فضای کافی برای چرخاندن و شستن لباس ها نیاز دارد تا بتواند کار خود را به خوبی انجام دهد، در صورتی که به دلیل گذشت زمان بار بیش از حد استاندارد در ماشین لباسشویی قرار دهید. ، طول عمر دستگاه را کاهش می دهد و باعث خرابی ماشین لباسشویی می گردد.

وقتی در آخر محفظه مواد شوینده ماشین لباسشویی بعد از مدتی جرمی وجود دارد و لایه ای به دیواره آن می چسبد، در برخی از ماشین لباسشویی ها می توان این محفظه را جدا کنید، از مسواک دندان و از مواد شوینده برای شستن این جرم ها استفاده نمایید.

حتما بخوانید:   دلایل مختلف آبگیری نکردن ماشین لباسشویی و رفع آنها

آموزش تعمیرات انواع ماشین لباسشویی

آموزش استفاده مواد شوینده مناسب در لباسشویی

برای استفاده از مواد شوینده بهتر می باشد که به دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی خود مراجعه نمایید و بدانید که چه اندازه ماده شوینده برای دستگاه لباسشویی شما مورد نیاز است، اگر کف زیاد باشد ممکن است با چرخه شستشو به طور کامل لباس ها تمیز نشود و کف باقی بماند.

مخزن نرم کننده لباس ماشین لباسشویی را با یک پارچه مرطوب و آب داغ تمیز نمایید. ممکن است مایع نرم کننده در مخزن جمع شده باشد. اگر از نرم کننده درون دستگاه استفاده می نمایید ابتدا باید مایع را با آب رقیق نمایید تا بهتر نفوذ کند. وارد اتاق لباسشویی شود.

درب ماشین لباسشویی را با احتیاط ببندید، زیرا خیلی حساس می باشد و باید درب دستگاه به آرامی باز و همچنین بسته گردد، امکان دارد در اثر فشار زیاد لولا بشکند.

بعد از شستشوی لباس ها توسط لباسشویی همیشه باید نیم ساعت درب دستگاه لباسشویی را باز قرار دهید تا درون دستگاه خشک گردد و زنگ نزند و همچنین باعث تکثیر قارچ ها و میکروب ها در ماشین لباسشویی و همچنین تولید بیشتر آن ها نشود. همچنین باعث بو و آلودگی می شود که لباس های بعدی که داخل ماشین انداخته می شود سرایت می کند و باعث بیماری می شود.

فیلتر ماشین لباسشویی مخصوصا فیلتر تخلیه را تمیز نگه دارید، پس از مدتی ممکن است موها و پارچه های ریز در آن گیر کند، تمیز کردن آن عملکرد ماشین لباسشویی را بهبود می بخشد.

آموزش تعمیر دستگاه ماشین لباسشویی

بعضی از افراد با به وجود آمدن کوچک ترین خرابی ها در ماشین لباسشویی خود به دنبال این هستند که سریع با یک تعمیرکار تماس بگیرند و درخواست کنند که برای تعمیرات دستگاه آن ها به منزل بیاید. در صورتی که بعضی از این مشکلات اصلا نیازی به تکنسین حرفه ای ندارد و با کمی دقت و توجه خود فرد می تواند آن مشکل را برطرف نماید.

میکروسوئیچ قفل درب ماشین لباسشویی را چگونه باید عیب یابی و تعمیر کرد

مشکل قفل درب ارتباط مستقیمی با خرابی تایمر ماشین لباسشویی دارد، زیرا زمانی که درب ماشین لباسشویی کاملا بسته نشده است تایمر فعال نمی گردد، بستن درب ماشین لباسشویی شما یکی از وظایف میکرو سوئیچ است. هنگامی که درب کاملا بسته است، اما تایمر لباسشویی شما کار نمی کند، باید منبع تغذیه را از میکرو سوئیچ به تایمر بررسی کنید.

حتما بخوانید:   دلایل نمایش علامت شیر آب در ماشین لباسشویی بوش

اگر داخل میکرو سوئیچ برق است و تایمر کار نمی کند، مشکل از میکرو سوئیچ ماشین لباسشویی شماست و نیاز به تعمیر دارد. گاهی اوقات برق از میکروسوئیچ عبور نمی کند، مشکل در شیر درب است.

آموزش تعمیرات انواع ماشین لباسشویی

تایمر و موتور تایمر لباسشویی را چگونه عیب یابی و تعمیر کنیم

وظیفه قطعه تایمر در دستگاه های ماشین لباسشویی تمام عملکردهای ماشین شما می باشد، مدل های متفاوتی از تایمر دارای مکانیزم درونی  پیچیده ای هستند و سیم های بسیاری به قطعه تایمر متصل می شود که داخل شفت تایمر است که کلیدهای عملکرد را روشن و خاموش می کند. این قطعه موتور، پمپ و شیر برقی را کنترل می کند.

چرخش شفت توسط یک موتور تایمر انجام می شود، هنگامی که دستگاه لباسشویی شما روشن می گردد، موتور تایمر با سرعت خاصی شروع به چرخش می کند، این موتور خود توسط تایمر کنترل می گردد، تایمر می تواند به دلیل گذشت زمان دچار مشکل شود. در صورت خرابی، تشخیص و تعمیرات تایمر بدون آگاهی و علم تقریبا کاری غیرممکن می باشد. اگر فکر می کنید ماشین لباسشویی به دلیل تایمر کار نمی کند، حتما با یک تکنسین حرفه ای تماس بگیرید تا مشکل ماشین لباسشویی خود را حل کنید. برای این منظور می توانید با مرکز تعمیرات ایبک امداد تماس بگیرید.

پمپ تخلیه چیست و چگونه باید آن را عیب یابی و تعمیر کرد

در پایان کار ماشین لباسشویی، آب کثیف از مخزن پمپ تخلیه ماشین لباسشویی تخلیه می گردد و اگر پمپ تخلیه دستگاه شما دچار خرابی شود، ماشین لباسشویی متوجه مخزن نمی گردد که خالی است و تایمر دستگاه به مرحله بعدی شستشو وارد نمی شود، اگر ماشین لباسشویی شما در پایان شستشو است و یا جریان آب قطع می شود، باید کارکرد پمپ تخلیه دستگاه را چک نمایید، در برخی از مدل های ماشین لباسشویی اگر چنین شد، دستگاه یک خطا را روی پنل نمایشی، نمایش می دهد.

چرا از مواد شوینده جرمگیر ماشین لباسشویی استفاده کنیم

برای این منظور که بتوانید دستگاه ماشین لباسشویی خود را به بهترین نحو و عاری از هرگونه کثیفی تمیز کنید، با توجه به تمیزی و رسوب زدایی ماشین لباسشویی، به دلیل قیمت بالای این ماشین لباسشویی، لازم است از پودر شوینده استفاده کنید. مطمئن باشیم که این دستگاه از بیشترین توان خود برای شستشو لباس ها استفاده خواهد نمود و مشکلی برای دستگاه لباسشویی شما پیش نخواهد آمد. با استفاده از پودر ضد رسوب، به کارکرد کلی ماشین لباسشویی کمک زیادی می کنید.

حتما بخوانید:   راهنمای برنامه‌های ماشین لباسشویی هوور | برنامه شستشوی لباسشویی Hoover

 اصول مهم تعمیرات ماشین لباسشویی چه می باشد

اصول مهم تعمیر ماشین لباسشویی شامل چند مورد اساسی است که برای حفظ عملکرد بهینه و طول عمر درست این دستگاه ضروری است. از جمله اصول اصلی می‌توان به رعایت دقیق دستورالعمل‌های تعمیر، استفاده از قطعات اصلی و دارای تضمین، هموار سازی زمین دستگاه، ظرفیت مناسب برق و بررسی دوره‌های نگهداری و تعمیرات دوره‌ای اشاره کرد.

همچنین، تعویض و تعمیر بخش‌های پوشیده و برقی دستگاه، نظافت منظم بخش‌های داخلی و خارجی و استفاده صحیح از مواد شوینده نیز بخشی از اصول مهم تعمیر ماشین لباسشویی است. با رعایت این اصول، می‌توان از عملکرد بهینه و طول عمر درست ماشین لباسشویی خود لذت برد و از نیاز به تعمیرات هزینه‌بر جلوگیری کرد.

از ابزار مناسب برای تعمیرات ماشین لباسشویی استفاده کنید

در تعمیر ماشین لباسشویی، استفاده از ابزار آلات مناسب بسیار حائز اهمیت است. هرگونه ابزار نامناسب ممکن است باعث آسیب به دستگاه شود و در نتیجه، هزینه های بیشتری برای تعمیر آن باید پرداخت شود. برای مثال، استفاده از چسب صنعتی برای جایگزینی قطعه شکسته، ممکن است باعث عدم تعمیر صحیح دستگاه شود و در نتیجه، آسیب های بیشتری به آن وارد شود. در این راستا، استفاده از ابزار آلاتی مانند پیچ گوشتی، دسته گوشتی، کلید ستاره ای و … بسیار حائز اهمیت می باشد.

این ابزار آلات به صورت خاص برای تعمیرات این نوع دستگاه ها طراحی شده اند و قابلیت جایگزینی قطعات به راحتی با آن ها صورت می گیرد. بنابراین، برای تعمیر ماشین لباسشویی، بهتر است از ابزار آلات مناسب و با کیفیت استفاده شود تا مشکلات دستگاه به درستی حل شود و هزینه های ناشی از آسیب دیدگی دستگاه کاهش یابد.

نتیجه گیری

در این مقاله برای شما شرح داده ایم که چگونه ماشین لباسشویی خود را در برخی از خرابی ها عیب یابی و تعمیر کنید. همچنین برخی از نکات نگهداری از ماشین لباسشویی در تمامی برند ها را نیز برای شما توضیح دادیم. اگر نتوانستید با مطالعه این مقاله مشکل دستگاه خود را برطرف کنید و ماشین لباسشویی شما به تعمیرات تخصصی نیاز داشت می توانید برای تعمیرات دستگاه با مرکز ایبک امداد تماس بگیرید و از متخصصان این مرکز برای تعمیرات دستگاه خود استفاده نمایید.

 

31

آموزش تعمیرات انواع ماشین لباسشویی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

راهنمای تعمیرات انواع ماشین لباسشویی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x