تعمیرات کولر گازی

تعمیر و سرویس کولر گازی تراست TRUST

مسلماً با بروز هر مشکل و ایرادی در کولرتان قصد ندارید که آن را تعویض کنید ولی بهتر است بدانید چنانچه از کولر گازی خود به خوبی مراقبت نکنید و یا اینکه تعمیرات آن را به افرادی که در این کار مهارت و تخصص ندارند واگذار کنید می تواند باعث آسیب و خسارات بیشتری به کولر شما شده و ممکن است مجبور شوید که یک کولر گازی نو بخرید. به همین علت بهتر است هر سال کولر گازی تراست را سرویس کنید و هر وقت با ایراد و اشکال و یا خرابی در آن مواجه شدید که خودتان قادر به برطرف کردن آن نبودید به یک متخصص در این زمینه مراجعه کنید. ایبک امداد در این مقاله به بررسی تعمیر و سرویس کولر گازی تراست پرداخته است.  پیشنهاد ما به شما این است که این مطلب را به دقت مطالعه کنید تا بتوانید از دستگاه خود به خوبی محافظت و نگهداری کنید.

سرویس و تعمیر کولر گازی تراست

نصب استاندارد و اصولی کولر گازی تراست علاوه بر آن که می‌تواند در کارکرد دستگاه بسیار تاثیر گذار باشد از بروز بعضی مشکلات و ایرادات شایع در کولر گازی جلوگیری خواهد کرد. سرویس دوره ای و منظم دستگاه توسط افراد متخصص می تواند باعث شناسایی ایرادات و خرابی های جزئی در آن شده و قبل از آنکه مشکل بزرگتر شود رفع گردد. با تعمیر کولر گازی تراست به منظور برطرف کردن مشکلات دستگاه می‌توانید بازدهی و کارایی دستگاه را بالا ببرید.

نصب و راه اندازی کولر گازی تراست

چنانچه قصد دارید اقدام به راه اندازی و نصب کولر گازی تراست کنید بهتر است از یک تکنسین ماهر در این زمینه کمک بگیرید تا در آینده متحمل هزینه های سنگین جهت تعمیر و یا تعویض قطعات کولرگازی تراست نباشید. تعمیر و سرویس کولر گازی تراست TRUST

به هنگام نصب و راه اندازی کولر گازی تراست دقت کنید جهت تخلیه رطوبت و هوا از درون یونیت داخلی و لوله ها و همچنین جلوگیری از صدمه به دستگاه حتماً باید کولر گازی تراست وکیوم شود. جهت نصب اصولی و استاندارد کولر گازی تراست می توانید با متخصصین متبحر ایبک امداد تماس بگیرید.

مشکلات رایج در کولر گازی تراست

کولر گازی نیز مانند هر وسیله دیگری ممکن است گاهی اوقات با مشکلات و ایراداتی روبرو شود که گاهی اوقات این مشکل بسیار ساده و قابل حل می باشد و به راحتی می توانید در منزل آن را برطرف کنید. ولی گاهی نیز نیاز به حضور یک تکنسین ماهر در این زمینه خواهید داشت چنانچه مشکل به وجود آمده برای کولر گازی تراست به موقع و درست تشخیص داده شود می‌تواند از بروز هزینه‌های سنگین جهت تعویض و یا تعمیر قطعات جلوگیری کند. در ادامه به چند مورد از مشکلاتی که می تواند برای کولر گازی تراست پیش آید اشاره می کنیم و راهکارهای جهت هر کدام از آنها ارائه می دهیم.

 • نداشتن سرمای کافی
 • یخ زدن کندانسور
 • ایجاد سر و صدای اضافی
 • خاموش شدن ناگهانی کولر گازی
 • روشن نشدن دستگاه

در ادامه مطلب به علل بروز این مشکلات و راهکارهایی جهت رفع هر کدام می پردازیم.

علت نداشتن سرمای کافی در کولر گازی تراست

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای کولر گازی تراست پیش آید عدم سرمای کافی از دستگاه می باشد. در ادامه مطلب به بیان مواردی در خصوص دلایل خنک نکردن کولر گازی تراست می پردازیم.

 1. تنظیم نادرست ترموستات: چنانچه ترموستات به درستی تنظیم نشده باشد می تواند یکی از دلایل شایع برای خنک نکردن دستگاه به شمار رود. در این هنگام نخست باید دمای کولر را ۵ تا ۶ درجه پایین تر از دمای معمول اتاق تنظیم کرده و به بررسی عملکرد کولر بپردازید. همچنین به روشن بودن فن و کمپرسور دقت کنید. در صورتی که ترموستات درست تنظیم نشده باشد و ایراد از این قطعه باشد می‌تواند باعث مشکل خنک نبودن باد کولر گردد.
 2. کثیف بودن یا خراب بودن کندانسور: چنانچه کندانسور خراب باشد انتقال حرارت از گاز مبرد به اطراف به صورت کامل انجام نمی شود در نتیجه گاز خنک نشده و چرخه سرمایش کولر گازی تراست مختل خواهد شد. چنانچه کندانسور دچار خرابی شده باشد جهت عیب یابی و برطرف کردن آن بهتر است از یک تعمیرکار ماهر کمک بگیرید تا اقدام به تعمیر و یا تعویض آن کند. گاهی اوقات نیز ممکن است علت خنک نکردن کولر مربوط به کثیف بودن کندانسور و انباشته شدن آلودگی و گرد و خاک روی آن باشد در این شرایط با تمیز کردن کندانسور مشکل برطرف خواهد شد.
 3. نشتی گاز مبرد و کاهش آن: وجود گاز در کولر گازی تاثیر بسزایی در عملکرد دستگاه خواهد داشت به همین خاطر نشتی گاز و یا کاهش وجود گاز می تواند در میزان خنک کردن کولر تاثیر گذار باشد. ممکن است گاهی اوقات یک نشتی کوچک در سیستم به وجود آید که به مرور زمان باعث کاهش گاز خواهد شد. چنانچه پس از عیب یابی متوجه شدید که علت خنک نکردن کولر به دلیل نشتی گاز می باشد باید اقدام به برطرف کردن نشتی کولر کنید و پس از آن مجدداً گاز را شارژ کنید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیر چیلر تراست Trust Chiller | نمایندگی تعمیر تراست چیلر

علت یخ زدن کندانسور در کولر گازی تراست چیست؟

علل زیادی می تواند باعث یخ زدن کندانسور در کولر گازی شود. رفع کردن این مشکل دارای اهمیت زیادی می باشد زیرا چنانچه مشکل برطرف نشود علاوه بر اختلال در عملکرد دستگاه می تواند باعث خراب شدن و آسیب دیدن بیشتر آن نیز شود.تعمیر و سرویس کولر گازی تراست TRUST

از دلایل یخ زدن کندانسور می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عدم وجود جریان هوا در اواپراتور کولر گازی
 • کاهش وجود گاز
 • آسیب دیدن و خراب شدن کولر گازی
 • انسداد در لوله های کولر گازی و یا قطعات داخلی

چگونه می توانیم مشکل یخ زدگی کندانسور را برطرف کنیم؟

همانطور که گفته شد برطرف کردن مشکل یخ زدگی کندانسور از اهمیت زیادی برخوردار است چنانچه با این مشکل مواجه شدید می توانید جهت برطرف کردن آن موارد زیر را انجام دهید:

 1. تعویض فیلتر هوا
 2. تمیز کردن اواپراتور
 3. برطرف کردن انسداد لوله های کولر گازی
 4. بررسی فن

چنانچه خودتان قادر به برطرف کردن مشکل نبودید می توانید از یک متخصص ماهر در این زمینه کمک بگیرید.

علت ایجاد سر و صدای اضافی در کولر گازی تراست چیست؟

گاهی اوقات پس از مدتی استفاده از کولر گازی ممکن است با سر و صدای اضافی از کولر مواجه شوید که می تواند بسیار آزاردهنده باشد در ادامه مطلب به چند علت بروز این مشکل پرداخته و راهکارهایی جهت برطرف کردن آن ارائه می دهیم.

 • مطمئن شوید که پنل داخلی کولر گازی به صورت صحیح و محکم به دیوار متصل شده است.
 • ممکن است بلوور یا همان دمنده کولر گازی تراست خراب شده باشد.
 • از محکم بودن قاب پنل کولر گازی مطمئن شوید.
 • ممکن است یکی از قطعات و اتصالات داخلی کولر شل شده باشد.

چنانچه با مشکل ایجاد سر و صدا در کولر گازی تراست مواجه شدید و پس از بررسی قاب پنل و اطمینان از محکم بودن آن مشکل تان برطرف نشود بهتر است از یک تکنسین ماهر کمک بگیرید تا مشکل به وجود آمده را برطرف کند.

علت خاموش شدن ناگهانی کولر گازی تراست چیست؟

ممکن است گاهی اوقات با خاموش شدن ناگهانی کولر گازی تراست مواجه شوید. باید بدانید که علل این مشکل متفاوت بوده و ممکن است به بخش های مختلف سیستم کاری دستگاه مربوط شود. این احتمال وجود دارد که یک ایراد و یا یک نقص فنی در یک قطعه موجب خاموش شدن ناگهانی کولر شود و یا اینکه مشکل از جریان برق باشد. در ادامه مطلب به دلایل بروز این مشکل می پردازیم.

 • از سلامت سیم کشی برق ساختمان مطمئن شوید زیرا یک اتصالی کوچک در سیم های برق می تواند باعث خاموش شدن کولر گازی شود.
 • نوع تنظیمات ترموستات می تواند باعث خاموش شدن کولر شود. چنانچه درجه ترموستات از حد معمول بیشتر باشد این امکان وجود دارد که کولر به طور ناگهانی خاموش شود.
 • ممکن است به علت کارکرد طولانی و یا ولتاژ مناسب و همچنین تهویه نامناسب سوئیچ استراحت کولر گازی فعال شده و کولر را خاموش کند.
 • سوئیچ های ایمنی فشار به هنگام بالا رفتن بیش از حد فشار به صورت خودکار عمل کرده و باعث خاموش شدن کولر گازی می شوند.
 • از تمیز بودن فیلتر هوا مطمئن شوید زیرا یکی از دلایل خاموش شدن ناگهانی کولر میتواند آلوده‌ شدن و کثیف شدن فیلتر هوا باشد.
 • چنانچه کویل های کندانسور کثیف باشند کولر مدت زمان بیشتری کار می کند که باعث گرم شدن بیش از اندازه کولرگازی خواهد شد و در نهایت دستگاه به طور ناگهانی خاموش می شود.
 • یک قطعه اصلی در کولر برد کنترل اصلی می باشد. چنانچه ایرادی در این قطعه به وجود آید می تواند باعث خاموش شدن کولر گردد.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  روش خاموش و روشن کردن اسپلیت بدون استفاده از کنترل

علت روشن نشدن کولر گازی تراست چیست؟

دلایل گوناگونی می تواند باعث روشن نشدن کولر گازی تراست شود. بعضی از این دلایل با راهکارهای ساده برطرف خواهند شد و بعضی از آنها نیز نیاز به دانش فنی و حضور تکنسین ماهر در این زمینه خواهند داشت. در ادامه مطلب به دلایل روشن نشدن کولر گازی تراست می پردازیم و راهکارهایی جهت برطرف کردن بعضی از آنها ارائه می دهیم.

 • قطع بودن جریان برق ورودی کولر گازی
 • قطع شدن جریان برق ورودی توسط مدار شکن
 • سوختن و یا نیم سوز شدن فیوز کولر گازی
 • خراب شدن و آسیب دیدن ترموستات
 • خراب شدن کندانسور کولر گازی
 • خراب شدن برد اصلی
 • خراب شدن خازن دستگاه
 • خراب شدن ریموت کنترل
 • خراب شدن موتور فن کولر

ممکن است بعضی از این موارد مانند قطع شدن جریان برق و برطرف کردنشان آسان باشد و خودتان به راحتی بتوانید مشکل را رفع کنید. تعمیر و سرویس کولر گازی تراست TRUST

در مورد خراب شدن ترموستات و یا برد اصلی و همچنین کندانسور و دیگر قطعات اصلی کولر به یک تکنسین باتجربه نیاز دارید تا بتواند مشکل به وجود آمده را برطرف کند.

سخن پایانی

کولرهای گازی تراست از محبوبترین و پرفروشترین کولر های موجود در بازار می باشند خراب شدن و کار نکردن کولر گازی در یک روز تابستانی می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد. جهت پیشگیری از بروز این مشکل بهتر است که هر ساله به صورت دوره‌ای دستگاه را سرویس کنید با با این کار می‌توانید عمر مفید کولر گازی را افزایش داده و احتمال آسیب دیدن و خراب شدن قطعات آن را کاهش دهید. با رعایت نکات ایمنی و قطع کردن جریان برق ممکن است بتوانید بعضی از مشکلات کولر گازی را برطرف کنید اما در موارد تخصصی بهتر است از دستکاری کردن کولر بپرهیزید و انجام تعمیر و سرویس کولر گازی را به یک متخصص ماهر بسپارید. جهت مشاوره، پشتیبانی و طرح هرگونه پرسش می‌توانید با کارشناسان ایبک امداد تماس گرفته و از راهنمایی آنها استفاده کنید. امیدواریم که این مقاله برای شما عزیزان کاربردی و مفید واقع شده باشد. از اینکه تا پایان مقاله ما را همراهی کردید از شما سپاسگزاریم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا