تعمیرات یخچال

ریست کردن فیلتر یخچال بوش BOSCH|تعویض فیلتر یخچال بوش

ریست کردن فیلتر یخچال بوش BOSCH|کاربرد فیلتر یخچال بوش، زمان تعویض فیلتر یخچال‌ بوش

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

از اقدامات مهمی که بعد از عوض کردن فیلتر یخچال یا با خاموش نمودن چراغ هشدار فیلتر یخچال لازم است، که انجام دهید این است، که باید فیلتر یخچال خود را ریست نمایید. در این مقاله نحوه ریست کردن فیلتر یخچال بوش را به صورت کامل توضیح خواهیم داد. به صورت کلی وقتی فیلتر یخچال بوش را عوض می‌کنید ریست کردن یا باز نشانی آن حائز اهمیت است. چون مطمئن می شوید، که دستگاه شما فیلتر جدید را می شناسد و به درستی طول عمر آن را بررسی می نماید. نحوه تنظیم کردن فیلتر یخچال شما با توجه به مدل آن کمی متفاوت خواهد بود.

دلیل ریست کردن فیلتر یخچال بوش

برای اینکه از نصب درست فیلتر و تنظیم مجدد نشانگر فیلتر اطمینان حاصل شود، باید فیلتر یخچال بوش را ریست کرد. ریست کردن فیلتر یخچال بوش کمک خواهد کرد، که فیلتر به صورت منظم و در وقت مناسب عوض شود و این کار در حفظ شدن کیفیت یخ و آبی که از یخچال بوش تولید می شود بسیار مهم می باشد.

وقتی که فیلتر جدیدی را در یخچال بوش نصب می نمایید، باید فیلتر جدید را دوباره تنظیم نمایید، تا دستگاه، عمر مفید فیلتر جدید را به صورت دقیق در نظر داشته باشد. اگر فیلتر یخچال بوش تنظیم نشود موجب خواهد شد، که فیلتر زودتر خراب شده و یخ و آبی که از یخچال بوش خارج می شود، کیفیت خوبی نداشته باشد. نحوه تنظیم کردن مجدد فیلتر یخچال بوش با توجه به مدل یخچال شما متفاوت است. بنابراین پیشنهاد می شود، که برای انجام دادن این کار دفترچه راهنمای یخچال خود را مطالعه کنید.

ریست فیلتر یخچال

زمان ریست فیلتر یخچال بوش

زمان ریست کردن فیلتر یخچال بوش به نوع فیلتر و مدل یخچال بستگی خواهد داشت. به صورت کلی بیشتر یخچال های بوش دارای چراغی هستند، که زمان عوض کردن فیلتر را به کاربران نشان می‌دهند. عمر مفید فیلتر یخچال به عوامل گوناگونی مثل آلاینده هایی که در آب وجود دارد و کیفیت آب بستگی خواهد داشت.

چنانچه یخچال آلارم عوض کردن فیلتر را دارد، وقتی فیلتر را عوض می کنید، بلافاصله باید آن را ریست نمایید. با انجام دادن این کار مطمئن می شوید، که زمان تعویض فیلتر را به شما نشان می دهد. اگر یخچال شما از نوعی است، که نشانگر عوض کردن فیلتر را ندارد، بهتر است، که فیلتر یخچال خود را به صورت دوره ای و تقریبا هر شش ماه یکبار عوض کنید. وقتی فیلتر یخچال بوش را تعویض می کنید، حتما آن را بازنشانی نمایید، تا مطمئن شوید، که فیلتر یخچال شما به صورت صحیح کار می کند.

بر روی بیشتر فیلتر های یخچال بوش تاریخ انقضا درج شده است. از بیشتر فیلتر ها می توانید برای شش ماه تا یک سال استفاده کنید. پیشنهاد می شود، که تاریخ نصب فیلتر جدید در یخچال بوش را یادداشت نمایید، تا پس از شش ماه اقدامات لازم برای عوض کردن فیلتر یخچال بوش را انجام دهید. البته زمان مناسب برای عوض کردن فیلتر یخچال بوش به میزان استفاده شما از آن بستگی خواهد داشت. اگر از آب آشامیدنی زیاد مصرف کنید، باید این بازه‌ی زمانی را کمتر در نظر بگیرید و اگر خانواده شما کم جمعیت است، می‌توانید فاصله بین تعویض فیلتر ها را بیشتر در نظر بگیرید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیرات یخچال سوزان | خدمات تعمیر یخچال Soozan

یکی دیگر از راه هایی که می توانید با مشاهده آن بدانید، که زمان عوض کردن فیلتر یخچال بوش فرا رسیده است، کدر بودن رنگ یخ ها است. چنانچه یخ هایی که از یخچال بوش تولید می‌شود شفاف نباشد، نشان دهنده این است، که فیلتر یخچال نمی تواند آب را به خوبی تصفیه کند و یخ ها دارای جرم بوده و کدر خواهند بود.

طعم آب با عوض نکردن فیلتر یخچال بوش عوض خواهد شد. در صورتی که آب به درستی تصفیه شده باشد، سبک بوده و خوبی خواهد داشت. اما اگر فیلتر نتواند آب را به خوبی تصفیه کند و فاسد شده باشد، آب سبک نخواهد بود و طعم آن تغییر می کند.

بوی آب نیز می تواند زمان عوض کردن فیلتر یخچال بوش را به شما اطلاع دهد. چنانچه آبی که از یخچال بوش خارج می شود بوی نامطلوب و ناخوشایندی داشته باشد، یکی از علامت های فرا رسیدن زمان عوض کردن فیلتر یخچال بوش شما می باشد. چون وقتی فیلتر آلوده باشد، آب آشامیدنی بوی بدی می‌دهد. این بوی بد ناشی از آلودگی ها و جلبک هایی است، که در فیلتر یخچال بوش وجود دارد.

اگر آبی که از یخچال بوش خارج می شود، شفاف نباشد و رنگ آن تغییر کرده باشد، یعنی دارای املاح و جرم می باشد و این نشان دهنده این است، که در فیلتر یخچال بوش باکتری‌ها و قارچ‌هایی وجود دارد و احتمال دارد، که سلامت شما را تهدید کند. بنابراین وقتی رنگ آب تغییر می کند، باید فیلتر یخچال شما عوض شود.

کم شدن فشار آبی که از آبسرد کن یخچال بوش خارج می شود می تواند زنگ هشداری برای فرا رسیدن زمان عوض کردن فیلتر یخچال بوش باشد. در صورتی که فیلتر یخچال به موقع عوض نشود، در مسیر آب رسوباتی ایجاد می شود و فیلتر دچار گرفتگی شده و در نتیجه فشار آب کاهش خواهد یافت.

فیلتر یخچال

نحوه ریست کردن فیلتر یخچال بوش

با توجه به مدل یخچال بوش شما نحوه ریست کردن فیلتر یخچال متفاوت خواهد بود. در ادامه به چند راهکار مهم برای ریست کردن فیلتر یخچال اشاره می کنیم:

  • چنانچه یخچال شما صفحه لمسی یا صفحه کنترل دارد باید دکمه Menu یا Option را بزنید تا گزینه Filter Reset را مشاهده کنید. حالا باید این گزینه را بزنید پس از آن کلید Ok یا Reset را انتخاب نمایید. تا خاموش شدن چراغ فیلتر آن را نگه دارید.
  • از دیگر راهکارهای کاربردی برای ریست کردن فیلتر یخچال بوش این می باشد، که دکمه Light/Fiter را انتخاب کرده و برای سه ثانیه باید آن را نگه دارید.
  • بعضی از مدل های یخچال بوش برنامه همراهی دارند، که می توانید برای نظارت بر یخچال و کنترل کردن آن استفاده نمایید. چنانچه یخچال شما دارای این قابلیت است، باید گزینه ی فیلتر را با استفاده از این برنامه ریست نمایید.
  • در بعضی دیگر از مدل های یخچال بوش برای این که بتوانید فیلتر آن را مجدداً تنظیم کنید، باید دستگاه خود را از برق جدا نموده و پس از چند لحظه دوباره روشن نمایید. با انجام دادن این کار چراغ فیلتر ریست می شود و فیلتر جدید ثبت خواهد شد.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  ارورهای یخچال امرسان Emersun

کاربرد فیلتر یخچال بوش

امروزه بیشتر یخچال هایی که در بازار وجود دارند دارای فیلتر می باشند و این موجب می‌شود، که بتوانید آن را به آب شهری به صورت مستقیم وصل نمایید و از آن استفاده کنید. یخچال هایی که قابلیت اتصال مستقیم به آب شهری را دارند، باید فیلتر داشته باشند. فیلتر یخچال بوش کاربردهای زیادی دارد، که در ادامه به چند مورد از آنها اشاره می کنیم:

  • تصفیه کردن آب و پاک کردن آب از گل و لای و شن و ماسه و دیگر ذرات معلق
  • از بین بردن خزه، لجن و جلبک هایی که در آب رشد کرده است.
  • برای ضدعفونی نمودن آب نوشیدنی کلر اضافه می کند.
  • سموم و آفت کش های کشاورزی و مواد شیمیایی که احتمال دارد در آب شهری وجود داشته باشد را از بین می‌برد.
  • مزه و طعم بد آب را از بین می‌برد.

فیلتر یخچال

دلیل عوض کردن فیلتر یخچال بوش

عوض کردن به موقع فیلتر یخچال بوش دارای اهمیت بسیار زیادی است. چون این فیلترها عمرمفید مشخصی دارند و چنانچه به موقع و در زمان مناسب عوض نشوند، توانایی و قدرت کافی برای تمیز کردن و تصفیه آب نخواهند داشت و در نتیجه تاثیری که باید بر روی آب شهری بگذارد را نخواهد گذاشت. در این شرایط مزه و طعم آب خروجی از یخچال بوش مطلوب نخواهد بود. وقتی که فیلتر یخچال بوش شما دچار فرسودگی شده است، نمی‌تواند آب را به درستی تصفیه کند و تأثیر بد و زیادی بر روی آب شهری خواهد گذاشت. در این شرایط این احتمال وجود دارد، که عوامل مختلفی که موجب بیماری می‌شوند در فیلتر یخچال رشد کرده و منتشر شود و این برای سلامت افراد بسیار خطرناک خواهد بود. سرعت رشد و تکثیر جلبک هایی که در فیلتر یخچال رشد می کنند خیلی زیاد می‌باشد و شما می توانید به راحتی آنها را ببینید. هر چقدر که از فیلتر آب بیشتر استفاده گردد و در مدت زمان مناسب عوض نشود مقدار آلودگی که در آب وجود خواهد داشت بیشتر بوده و سلامت افراد را تهدید خواهد کرد. بنابراین پیشنهاد می کنیم، که عوض کردن فیلتر یخچال بوش که دارای اهمیت زیادی است را جدی بگیرید و آن را به تاخیر نیندازید.

فیلتر یخچال

سخن تکمیلی

در این مقاله نحوه تنظیم کردن فیلتر یخچال بوش را به صورت کامل توضیح دادیم. فیلتر آب یخچال بوش وظیفه تصفیه آب را در این دستگاه برعهده دارد. بنابراین از جمله قطعات بسیار مهم یخچال بوش محسوب می گردد. در صورتی که هر کدام از نشانه های پایان یافتن عمر مفید فیلتر یخچال بوش را مشاهده کردید، باید اقدامات لازم برای عوض کردن آن را انجام دهید. در غیر این صورت آب آشامیدنی که از یخچال بوش خارج می شود کیفیت مطلوبی نخواهد داشت و سلامت شما به خطر خواهد افتاد. چون آبی که تصفیه نشده است، دارای آلودگی های زیادی می باشد.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

ریست کردن فیلتر یخچال بوش BOSCH

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

بررسی نحوه صحیح ریست کردن فیلتر یخچال بوش

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا