برندها

راهنمای خرید پلوپز برای تهیه یک برنج عالی

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

پخت برنج برای اکثر افراد کار راحتی است. آب، برنج و کمی روغن و نمک را در قابلمه ریخته و به رسیدگی کارهای دیگر می‌پردازید، اما اگر یک لحظه غفلت کنید و برنج روی گاز را فراموش نمایید، در فضای آشپزخانه بوی نامطبوعی خواهد پیچید. در این شرایط احتمالاً برنج شما ته گرفته است.

با خرید پلوپز  برنج راحت‌تر و ساده‌تر انجام می‌شود. همچنین خیالتان راحت خواهد بود که هرگز برنج شما نمی‌سوزد. پلوپز یکی از وسایل آشپزخانه است که برای پخت آسان و راحت برنج با نظارت بسیار کم طراحی گردیده است.

پلوپز دارای پوشش داخلی است که جنس آن نچسب است و استفاده از این دستگاه را راحت‌تر می‌کند. همچنین موجب می‌شود که برنجی که در پلوپز پخته می‌شود، ته دیگ یکنواخت و خوش رنگی داشته باشد.

در صورتی که قصد خرید پلوپز را دارید، باید بدانید که یکی از بهترین تصمیمات را گرفته‌اید. در صورتی که اطلاعات کافی در مورد انواع پلوپز داشته باشید، در هنگام خرید پلوپز انتخاب بهتری خواهید داشت.

ضرورت خرید پلوپز

در وعده‌های غذایی خودمانی یا در مهمانی‌ها برنج پای ثابت سفره‌های افراد ایرانی می‌باشد، اما با توجه به اینکه در بازار تنوع برنج‌ها زیاد است، شناخت  این برنج‌ها و پخت آنها به صورت حرفه‌ای کمی دشوار می‌باشد. در برخی مواقع اگر برنج شما کمی بیشتر جوشانده شود، موجب خمیر شدن آن خواهد شد و در این صورت شکل مطلوبی نخواهد داشت. بنابراین اگر وسیله‌ای در منزل داشته باشید که همیشه برنج شما را به صورت خوب بپزد، اهمیت ویژه‌ای دارد.

در صورتی که مشغله کاری شما زیاد است و وقت کمی برای انجام دادن آشپزی دارید، می‌توانید از بعضی از تجهیزات و وسایل مدرن آشپزخانه کمک بگیرید. استفاده و خرید پلوپز در این مواقع اهمیت زیادی دارد.

برنج معمولاً به دو صورت کته و آبکش درست می‌شود. درست کردن برنج کته در مدت زمان کمتری انجام می‌شود. پلوپز هم برنج را به حالت کته طبخ می‌کند. در این شرایط خواص برنج به خوبی حفظ خواهد شد که این مورد نیز سبب محبوبیت بیشتر پلوپز شده است.

حتما بخوانید:   اکتیو اکسیژن چیست؟ | تکنولوژی جدید Active Oxygen

همچنین پلوپزها را می‌توان به راحتی تنظیم کرد. در برخی از آنها تنظیم پخت آهسته نیز وجود دارد. به این معنی که وقتی شما خرید پلوپز چند کاره را انجام دهید، می‌توان اینگونه گفت که در خانه شما یک آرام‌پز نیز وجود خواهد داشت. ساده‌ترین راه برای طبخ هرچه بهتر برنج خرید پلوپز می‌باشد.

در عین حال پلوپز چند کاره کاربردهای دیگری مانند پخت انواع سوپ و غذاهای دیگر را نیز دارد. برای نمونه شما می‌توانید انواع خورشت‌ها را نیز با دستگاه پلوپز درست کنید.

خرید پلوپز

انواع پلوپز

پلوپزها معمولاً به صورت کلی به دو دسته معمولی و هوشمند تقسیم بندی می‌شوند، اما یک نوع پلوپز دیگر نیز وجود دارد که می‌توانند مواد غذایی دیگر را نیز درست کنند. در هنگام خرید پلوپز بهتر است با کارایی و نحوه عملکرد هر کدام از آنها آشنا بشید.

پلوپز معمولی

اکثر مصرف کنندگان از خرید پلوپز معمولی رضایت دارند. کار با پلوپزهای معمولی به قدری ساده است، که هر فردی می‌تواند از آن استفاده کند. مواد لازم درون پلوپز ریخته می‌شود و دکمه روشن زده می‌شود و در مدت زمان معینی برنج شما آماده می‌شود. البته بعضی از پلوپزهای معمولی دارای تنظیمات بیشتری هستند.

پلوپز هوشمند

در هنگام انتخاب و خرید پلوپز باید بدانید که نتیجه استفاده از پلوپز هوشمند نسبت به پلوپز معمولی نتیجه بهتری خواهد داشت. برای نمونه دمایی که برای پخت برنج در دستگاه پلوپز هوشمند به کار گرفته می‌شود در روزهای گرم کمتر است. چون پلوپز در این شرایط برای پخت برنج به دمای کمتری دارد و پلوپز با شرایط محیط تنظیم می‌شود. در این حالت حداقل اتلاف انرژی وجود دارد.

باید بدانید که برای خرید پلوپز هوشمند نیاز به هزینه بیشتری خواهد بود، اما دستگاهی که دارای عملکرد بالاتری است را خریداری می‌کنید. برنج در دستگاه پلوپز هوشمند در مقایسه با پلوپز معمولی دارای سرعت کمتری است، اما می‌توانید زمان پخت را به گونه‌ای تنظیم نمایید که برنج شما زودتر آماده شود. پس از اینکه در دستگاه پخت انجام شد، آن را روی حالت گرم کردن قرار دهید تا غذای شما گرم بماند.

پلوپز با ویژگی طبخ غذاهای مختلف

همانطور که گفته شد در برخی از پلوپزها می‌توانید غذاهای دیگری به جز برنج را نیز تهیه کنید. رایج‌ترین ترکیبی که می‌توانید در داخل این دستگاه‌ها پیدا کنید، ترکیبی از بخارپز و پلوپز می‌باشد. در صورتی که فضای آشپزخانه شما کوچکتر است، در هنگام خرید پلوپز باید بدانید که یکی از بهترین گزینه‌ها همین نوع می‌باشد.

حتما بخوانید:   راهنمای خرید زودپز جی پاس | نکات مهم خرید زودپز جی پاس

ویژگی‌های مختلف در دستگاه پلوپز

برای خرید پلوپز کارآمد بهتر است، بدانید که کدام معیار برای شما مهمتر است. باید توجه داشته باشید که برای شما کدام یک از انواع مختلف مدل‌ها مناسب‌تر می‌باشد و نیازهای شما را برطرف می‌کند. مهمترین مواردی که لازم است پیش از خرید پلوپز به آنها توجه داشته باشید، عبارت هستند از:

اندازه پلوپز

در دفترچه راهنمای اکثر پلوپزها حجم آن آمده است. شما می‌توانید با توجه به نیاز خود اندازه پلوپز را از سه پیمانه الی بیست پیمانه انتخاب نمایید. با توجه به تعداد افراد خانواده و یا استفاده خود برای مهمانی‌ها، اندازه مناسب پلوپز را در هنگام خرید پلوپز تشخیص داده و انتخاب نمایید.

همچنین نیاز خواهد بود که با توجه به اندازه پلوپز در آشپزخانه خود فضای مناسب را در نظر بگیرید. در بیشتر مواقع پلوپز دارای حجم زیادی نیست و فضای زیادی را در آشپزخانه شما نخواهد گرفت، اما در صورتی که فضای آشپزخانه کوچکتر است و در آشپزخانه وسایل و ابزار زیادی دارید به اندازه دستگاهی که تهیه می‌کنید، توجه نمایید.

نوع پلوپز

امروزه برای خرید پلوپز برندها و مدل‌های متنوعی وجود دارند. این مدل‌ها از پلوپزهای بسیار ساده شروع می‌شوند و در آخر به دستگاه‌هایی می‌رسند که در آنها بسیاری از غذاها را می‌توان پخت. شما باید توجه کنید که برای نیاز شما آیا پلوپز ساده جوابگو است یا به دستگاه چند کاره نیاز دارید که بتواند غذاهای گوناگون مانند انواع خورشت، ماهی، مرغ، گوشت و سبزیجات را نیز برای شما طبخ کند.

همچنین در هنگام خرید پلوپز باید توجه نمایید که قابلیت آرام‌پز یا بخارپز کردن را نیز دارد یا خیر. یکی از معیارهای تعیین کننده در هنگام خرید پلوپز این مورد می‌باشد.

قابلیت شستشو

در هنگام خرید پلوپز باید توجه نمایید که پوشش داخلی پلوپز از بدنه قابلیت جدا شدن را داشته باشد. در این صورت می‌توان آن را به راحتی مورد شستشو قرار داد. قسمت بیرونی دستگاه نیز باید دارای جنسی باشد که بتوان با دستمال مناسب و شوینده معمولی آن را تمیز کرد.

سیستم گرمکن

یکی دیگر از قابلیت‌های مهم دستگاه پلوپز این است که وقتی غذای شما آماده شد و نمی‌خواهید آن را در همان موقع سرو نمایید، غذا را برای شما گرم نگه دارد. در این حالت سیستم گرمکن بدون اینکه موجب تغییر طعم غذا شود یا پخت بیشتر انجام شود، در هنگام سرو به خوبی گرم نگه می‌دارد. بنابراین هنگام خرید پلوپز باید به این قابلیت نیز توجه نمایید.

حتما بخوانید:   هر آنچه باید در مورد بهترین هود آشپزخانه بدانید

کیفیت بدنه دستگاه پلوپز

در هنگام خرید پلوپز به جنس بدنه آن توجه داشته باشید. اگر کیفیت بدنه پلوپز مناسب نباشد، در هنگام پخت حرارت به بدنه دستگاه منتقل می‌شود و مشکلاتی مانند سوختگی برای کاربران به وجود می‌آید. در صورتی که برای شما امکان‌پذیر است، قبل از اینکه خرید پلوپز را انجام دهید، آن را امتحان کنید تا از انتقال داده نشدن حرارت به بدنه مطمئن شوید.

قابلیت بخارپز کردن

همانطور که گفته شد بعضی از دستگاه‌های پلوپز تجهیزات اضافی دارند که با استفاده از آنها می‌توان غذاها را به حالت بخارپز نیز طبخ کرد. در صورتی که رژیم غذایی خاصی دارید، این ویژگی در دستگاه پلوپز برای طبخ غذاهای مناسب کمک کننده خواهد بود. اگر دستگاه شما دارای این قابلیت باشد، با کمک آن می‌توانید انواع غذاهای رژیمی مثل ماهی و سبزیجات را بخار پز تهیه کنید.

تایمر و برنامه پخت

در هنگام خرید پلوپز باید به قابلیت تنظیم زمان و دادن برنامه‌های مختلف توجه داشته باشید. برای خانم‌های شاغل این موضوع اهمیت بیشتری دارد. آنها می‌توانند صبح برنج و یا مواد غذایی دیگر خود را داخل دستگاه بریزند و برای شروع پخت زمان مشخصی را تنظیم کنند. به این ترتیب بدون حضور آنها تا وقتی که به خانه برمی‌گردند، غذا آماده خواهد شد. وجود برنامه پخت و تایمر در دستگاه پلوپز موجب صرفه‌جویی در وقت خواهد شد.

کار با دستگاه‌های پلوپزی که دارای تایمر و برنامه است نسبت به دستگاه‌های معمولی، سخت‌تر می‌باشد. اما در صورتی که طریقه استفاده از پلوپز با تایمر را به خوبی یاد بگیرید، کار آشپزی برای شما بسیار شیرین‌تر و راحت‌تر خواهد شد.

پلوپز

سخن تکمیلی

پلوپز دستگاهی می‌باشد که کار افراد را در آشپزخانه و آشپزی بسیار راحت‌تر می‌کند. افراد می‌توانند برنج را با خیال راحت داخل پلوپز ریخته و بدون ترس از سوختن به کارهای دیگر خود رسیدگی کنند. قبل از خرید پلوپز مهمترین کار مطالعه راهنمای خرید پلوپز می‌باشد. چون راهنمای خرید پلوپز به افراد کمک می‌کند تا با توجه به معیارهای خود آنها را دسته‌بندی کرده و بهترین پلوپز را انتخاب کنند که نیازهای آنها را برآورده کند.

همچنین با مطالعه دفترچه راهنمای دستگاه نحوه استفاده از آن را باید به خوبی یاد بگیرند. به ویژه در صورتی که پلوپز مورد نظر برنامه‌های گوناگونی داشته باشد.‌چون در این مواقع کار با دستگاه پلوپز کمی پیچیده‌تر خواهد بود.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

راهنمای خرید پلوپز برای تهیه یک برنج عالی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

راهنمای خرید پلوپز

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x