تعمیرات لباسشویی

خدمات تعمیرات ماشین لباسشویی سام | عیب یابی ماشین لباسشویی سام

یکی از ضروری ترین لوازم منزل ماشین لباسشویی می باشد که در صورت بروز مشکل در آن می تواند در کارهای منزل اختلال ایجاد کند. قبل از اینکه در هنگام خرابی ماشین لباسشویی خود به تعمیرکار مراجعه کنید لازم است موارد جزئی را بررسی کنید. شاید مشکل ماشین لباسشویی شما جزئی بوده و بتوانید به راحتی آن را رفع کنید. در این مقاله از ایبک مداد می خواهیم مشکلات احتمالی را در ماشین لباسشویی سام بررسی کنیم.

مشکلات متداول در ماشین لباسشویی سام

ماشین لباسشویی سام مانند وسایل برقی دیگر ممکن است دچار مشکلاتی شود که در ادامه می خواهیم شما را با آن آشنا کنیم. در صورتی که با مشکلاتی در ماشین لباسشویی سام روبرو شدید حتماً با نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی سام تماس بگیرید و از دستکاری کردن ماشین لباسشویی خودداری کنید. البته گاهی ممکن است مشکلات در ماشین لباسشویی جزئی بوده و شما بتوانید با تنظیمات صحیح و یا رعایت نکاتی ساده مشکل را برطرف کنید.

مشکلات رایج در ماشین لباسشویی سام عبارتند از:

 1. صدای زیاد در ماشین لباسشویی سام
 2. لرزش زیاد ماشین لباسشویی
 3. نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی
 4. روشن نشدن ماشین لباسشویی
 5. تخلیه نکردن ماشین لباسشویی سام
 6. ماشین لباسشویی سام خاموش است ولی وقتی شیر آب باز می شود، دستگاه آبگیری می کند.
 7. عمل آبگیری قطع نمی شود.
 8. هیتر دستگاه لباسشویی سام آب را قطع نمی کند.‌
 9. نشت آب از دستگاه ماشین لباسشویی
 10. روشن نشدن ماشین لباسشویی
 11. حل نشدن مواد شوینده در لباسشویی سام
 12. صدای زیاد ماشین لباسشویی در هنگام کار
 13. استشمام بوی نامطبوع از دستگاه لباسشویی
 14. پایان نیافتن چرخه شستشو در لباسشویی
 15. خاموش شدن ناگهانی دستگاه لباسشویی سام
 16. و…..

در ادامه شما را با بعضی از این مشکلات و روش های رفع آنها آشنا خواهیم کرد.

ماشین لباسشویی سام

دلایل صدای زیاد در ماشین لباسشویی سام چیست؟

شنیدن صدا در هنگام کار کردن ماشین لباسشویی طبیعی می باشد ولی اگر این صدا زیاد و غیر عادی بود باید موارد زیر را بررسی کنید:

 • تراز نبودن دستگاه لباسشویی سام می‌تواند باعث صدای زیاد در دستگاه لباسشویی شود در این صورت باید دستگاه را مجدداً تراز کنید.
 • اگر در جیب لباس های شما جسمی مانند خودکار باشد که به دیواره و یا شیشه لباسشویی برخورد کند می تواند باعث صدا در دستگاه شود. برای اینکه با این مشکل روبرو نشوید قبل از قرار دادن لباس ها در دستگاه لباسشویی آنها را چک کنید.
 • احتمال دارد صدای لباسشویی به دلیل خرابی قطعات داخلی ماشین لباسشویی باشد در این صورت باید با نمایندگی تعمیرات لباسشویی سام تماس بگیرید.

دلایل لرزش زیاد ماشین لباسشویی سام چیست؟

بیشتر ماشین های لباسشویی به دلیل سرعت زیاد دارای لرزش کمی می باشند ولی در صورتی که این لرزش زیاد و غیرطبیعی باشد موارد زیر می تواند دلیل بروز این مشکل باشد:

 • اگر ماشین لباسشویی تراز نباشد باعث لرزش در دستگاه لباسشویی سام خواهد شد. برای رفع مشکل ماشین لباسشویی را بررسی کنید و در صورت تراز نبودن به وسیله پیچ های لباسشویی آن را تراز کنید.
 •  فنر های دیگ ماشین لباسشویی باعث می شود دیگ با بدنه برخورد نکند اگر فنرها خراب باشد می‌تواند باعث لرزش زیاد در ماشین لباسشویی شود که در این صورت باید به تعمیرکار مراجعه کنید.
 • یکی دیگر از دلایل لرزش در ماشین لباسشویی کم بودن بار ماشین لباسشویی می باشد که باعث لرزش های زیاد خواهد شد. برای رفع مشکل باید به مقدار استاندارد و اندازه در داخل ماشین لباسشویی خود لباس قرار دهید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ Samsung

دلایل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی سام چیست؟

احتمال دارد برای شما هم این مشکل به وجود آمده باشد که در صورت روشن کردن ماشین لباسشویی، دیگ لباسشویی شما خوب نچرخد در صورتی که با این مشکل روبرو شدید موارد زیر را بررسی کنید:

 • اگر حجم لباس ها در دستگاه لباسشویی زیاد باشد می‌تواند باعث نچرخیدن دیگ لباسشویی شود. به همین دلیل باید مقدار استانداردی از لباس را در داخل ماشین لباسشویی قرار دهید.
 • خراب شدن برد الکترونیکی ماشین لباسشویی می تواند باعث نچرخیدن دیگ لباسشویی شود در این صورت باید با نمایندگی تعمیرات لباسشویی سام تماس بگیرید.
 • اگر قفل درب لباسشویی سام خراب باشد می‌تواند باعث نچرخیدن دیگ لباسشویی شود زیرا همانطور که می دانید تا درب لباسشویی کاملاً بسته نشود ماشین لباسشویی فعالیت خود را شروع نمی کند.
 • برای بررسی کردن قفل لباسشویی از شخص متخصص کمک بخواهید.

دلایل روشن نشدن لباسشویی سام چیست؟

اگر متوجه شدید که ماشین لباسشویی شما روشن نمی شود می تواند به دلایل زیر باشد:

 • قطع بودن پریز و یا داشتن اتصالی در   آن می‌تواند باعث شود ماشین لباسشویی روشن نشود.
 • می توانید پریز را با وسیله برقی دیگری امتحان کرده و یا اینکه دستگاه لباسشویی را به پریز دیگری متصل کنید.
 • احتمال دارد برق منزل شما قطع شده باشد.
 • اگر در سیستم برق لباسشویی شما مشکل به وجود آمده باشد دکمه روشن و خاموش از کار می‌افتد که در این صورت باید با نمایندگی تماس بگیرید.
 • خراب شدن میکروسوئیچ درب لباسشویی و موتور می تواند باعث روشن نشدن ماشین لباسشویی شود. اگر با این مشکل روبرو شدید حتماً با نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی سام تماس بگیرید.

چرا ماشین لباسشویی سام تخلیه نمی کند؟

بعد از تمام شدن شستشوی لباس باید آب های داخل ماشین از دستگاه تخلیه شود در صورتی که متوجه شدید آب از دستگاه خارج نمی شود موارد زیر را بررسی کنید:

 • یکی از دلایل اصلی برای عدم تخلیه لباسشویی جدا شدن شلنگ تخلیه می باشد برای رفع مشکل باید اتصالات پشت لباسشویی را چک کنید.
 • گرفتگی در چاه فاضلاب محل می تواند باعث شود عمل تخلیه خوب انجام نشود. باید چاه فاضلاب را بررسی کنید.
 • اگر پمپ تخلیه لباسشویی خراب شود باید به وسیله تعمیرکار بررسی و تعمیر شود.
 • باز بودن درب ماشین لباسشویی، خرابی هیدرواستات دلیل دیگری برای آبگیری نکردن ماشین لباسشویی سام می باشد.
 • قطع شدن سیم های رابط بین میکروسوئیچ، تایمر ماشین لباسشویی، هیدرواستات و شیر، می تواند باعث اختلال در آبگیری شود.

در صورتی که متوجه شدید دستگاه ماشین لباسشویی شما آبگیری نمی کند در مرحله اول از اتصال جریان برق و همچنین باز بودن شیر ورودی آب اطمینان پیدا کنید در غیر این صورت، جهت عیب یابی دستگاه به تعمیرکار مراجعه کنید.

 چرا ماشین لباسشویی خاموش است ولی با باز شدن شیر آب گیری می کند؟

باید شیر را از ماشین لباسشویی جدا کنید و به طور کامل آن را عیب یابی کنید در صورتی که متوجه خرابی شیر شدید باید آن را تعویض کنید.

 • مهمترین دلیل بروز این مشکل خراب شدن شیر برقی می‌باشد.
 •  احتمال دارد که مشکل از تایمر لباسشویی هم باشد.

جهت عیب یابی و بررسی مشکل از تعمیرکار و تکنسین ماهر کمک بگیرید. البته بهتر است دلیل جمع شدن آب در ماشین لباسشویی را هم بدانید تا بتوانید بهتر تصمیم بگیرید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  روش تعمیرات کولر گازی سام

دلایل نشتی آب از لباسشویی سام چیست؟

نشتی آب یکی از مشکلاتی است که در ماشین های لباسشویی بسیار متداول است و ممکن است شما هم با آن روبرو شده باشید در صورتی که این مشکل را رفع نکنید ممکن است به بدنه لباسشویی آسیب بزند. دلایل بروز این مشکل عبارتند از:

 • جدا شدن اتصال شلنگ تخلیه از پشت ماشین لباسشویی می تواند باعث نشت آب شود در این صورت باید ماشین لباسشویی را کمی جلو بکشید و برای اتصال شلنگ اقدام کنید.
 • اگر پمپ تخلیه مسدود شود باعث نشت آب در ماشین لباسشویی خواهد شد در صورتی که با این مشکل روبرو شدید با تعمیرکار تماس بگیرید.
 • گرفتگی در شلنگ تخلیه لباسشویی می تواند باعث نشتی آب از ماشین لباسشویی شود که باید در این صورت مسیر شلنگ را چک کنید.

چرا عمل آبگیری در ماشین لباسشویی قطع نمی شود؟

در صورتی که متوجه شدید عمل آبگیری در دستگاه لباسشویی سام قطع نمی شود موارد زیر را بررسی کنید:

 • در صورتی که در مدت آبگیری، آب داخل دیگ زیاد شده باشد به طوری که از شیشه درب آب را ببینید احتمالاً مشکل از شیر ورودی آب می باشد.
 • اگر اتصال برق ماشین لباسشویی را قطع کرده اید ولی باز هم آب در داخل دستگاه می آید لباسشویی مشکل پیدا کرده است.
 • ولی اگر آبگیری لباسشویی شما با قطع کردن جریان برق هم متوقف می شود احتمالاً مشکل از تایمر لباسشویی، کم بودن فشار آب شلنگ ورودی و یا سوئیچ فشار می باشد.

چرا هیتر ماشین لباسشویی سام آب را گرم نمی کند؟

برای عیب یابی دستگاه لباسشویی باید سیم های رابط هیتر را جدا کنید و به وسیله سیم مخصوص به طور مستقیم، برق ۲۲۰ولت را ده ثانیه به هیتر متصل کنید. بعد از قطع کردن برق اگر پایه های هیتر یا المنت کمی گرم شد المنت سالم است ولی به المنت برق نمی رسد.

این مشکل ممکن است به خود تایمر مربوط باشد که در این صورت صفحه کلید تایمر را باز کرده و آن را عیب یابی کنید. ممکن است سیم رابط بین هیتر و تایمر لباسشویی قطع شده باشد که باید آن سیم خراب را تعویض کنید. امکان هم دارد که هیتر سالم باشد و به آن برق هم برسد ولی در اثر جرم گرفتگی المنت، آب دیرتر گرم شود. در این صورت باید به تعمیرکار مراجعه کنید.

اگر هیتراستات خراب شد ممکن است به دلیل نرسیدن برق به هیتر باشد جهت تست هیتراستات باید ابتدا لباسشویی را از برق بکشید و سپس رابطه های اهم متر را به آن وصل کنید. باید عقربه بلافاصله حرکت کند و به صفر هم نزدیک شود اگر این طور نبود قاب هیتراستات را جدا کنید و آن را عیب یابی کنید.

ماشین لباسشویی سام

سخن پایانی

در این مقاله از ایبک امداد شما را با مشکلات رایج در ماشین لباسشویی سام آشنا کرده و روش های رفع آنها را هم برایتان بیان کردیم. در صورتی که مشکلات ماشین لباسشویی سام جزئی باشد خودتان می توانید به راحتی آن را رفع کنید ولی اگر قادر به رفع مشکلات نبودید حتماً با نمایندگی های تعمیرات ماشین لباسشویی سام تماس بگیرید و از خدمات در محل این نمایندگی ها استفاده کنید. در صورت نیاز با پشتیبانی ایبک امداد تماس بگیرید.

خدمات تعمیرات ماشین لباسشویی سام

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چرا ماشین لباسشویی سام تخلیه نمی کند؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

⨭نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید⨮

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا