تعمیرات یخچال

خرابی یخساز سامسونگ samsung و نحوه تعمیر آن

خرابی یخساز سامسونگ

خرابی یخساز سامسونگ یکی از مشکلات و مسائلی است که گاهی اوقات افراد می‌توانند عیب آن را خودشان پیدا کنند و نیازی نباشد تا به مراکز تعمیر و خدمات ایبک سر بزنند. در چنین مواقعی این افراد تلاش می‌کنند تا خودشان عیب پیدا شده را رفع و رجوع کنند. با این وجود می‌توانیم بگوییم که سریع‌ترین و بهترین روشی که برای برطرف کردن مشکلات مربوط به یخساز یخچال وجود دارد، تماس گرفتن با مراکز تعمیر و خدمات ایبک است. این مراکز می‌توانند یخساز یخچال شما را در اسرع وقت تعمیر کرده و کمترین هزینه و وقت را از شما بگیرند.

گاهی اوقات خودتان به عنوان یک فرد متخصص و تعمیرکار می‌توانید یخچال فریزر و یا انواع یخساز یخچال را تعمیر کنید، در چنین مواقعی شاید بد نباشد که اطلاعات و دانش خود را به روز کرده و از نکاتی که در ادامه این مقاله مطرح شده است استفاده کنید. اغلب این نکات در زمینه عیب‌یابی کردن قسمت یخساز یخچال‌های سامسونگ و همچنین چگونگی راه‌اندازی و ریست کردن یخساز یخچال سامسونگ می‌باشند.

خرابی یخساز سامسونگ

نحوه تماس با نمایندگی یخساز یخچال‌های سامسونگ

برای حل خرابی یخساز سامسونگ باید با نمایندگی ها ارتباط بگیرید. برای آن که بتوانید با نمایندگی‌ها و مراکز خدمات و تعمیر ایبک تماس بگیرید، می‌توانید از طریق روش‌ها و مراحلی که در ادامه توضیح داده می‌شود، اقدام کنید. این کار سبب می‌شود تا هرچه سریعتر بتوانید به خدماتی که در نظر دارید دست پیدا کنید.

اولین کار تماس گرفتن با نزدیک‌ترین شعبه نمایندگی ایبک است. در این نمایندگی می‌توانید از خدماتی که به شما ارائه می‌شود نهایت استفاده را ببرید. گاهی اوقات امکان مراجعه حضوری به مرکز خدمات ایبک و یا برقرار تماس را ندارید. همین موضوع سبب می‌شود تا بخواهید از طریق سایت این شرکت اقدام کنید.

زمانی که به سایت مراجعه کنید متوجه می‌شوید که باید درخواست تعمیر یخساز یخچال ساید بای ساید سامسونگ خود را ثبت کنید. زمانی که این درخواست را ثبت کردید، کد اشتراک و همچنین نام تعمیرکاری که برای این کار در نظر گرفته می‌شود برای شما از طرف ایبک ارسال خواهد شد. در قدم بعدی نیز تعمیرکاری که می‌تواند یخساز یخچال شما را درست کند، به محل اعزام شده و پس از انجام تعمیرات به شما فاکتور پرداختی و همچنین گارانتی را ارائه می‌دهد.

تعمیر کردن یخساز یخچال‌های سامسونگ در محل

ایبک که به تعمیر کردن خرابی یخساز سامسونگ و همچنین عیب‌یابی انواع یخچال‌ها از جمله یخچال‌های سامسونگ در محل نیز می‌پردازد، می‌تواند گزینه بسیار خوبی برای شما باشد که بتوانید از خدمات آن‌ها استفاده کنید. مجموعه ایبک همواره تلاش کرده است تا بهترین و با کیفیت‌ترین خدمات را در کنار مقرون به صرفه‌ترین راهکار‌ها به مشتریانش ارائه کند. به همین دلیل است که ارائه خدمات و تعمیرات در منزل می‌تواند از جمله بهترین روش‌ها برای کسب رضایت مشتریان باشد. مزیت‌هایی که روش تعمیر در محل دارد شامل موارد زیر می‌شود:

 • صرف جویی کردن در هزینه‌ها و همچنین زمانی که صرف بردن و آوردن یخچال به نمایندگی می‌شود.
 • امکان نظارت بر روی کار تعمیرکار که در محل به کار تعمیر می‌پردازد.
 • عدم وارد شدن خسارت‌های کوچک و بزرگ به یخچال در هنگام جابجایی یخچال

نحوه راه‌اندازی یخساز

خرابی یخساز سامسونگ یک موضوع است و نحوه راه‌اندازی و شروع به کار آن نیز موضوع دیگری است. چگونه می‌توانیم یخساز مربوط به یخچال‌های ساید بای سامسونگ را راه‌اندازی کرده و از آن استفاده کنیم؟ برای فعال کردن این قسمت لازم است تا از دکمه روشن یا on که بر روی بدنه یخچال قرار گرفته است استفاده کنید. این دکمه می‌تواند این سیستم را راه‌اندازی کرده و پس از آن که یخساز آماده باشد، با هر بار فشار دادن دکمه می‌توانید در عرض چند ثانیه یخ مورد نظر خود را دریافت کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  علت یکسره کار کردن موتور یخچال فریزر دوو چیست؟

خرابی یخساز سامسونگ

نحوه خاموش کردن یخساز سامسونگ

گاهی اوقات کاربران علاقه‌ای ندارند که از سیستم یخساز یخچال خود استفاده کنند. در چنین شرایطی می‌توانید این سیستم را غیر فعال کنید. برای اینکه کافی است تا از دکمه خاموش یا off استفاده کنید. این کار در مصرف برق نیز صرفه‌جویی کرده و صرفه اقتصادی بیشتری دارد.

نحوه ریست کردن یخساز سامسونگ

اما برای آن که بتوانید یخساز یخچال سامسونگ را ریست کنید، لازم است تا چه روش‌هایی را بروید؟ برای این کار به ترتیب زیر عمل کنید:

 • در ابتدا یخساز یخچال را روشن کرده و در حالت فعال قرار دهید.
 • در قدم بعدی به دنبال دکمه‌ای بگردید که بر روی نمایشگر یخچال بوده و نشان دهنده روشن بودن یخساز باشد.
 • در گام بعدی باید دربی که مربوط به یخساز است را باز کنید.

در اغلب مدل‌های یخچال‌های سامسونگ، دکمه ریست کردن یخساز در قسمت زیر محفظه قرار گرفته است. زمانی که این دکمه را فشار دهید و آن را به مدت ۵ ثانیه نگه دارید، یخچال شما ریست خواهد شد.

راهنمای تعمیر یخچال 

برای تعمیر کردن یخچال نیاز است تا از تکنسین‌ها و تعمیرکاران ماهر ایبک کمک بگیرید. با این وجود می‌توانید دلایلی که مربوط به برخی از مشکلات یخچال‌های سامسونگ می‌شوند را بدانید تا بهتر بتوانید از کمک تعمیرکان ما استفاده کنید. در ادامه به چند مورد از مهم‌ترین این مشکلات خواهیم پرداخت.

 • عدم بیرون ریختن یخ از یخساز

گاهی اوقات درون یخساز یخ ساخته شده است، اما بیرون نمی‌ریزد که نشان دنده خرابی یخساز سامسونگ است. در این مورد لازم است تا موارد زیر را بررسی کنید.

 • غیر فعال کردن قسمت بازوی کنترل یخساز و همچنین خاموشی آن
 • عدم متصل بودن اتصالات الکتریکی
 • عدم اتصال برق و شیر آب یخچال
 • وجود اختلال در بازوی کنترل و عدم پر شدن مخزن آب
 • احتمال خرابی در موتور یا گیربکس
 • افت فشار آب ورودی به یخچال
 • کم بودن گاز یخچال
 • خرابی فیلتر‌ها
 • خرابی سنسور‌ها

دلایل عدم ساخت یخ در یخساز

گاهی اوقات در قسمت یخساز یخچال به طور کلی یخ ساخته نمی‌شود. در چنین شرایطی می‌تواند سه دلیل عمده وجود داشته باشد. این دلایل شامل موارد زیر می‌شوند:

 • گرفتگی در لوله‌ها
 • یخ زدگی لوله‌ها
 • مسدود شد فیلتر آب یخچال

دلایل بزرگ و یا کوچک بودن قطعات یخ

گاهی اوقات تکه یخ‌هایی که ساخته می‌شوند بیش از اندازه بزرگ و یا کوچک هستند و همین موضوع نشانگر خرابی یخساز سامسونگ است. برای حل این مشکل باید یخساز را مجدداً تنظیم کنید. برای این کار کافی است به قسمت زیرین پوشش یخساز نگاه کنید. در این قسمت یک نشانگر منفی و مثبت وجود دارد که با استفاده از آن می‌توانید میزان آب استفاده شده برای هر تکه یخ را تنظیم کنید.

وجود برفک جمع شدن درون یخساز

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است به وجود بیاید مربوط به ایجاد برفک در قسمت داخلی یخساز یخچال سامسونگ می‌شود. برای اینکه بتوانید این موضوع را برطرف کنید، لازم است تا موارد زیر را بررسی نمایید.

 • از سالم بودن دمپر یخچال مطمئن شوید.
 • از عدم ورود هوای رطوبت دار به دمپر مطمئن شوید.

دلایل وجود یخ‌های چسبیده به هم

گاهی اوقات یخ‌های چسبیده به هم از یخساز خارج می‌شوند و خرابی یخساز سامسونگ را نشان می دهند. در چنین شرایطی ممکن است چند دلیل مهم وجود داشته باشد. گاهی اوقات یخساز یخچال همیشه روشن است اما برای مدت طولانی از آن استفاده نکرده‌اید. این موضوع می‌تواند سبب شود که یخ‌های چسبیده به هم تولید شوند. اگر دمای یخچال کم شود نیز احتمال بروز این مشکل وجود دارد. مورد بعدی که می‌تواند سبب بروز این مشکل شود نیز مربوط به بالاتر بودن فشار آب بیشتر از حد معمول است. در این مورد به دلیل کمبود جا، یخ‌ها به یکدیگر می‌چسبند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  تعمیرات چرخ گوشت سامسونگ Samsung

دلایل روشن نشدن یخساز سامسونگ

یکی از مواردی که در خرابی یخساز سامسونگ می‌تواند اثرگذار باشد، مربوط به زمانی است که یخساز سامسونگ به طور کامل روشن نمی‌شود. در چنین شرایطی باید چند مورد زیر را بررسی کنید و در صورت نیاز حتماً از تعمیرکاران ایبک بخواهید که یخساز یخچال ساید بای ساید سامسونگ شما را بررسی کنند.

 • آسیب دیدگی موتور یخساز
 • خرابی برد الکترونیکی مربوط به یخساز
 • وجود خرابی و عیب در میان یخساز و همچنین سیم کانکت
 • خاموش بودن یخساز

عدم رسیدن آب به یخساز یخچال

گاهی اوقات آب کافی به بخش یخساز یخچال نمی‌رسد و همین موضوع خرابی یخساز سامسونگ را در پی دارد. در چنین شرایطی باید چند مورد را چک کنید. اولین مورد لوله‌های انتقال دهنده آب به بخش یخساز یخچال هستند که ممکن است دچار انسداد و گرفتگی شده باشند. مورد بعدی چک کردن شیر ورودی آب است که اگر دچار خرابی شده باشد نمی‌تواند به راحتی آبگیری را انجام دهد. سومین دلیل نیز مربوط به لوله‌های انتقال آب می‌شود که باید بررسی گردند.

خرابی یخساز سامسونگ

محل قرار‌گیری سنسور یخچال

سنسور‌ها یا همان حسگر‌ها از جمله حساس‌ترین و در عین حال مهم‌ترین قسمت‌های یک یخچال و به طور کلی لوازم برقی هستند. سنسور‌های مربوط به یخساز نیز به خودی خود اهمیت ویژه‌ای دارند. بد نیست مکان قرارگیری این سنسور‌ها را بهتر بشناسید. سنسور‌ها در قسمت و بخش پنل زیرین قالب یخساز قرار گرفته‌اند و وظیفه آن‌ها مربوط به تخلیه کردن یخ درون یخساز می‌شود. این سنسور در زمانی که حس کند سرمای هوا در یخساز کم شده است شروع به کار می‌کند و در عین حال اجازه تخلیه شدن یخ را نیز نمی‌دهد. معمولاً سنسور‌های بخش یخساز از نوع ژله‌ای هستند.

محل قرار‌گیری ترمودیسک یخچال

مورد بعدی که اطلاع از محل قرارگیری آن می‌تواند در تعمیر خرابی یخساز سامسونگ نیز اهمیت داشته باشد، در خصوص ترمودیسک یخچال‌های سامسونگ است. ترمودیسک‌ها به قطعاتی گفته می‌شود که در قسمت کناری اواپراتور یخچال نصب شده و زمانی که اواپراتور سرد می‌شود، ترمودیسک نیز خنک شده و جریان الکتریکی را عبور می‌دهد. ترمودیسک قادر به تشخیص دمای اواپراتور است و می‌تواند از رسیدن برق به المنتها جلوگیری نماید.

محل قرارگیری شیر برقی یخچال

شیر برقی یخچال چیست؟ شیر برقی یخچال در واقع قطعه‌ای است که می‌تواند آبگیری یخچال را به طور کامل انجام دهد. زمانی که شیر برقی یخچال خراب شود، آب کافی به قسمت یخساز یخچال نمی‌رسد و در نهایت نیز یخ تولید نمی‌شود.

تهیه قطعات یخساز یخچال

اگر نیاز به خرید قطعات یدکی یخچال‌های سامسونگ داشته باشید، لازم است که به مراکز معتبر و مطمئنی مراجعه کنید. تهیه کردن قطعات یدکی اصل می‌تواند کار مشکلی باشد، زیرا تا زمانی که این قطعات را استفاده نکنید متوجه اصل بودن یا تقلبی بودن آن‌ها نمی‌شوید. به همین دلیل است که توصیه می‌کنیم تا از فروشگاه‌های معتبری خرید خود را انجام دهید. ایبک می‌تواند قطعات اصلی یخچال‌های سامسونگ را در کنار ارائه خدمات تعمیرات برای شما فراهم کند و از این بابت نگرانی نخواهید داشت.

جمع‌بندی

مواردی که در خصوص خرابی یخساز سامسونگ مطرح شدند، همگی می‌توانند در نهایت سبب شوند که شما با دید بازتر و بهتری بتوانید یخچال خودتان را بشناسید و اگر مشکلی برای آن پیش آمد، می‌توانید راحت‌تر نسبت به تعمیر آن اقدام کنید. با این حال ایبک یکی از مراکزی است که برای تعمیر یخچال فریزر سامسونگ شما می‌تواند به شما کمک کند و همین کار سبب می‌شود تا شما خیالتان از بابت تعمیرات و همچنین هزینه و زمانی که صرف می‌کنید نیز راحت باشد.

تعمیر یخساز یخچال سامسونگ SAMSUNG در تهران | تعمیر یخ ساز

امتیاز سردبیر

خرابی یخساز سامسونگ سبب می شود تا افراد نیاز به پیدا کردن مرجع مناسب برای تعمیر یخچال سامسونگ خود داشته باشند. دلایل این موضوع را در ادامه بیان کرده ایم.

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا