تعمیراتتعمیرات یخچال

محل سوراخ تخلیه آب یخچال سامسونگ و رفع گرفتگی آن

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

سوراخ تخلیه آب یخچال سامسونگ یکی از اجزای حساس این یخچال به حساب می‌آید. به این دلیل که اگر این لوله تخلیه یخچال ساسونگ مسدود شود مشکلات بسیاری را برای صاحبان خانه به وجود می‌آورد. ما در این مقاله از سایت ایبک قصد داریم تا با شما در رابطه با سوراخ تخلیه آب یخچال سامسونگ و رفع گرفتگی آن بحث نماییم. با ما تا پایان این مقاله منحصر به فرد همراه باشید.

تخلیه آب یخچال سامسونگ

سوراخ تخلیه آب یخچال سامسونگ کجاست؟

در یخچال سامسونگ شما، زهکش یخ زدایی در قسمت پایه پشتی قرار دارد. سینه یخ را در پایین بررسی کنید، لوله تخلیه یخ زدایی و سوراخ تخلیه را نیز خواهید یافت. بهتر است قسمت پایین صفحه دسترسی را در دیواره پشتی یخچال بررسی کنید.  تخلیه آب یخچال سامسونگ بخشی از سیستم یخ زدایی است. تخلیه آب یخچال سامسونگ بر چهارچوب‌های مختلف و متوالی به هم پیوسته و متکی است. با این حال، همه چیز با کویل‌های تبخیر شروع می‌شود که پس از مدتی یخ زده می‌شوند.

به یاد داشته باشید که اغلب این کویل‌ها را آب کنید تا از انجماد جامد جلوگیری کنید. گاهی اوقات، هنگامی که لوله تخلیه آب یخچال سامسونگ یک یا دو مشکل دارد، ممکن است بوی بد یا شربت مانندی از یخچال بی‌آید. حتماً توجه برق‌کار خود را جلب کنید تا بتواند یخچال را چک کند. شما حتی می‌توانید خودتان آن را بررسی کنید زیرا از قبل مکان را می‌دانید. تخلیه آب یخچال سامسونگ در قسمت پایه پشت، قسمت پایین یخچال قرار دارد.

علل گرفتگی تخلیه آب یخچال سامسونگ

دلایل زیادی وجود دارد که باعث می‌شود لوله تخلیه آب یخچال سامسونگ یخچال شما مسدود شود. شایع‌ترین علل عبارتند از:

بقایای غذا باعث گرفتگی تخلیه آب یخچال سامسونگ

دلایل زیادی وجود دارد که باعث می‌شود تخلیه آب یخچال سامسونگ شما مسدود شود. رایج‌ترین آن‌ها گیر کردن مواد غذایی و سایر زباله‌ها در لوله فاضلاب است. ریختن چربی، چربی یا چاشنی‌ها (مانند سس کچاپ و خردل) در لوله نیز می‌تواند باعث ایجاد گرفتگی شود.

گرفتگی تخلیه آب یخچال سامسونگ به علت سرریز آب

اگر دستگاه آب زیادی از نشتی‌های داخلی دریافت کند یا آب را به سرعت از پایین خارج نکند، ممکن است لوله تخلیه مسدود شود.

تخلیه آب یخچال سامسونگ

آلودگی مواد غذایی

اگرچه این عامل غیر معمول است، اما اگر مایعی در داخل دستگاه شما نریزد، بسته بندی مواد غذایی نیز می‌تواند در داخل فاضلاب جمع شود. سپس غذا می‌تواند در زهکش بیفتد و آن را مسدود کند.

نشتی عامل گرفتگی تخلیه آب یخچال سامسونگ

اگر در یخچال شما نشتی وجود داشته باشد، این امر می‌تواند باعث انسداد شود که منجر به مسدود شدن مجرای تخلیه آب یخچال سامسونگ شود. اگر متوجه هر گونه چکه یا نشتی شدید، مطمئن شوید که از زهکشی یخ زدایی باشد و نه از هیچ قسمت دیگری از دستگاه شما.

تراکم

وقتی یخچال شما اجازه تهویه کافی را نداشته باشد، تراکم در داخل یخچال شروع به جمع شدن می‌کند. این عامل می‌تواند منجر به مسدود شدن تخلیه آب یخچال شود زیرا آب سرریز می‌شود. یخچال‌ها باید حداقل ۱۰ تا ۲۰ دقیقه در روز تهویه شوند تا از این اتفاق جلوگیری شود.

نشانه‌های گرفتگی تخلیه آب یخچال سامسونگ

  • یخچال به درستی خنک نمی‌شود.
  • غذا در حال ذوب شدن است.
  • تجمع یخ در داخل محفظه فریزر
  • آب از زیر یخچال سرریز می شود
  • دمای یخچال و فریزر در دمای اتاق
  • لایه یکنواخت یخبندان که سیم پیچ یا پانل اطراف سیم پیچ را می‌پوشاند
  • یک حوض آب زیر کشوهای سبزیجات یا در ته یخچال
  • یخ قابل مشاهده در سوراخ تخلیه یخ زدایی
  • بوی گهگاهی شبیه الکل که از یخچال شما می‌آید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  دلایل شطرنجی شدن تصویر تلویزیون چیست؟

ممکن است ترک یا نشتی در مهر و موم درب وجود داشته باشد که می‌توانید قبل از تماس با متخصص تعمیر و نگهداری آن را برطرف کنید.

چگونه گرفتگی تخلیه آب یخچال سامسونگ را رفع کنیم؟

هنگامی که نیاز به تعمیر گرفتگی تخلیه آب سامسونگ دارید، بهترین راه حل‌ها اغلب مقرون به صرفه‌ترین راه حل‌ها هستند. می‌توانید بدون نیاز به تماس با تعمیرکار از وسایل ساده و ارزان برای رفع گرفتگی فاضلاب خود استفاده کنید. برخی از این روش‌ها عبارتند از:

سوراخ تخلیه یخچال

اولین قدم در تعمیر تخلیه آب یخچال سامسونگ شما این است که مشخص کنید آیا مشکل از سوراخی است که اجازه می‌دهد آب یخ زدایی تخلیه شود یا خیر. سوراخ ممکن است مسدود شده باشد، یا ممکن است تکه‌ای از زباله آن را مسدود کند. اگر سوراخ مسدود شده است، می‌توانید از یک چاقو برای خراش دادن هر باقی مانده استفاده کنید و سوراخ را با آب بشویید.

این عامل باید هر گونه زباله را پاک کند. اگر سوراخ شفاف است، از یک چاقوی تیز یا یک پیچ گوشتی برای رفع هرگونه انسداد خارج از سوراخ تخلیه استفاده کنید. هنگامی که آن را از بیرون تمیز کردید، داخل سوراخ را با آب بشویید.

تجمع یخ یا یخ زدگی ممکن است باعث مسدود شدن تخلیه آب یخچال شود. اگر چنین است، به سادگی از یک چاقوی تیز یا ابزار دیگری برای جدا کردن یخ یا تجمع یخ زده از لوله استفاده کنید. سپس لوله تخلیه آب را با آب بشویید. تخلیه آب یخچال شما اکنون باید به درستی کار کند.

تخلیه آب یخچال سامسونگ

تسمه تخلیه

چگونه یک تسمه تخلیه می‌تواند تخلیه آب یخچال شما را مختل کند؟ تسمه قطعه لاستیکی است که یخچال شما را به دیوار متصل می‌کند. اگر خیلی شل یا خیلی سفت باشد، می‌تواند باعث انسداد شود. هر از گاهی بند را چک کرده و در صورت نیاز آن را سفت کنید. گاهی اوقات، بند فقط باید با گذشت زمان کشیده شود. گرفتگی تخلیه آب یخچال معمولاً مشکل گرانی برای رفع آن نیست. می‌توانید به سرعت محل تخلیه آب را پیدا کنید و از ابزار ساده یا وسایل خانگی برای تعمیر آن به تنهایی استفاده کنید.

بخاری تخلیه

عملکرد بخاری تخلیه این است که یخچال را یخ زدایی می‌کند تا از یخ زدن فاضلاب شما جلوگیری کند. اگر یخچال خود را بیش از حد پر کنید یا اگر برای مدت طولانی از برق خارج شود، فعال می‌شود. اگر یخچال شما پس از قطع جریان آب همچنان در حال تخلیه آب باشد، بخاری تخلیه خراب شده است. در این صورت، بخاری تخلیه را بررسی کنید تا مطمئن شوید که به درستی روی تخلیه نصب شده است. اگر بخاری را به درستی نصب کرده‌اید و فاضلاب هنوز گرم نمی‌شود، احتمالاً بخاری باید تعویض شود.

تخلیه آب یخچال سامسونگ

شکست در لوله تخلیه

لوله تخلیه آب بخش مهمی از یخچال شما است. لوله آب را در یخچال شما به داخل ظرف تخلیه ثابت می‌برد و گاهی اوقات ممکن است مسدود شود. در این صورت، می‌توانید با پاک کردن انسداد با یک پاک‌کننده لوله یا وسیله‌ای بلند و نازک دیگر، گرفتگی لوله تخلیه را خودتان باز کنید.

اقدامات احتیاطی ایمنی برای رفع گرفتگی تخلیه آب یخچال سامسونگ

قبل از انجام هر گونه تعمیر یخچال خود، مطمئن شوید که از برق جدا شده و کاملا خنک شده است. برخی از اجزای داخل یخچال پس از قطع برق همچنان می‌توانند داغ باشند. همچنین، مطمئن شوید که در حین کار، مواد غذایی را که ممکن است در سر راهتان قرار بگیرد را بردارید. قبل از شروع، از خشک بودن یخچال مطمئن شوید.

چگونه می‌توانید از مسدود شدن مجدد لوله یخ زدایی جلوگیری کنید؟

هنگامی که گرفتگی لوله تخلیه را باز کردید، اطراف آن را تمیز کنید تا از گرفتگی مجدد آن جلوگیری شود. قبل از بستن یخچال، مطمئن شوید که تمام آب داخل یخچال را خارج کرده‌اید. همچنین بررسی کنید که فیلتر به خوبی کار می‌کند و در صورت لزوم آن را تعویض کنید. علاوه بر این، سعی کنید از گذاشتن مواد غذایی مانند میوه‌ها و سبزیجات به مدت طولانی در یخچال خودداری کنید. در نهایت سعی کنید آب را مستقیماً در لوله تخلیه نریزید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  مشخصات یخچال وست پوینت west point

چگونه می‌توان یخچال سامسونگ را یخ زدایی کرد؟

ماهرترین روش برای آب کردن یا یخ‌زدایی قفسه سینه سامسونگ این است که آن را خاموش کنید، یا از برق بکشید، آن را خالی کنید، ورودی‌ها را باز کنید و بگذارید مدتی بماند. تمام یخ‌ها به تدریج حل می‌شوند. این تکنیک تنها برای یخچال‌های سامسونگ کاربرد دارد. این روش یک استراتژی بدون عوارض جانبی است.

چرا ته یخچال من آب است؟

آب در ته یخچال شما می‌تواند به وجود یک زهکش یخ زدایی مسدود شده یا یخ زده مرتبط باشد. ممکن است توسط یخ یا هر ذره دیگر منجمد شود. علاوه بر این، این اتفاق منجر به چکیدن آب از کف محفظه می‌شود. وقتی آب کافی در ته یخچال جمع‌ شود، به کف سرریز می‌شود.

احتمالاً دلایل دیگری وجود دارد که باعث می‌شود نشتی در پایین یخچال شما وجود داشته باشد. ممکن است خطوط آب نیز آسیب دیده باشد. این مشکل معمولاً در یخچال‌هایی که دارای دستگاه پخش‌کننده آب یخ هستند رایج است. در حال حاضر و دوباره، خطوط آب می‌تواند از جای دیگر شکسته شود.

هنگامی که خط آب شکسته شود آب می‌تواند به عقب برگردد و یک حوضچه در پایین یخچال شما ایجاد کند، که به وضوح باعث ایجاد یک مشکل بزرگ می‌شود. علت دیگر ممکن است سرریز شدن ظرف تخلیه باشد. این علت به وجود مسدود شدن زهکشی یخ زدایی که قبلاً به آن اشاره کردیم مرتبط است.

تخلیه آب یخچال سامسونگ

دسترسی به تخلیه آب در دیگر یخچال‌ها

اگر یخچال شما به دلیل مسدود بودن نشتی دارد، ابتدا به فاضلاب دسترسی پیدا کنید. روش دسترسی به آن بسته به نوع یخچالی که دارید متفاوت است. تخلیه آب یخچال همیشه مستقیماً زیر اواپراتور (کویل‌های فریزر) قرار خواهد گرفت.

ساید بای ساید

یخچال‌های ساید بای ساید دارای زهکش‌هایی هستند که دسترسی به آن‌ها آسان است. گاهی اوقات، حتی نیازی به چرخاندن پیچ ندارید. به زیر درب فریزر نگاه کنید تا تخلیه آب یخچال را ببینید. اگر اینطور نیست، باید درپوش اواپراتور (درپوش پشت فریزر) را بردارید.

فریزرهای پایین

قبل از اینکه بخواهید به تخلیه دسترسی داشته باشید، برق را قطع کنید. بسته به مدل، دسترسی به فریزرهای پایینی ممکن است آسان نباشد. برای دسترسی به مدل‌هایی با درب کشو، باید درب را از فریزر خارج کنید. پس از برداشتن درب، درپوش اواپراتور را بردارید. پس از برداشتن پوشش، یک زهکش زیر سیم پیچ‌ها قابل مشاهده خواهد بود.

فریزرهای بالا

دسترسی به تخلیه آب فریزر بالایی بسته به مدل آن متفاوت است. بسیاری از فریزرهای بالا که از سال ۲۰۰۰ ساخته شده‌اند، دارای مواد جامدی هستند که روی آستر یخچال قرار می‌گیرند. یعنی دسترسی به فریزر وجود ندارد. زهکشی در برخی مدل‌ها تقریباً نیمه پایین است، اما در اکثر مدل‌های قدیمی‌تر نیز یافت می‌شود.

منبع آب راکد یخچال چیست؟

اگر آب در ته یخچال شما جمع شده است، یکی از شایع‌ترین دلایل آن نقص در مکانیسم یخ زدایی است. با این حال، زهکشی لوله یا خود لوله ممکن است مسدود شود و در نتیجه آب پشتیبان گرفته و به ناحیه اطراف سرریز شود. در نتیجه، آب در قفسه‌های یخچال یا زیر قسمت‌های سبزیجات جمع می‌شود.

روش ریست کردن یخچال سامسونگ چگونه است؟

برای خارج کردن یخچال فریزر بالا سامسونگ از حالت SHOP، این مراحل را دنبال کنید: برای شروع، همزمان دکمه‌های Power Freezer و Power Cool را در کنترل پنل فشار دهید. دو دکمه را به مدت ۳ تا ۵ ثانیه فشار دهید. این کار یخچال را به حالت عادی خود بر می‌گرداند و یخچال دوباره شروع به خنک شدن می‌کند.

تخلیه آب یخچال سامسونگ

سخن پایانی

امیدواریم که از خواندن این مقاله نهایت استفاده را برده باشید. اگر این مقاله را دوست داشتید آن را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

محل سوراخ تخلیه آب یخچال سامسونگ

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

آشنایی با محل سوراخ تخلیه آب یخچال سامسونگ و رفع گرفتگی آن

امتیاز کاربر: ۱ ( ۲ نتایج)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا