تعمیرات لباسشویی

راهنمای تعمیر ماشین لباسشویی شارپ Sharp | عیب‌یابی و تعمیر ماشین لباسشویی شارپ

راهنمای تعمیر ماشین لباسشویی شارپ؛ هر آنچه که باید در این زمینه بدانید

ماشین های لباسشویی از جمله وسایلی هستند که به طور مکرر در منازل و حتی صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. از آنجایی که این وسایل برقی از اجزای مختلفی تشکیل شده اند یک ایراد کوچک در بخش های مختلف آن می تواند شما را به دردسر بیندازد و نیاز به تعمیر را برایتان پررنگ تر کند. اگر در همان مراحل اولیه نتوانید علت بروز مشکل را بیابید و آن را برطرف کنید با هزینه های گزافی روبرو خواهید شد که بر روی دوش تان گذاشته می شود. به همین خاطر آشنایی با مشکلات ماشین لباسشویی و نحوه برطرف کردن آن از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در این مقاله قصد داریم به بررسی تعمیر ماشین لباسشویی شارپ بپردازیم و نکاتی که برایتان مفید است را مرور کنیم. پس همراه ما باشید.

چگونه با نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی شارپ تماس بگیریم؟

زمانی که مشکلی برای ماشین لباسشویی تان به وجود می آید اولین کاری که می توانید انجام دهید بررسی برگه ضمانت نامه است. اگر به هنگام خرید این برگه را دریافت کرده باشید می توانید با شماره های موجود در آن تماس بگیرید و از خدماتی که در اختیارتان قرار می گیرد استفاده کنید. در صورتیکه قبلا از این خدمات استفاده کرده اید یا به هر دلیلی دنبال متخصصان دیگری برای تعمیر ماشین لباسشویی خود هستید می توانید با نمایندگی های معتبر یا شرکت های تعمیراتی مجاز در نزدیکی محل زندگی خود تماس بگیرید.

تعمیر ماشین لباسشویی شارپ

بعد از تماس و ثبت درخواست کارشناس مربوطه به محل اعزام می شود و عیب یابی را شروع می کند. اگر دوست داشتید می توانید فرآیند تعمیر را با کارشناس مربوطه به پیش ببرید و از خدمات ارائه شده استفاده کنید.

تعمیر ماشین لباسشویی شارپ در محل چه مزایایی دارد؟

تا به حال برایتان پیش آمده است که زمان و انرژی کافی برای مراجعه به تعمیرگاه های حضوری را نداشته باشید؟ در این شرایط بهترین کاری که می توانید انجام دهید استفاده از خدماتی به نام خدمات تعمیر در محل است. این خدمات به شما کمک می کند در هزینه های جاری صرفه جویی کنید و انرژی زیادی برای رفت و آمد صرف نکنید. علاوه بر مواردی که بیان کردیم استفاده از خدمات تعمیر در محل مانع از آسیب های احتمالی به دستگاه شما می شود و نیاز به جا به جایی را به حداقل می رساند.

حتما بخوانید:   ماشین لباسشویی ایرانی بخریم یا خارجی؟

راهنمای تعمیر ماشین لباسشویی شارپ؛ هر آنچه که باید در این زمینه بدانید

از آنجایی که ماشین های لباسشویی از جمله وسایل پرکاربرد در منزل هستند امکان بروز مشکل در آن ها هم به وفور دیده می شود. قطعات مختلفی در ماشین های لباسشویی وجود دارد که هر کدام از آن ها وظیفه خاصی را بر عهده دارند. اگر این قطعات به درستی کار نکنند یا دچار مشکل شوند باید منتظر بروز مشکل باشید. برای رهایی از این مشکلات آشنایی با روش ها و راه حل های موجود خالی از لطف نخواهد بود. دفعه بعد اگر مشکلی در ماشین لباسشویی شارپ خود داشتید قبل از اینکه به سراغ تعمیرکارهای مجاز بروید نکاتی که در ادامه بیان می کنیم را در نظر داشته باشید. در ادامه به سراغ مشکلات رایج ماشین های لباسشویی شارپ می رویم و علت های بروز آن را مورد بررسی قرار می دهیم:

چرا ماشین لباسشویی شارپ صدای زیادی از خود تولید می کند؟

اگرچه ماشین های لباسشویی ممکن است صدای زیادی داشته باشند و لرزش و ارتعاش در آن ها دیده شود اما برخی از اوقات چنین صدایی آنقدر زیاد است که نمی توانید تحمل کنید. این مشکل به دلایل مختلفی بروز می کند که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تعمیر ماشین لباسشویی

 • قبل از اینکه دست به آچار شوید تراز بودن ماشین لباسشویی خود را بررسی کنید. اگر ماشین لباسشویی تراز نباشد صدای زیادی از آن تولید می شود. برای رفع این مشکل ابتدا پیچ های تراز را بررسی کنید و اگر نیاز به راهنمایی بیشتر داشتید از افراد متخصص کمک بگیرید.
 • گاهی از اوقات فنرهای نگهدارنده دیگ به درستی سر جای خود قرار نمی گیرند. برای رفع این مشکل بهتر است از افرادی که تجربه کافی دارند کمک بخواهید.
 • در برخی از موارد هم فاصله کم بین ماشین لباسشویی و سایر لوازم موجود باعث ایجاد سر و صدا می شود. سعی کنید فاصله بین ماشین لباسشویی و سایر اشیا را تا 20 سانتی متر حفظ کنید.

دلیل لرزش زیاد ماشین لباسشویی شارپ چیست؟

اگر احساس می کنید ماشین لباسشویی تان لرزش زیادی دارد و دچار ارتعاش می شود بهتر است قبل از تعمیر ماشین لباسشویی شارپ به سراغ فرآیند عیب یابی بروید:

 • ماشین لباسشویی باید در محیط صاف و یکدست قرار گیرد. اگر ماشین لباسشویی تان جایی قرار گرفته که صاف و هموار نیست می توانید موقعیت آن را تغییر دهید.
 • بروز مشکل در یاتاقان های ماشین لباسشویی هم باعث لرزش و ارتعاش آن می شود. سعی کنید این موضوع را هم مورد بررسی قرار دهید.
 • اگر بار ماشین لباسشویی زیاد یا کم باشد وجود لرزش در آن دور از انتظار نخواهد بود.
حتما بخوانید:   راهنمای برنامه‌ی شستشوی ماشین‌های لباسشویی برند فریجیدر

چرا دیگ ماشین لباسشویی شارپ به درستی نمی چرخد؟

گاهی از اوقات ممکن است بعد از روشن کردن ماشین لباسشویی شارپ متوجه شوید که دیگ آن به درستی نمی چرخد یا اصلا چرخش کافی ندارد. در این شرایط می توانید از نکات زیر استفاده کنید تا فرآیند عیب یابی و تعمیر را با سرعت بیشتری به پیش ببرید:

 • قفل درب ماشین لباسشویی خود را بررسی کنید. اگر قفل درب خراب باشد و به درستی بسته نشود دیگ شروع به چرخش نمی کند.
 • وجود خرابی در میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی هم باعث می شود درب به درستی بسته نشود و همین امر مانع چرخش دقیق دیگ گردد.
 • اگر لباس زیادی وارد ماشین لباسشویی کرده اید باید منتظر بروز این مشکل باشید. سعی کنید بیشتر از حد مجاز لباس وارد ماشین لباسشویی خود نکنید.

دلیل روشن نشدن ماشین لباسشویی شارپ چیست؟

روشن نشدن ماشین لباسشویی از جمله مشکلات رایجی است که نیاز به تعمیر ماشین لباسشویی شارپ را بیشتر از همیشه پررنگ می کند. اگر ماشین لباسشویی تان روشن نمی شود نگرانی و ناراحتی را از خود دور کنید و نکاتی که در ادامه می گوییم را به خاطر داشته باشید:

 • پریز برق را بررسی کنید. وجود اتصال یا مشکل در پریز می تواند مانع روشن شدن ماشین لباسشویی شما شود.
 • گاهی از اوقات سوختن موتور یا مشکل در این بخش هم می تواند چنین دردسرهایی برایتان به وجود آورد. اگر مشکل در موتور بود به جای اینکه خودتان دست به کار شوید از افراد متخصص و اهل فن کمک بگیرید.
 • اگر بیش از حد از ماشین لباسشویی خود استفاده کنید و تعداد دفعات استفاده از آن در طول روز زیاد باشد موتور داغ می کند و ماشین لباسشویی روشن نمی شود. بهتر است چند ساعت منتظر بمانید و سپس دوباره آن را روشن کنید.

دلیل تخلیه نکردن ماشین لباسشویی شارپ چیست؟

یکی از مشکلات رایجی که در ماشین های لباسشویی دیده می شود تخلیه نکردن درست آن است. اگر شما هم این مشکل را دارید به نکات زیر توجه کنید:

تخلیه نکردن ماشین لباسشویی

 • ابتدا شلنگ ماشین لباسشویی را بررسی کنید. جدا شدن این بخش از قسمت پشتی ماشین لباسشویی باعث بروز مشکلاتی همچون تخلیه نکردن آن می شود.
 • در صورتیکه پمپ تخلیه مشکل داشته باشد یا به درستی کار نکند باز هم برایتان دردسرهای زیادی ایجاد می شود. این بخش را هم مورد بررسی قرار دهید.
 • اگر محل خروج آب گرفته یا مسدود باشد هم تخلیه آن با مشکل مواجه می شود.
حتما بخوانید:   راهنمای خرید ماشین لباسشویی پارس خزر pars khazar

دلیل نشت آب از ماشین های لباسشویی شارپ چیست؟

از جمله مشکلات رایجی که نیاز به تعمیر ماشین لباسشویی شارپ را افزایش می دهد نشت آب از آن است. برای رفع این عیب باید به مواردی که در ادامه اشاره می کنیم توجه ویژه ای داشته باشید:

 • شلنگ تخلیه را خوب بررسی کنید. آیا پارگی یا سوراخی در این بخش می بینید؟ اگر مشکلی بود باید شلنگ را عوض کنید.
 • پارگی لاستیک دور درب ماشین لباسشویی هم باعث نشت آب به بیرون از آن می شود. در این موارد بهترین کار این است که با یک فرد متخصص مشورت کنید.
 • شیر ورودی به دستگاه را هم مورد بررسی قرار دهید. اگر این بخش مشکلی داشت باید منتظر نشت آب به بیرون باشید.

دلیل لک شدن لباس ها بعد از شستشو در ماشین لباسشویی چیست؟ چگونه این مشکل را برطرف کنیم؟

تا به حال برایتان پیش آمده است که لباس ها را وارد ماشین لباسشویی کنید و در آخر با لکه های زیادی روی آن ها مواجه شوید؟ اگر این مشکل را دارید باید نشت روغن از ماشین لباسشویی را بررسی کنید. گاهی از اوقات چنین مشکلی باعث ایجاد لکه بعد از شستشوی لباس ها می شود.

چرا ذرات مواد شوینده بر روی لباس ها باقی مانده است؟

زمانی که لباس ها را وارد ماشین لباسشویی می کنید به دنبال تمیزی هر چه بیشتر آن ها هستید. اما گاهی از اوقات این انتظار شما به درستی برآورده نمی شود و ذرات پودر شوینده بر روی لباس جا خوش می کند. اگر این مشکل را دارید شیر آب ورودی به دستگاه را خوب بررسی کنید. اگر این بخش دچار عیب یا گرفتگی شده باشد چنین مشکلاتی بروز می کند. در صورتیکه تنظیمات دستگاه را به درستی انجام نداده باشید باز هم ممکن است این مشکل برایتان به وجود آید. اگر نتوانستید علت را بیابید از خدمات تعمیر ماشین لباسشویی شارپ استفاده کنید.

هزینه تعمیرات ماشین لباسشویی شارپ چقدر است؟

بدون بررسی و آغاز فرآیند عیب یابی نمی توان هزینه دقیقی مشخص کرد. هزینه نهایی بر اساس مصوبات اتحادیه اخذ می شود. اگر می خواهید هزینه دقیق تعمیر ماشین لباسشویی خود را بفهمید بهتر است از نمایندگی ها یا شرکت های تعمیراتی مجاز کمک بگیرید.

امتیاز سردبیر

امتیاز سردبیر

تعمیر ماشین لباسشویی شارپ

در این مقاله به بررسی تعمیر ماشین لباسشویی شارپ می پردازیم.

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا