تعمیراتتعمیرات یخچال

آموزش لوله کشی یخچال ساید بای ساید

وسایل مورد نیاز و نحوه لوله کشی در یخچال های ساید بای ساید

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

امروزه در بیشتر منازل از یخچال ساید بای ساید استفاده می شود یکی از کارهای مهم در نصب یخچال ساید بای ساید لوله کشی آب این یخچال می باشد در این مقاله از ایبک امداد می خواهیم برای شما آموزش لوله کشی یخچال ساید بای ساید را توضیح دهیم .

بیشتر یخچال های مدرن ، به آبسردکن و یخساز مجهز می باشند به همین دلیل احتیاج به  لوله کشی آب دارند . امروزه لوله کشی یخچال های ساید به دلیل سیستم های جدید لوله کشی در آب ساختمان ، خیلی از قبل راحت می باشد و دردسر آن هم کمتر است

اهمیت لوله کشی یخچال ساید بای ساید

برای استفاده از قابلیت های یخچال های ساید  باید آن را لوله کشی کنیم لوله کشی در این یخچال ها از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد در زمان های قدیم در یخچال های ساید از لوله کشی استفاده نمی شد بلکه به صورت دستی آب مورد نیاز یخچال تامین می شد ولی امروزه با استفاده از لوله کشی به راحتی می توان آب مورد نیاز را به وسیله شلنگ رابط ، تهیه کنیم .

لوله کشی یخچال ساید به روش های گوناگون انجام می‌شود و بستگی دارد که یخچال شما در کجای ساختمان قرار گرفته باشد در منازل نوساز معمولاً محلی را برای نصب یخچال و لوله کشی ساید نظر می گیرند اما در طراحی های قدیم برای انجام این کار باید به فکر لوله کشی آب یخچال می‌افتادیم و از لوله های دیگر انشعابی برای آب یخچال می‌گرفتیم لوله کشی آب یخچال در خیلی از ساختمانهای نوساز با مدرن شدن و پیشرفته شدن تجهیزات ، یک انشعاب آب سرد برای یخچال ساید قرار دادند و حتی اتصالات لوله کشی هم برای آن در نظر گرفته اند در این حالت شما می توانید یک انشعاب مجزا و جداگانه برای لوله کشی یخچال خود انجام دهید در غیر اینصورت باید مانند قدیم از شیلنگ تخلیه لباسشویی یا ظرفشویی و یا انشعابات دیگر استفاده کنید .

لوله کشی یخچال

لوله کشی یخچال ساید بای ساید

همانطور که می دانید در قدیم سیستم های لوله کشی با استفاده از یک لوله مسی بود که می‌توانستند آن را خم کنند و شکل پذیر بود و باید از نزدیکترین شیر آبی که نزدیک یخچال بودی لوله کشی را انجام می دادند ولی امروزه به دلیل پیشرفته شدن سیستم لوله کشی ساختمان ، روش لوله کشی یخچال هم فرق کرده و به جای اینکه از لوله مسی استفاده شود از شیلنگ های آب ۱.۴ اینچی استفاده می‌ کنند که مخصوص لوله کشی یخچال های ساید می باشد کار کردن با این شلنگ ها به دلیل اینکه انعطاف پذیری بالایی دارند بسیار راحت می باشد برعکس لوله های مسی که پیچ و تاب می خوردند . شلنگ ها در اندازه های مختلف و به صورت متری در بازار به فروش می رسند و شما می توانید با استفاده از شلنگ و یک سری مهره و سه راهی ، از هر شیر آبی که می خواهید استفاده کنید . روش لوله کشی یخچال ساید با کمک این شلنگ ها بسیار آسان تر است و احتمال نشت آن هم کم می باشد .

پیشنهاد آی‌بک امداد :  بررسی و رفع انواع ارور یخچال فریزر جنرال الکتریک General Electric در محل

جهت لوله کشی آب یخچال شما می توانید از شیر آبی که در زیر سینک ظرفشویی قرار دارد و یا شیر آب ماشین لباسشویی یک انشعاب گرفته و از داخل کابینت آب را به یخچال لوله کشی کنید . اگر متوجه شدید که امکان ندارد تا لوله آب را از داخل کابینت عبور دهید می توانید از زیر کابینت لوله را عبور داده تا به یخچال برسد

 وسایل مورد نیاز برای لوله کشی یخچال چیست؟

 •  سطل آب
 • دستمال پارچه ای
 •  سه راهی یک سر مهره
 •  آچار فرانسه
 • شیلنگ انعطاف پذیر

لوله کشی یخچال

روش لوله کشی یخچال ساید بای ساید چگونه می باشد ؟

 مرحله اول : بستن شیر آب سرد

اولین کاری که باید انجام بدهید این است این است که محل شیر آب سرد ، در زیر ظرفشویی را پیدا کرده و سپس در جهت عقربه های ساعت آن را بچرخانید تا بسته شود اگر شیر آب شما از نوع دسته دار بود باید آن را در وضعیت ۹۰ درجه نسبت به لوله قرار دهید . سپس شیر آب سرد را باز کرده تا آب وارد لوله شود .

مرحله دوم : باز کردن شیلنگ شیر آب

احتمال دارد در شیلنگ ، آب اضافی جمع شده باشد برای اینکه آب در آشپزخانه شما سرازیر نشده و باعث کثیف شدن آشپزخانه نشود بهتر است که یک سطل یا یک پارچه زیر شیر آب بگذارید و به سپس به کمک آچار فرانسه شیلنگ شیر را باز کرده و با کمک یک آچار دیگر شیلنگ را بگیرید و بعد از آن  مهره شلنگ را هم باز کنید تا اینجا شما بیشتر کار لوله کشی یخچال را انجام داده اید .

 

مرحله سوم : سه راهی را به شیر آب متصل کنید

سر مهره دار سه راهی را به شیر متصل کنید در ابتدا مهره را با دست خود ببندید و بعد به کمک آچار فرانسه آن را سفت کنید به وسیله یک آچار شیر قطع کننده را سفت نگه دارید و با آچار دیگر می توانید مهره را سفت کنید

 مرحله چهارم وصل کردن لوله های آب شیر و یخچال

شیلنگ شیر آب را به سه راهی متصل کنید در این قسمت مهره شیلنگ را به کمک آچار مثل مراحل قبل که برای شما گفتیم ، محکم کنید سپس شیلنگ را به خروجی سه راهی متصل کنید و بعد از آن به کمک آچار فرانسه آن را محکم کنید

مرحله پنجم : سر شیلنگ را به یخچال متصل کنید

شیلنگ آب یخچال را تا پشت یخچال بکشید و انتهای آن را به قسمت خروجی در پشت یخچال متصل کنید و سپس مهره شیلنگ را اول با دست پیچانده و بعد از آن به وسیله ی آچار فرانسه سفت کنید .

لوله کشی یخچال

مرحله ششم : حالا می توانید شیر را باز کنید

شیر آبی را که در زیر ظرفشویی شما قرار دارد در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید و باز کنید اگر شیر شما از نوع دسته دار می باشد می توانید دسته شیر را بچرخانید تا با لوله در یک راستا قرار گرفته باشد . بعد از این کار ، تمام اتصالات را چک کنید و اگر متوجه شدید که نشتی در آن وجود ندارد می توانید یخچال را در جای خود بگذارید . سپس آبسردکن یخچال را چک کنید و از درست کار کردن آن مطمئن شوید بعد از اینکه اطمینان پیدا کردید مراحل لوله کشی را درست انجام داده اید می توانید آبسردکن را باز کرده و صبر کنید تا مقداری آب از آن خارج شود تا اگر آلودگی در آن وجود داشت داخل آن نماند و بیرون ریخته شود . اگر یخچال شما به یخساز مجهز می باشد سعی کنید  قطعه های اول یخ را دور بریزید .

پیشنهاد آی‌بک امداد :  روش تعمیر یخساز یخچال زانوسی

روش انجام اتصالات لوله کشی آب یخچال

وقتی شما می خواهید لوله کشی آب یخچال ساید بای ساید و همچنین اتصالات لوله کشی را انجام دهید باید در مورد یخچال خود اطلاعات کافی داشته باشید یکی از این اطلاعاتی که باید شما داشته باشید این است که آیا یخچال شما فیلتر دار است یا خیر ؟ همچنین نوع فیلتر تصفیه یخچال را هم باید بدانید . در این قسمت ما می خواهیم روش لوله کشی یخچال را در هر دو نوع ، یعنی با فیلتر تصفیه و بدون فیلتر تصفیه ، برای شما توضیح دهیم لطفاً با ما همراه باشید .

لوله کشی آب یخچال ساید با فیلتر تصفیه

 • برای انجام دادن لوله کشی یخچال که مجهز به فیلتر تصفیه آب باشد شما باید مراحل زیر را انجام دهید :
 • قبل از هرکاری برق یخچال را قطع کرده و یخچال را از برق بکشید بعد از آن شیر ورودی یخساز یخچال را از آن جدا کنید . شیر ورودی یخساز در پشت یخچال قرار دارد .
 • یخچال را کمی جلو بکشید و زیر آن یک منبع آب قرار دهید .
 • شیلنگ اتصال را از یک سمت به ورودی آب یخچال وصل کنید
 • ورودی آب به لوله را قطع کنید .
 • سپس شیر مخصوص یخچال را به زانوی شیر ورودی وصل کنید
 •  حالا قسمت دیگر شلنگ را هم به این شیر وصل کنید
 •  بعد آب را باز کرده و بگذارید کمی آب وارد آبسرد کن شود و از نداشتن نشتی آن مطمئن شوید
 •  دقت داشته باشید حتماً از شلنگ مخصوص استفاده کنید و اگر نتوانستید شلنگ مخصوص را پیدا کنید از تاسیسات هایی که این ابزار را دارند می توانید شلنگ مخصوص لوله کشی آب یخچال را تهیه کنید .

 

نتیجه گیری :

در مقاله ی بالا از ایبک امداد برای شما روش لوله کشی یخچال ساید بای ساید را به طور کامل توضیح دادیم اگر خودتان موفق به انجام این کار نشده اید می توانید از شخص ماهر در این زمینه کمک بگیرید .

امیدواریم مطالب بالا برای شما مفید بوده باشد .

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

لوله کشی یخچال ساید بای ساید

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله ای در رابطه با لوله کشی یخچال ساید بای ساید

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا