تعمیراتتعمیرات یخچال

روش تعمیر یخساز یخچال زیمنس

چگونه می توانیم یخساز یخچال زیمنس را تعمیر کنیم

روش تعمیر یخساز یخچال زیمنس چگونه است ؟ اگر شما هم در منزل خود از یخچال زیمنس استفاده می کنید احتمالا برای شما هم پیش آمده که یخساز یخچال شما درست کار نکند ما در این مقاله از ایبک امداد می خواهیم برای شما روش تعمیر یخساز یخچال زیمنس را توضیح دهیم تا شما بتوانید خودتان به ‌راحتی مشکلات یخچال را برطرف کنید اگر با راهنمایی های ما موفق به حل مشکل یخساز خود نشدید حتما در اولین فرصت با تعمیرگاه مجاز یخچال فریزر زیمنس تماس بگیرید و تعمیر یخساز یخچال خود را به آنها بسپارید.

چگونه یخساز یخچال زیمنس را راه اندازی کنیم؟

یخساز یخچال زیمنس

اگر شما به تازگی یخچال زیمنس را خریداری کرده اید برای اینکه از آن استفاده کنید باید بعد از روشن کردن یخچال، یخساز را فعال کنید راه حلی که در این مورد برای شما بیان می کنیم در اکثر مدل های یخچال زیمنس یکسان می باشد فقط در بعضی از مدل ها بر روی نمایشگر در یخچال زیمنس دکمه های ice on/ice off  قرار دارد که شما می توانید با لمس کردن این دکمه ها یخساز یخچال خود را فعال کنید.

در بعضی از مدل ها هم به وسیله اهرمی که برای روشن و خاموش کردن یخساز قرار داده شده است می توانید یخساز را فعال و یا غیرفعال کنید.

روش خاموش کردن یخساز یخچال زیمنس چگونه است؟

امکان دارد شما برای مدت طولانی از یخساز خود استفاده نکنید در این صورت بهتر است که یخساز یخچال را خاموش کنید با اینکار هم در مصرف آب و انرژی صرفه جویی کرده اید  و هم اینکه به یخساز شما آسیب وارد نمی شود زیرا اگر برای مدت طولانی از یخساز استفاده نکنید یخ ها به همدیگر می چسبند.

برای خاموش کردن یخساز یخچال زیمنس شما باید در قسمت پایین پنل و در سمت راست دکمه ice maker lock را فشار بدهید یخساز در این حالت خاموش خواهد شد و به چراغ کلید هم توجه کنید در هنگام خاموش بودن چراغ قرمز است.

حتما بخوانید:   آمپلی فایر تلویزیون چیست و چگونه تعمیر می شود؟

اگر یخچال شما از نوع لمسی می باشد برای اینکه یخساز را غیرفعال کنید دکمه lock/mute را چند ثانیه نگه دارید و یا می توانید از گزینه ice off هم برای غیرفعال کردن یخساز استفاده کنید.

زمان مناسب برای ریست کردن یخساز یخچال زیمنس

اگر شما هم از یخچال زیمنس در منزل استفاده می کنید احتمال دارد این مشکل برایتان به وجود آمده باشد که در عملکرد یخساز اختلال ایجاد شود و یخچال به طور طبیعی کار نکند اگر شما با این مشکل روبرو شدید به هیچ وجه نگران نباشید زیرا می توانید با ریست کردن یخساز مشکل درست کار نکردن آن را برطرف کنید. برای اینکه یخچال را ریست کنید باید از  درست کار نکردن آن، مطمئن باشید فقط دقت کنید که شما نباید به طور مکرر و در فاصله زمانی کوتاه یخساز خود را ریست کنید زیرا باعث می شود به یخچال فریزر شما آسیب وارد شود. زمان هایی که برای ریست کردن یخساز مناسب می باشند موارد زیر است:

 1.  صدای بلند هنگام یخ سازی در یخچال ساید بای ساید زیمنس
 2. درست کار نکردن یخسازی در یخساز یخچال ساید زیمنس

چگونه می توانیم یخساز یخچال زیمنس ریست کنیم؟

اگر متوجه شدید که یخچال شما نیاز به ریست کردن دارد خودتان می توانید به راحتی این کار را انجام دهید برای ریست کردن یخساز یخچال زیمنس به روش زیر عمل کنید:

 • در مرحله اول در زمانی که یخچال روشن است درب فریزر را باز کنید
 •  بعد از آن محفظه درب یخساز را هم باز کنید.
 •  سپس دکمه قرمز ریست را فشار داده و چند ثانیه نگه دارید بعد از چند ثانیه دکمه را رها کنید.
 •  و در مرحله آخر درب یخساز را در جای خود بگذارید
 •  به این ترتیب یخساز یخچال زیمنس شما ریست می شود.

چگونه می توانیم یخساز یخچال زیمنس خود را تعمیر کنیم؟

یخساز یخچال زیمنس

همانگونه که می دانید یخساز یخچال های ساید زیمنس کارکرد منحصر به فردی دارند و خرابی در یخساز باعث می شود که مشکلات زیادی برای شما به وجود بیاید اگر متوجه شدید که یخساز یخچال زیمنس شما خراب شده  نباید سریعاً به فکر عوض کردن آن  باشید زیرا بسیاری از مشکلاتی که به یخساز یخچال مربوط می شود به راحتی قابل حل هستند ولی از آنجایی که تعمیر یخساز از حساسیت زیادی برخوردار است در صورت خرابی قطعات فنی یخساز، بهتر است که برای حل مشکل به شخص متخصص مراجعه کنید ولی گاهی احتمال دارد که مشکلات یخساز جزئی باشد و شما بتوانید خودتان آن را برطرف کنید. در ادامه مشکلات رایج یخساز یخچال زیمنس را برای شما توضیح می دهیم تا در صورت نیاز بتوانید مشکل را برطرف کنید.

حتما بخوانید:   علت سوختن قطعات مایکروفر چیست ؟

چرا یخساز زیمنس آبگیری نمی کند؟

برای اینکه شما دلیل آبگیری نکردن یخساز زیمنس را پیدا کنید باید موارد زیر را بررسی کنید:

 • در مرحله اول مسیر انتقال آب را چک کنید وجود مانع در مسیر انتقال آب می تواند باعث شود که آب به درون یخساز منتقل نشود و یخساز آبگیری نکند.
 • دمای فریزر می تواند باعث بروز این مشکل شود شما باید دمای فریزر را بررسی کنید دمای این قسمت باید از -۱۲ کمتر نباشد.
 • در مرحله بعدی باید فیلتر آب را چک کنید احتمال دارد که فیلتر آب مسدود شده باشد و یا اینکه زمان زیادی از تعویض آن گذشته باشد دقت داشته باشید که فیلتر آب باید هر چند وقت یکبار عوض شود.

دلیل کار نکردن یخساز زیمنس چیست؟

احتمال دارد که یخساز زیمنس شما اصلاً یخ تولید نکند دلایل به وجود آمدن این مشکل موارد زیر است:

 • اگر شیلنگ انتقال آب به یخچال مسدود شده باشد می تواند باعث بروز این مشکل شود
 •  مشکل در قسمت های میکرو سوئیچ قفل درب، فیلتر آب، شیر برقی و ترموستات می تواند باعث کار نکردن یخساز ساید بای ساید زیمنس شود
 •  در صورت بروز مشکل در قسمت برد کنترلی یخساز یخچال، یخساز کار نمی کند.

چرا یخساز یخچال زیمنس یخ نمی سازد؟

احتمال دارد گاهی در حالی که یخساز یخچال زیمنس شما به طور عادی کار می کند یخ نسازد برای اینکه دلیل بروز این مشکل را بدانید باید موارد زیر را بررسی کنید:

 •  احتمال دارد فیلتر آب مسدود شده باشد و یا مدت زیادی از تعویض آن گذشته باشد در این صورت باید آن را تعویض کنید.
 •  اگر فشار آب ورودی یخچال پایین باشد آنگاه یخساز یخ تولید نخواهد کرد.
 •  اگر گاز یخچال شما کم باشد باعث کم شدن سرما و نساختن یخ می شود.
 •  در صورت بالا بودن دمای فریزر، یخساز یخچال یخ تولید نمی کند و یا یخ ها شل می شود
 • امکان دارد که یخساز خاموش باشد قبل از هر اقدامی از روشن بودن یخساز مطمئن شوید.

دلیل به هم چسبیده شدن یخ ها در یخچال چیست؟

دلایل زیادی می تواند باعث به هم چسبیدن یخ ها باشد که در ادامه می خواهیم آنها را برای شما توضیح دهیم:

 • اگر مدت زیادی است که از یخساز استفاده نکرده اید، درون یخساز یخ زیادی جمع شده و باعث چسبیده شدن یخ ها به یکدیگر می‌شود.
 • اگر شما نیاز به یخ ندارید بهتر است که یخساز یخچال ساید بای ساید زیمنس خود را خاموش کنید.
 •  اگر بازوی کنترل یخساز غیر فعال شود می تواند باعث توقف یخسازی شود و یا یخ ها به یکدیگر بچسبند
 • اگر سرمای لازم در یخ ساز برای تولید یخ وجود نداشته باشد باعث می شود که یخ ها آب شده و به همدیگر بچسبند.
 • برای اینکه مشکلات فنی یخساز را برطرف کنید بهتر است که از تعمیرکار مجاز یخچال فریزر زیمنس کمک بگیرید تا قطعات یخساز را بررسی کنند.
حتما بخوانید:   پیداکردن علت توقف آسانسور

سنسور یخساز یخچال زیمنس در کجا قرار دارد؟

احتمال دارد این سوال برای شما هم پیش بیاید که سنسور یخساز زیمنس در کجا قرار گرفته است؟ یخچال های مدرن که دارای سیستم یخساز و آبسردکن هستند سنسور مخصوص به خود دارند که می تواند اجازه خارج شدن آب یا یخ را صادر کند برای اینکه شما محل دقیق قرارگیری سنسور را پیدا کنید بهتر است که از دفترچه راهنمای یخچال زیمنس استفاده کنید بعد از اینکه شما کاور سنسور را برداشتید سنسور را بررسی کنید.

ترمودیسک یخچال زیمنس در کجا قرار گرفته است؟

ترمودیسک قطعه مهمی در یخچال می باشد که دمای یخساز را کنترل می کند و اگر  دما در یخچال بالا رود به اواپراتور هشدار می دهد و همچنین از زیاد گرم شدن المنت جلوگیری می کند. محل قرارگیری ترمودیسک بین اواپراتور و المنت یخچال می باشد.

در یخساز یخچال زیمنس شیر برقی در کجا قرار گرفته است؟

شیر برقی یکی از بخش های مهم یخساز می باشد که اگر با مشکلی روبرو شود باعث خرابی بقیه قسمتهای دستگاه خواهد شد. وظیفه شیر برقی تامین کردن آب یخساز می باشد این شیر آب را به آبسردکن یخچال می رساند و به طور معمول در قسمت پشت یخچال قرار گرفته شده است اگر شما پنل پشت یخچال را باز کنید می توانید به شیر برقی دسترسی پیدا کنید.

 

نتیجه گیری:

در این مقاله از ایبک امداد برای شما آموزش تعمیر و عیب یابی یخساز یخچال ساید بای ساید زیمنس را توضیح دادیم تا در صورت بروز مشکل، خودتان بتوانید در منزل یخساز را تعمیر کنید اگر با راهنمایی های انجام شده باز هم موفق به تعمیر یخساز یخچال زیمنس خود نشدید بهتر است که برای تعمیر یخساز به تعمیرات مجاز یخچال ساید بای ساید زیمنس مراجعه کنید.

روش تعمیر یخساز یخچال زیمنس

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

ترمودیسک یخچال زیمنس در کجا قرار گرفته است

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا