تعمیرات اجاق گاز

خدمات تخصصی تعمیر درب فر اجاق گاز در تهران | علت بسته نشدن درب فر اجاق گاز

راهکارهای تخصصی جهت رفع مشکلات درب اجاق گاز

یکی از شایع ترین مشکلاتی که ممکن است برای اجاق گازها رخ دهد، بسته نشدن درب آن است. این کار باعث می ‌شود که دمای داخل دستگاه از آن خارج شود و فرایند پخت غذا به شکل درست انجام نشود. در صورتی که ساکن شهر تهران باشید، در چنین شرایطی می توانید با استفاده از خدمات تعمیر درب فر اجاق گاز در تهران نسبت به رفع مشکل اجاق گاز اقدام نمایید.

تعمیر درب فر اجاق گاز در تهران

به جهت اینکه اجاق گازها در انواع برندها و طرح های مختلف تولید و عرضه می شوند، تعمیر هر یک از برندهای مخصوص تعمیر تخصصی به حساب می آید. از طرفی بسته نشدن درب اجاق گاز نیز یکی از مشکلات رایج آن است که در اثر انبساط و انقباض ناشی از تغییرات دما ایجاد می شود که در نهایت ممکن است باعث ایجاد شکستگی شیشه ها نشود. علاوه بر این، موارد دیگر همچون جایگذاری اشتباه واشر و عدم قرارگیری درست لاستیک های درب نیز می تواند باعث ایجاد شکستگی درب اجاق گاز شود.

مجموعه تخصصی ایبک امداد در تهران دارای مراکز تعمیر درب فر اجاق گاز می باشد و برای شما همشهریان تهرانی امکان استفاده از خدمات این مجموعه به سادگی فراهم است. برای این کار می توانید با شماره های مندرج در صفحه تماس بگیرید و درخواست اعزام تعمیرکار به محل نمایید.

دلیل بسته نشدن درب فر اجاق گاز

در صورتی که شما نیز با مشکل بسته نشدن درب فر اجاق گاز مواجه شوید، نمی توانید از امکانات آن به طور کامل استفاده کنید. مثلاً امکان استفاده از فر و گریل اجاق گاز در صورتی که درب آن بسته نشود، وجود نخواهد داشت. و مشکلاتی از قبیل اتلاف انرژی و هدر رفت گرما ایجاد خواهد شد. همچنین در صورتی که بخواهید کیک و شیرینی بپزید، نوسانات شعله فر باعث آب شدن آن می شود. و زحمات شما از بین خواهد رفت.

از دیگر مشکلاتی که در پی بسته نشدن درب اجاق گاز ایجاد می شود، از کار افتادن المنت و شعله فر و گریل است. در اغلب موارد آسیب دیدن ریل درب و خراب شدن لولای آن باعث ایجاد مشکل بسته نشدن اجاق گاز می شود. و این مسئله به مرور زمان اتفاق می ‌افتد. به این صورت که در اثر استفاده زیاد درب اجاق گاز، لولاهای آن آسیب می بیند و عملکرد بسته شدن درب اجاق گاز به خوبی انجام نمی شود.

در بسیاری از موارد نیز از بین رفتن لاستیک درزگیر مانع از بسته شدن درب اجاق گاز می شود. در چنین شرایطی لازم است بست ها و لاستیک ها را به طور کامل تعویض کنید. علاوه بر این گیر کردن اجسام خارجی بین بدنه اجاق گاز و درب آن ‌می تواند موجب بروز خرابی در قسمت درب اجاق گاز شود. شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که دستگیره های ولوم اجاق به حدی گرم شده که درب آن به طور کامل بسته نمی شود. در چنین شرایطی بهتر است از حرارت گاز در حالت متوسط استفاده کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای عیب یابی و تعمیر فر توکار | مشکلات رایج فر توکار

تعمیرات مربوط به درب فر اجاق گاز

از جمله مواردی که نمایندگی تعمیر درب فر اجاق گاز در تهران ارائه می کند، عبارتند از:

 • رگلاژ درب دستگاه
 • تعویض شیشه فر اجاق گاز
 • تعمیر لاستیک دور درب اجاق گاز
 • تعمیر تخصصی لولای درب اجاق گاز و سایر یراق آلات

خدمات تعمیر درب اجاق گاز در محل

از آنجایی که اجاق گاز از جمله وسایل سنگین منزل محسوب می شود، تعمیر مشکلات آن در محل از جمله ضروری ترین خدمات است. برای این کار کافیست صرفا با شماره های مربوط به نمایندگی ایبک امداد تماس بگیرید تا تعمیرکار متخصص در محل شما حاضر شود.

در صورتی که درب اجاق گاز شما دچار خرابی شد، می توانید با استفاده از خدمات تعمیرات در محل از مزایای آن بهره مند گردید. متخصصین مجموعه ایبک امداد با در اختیار داشتن تجهیزات کامل در محل شما حاضر شده و اقدام به بررسی مشکل و تعمیر آن می نمایند.

با استفاده از خدمات تعمیر در محل تا حد زیادی در هزینه های شما صرفه جویی به عمل می آید. چرا که دیگر نیازی به انتقال و جابه جایی دستگاه به تعمیرگاه وجود نخواهد داشت و کرایه ای بابت حمل و نقل دستگاه پرداخت نمی کنید. این مسئله علاوه بر صرفه جویی در هزینه موجب صرفه جویی در زمان نیز خواهد شد. همچنین در صورتی که دستگاه را به تعمیرگاه منتقل نکنید، احتمال آسیب به آن در حین جابجایی به صفر می رسد.

امکان نظارت مستقیم شما بر روند تعمیر اجاق گاز نیز وجود خواهد داشت.

تعمیر درب فر اجاق گاز در تهران

از کجا بدانیم که درب اجاق گاز بسته شده است یا خیر؟

در بسیاری از موارد ممکن است به ظاهر درب اجاق گاز بسته شده باشد اما در واقع به طور کامل این عمل انجام نشود. در این صورت بعد از اینکه غذا را از داخل اجاق گاز بیرون آوردید، متوجه عدم پخت آن خواهید شد. یا به طور یکنواخت پخته نشده است. دلیل این امر ورود و خروج هوا و جریان داشتن حرارت به خارج از اجاق گاز است. پس چطور می توان از بسته شدن کامل درب اطمینان حاصل نمود؟

 • اولین نشانه ای که از باز بودن درب اجاق گاز ایجاد می شود، روشن بودن چراغ آن است. در صورتی که درب اجاق گاز به طور کامل بسته شود، چراغ آن خاموش می شود.
 • بسته نشدن درب به طور کامل از طرفین و ناموزون بودن درب
 • نمایان بودن داخل اجاق گاز از طرفین دستگاه
 • داغ شدن بیش از حد دستگیره ای که در قسمت بالای درب فر قرار دارد.

نحوه تعمیر درب فر اجاق گاز

در صورتی که درب فر اجاق گاز شما به طور کامل بسته نمی شود، لازم است مشکل را در موارد زیر جستجو نمایید:

 • شل بودن یکی از قطعات درب می تواند موجب بسته نشدن کامل آن شود. بنابراین در هنگام مواجهه با چنین مشکلی ابتدا از سفت بودن قطعات آن اطمینان حاصل نمایید.
 • گیر کردن جسم خارجی در بین اجاق گاز و درب دیگر علت بسته نشدن آن است که باید دقت کنید چیزی بین درب و بدنه اصلی اجاق گاز گیر نکرده باشد.
 • خرابی در قطعات فر اجاق گاز علت اصلی دیگر بسته نشدن درب آن است. در این صورت توصیه می کنیم حتما از تخصص تعمیرکاران حرفه ای و مجرب در این زمینه استفاده کنید. و خوتان خودسرانه نسبت به تعمیر آن اقدام نکنید.
 • اگر مشکل بسته نشدن درب اجاق گاز به علت وجود خرابی هایی در لولای درب دستگاه،همچون شکستگی  یا خروج آن از حالت طبیعی باشد، نخست باید نسبت به تعویض لولای درب اجاق گاز اقدام کنید.
 • در صورتی که شیشه خارجی درب دستگاه دچار شکستگی شده باشد، لازم است سریعا نسبت به تعویض آن اقدام نمایید، چرا که در غیر این صورت حرارت درون اجاق گاز، از آن خارج می شود و در نهایت غذایی که در حال پخت باشد، به طور یکنواخت پخته نخواهد شد.
 • در مواردی که درب اجاق گاز به جهت فرسودگی یا پوسیدگی واشر به طور کامل بسته نشود، لازم است واشر آن را تعویض کنید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات تعمیر اجاق گاز پیلوت Pilot

نکات مهم در خصوص استفاده اصولی از درب فر اجاق گاز

عدم رعایت استفاده درست و اصولی از اجاق گاز می تواند موجب خرابی در قسمت درب آن شود. اما استفاده بهینه و درست از آن باعث می شود تا حد زیادی خرابی های آن کاهش یافته و طول عمر دستگاه افزایش یابد. از جمله نکات مهم در خصوص افزایش طول عمر اجاق گاز و عدم خرابی زودهنگام آن عبارتند از:

 • هنگام تمیز کردن و نظافت شیشه درب اجاق گاز توجه داشته باشید که نباید به آن فشار زیادی وارد کنید. با یک پارچه نرم و ملایم و شوینده نه چندان قوی به راحتی تمیز می شود.
 • هیچ نوع ضربه ای هر چند آرام نباید به شیشه وارد شود.
 • قابلمه ها و ظروف گرم و داغ را روی شیشه قرار ندهید.
 • در مواقع غیر ضروری اقدام به باز نمودن آن نکنید.

تعمیر درب فر اجاق گاز در تهران

هزینه تعمیر درب فر اجاق گاز در تهران

برای اینکه بتوان هزینه دقیق و مشخصی از تعمیر درب اجاق گاز ارائه نماییم، ابتدا باید برند و نوع اجاق گاز منزل شما را بدانیم. با توجه به اینکه برندهای مختلف برای تولید اجاق گاز از قطعات مختلفی استفاده می کنند، اینکه برند و شرکت تولید کننده اجاق گاز شما کیست در تعیین هزینه تعمیرات آن موثر است.

علاوه براین نیاز به تعویض یا تعمیر درب هر یک هزینه های متفاوتی دارند. در صورتی که لازم باشد به طور کلی درب اجاق گاز فر شما تعویض گردد، طبیعتا هزینه آن از زمانی که درب را تعمیر می نماییم، بیشتر است. در هنگام تعویض متریال و قطعه ای که استفاده می شود، در قیمت آن تاثیرگذار است. علاوه بر همه این موارد نحوه متصل شدن شیشه و درب به دستگاه، نیز تعیین کننده هزینه تعمیر و تعویض درب گاز است.

ناگفته نماند تمامی هزینه ها در ایبک امداد به طور شفاف مشخص شده می باشند و بر مبنای نرخ مصوب اتحادیه محاسبه می گردد.

جهت اطلاع دقیق از هزینه های تعمیر و تعویض درب اجاق گاز می توانید با استفاده از شماره های درج شده در سایت با کارشناسان مجموعه ایبک امداد ارتباط بگیرید.

تعمیر درب فر اجاق گاز در تهران

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

خدمات تعمیر درب فر اجاق گاز

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا