تعمیرات پکیج و آب گرمکن

خدمات تخصصی تعمیر پکیج در نسیم شهر | تعمیر پکیج در محل

نکاتی مهم و اصولی در استفاده و نگهداری از پکیج دیواری

پکیج گونه ای از سیستم گرمایشی است که می توان از آن در هر مکانی استفاده کرد و بهترین جایگزین برای موتورخانه هاست. دستگاه های پکیج دارای دو وضعیت تابستانه و زمستانه هستند. که برای کارکرد بهتر باید از این دو حالت در فصول مناسب خود استفاده کرد. این دستگاه ها در تابستان کارایی مشابه آبگرمکن دارند ولی در زمستان به علت استفاده از شوفاژ برای گرمایش خانه همواره روشن هستند و فضا را گرم می کنند. در عین حالی که این دستگاه ها دارای مزایای بسیاری هستند ولی به مرور زمان دیگر مانند قبل خوب کار نمی کنند و نیاز به تعمیر و سرویس فصلی دارند. از همین رو یکی از مناسبترین کارهایی که می توانید برای نگهداری صحیح پکیج ها انجام دهید، سرویس دوره ای آنها توسط مراکز تعمیر پکیج در نسیم شهر است. این سرویس های دوره ای سبب می شوند دستگاه شما دارای عمری طولانی باشد.

تعمیر پکیج در نسیم شهر

پکیج های دیواری از اساسی ترین لوازم در خانه ها هستند که در عصر حاضر در طرح ها و با برندهای متفاوت تولید می شوند و از قابلیت های مختلف و متعددی برخوردار هستند. پکیج های دیواری علیرغم قطعات با کیفیت و تکنولوژی به روزی که در آنها به کار رفته است، در برخی مواقع دچار اختلال در عملکرد خود به صورت جزئی و یا شدید می شوند. در ادامه به بعضی از این ایرادات یا مشکلاتی که ممکن است برای پکیج ها رخ دهد و نیاز به تماس با مراکز تعمیر پکیج در نسیم شهر پیدا می کنید، می پردازیم.

هوا گرفتن سریع رادیاتور ها

این ایراد در زمانی رخ می دهد که منبع انبساط پکیج سوراخ شده است و بایستی حتماً تعویض و یا توسط دستگاه جوش، به صورت کاملاً دقیق جوشکاری شود.

سرد ماندن رادیاتورها

چنانچه حتی در بالاترین درجه پکیج، خانه گرم نمی شود. امکان دارد داخل پکیج شما دچار رسوب گرفتگی شده باشد. یا شاید گنجایش آن برای زیرساخت موجود اندازه نیست. علاوه براین امکان دارد مقدار پره های رادیاتورها پایین باشد.

ارتفاع کم شعله مشعل پکیج

این ایراد ممکن است به دلیل بسته شدن و یا کم بودن شیر گاز ورودی پکیج و یا کم بودن فشار کلی گاز آپارتمان به وجود بیاید که در این وضعیت باید هر دو گزینه را مورد بررسی قرار دهید.

فشار پایین آب گرم مصرفی

این ایراد ممکن است به دو دلیل اصلی، رسوب گرفتگی ساختار لوله کشی و شیلنگ های منتقل کننده آب پکیج و یا گرفتگی مبدل دستگاه رخ دهد. در هر دو موقعیت از یک تعمیرکار مجرب از مراکز تعمیر پکیج در نسیم شهر جهت برطرف کردن رسوبات و گرفتگی های ایجاد شده کمک بگیرید.

نشتی آب از پکیج

وجود ایراد یا سوراخی در شیلنگ های آب وصل شده به پکیج، شیرآلات و اتصالات به کار رفته، شکستگی در قطعه سختی گیر و یا سایر اتصالات درونی پکیج ممکن است منجر به بروز مشکل نشتی آب شود. در همه این موارد پکیج شما نیاز به سرویس و تعمیرات تخصصی دارد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  فهرست کدخطا یا ارورهای پکیج آماتیس | نحوه رفع هر ارور

شنیده شدن صدای اضافه از پکیج

تنظیم نبودن شیر برقی گاز پکیج، وجود هوا در مدار گرم کننده، وجود رسوب در مدار و مبدل های گرمایی، خراب شدن پمپ آب و حسگرهای حرارتی، همگی ممکن است از دلایل بروز این مشکل باشند. برای برطرف کردن این مشکل، دستگاه بایستی به وسیله یک تعمیرکار مجرب تعمیر پکیج در نسیم شهر سرویس و تعمیر شود.

زنگ زدگی دودکش فلزی

به وجود آمدن هر نوع خوردگی، زنگ زدگی و یا پوسیدگی بر روی دودکش فلزی دستگاه به احتمال زیاد به دلیل خارج نشدن  کامل دود از دودکش است. در حقیقت، با سرعت در سرد شدن بخار آب و خارج نشدن کامل دود، لوله دچار زنگ زدگی و پوسیدگی می شود. برای برطرف کردن این ایراد بایستی دودکش را به لحاظ قطر و طول بررسی کنید و از نداشتن انسداد مسیر آن مطمئن شوید.

تعمیر پکیج در نسیم شهر

انفجاری روشن شدن دستگاه

بعضی اوقات پکیج به صورت فورانی و با صدای بسیار زیاد روشن می شود. در این مواقع عللی همچون عدم تنظیم حداکثر فشار گاز شیر برقی گاز پکیج، عدم تنظیم فاصله درست الکترود جرقه زن نسبت به سطح مشعل، شکاف یا ترک خوردگی الکترود جرقه زن و کابل آن، خراب شدن ترانس جرقه و یا برد کنترل پکیج، و یا گرفتگی دودکش، سبب انفجاری روشن شدن پکیج می شوند. در تمامی این موارد بایستی دستگاه به صورت تخصصی تعمیر و سرویس گردد.

خاموش و روشن شدن پی در پی پکیج

زمانی که پکیج مرتباً و در فاصله های زمانی کم روشن و خاموش می شود، احتمال دارد شیر برقی گاز پکیچ تنظیم نباشد و یا هوای کافی و مورد نیاز برای اشتعال وجود نداشته باشد. بعضی اوقات هم مبدل دچار رسوب گرفتگی می شود و این مورد نیز منجر به افزایش غیرمنتظره گاز و خاموش و روشن شدن پکیج می شود. برای رفع این مشکل نیز بایستی دستگاه به صورت تخصصی سرویس شود.

لزوم انجام سرویس های دستگاه پکیج

زمانی که نیاز است سرویس پکیج شما به صورت کامل صورت بگیرد، تمامی قطعات و اتصالات را شامل می شود که به وسیله سرویس کار حرفه ای پکیج انجام می شود.

در صورت نیاز به وسیله اسید می توانید به سادگی و آسان تر رسوبات به وجود آمده در معبر لوله ها را تمیز کنید. علاوه براین، در زمان صدمه، سایش یا شکستگی یک قطعه باید با یک قطعه جدید آن را جایگزین شود.

همه این آزمون ها باید به صورت سالیانه به وسیله نصاب دستگاه صورت گیرد، چنانچه تعمیر و سرویس پکیج به وسیله اشخاص دارای دانش کافی در این باره انجام نشود، امکان دارد دستگاه دچار آسیب شود و به دیگر قطعات نیز صدمه وارد شود. از همین رو اهمیت خدمات سرویس دوره ای پکیج بسیار زیاد است، و در فواصل زمانی شش ماه و اغلب با تغییر فصل و تغییر حالت پکیج از زمستان به تابستان و برعکس باید انجام شود.

انتخاب پکیج مناسب

چنانچه در زمان خرید پکیج، از انتخاب درستی برخوردار بوده باشید. در طولانی مدت بیشترین بازدهی و طول عمر را برای دستگاه خود شاهد خواهید بود. علاوه براین در صورتی که پکیج با فضا و محیط در هماهنگی باشد، نیاز آن به تعمیر و سرویس کمتر می شود. این موضوع به طور قابل توجهی سبب صرفه جویی در هزینه های شما می شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  طرز کار آبگرمکن خورشیدی چیست | انواع آبگرمکن خورشیدی

در زمان خرید پکیج بهتر است نکات زیر را مد نظر داشته باشید:

نخستین گزینه فضایی است که قرار است دستگاه را در آنجا نصب کنید. با در نظر داشتن ابعاد و مقدار آب مصرفی، گنجایش پکیج انتخابی شما دارای تفاوت است. هر اندازه فضا بزرگتر باشد، توان پکیج نیز افزایش می یابد. در این زمینه، گنجایش و توان پکیج های زمینی نسبت به پکیج های دیواری بالاتر است. علاوه بر این سیستم عملکرد پکیج های دیواری و زمینی با یکدیگر تفاوت دارد.

مورد دومی که باید در نظر گرفت نوع دودکش است. با درنظر داشتن مکان نصب و سیستم خروج اشتعال، باید با متخصصین در زمان خرید صحبت کرده و پکیج مناسبی را انتخاب کنید. خارج شدن درست احتراق و گازهای آن در حفظ سلامتی پکیج و افراد ساکن در ساختمان، تاثیر بسیاری دارد. همچنین به جز خارج شدن گازهای حاصل از احتراق، مهیاسازی اکسیژن مورد نیاز برای سوخت پکیج نیز دارای اهمیت است.

نکاتی مهم در استفاده و نگهداری از پکیج دیواری

در راستای بالا بردن کارآمدی و افزایش طول عمر پکیج پیشنهاد می کنیم نکات زیر را در زمان به کارگیری پکیج مراعات کنید:

  • تحت هیچ شرایطی پکیج را در بالای اجاق گاز و دیگر لوازم گرمایشی نصب نکنید.
  • به منظور جلوگیری از صدمات مرتبط با نوسانات برق، بایستی حتماً از محافظ برق برای پکیج استفاده کنید تا برد پکیج شما دچار آسیب نشود.
  • بیشترین دمای پکیج چه در حالت آب گرم و چه در وضعیت رادیاتور را بیش از ۶۰ درجه قرار ندهید.
  • فشار بار پکیج تحت هیچ شرایطی نباید کمتر یک باشد.
  • در صورت بروز کوچکترین صدای غیرطبیعی یا نشتی آب از پکیج سریعاً با مراکز تعمیر پکیج در نسیم شهر تماس گرفته و اقدام به رفع مشکل کنید.
  • فاصله بین پکیج و لوازم پیرامون آن بایستی حداقل ۱۰ سانتی متر و ۴۵ سانتی متر به سمت جلو باشد.

تعمیر پکیج در نسیم شهر

طریقه محاسبه‌ قیمت تعمیر پکیج

به جهت اطلاع از تعرفه های سرویس و تعمیر پکیج بایستی خدماتی را که باید دریافت کنید را تعیین نمایید. هزینه ها در تناسب با نوع خدمات مشخص می شوند. سرویس پکیج شامل خدمات بسیار زیادی است. به عنوان مثال، هواگیری و رسوب گیری از رایج ترین خدمات سرویس و تعمیر پکیج ها هستند. توجه کنید که با توجه به برند و مدل پکیج خود، باید از تعمیرکار متخصص در همان مدل استفاده کنید.

نتیجه گیری

دستگاه های پکیج اگر به طور اصولی نگهداری نشوند و از آنها استفاده درستی نشوند، در کوتاه مدت و یا دراز مدت دچار مشکل و ایراداتی می شوند. در زمان بروز مشکل نیز در شرایطی که توسط شما قابل رفع هستند باید برای برطرف سازی آنها اقدام کنید. در غیر اینصورت در زمانی که نمی توانید مشکل ایجاد شده را رفع کنید و نیاز به تعمیرکار وجود دارد. بهتر است سریعاً با یکی از مراکز تعمیر پکیج در نسیم شهر تماس بگیرید و مشکل پیش آمده را توسط تعمیرکار مجرب برطرف کنید.

تعمیر پکیج در نسیم شهر

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

خدمات تخصصی تعمیر پکیج در نسیم شهر

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

⨭نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید⨮

  1. سلام تعمیرات برد پکیج درخدمت شما هستیم نسیمشهر خ صیاد شیرازی پ۱۳
    محمدی مجموعه خدمات فنی نوین پاسارگاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا