تعمیرات یخچال

تعمیرات تخصصی موتور یخچال های قدیمی | تعمیر یخچال در محل

چگونه می توان تشخیص داد که موتور یخچال نیاز به تعمیر دارد؟

آیا امکان تعمیر موتور یخچال وجود دارد؟ تعمیر موتور یخچال های قدیمی به صرفه تر است یا تعویض آن؟ علت خراب شدن یخچال های قدیمی چیست؟ به طور کلی تعمیرات لوازم برقی مخصوصا اگر قدیمی باشد، نیاز به تجربه بسیار بالایی دارد. در این صورت بهتر است از افراد مجرب در این زمینه کمک بگیرید. امروزه با سخت شدن شرایط زندگی و تورم های حاکم بر جامعه اکثر افراد ترجیح می ‌دهند به جای تعویض وسایل خود اقدام به تعمیر آن نمایند. هر چند که کهنه و قدیمی شده باشند. در صورتی که یخچال قدیمی در خانه دارید و موتور آن دچار خرابی شده است، پیشنهاد می کنیم از خدمات تعمیرات موتور یخچال قدیمی توسط تکنسین متخصص بهره مند شوید.

تعمیرات موتور یخچال قدیمی

کمپرسور یا همان موتور یخچال شامل مجموعه ای از قطعاتی همچون میل لنگ ها، پیستون ها و اتصالات و شیرهایی است که با انجام مراحل خاص می تواند فرآیند تولید سرمای یخچال را به خوبی در فضای داخلی یخچال انجام دهند. قطعه میل لنگ به صورت دورانی چرخش دارد که موجب بالا و پایین رفتن پیستون می شود و در واقع مانند یک پمپاژ عمل می کند.

به این صورت که با باز و بسته شدن مکرر قطعات سوپاپ گاز از قسمت لوله های دستگاه خارج می شود. حال اگر در فرایند این عملیات اختلالی ایجاد شد، سریعاً باید از تعمیرکاران متخصص در این زمینه کمک بگیرید. در صورتی که یخچال شما قدیمی است، جهت رفع ایرادات موتور آن حتماً به تجربه و مهارت فرد تعمیرکار توجه ویژه ای داشته باشید.

عیب یابی موتور یخچال قدیمی

به طور تقریبی کمپرسور یخچال در حدود ۱۰ سال به صورت مفید عمر می کند و در این مدت عملکرد و کارایی لازم را برای یخچال شما به عمل می آورد. انتظار می ‌رود که بعد از گذشت این مدت زمان، اختلالاتی در عملکرد موتور یخچال ایجاد شود که نیاز به بررسی تخصصی دارد.

یکی از رایج ترین مشکلاتی که در این زمینه رخ می دهد، صدمه دیدن و آسیب به موتور دستگاه یخچال است. علائمی که نشان از خراب شدن موتور یخچال دارد، عبارت است از: وجود صداهای غیر طبیعی و ناهنجار، عدم خنک کنندگی یخچال و افزایش دمای آن، جذب درجه اهم بالا، ایجاد سوختگی در سیم پیچی های داخلی موتور به علت نوسانات برقی و … .

یکی دیگر از مواردی که باید در هنگام روشن بودن یخچال به آن توجه داشته باشید، چک کردن دمای کمپرسور است. البته گرم شدن قطعات موتور دستگاه تا حد زیادی طبیعی است و اینکه اتصالات کمپرسور در برابر حرارت مقاوم هستند، دلیل نمی ‌شود که دمای آن بالا نرود. چرا که در بسیاری از موارد ممکن است گردش هوا و امکان تهویه هوا وجود نداشته باشد. در این صورت اگر گرمای تولید شده از کمپرسور بیش از حد طبیعی باشد، به اجزای داخلی دستگاه و سیم پیچی آن آسیب وارد می کند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای کدهای ارور در یخچال فریزر ویرپول Whirlpool | رفع کدهای ارور در یخچال فریزر ویرپول

برای اینکه بتوانید از ایجاد چنین مشکلاتی جلوگیری کنید، باید اطمینان حاصل کنید که به حد کافی در اطراف یخچال مخصوصاً در اطراف کمپرسور آن هوای کافی رد و بدل می شود. در هنگام نصب آن توجه داشته باشید که یخچال باید از دیوار پشتی و دو طرف به اندازه کافی وجود داشته باشد. در صورتی که این فاصله استاندارد حفظ نشود، موجب داغ شدن بیش از حد کمپرسور و خاموش شدن دستگاه می گردد.

تعمیرات موتور یخچال قدیمی

از کجا بفهمیم که موتور یخچال نیاز به تعمیر دارد؟

خراب شدن موتور یخچال با علائم و نشانه هایی همراه است که به واسطه دانستن آن می توانید اطمینان حاصل کنید که باید هر چه سریع تر نسبت به تعمیرات آن اقدام کنید. از جمله نشانه های خرابی موتور یخچال عبارتند از:

  • خاموش شدن خودکار یخچال در حین کار نشان از سوختگی موتور دارد. به این صورت که یخچال روشن می شود و کار می کند اما بلافاصله خاموش می شود.
  • در صورتی که موتور یخچال کار می کند در حالی که فیوز خاموش است، هنگام روشن شدن یخچال موجب پریدن فیوز می شود که در این صورت باید احتمال بدهید که موتور یخچال و سوختگی شده است و نیاز به تعمیر یا تعویض دارد.
  • گرم بودن و دمای بالای کمپرسور می تواند نشان دهنده خرابی در قطعات آن و اختلال در عملکرد دستگاه باشد. بنابراین بهتر است هر ازگاهی اتصالات و کمپرسور پشت یخچال را چک کنید و از استاندارد بودن دمای آن اطمینان حاصل نمایید.
  • هنگامی که احساس کردید کمپرسور بیش از حد گرم است، سریعا نسبت به تعمیر آن اقدام کنید تا موتور دچار سوختگی نشود.
  • تعویض موتور یخچال بهترین گزینه در هنگام خرابی آن است. چرا که تعمیر موتور ممکن است به درستی انجام نشود. در این صورت هزینه دوباره روی دستتان خواهد ماند. از طرفی با تعویض موتور خیالتان راحت خواهد بود که یک موتور نو و تازه نفس برای یخچال  خود خریداری نموده ‌اید. که سالیان سال قرار است برایتان کار کند.

تعمیرات موتور یخچال قدیمی در محل

انتقال و جابجایی یخچال به تعمیرگاه در صورت خرابی بسیار سخت و مشکل است. در چنین شرایطی اگر شرکتی خدمات تعمیر در محل ارائه دهد، بسیار مورد پسند مشتری خواهد بود. در همین راستا مجموعه تخصصی ایبک امداد اقدام به تعمیرات موتور یخچال قدیمی در محل نموده است.

بنابراین هر زمان که خرابی هایی را در یخچال خود شاهد بودید، می توانید سریعاً با شماره های مندرج در صفحه تماس بگیرید و از آنها بخواهید برای رفع مشکلات یخچال شما در محل حضور پیدا کنند. تعمیرکاران این مجموعه با در اختیار داشتن تجهیزات کامل به محض تماس شما سریعا در محل حاضر و اقدام به عیب‌ یابی و تعمیر یخچال شما می نمایند.

دلیل داغ شدن موتور یخچال

داغ شدن موتور یخچال و کمپرسور دلایل متعددی می تواند داشته باشد که همه آنها از خرابی و اختلال در عملکرد دستگاه سرچشمه می گیرد. اما بیشترین دلیلی که می توان در چنین مواقعی احتمال داد، سوختگی قطعه موتور یخچال است. البته ممکن است فن کمپرسور نیز خراب شده باشد که در این صورت هزینه چندانی ندارد. اما اگر سریعا تعمیر نشود، ممکن است باعث سوختگی موتور یخچال شود. سوختگی موتور یخچال نیز عمدتاً قابل تعمیر نیست و صرفاً می توان آن را تعویض نمود. که هزینه گزافی دارد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  مرکز تعمیرات یخچال تکنوکیت TECNOKIT

هزینه تعمیر موتور یخچال

به طور دقیق تا زمانی که تعمیرکار یخچال را مشاهده نکرده و مشکل آن را تشخیص نداده نمی توان در خصوص هزینه آن قیمت دقیق مشخص نمود. چرا که هزینه تعمیرات یخچال به عوامل متعددی مربوط می شود که شرکت تولید کننده یخچال، قطعه ای که خراب شده است، نوع یخچال و مدل آن همگی در هزینه تعمیرات یخچال موثر هستند. اما از آنجایی که بسیاری از هزینه ها به جهت تعمیر یخچال در محل کاهش می یابد، استفاده از خدمات مجموعه ایبک امداد مقرون به صرفه خواهد بود.

تعمیرات موتور یخچال قدیمی

نکات مهم در نگهداری یخچال

قطعاً شما هم مانند سایر کاربران تمایل دارید که هزینه تعمیرات لوازم برقی برای شما کمتر شود. برای این کار لازم است از لوازم برقی منزل خود به صورت اصولی و صحیح استفاده کنید. برای این کار لازم است:

  • یخچال را به طور مداوم تمیز کنید و گرد و غبار را از روی موتور و کمپرسور آن پاک نمایید.
  • مواد اضافی یخچال را دور بریزید و همواره چیدمان وسایل داخل یخچال را به گونه ای ترتیب دهید که جریان هوا در داخل یخچال برقرار باشد.
  • شاید به ظاهر تمیز کردن یخچال چندان اهمیت نداشته باشد. اما شما با همین کار ساده می توانید در عملکرد سیستم خنک کننده و کمپرسور یخچال تا حد زیادی موثر باشید. در این صورت خیلی کمتر به تعمیر یخچال نیاز پیدا خواهید کرد.
  • فیلتر آب یخچال باید هر ۶ ماه یکبار تعویض شود. برای انجام این کار حتماً از کارشناسان حرفه ای کمک بگیرید.
  • در صورتی که یخچال در آشپزخانه در کنار اجاق گاز قرار دارد، به طور دائم کمپرسور پشت یخچال را تمیز کنید. چرا که پخت و پز در آشپزخانه باعث می شود چربی زیادی روی لوله های کمپرسور نقش ببندد.

جمع بندی

در این مقاله از ایبک امداد به مسائل مربوط به تعمیرات موتور یخچال قدیمی و مشکلات آن پرداختیم. در صورتی که یخچال منزل شما خراب شده است یا احساس کردید عملکرد یخچال با اخلال مواجه شده است، سریعا نسبت به تعمیر آن اقدام کنید. چرا که عدم تعمیر به موقع باعث می شود به سایر قطعات دستگاه آسیب برسد.

مجموعه تخصصی ایبک امداد شرایطی را فراهم نموده که شما عزیزان بدون نیاز به جابجایی و حمل و نقل یخچال به تعمیرگاه، آن را در منزل خود تعمیر کنید. برای استفاده از این خدمات لازم است با شماره هایی که در همین صفحه شده است، تماس بگیرید و با کارشناسان مجموعه به صورت مستقیم صحبت کنید.

تعمیرات موتور یخچال قدیمی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

تعمیرات موتور یخچال قدیمی در محل

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا