خدمات نظافتی

کاربردهای بخارشو در منزل | نحوه عملکرد بخارشو

کاربردهای بخارشو در منزل | نحوه عملکرد بخارشو، انواع بخارشو

از جمله لوازم کاربردی در خانه می‌توان به بخارشوی اشاره کرد. این دستگاه ها زیاد بزرگ نیستند و در خانه ها کارهای زیادی را می توانند انجام دهند، که می توان به شستشوی دیوارها، سرویس بهداشتی و کاشی های آشپزخانه اشاره کرد. برای تمیز کردن این موارد می توانید از بخارشوی استفاده کنید. افراد زیادی هستند، که دستگاه بخارشوی را تهیه نموده اند، اما استفاده زیادی از آن نمی کنند. احتمالاً این افراد از کاربردهای این دستگاه اطلاعات کافی ندارند. چنانچه از کاربرد دستگاه بخارشوی شناخت کافی داشته باشند، برای نظافت خانه و انجام دادن بسیاری کارها می توانید از آن استفاده نمایید.

دستگاه بخارشوی چگونه عمل می‌کند؟

بخارشوی قابلیت ایجاد مکندگی و بخار برای تمیز کردن همه دسته ها دارد. در دستگاه بخار شو آب و بخار و مواد شوینده با یکدیگر ترکیب می شوند و کفپوش، دیوار، موکت، مبل، کاشی، اجاق گاز، سرامیک، شیرآلات و سرویس بهداشتی برق انداخته می‌شود. بخارشویی هایی که در بازار وجود دارد انواع گوناگونی دارد، که هر کدام از آنها در نحوه عملکرد و قیمت با یکدیگر متفاوت می باشند.

کاربرد تی بخارشوی

تی بخارشوی برای شستن سطح زمین مورد استفاده قرار می گیرد. در صورتی که کف منزل شما از سنگ، سرامیک و پارکت است، برای تمیز کردن آنها می‌توانید از تی بخارشوی استفاده کنید. توجه داشته باشید، که تی بخارشوی برای تمیز کردن اجاق، پنجره، شیشه و سطوح دیگر نمی توان استفاده نمود. در صورتی که منزل شما بزرگ است و نظافت کفپوش برای شما کار راحتی نیست، پیشنهاد می شود، که از این بخارشوی استفاده نمایید.

بخارشو

کاربرد بخارشوی دستی

بخارشوی دستی ها بسیار کوچک می باشند و برای تمیز کردن شیرآلات، اجاق گاز، شیشه، سینک ظرفشویی و پنجره می توانید از بخارشوی دستی استفاده کنید. همچنین برای تمیز کردن دیوار هایی که مساحت آنها کم است، استفاده از این نوع بخارشوی مناسب خواهد بود.

کاربرد بخارشوی چند منظوره

بخارشوی های چند منظوره دارای سری های گوناگون بوده و برای تمیز کردن و شستن همه سطوح قدرت مکندگی کافی داشته و به کار می رود. برای نظافت همه قسمت های آشپزخانه از دیوارها گرفته تا کابینت، شیرآلات، کف اتاق خواب، سالن پذیرایی و سرویس بهداشتی استفاده از بخارشوی های چند منظوره مناسب خواهد بود.

حتما بخوانید:   بهترین روش رفع بوی بد سینک ظرفشویی

کاربرد دستگاه بخارشوی

در منزل از دستگاه بخارشوی استفاده های متنوعی می شود. افراد برای انجام دادن کارهای سخت مانند تمیز کردن پنجره، شیشه، شستن شیرالات و دیوار و… از بخارشوی استفاده می کنند و کارهای خود را با سرعت بسیار زیاد انجام می‌دهند. قبل از اینکه با دستگاه بخار شو کار کنید، باید اطمینان حاصل نمایید، که دستگاه شما دارای جرم نباشد، تا در حین استفاده از آن با مشکل مواجه نشوید. برای اینکه جرم بخارشوی برطرف شود، می توانید از راهکارهای مختلف استفاده نمایید.

شستن دیوار با بخارشوی

برای شستشوی دیوار ها از جمله راهکارهای آسان استفاده از دستگاه بخارشوی می باشد. این کار موجب می‌شود، که سرعت شما بیشتر بوده و همچنین لکه هایی که بر روی دیوار شما باقی نماند. برای این که بتوانید دیوار را با استفاده از دستگاه بخارشوی تمیز کنید، باید نازل مکنده و نازل شیشه را به آن وصل نمایید.

پس از آن به طور همزمان از مکنده و بخار استفاده نموده و سطح دیوار را بشویید. اگر لازم بود می‌توانید از مقدار بسیار کم مواد شوینده مناسب نیز استفاده نمایید. در آخرین مرحله به دستگاه خود نازل مکنده را وصل نموده و دیوار را خشک نمایید. این کار موجب تمیز شدن دیوار شده و ردی از لکه ها و مواد شوینده باقی نماند.

تمیز کردن پنجره و شیشه با بخارشوی

شستن پنجره و شیشه به وسیله دستگاه بخار شو فایده ها و مزیت های زیادی خواهد داشت. در صورتی که در آپارتمان زندگی می کنید و محل مسکونی شما در طبقات بالاتر است، تمیز کردن و نظافت پنجره ها و شیشه سخت و استرس‌ آور خواهد بود. در صورتی که از دستگاه بخارشوی برای این کار استفاده کنید، این کار بسیار راحت تر خواهد بود.

در برخی مواقع وقتی که از مواد شوینده و دستمال های نامناسب برای تمیز کردن شیشه استفاده می شود، بر روی آن لکه هایی می ماند، که بسیار ناخوشایند است. برای برطرف کردن این مشکل می توانید از دستگاه بخارشوی استفاده نمایید. همچنین برای شستشوی پنجره ها نیازی به چهار پایه نخواهد بود.

برای انجام دادن این کار باید نازل شیشه را به بخارشوی وصل نمایید و همزمان آب و بخار را فشار دهید و از سمت بالا به طرف پایین شیشه و پنجره منزل خود را بشویید و پس از آن نازل مکنده را باید به دستگاه وصل نموده و شیشه را خشک نمایید.

حتما بخوانید:   ترفندهای تمیز کاری منزل | نکات مهم در تمیز کردن منزل

بخارشوی برای تمیز کردن مبل

در صورتی که می‌خواهید مبلمان منزل خود را شستشو دهید، می توانید از دستگاه بخارشوی استفاده کنید. این کار موجب خواهد شد، که مبل شما به حالت یک دست تمیز شود و از لایه های مبل، آب اضافه توسط دستگاه جمع گردد. در صورتی که در اسفنج مبل آب اضافه باقی بماند، دیرتر خشک می‌شود و در زمان کمتری مبل فرسوده می گردد.

تمیز کردن موکت و فرش با بخارشوی

در صورتی که روی فرش یا موکت شما لکه‌هایی وجود دارد، اما نمی خواهید تمام موکت یا فرش را مورد شستشو قرار دهید، برای از بین بردن لکه ها می‌توانید از بخارشوی استفاده کنید. استفاده کردن از بخارشوی برای تمیز کردن موکت و فرش موجب می شود، که لکه ها به خوبی از بین رفته و موکت و فرش در زمان کمتری خشک شوند. همچنین نیاز به جابجایی آنها نیز نخواهد بود.

در بعضی از انواع دستگاه های بخار شو می توانید مایع شوینده استفاده کنید. در این صورت باید پس از شستشو دادن موکت و فرش، دوباره مخزن دستگاه خود را با آب پر نمایید و روی فرش اگر مواد شوینده وجود دارد، تمیز کنید.

چنانچه بر روی موکت، قالی یا فرش لکه چسب وجود دارد، استفاده از بخارشوی به رفع این لکه ها کمک خواهد کرد. برای این کار باید دستگاه را روی لکه قرار دهید و وقتی که لکه چسب شل شد، قبل از پخش شدن آن با استفاده از چاقوی تیز یا کاردک لکه را از روی موکت یا فرش از بین ببرید.

تمیز کردن کفپوش با بخارشوی

برای تمیز کردن کفپوش خانه می توانید از دستگاه بخارشوی استفاده نمایید. این کار هم با استفاده از مواد شوینده و هم بدون آن امکان پذیر خواهد بود. برای این که بتوانید کفپوش را با مواد شوینده تمیز کنید، باید به دستگاه خود سری مناسب متصل نمایید. پس از آن مخزن دستگاه بخارشوی را با آب پر کنید و مواد شوینده ای که بر روی سطح زمین وجود دارد را جمع کنید. پس از انجام دادن این کار بهتر است، که روی سطح زمین پانزده دقیقه راه نروید، تا به صورت کامل خشک گردد.

تمیز کردن شیرآلات با بخارشوی

چون از شیرآلات آشپزخانه و سرویس بهداشتی زیاد استفاده می شود و همچنین به علت رسوباتی که در آب شهری وجود دارد ممکن است، که با مشکل رسوب گرفتگی مواجه شود. برای اینکه بتوانید این رسوبات را از بین ببرید، می توانید از مواد شوینده متنوعی استفاده نمایید. وقتی از مواد شوینده استفاده می کنید، موجب خواهد شد، که از عمر شیرآلات کاسته شود. اما می توانید از دستگاه بخارشوی برای نظافت شیرآلات استفاده کنید.

حتما بخوانید:   تجربه احساسی ناب با ترفندهای کارآمد تمیزی خانه | تمیزی خانه

برای انجام دادن این کار باید سری که مناسب این کار است را به دستگاه خود متصل نمایید و با استفاده از فشار بخار مورد شستشو قرار دهید. پس از اینکه شیرآلات را با دستگاه بخارشوی شستید، آنها را به صورت کامل خشک نمایید، تا بر روی بدنه آن لکه باقی نماند.

بخارشو

تمیز کردن پرده ها با بخارشوی

شستشوی پرده های سنگین و بزرگ کار بسیار دشواری می‌باشد. پایین آوردن و باز کردن و شستشو دادن پرده ها برای افراد دردسر های زیادی دارد. در برخی مواقع شستن این پرده ها در منازل امکان پذیر نیست، که در این حالت می‌توانید پرده های خود را به خشکشویی بسپارید، که برای افراد هزینه‌های خواهد داشت.

با توجه به گرد و غبار ها و آلودگی هایی که وجود دارد پیشنهاد می شود، که به صورت سالانه پرده های منزل خود را مورد شستشو قرار دهید. چون آلودگی های روی پرده ها برای سلامت افراد مضر خواهد بود. برای اینکه نظافت پرده ها را انجام دهید توصیه می گردد، که با استفاده از دستگاه بخارشوی هر سه ماه یک بار پرده های خانه را بشویید. برای اینکه بتوانید با بخارشوی پرده ها را بشویید، دستگاهتان باید به بخار ایستاده یا افقی و سری مناسب شستن پرده مجهز باشد.

بخارشوی را روشن نمایید و دستگاه را از سمت بالا به طرف پایین بکشید. این کار را باید به گونه ای انجام دهید، که پرده نم دار و خیس نگردد. در صورتی که پرده مرطوب است، فاصله نازل دستگاه خود را از پرده کمتر کنید. بخار دمای بالایی دارد و موجب می‌شود، که همه آلودگی ها از بین برود.

سخن تکمیلی

دستگاه بخارشوی در منازل کاربردهای مختلفی دارد. در صورت که در مورد نحوه استفاده از این دستگاه و کاربردهای متنوع آن اطلاعات کافی داشته باشید، استفاده زیادی از آن در خانه خواهید داشت. برای اینکه عمر مفید دستگاه شما بیشتر باشد و بهترین کارایی را داشته باشد، باید با نحوه استفاده صحیح و اصولی از این دستگاه آشنا باشید.

31

کاربردهای بخارشوی در منزل | نحوه عملکرد بخارشو

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

بررسی کاربردهای مختلف دستگاه بخارشوی در منزل

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x