تعمیرات جاروبرقی

تعمیرات جارو شارژی تفال Tefal

اگر مشتاق آشنایی بیشتر با جارو شارژی تفال هستید و می خواهید از روش درست تعمیرات آن اطلاع کسب کنید، با این مقاله همراه شوید. به دنبال پیشرفت ابزارهای نظافت خانه و ابداع انواع و اقسام جارو برقی، احساس نیاز به وسیله ای کوچکتر، سبکتر، بدون نیاز به وصل شدن به پریز برق و برای مصارف روزه مره احساس می شد. جارو شارژی به همین منظور اختراع شد و امروزه انواع و اقسام جارو شارژی توسط شرکت های مهم لوازم خانگی در جهان تولید می شود. جارو شارژی تفال یک وسیله پرکاربرد و سبک است که کمک دست هر خانه داری است. دیگر نیازی نیست که هر بار که خرد ریزه های غذا، گرد و غبار و… بر روی زمین می افتد جاروبرقی خود را که معمولا سنگین و حجیم و نیازمند وصل شدن به پریز برق است بیرون بیاورید. شما با داشتن یک جارو شارژی تفال همواره و به شکل روزانه می توانید منزل خود را تمیز نگهدارید.

معرفی جارو شارژی تفال

شرکت تفال در تولید لوازم کوچک خانگی معروف و خوش نام است. دفتر اصلی این شرکت در فرانسه قرار دارد اما این کمپانی در سراسر دنیا نمایندگی هایی دارد. عنوان این شرکت از ترکیب تفلون و آلومینیوم ساخته شده است و در واقع در تولید ظروف نچسب شهرت دارد. این شرکت غیر از انواع ظرف و لوازم دیگر آشپزخانه، جارو شارژی هم تولید می کند. جارو شارژی تفال کیفیت خوب و قیمت مناسبی دارد و از این رو دارای طرفدارانی در بازارهای جهانی است. در این دستگاه تکنولوژی روز استفاده شده است. اگر در منزل خود حیوان خانگی نگه می دارید حتما لزوم داشتن چنین وسیله ای را حس خواهید کرد. با این جارو مو و پرز به آسانی جمع می شود. البته انواع جارو شارژی تفال در عرصه جهانی تولید شده است. از خصوصیات یک برند خوب این است که محصولاتش را ارتقا می دهد. مدل های جدیدتر جارو شارژی تفال ویژگی های پیشرفته تری دارد که در مدل های قدیمی تر دیده نمی شود. ظرافت و سبکی، زیبایی و راحتی و کارایی از ویژگی های جارو شارژی تفال است.

جارو شارژی تفال

مشخصات جارو شارژی تفال

جارو شارژی تفال به راحتی بر روی سطوح مختلف کشیده می شود و گرد و غبار ها را از آنها می روبد. به ویژه گوشه های دیوار و قسمت های فرورفته مبل و درزها و کناره ها با این وسیله بدون زحمت تمیز می شود. قدرت مکش مدل های گوناگون آن به طور میانگین تا ۱۰۰ وات در ساعت است. چراغ های led که بر سر جارو شارژی قرار گرفته در پیدا کردن خرده ریزها کمک رسان است. جارو شارژی تفال، برسی ( برس مینی برقی) دارد که بر سطح فرش، سرامیک و سایر نواحی به سهولت حرکت می کند و هر نوع پرزی را از آن ها می گیرد. در این ابزار از باتری لیتیم استفاده شده که ولتاژ آن ۲۱.۹ ولت است. به وسیله این جارو تا سی دقیقه به راحتی می توان جارو کشید. برای شارژ شدن کامل باید این وسیله را تا سه ساعت به برق وصل کنید. وجود تیوپ منعطف در این جارو سرعت و کارایی آن را افزوده است. موتور قدرتمند جارو شارژی تفال که از نوع Brashless است دلیل مکش عالی آن است. بعضی از مدل های این جارو شارژی هم به صورت عصایی و هم دستی قابل استفاده است. از دیگر ویژگی های منحصر به فرد این جارو شارژی صدای بسیار کم در هنگام کار کردن است. این وسیله حتی از جارو برقی های پیشرفته هم صدای کمتری دارد و به هیچ عنوان ایجاد مزاحمت نمی کند. فیلتر به کار رفته در آن مانع ورود مجدد گرد و خاک به فضا می شود. این فیلتر به راحتی قابل شست و شو است و در صورت خرابی قابل تعویض است. مخزن این جارو ۶۵/۰ لیتر گنجایش دارد و جنس آن از پلاستیک مقاوم است.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات و نمایندگی تعمیرات آبمیوه گیری تفال TEFAL

نکات مهم در استفاده از جارو شارژی تفال

  • ظرفیت جارو شارژی محدود است و باید به محض پر شدن مخزن آن را خالی کرد. در غیر این صورت ممکن است از کار بیفتد.
  • فیلتر و محفظه جارو شارژی تفال را همیشه تمیز کنید تا سرعت خوب خود را حفظ کند.
  • زمان استفاده از این دستگاه نهایت ۳۰ دقیقه است و بهتر این است که بعد ۲۰ دقیقه دست از کار بکشید.
  • اگر می خواهید جارو شارژی تفال کامل شارژ شود آن را قبل از سه ساعت از برق نکشید.
  • غلتک های جارو شارژی تفال را به خوبی تمیز کنید تا به راحتی بچرخد.
  • جارو شارژی را در مکان بسیار مرطوب نگذارید زیرا به باتری و نواحی الکترونیکی آن آسیب جدی وارد می شود.
  • هنگام تمیز کردن فیلتر، محفظه و … فشار زیاد به قطعات دستگاه وارد نکنید.
  • در صورت خرابی شارژر جارو شارژی تفال، حتما شارژر مخصوص خودش را بگیرید.
  • در دمای بالای ۴۰ درجه و یا زیر صفر درجه اقدام به شارژ جارو شارژی نکنید.
  • هیچگاه بدون وصل کردن فیلتر از جارو شارژی تفال استفاده نکنید زیرا گردو غبار مجدد به لوله مکش می رود و به آن فشار وارد می کند.

خرابی های جارو شارژی تفال

جارو شارژی تفال مانند هر وسیله دیگری ممکن است پس از مدتی دچار مشکلاتی شود. در این جا متداول ترین خرابی های جارو شارژی تفال شرح داده می شود. روشن نشدن جارو شارژی تفال؛ روشن نشدن جارو شارژی مشکلی اساسی است که دلایل مختلفی دارد. ممکن است شارژ باتری جارو تمام شده باشد، اگر از شارژ داشتن باتری مطمئن هستید، خاموشی دستگاه شما عوامل دیگری دارد. ممکن است کابل جارو شارژی تفال خراب و دچار قطعی شده باشد و به این دلیل باتری شارژ نشود. ممکن است عمر باتری تمام شده باشد و جارو شارژی نیازمند تعویض باتری باشد، خرابی برد الکترونیکی هم دلیل دیگر خاموشی است. در این صورت برد الکترونیکی دستگاهتان باید تعویض شود که یک کار کاملا تخصصی است و باید توسط تکنسین های متخصص انجام شود. همچنین سوختن موتور یا خرابی آن می تواند از علل خاموشی جارو شارژی تفال باشد. سرو صدای زیاد؛ جارو شارژی تفال در صورت سلامت صدای خیلی کمی دارد، پس در صورت تولید سرو صدای زیاد از جارو شارژی باید علت را جویا شد. پر شدن محفظه یک دلیل آن است که با خالی کردن آن رفع می شود. خراب شدن بلبرینگ ها دلیل دیگر سرو صدای جارو شارژی است. بلبرینگ های جارو شارژی پس از استفاده زیاد و طولانی مدت خراب می شود و تولید سرو صدا می کند.  شکستن پروانه فن هم تولید صدا می کند. چاره کار تنها تعویض این قطعات است. داغ شدن زیاد جارو شارژی تفال؛ اگر از خالی بودن محفظه جارو شارژی مطمئن هستید علت داغی بدنه آن ممکن است گرفتگی لوله ها و اتصالات آن و یا گرفتگی فیلتر باشد. فیلتر اگر خیلی کثیف و بیش از حد گرفته باشد باید تعویض شود. بوی سوختگی جارو شارژی تفال؛ اگر از جارو شارژی تفال بوی سوختگی حس کردید بلافاصله آن را خاموش کنید. اول محفظه را خالی کنید و انسدادهای احتمالی لوله ها یا فیلتر را بررسی کنید. دلیل بعدی بوی سوختگی ممکن است سوختن یا نیم سوز شدن موتور باشد. همچنین فرسایش بلبرینگ ها هم می تواند بوی بد سوختگی ایجاد کند. کم شدن مکش جارو شارژی؛ اگر محفظه را خالی کرده اید و فیلترها تمیز است، باید بررسی شود که دلیل کم شدن مکش جارو شارژی تفال چیست. یکسره شده جارو شارژی تفال؛ ممکن است کلید خاموش و روشن جارو شارژی دچار مشکل شده باشد. همچنین امکان دارد دیمر تنظیم کننده قدرت جارو شارژی که به وسیله آن می توان قدرت مکش و فشار جارو شارژی را بنا به نیاز کم و زیاد کرد خراب شده باشد. پیشنهاد می کنیم هر زمان که نیازی نیست از همه توان جارو شارژی استفاده کنید آن را بر روی دیمر پایین تر قرار دهید. جرقه زدن موتور؛ جرقه زدن موتور جارو شارژی تفال معمولا به دلیل کوچک شدن زغال های آن است که در این صورت زغال ها باید تعویض شود. همچنین ممکن است دلیل جرقه زدن موتور نیم سوز شدن آن باشد. نچرخیدن غلتک ها؛ دلیل نچرخیدن غلتک ها ممکن است گیر کردن پرز، مو و سایر موارد باشد. اگر غلتک های جارو شارژی را کاملا تمیز کردید و هنوز مشکل داشت احتمالا باید تسمه های جارو شارژی را بررسی کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  معرفی و بررسی بخارشوی تفال TEFAL و نحوه تعمیر آن

جارو شارژی تفال

تعمیرات جارو شارژی تفال

همانطور که دیدید برخی خرابی های جارو شارژی تفال دلایل جدی ای دارد که حتما باید توسط تکنسین تعمیرات معتبر برطرف شود. به ویژه تعویض قطعات بسیار اهمیت دارد. تعمیرکار جارو شارژی شما باید امکان تأمین قطعات فابریک و با کیفیت را داشته باشد. سرویس دهی جارو شارژی تفال یک روش عالی برای ارتقاء طول عمر آن است.

سخن آخر

در این مقاله یک ابزار بسیار کاربردی و کار راه انداز را به شما معرفی کردیم. قطعات اورجینال جارو شارژی تفال در صورت نیاز به تعویض ممکن است در هر جایی به راحتی یافت نشود. ایبک امداد با داشتن تکنسین های معتبر، ماهر و دارای سابقه درخشان می تواند شما را در زمینه تعمیر جارو شارژی و قطعات نیازمند تعویض یاری کند. در صورت هر نوع خرابی، اگر از خالی بودن محفظه زباله جارو و شارژ کردن جارو شارژی تفال مطمئن هستید با  تکنسین های تعمیر تماس بگیرید.

تعمیرات جارو شارژی تفال Tefal

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

تعمیرات جارو شارژی تفال Tefal

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا