خدماتخدمات فاضلاب و لوله بازکنی

بهترین محلول لوله بازکنی

بهترین محلول لوله بازکنی محلولی می باشد که بتواند چربی ها و فضولات را داخل لوله ها شسته و به بیرون هدایت کند و داخل لوله را هم کاملاً پاک کند در این مقاله از ایبک امداد می خواهیم برای شما توضیحات کاملی در مورد بهترین محلول لوله بازکنی ارائه کنیم.

بهترین محلول لوله بازکنی چیست؟

یکی از روش های مفید و کارآمد برای باز کردن لوله های فاضلاب که دچار گرفتگی شده اند استفاده کردن از محلول لوله بازکنی می باشد برای گرفتگی های شدید می توانید از محلول های لوله بازکنی استفاده کنید ولی دقت داشته باشید استفاده از این محلول ها مشروط به رعایت بعضی از نکات می باشد که در ادامه برایتان بیان می کنیم:

 • در هنگام استفاده کردن از محلول های لوله بازکنی حتماً باید نکات ایمنی را رعایت کنید زیرا گاهی باعث آسیب‌های جدی به شما و حتی لوله ی فاضلاب خواهد شد.
 • در هنگام استفاده از محلول های شیمیایی موجود در بازار حتماً باید از دستکش و عینک مخصوص و ماسک های ضخیم چندلایه استفاده کنید.
 • قبل از استفاده از محلول لوله باز کنی حتماً راهنمایی استفاده از آن را مطالعه کنید.
 • به هشدارهای لازم در مورد استفاده از محلول های لوله بازکنی توجه کنید.

در هنگام استفاده از محلول لوله بازکنی چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

برای اینکه شما از محلول لوله بازکنی استفاده کنید حتماً باید به نکات مهمی توجه کنید تا دچار آسیب‌دیدگی نشوید:

 •  برای استفاده از محلول لوله باز کن حتماً باید از ماسک ضخیم و چند لایه استفاده کنید طوری که صورت شما کاملاً پوشیده باشد زیرا بخار های ناشی از این محلول ها سمی بوده و امکان دارد به مخاط چشم و سیستم تنفسی آسیب برساند.
 • اگر محلول لوله باز کنی به صورت اتفاقی به داخل چشم شما پاشیده شد سریع برای مدت ۱۵ دقیقه چشم خود را با آب شسته تا کاملاً محلول از چشم شما خارج شود اگر باز هم احساس سوزش در چشم خود داشتید حتما به پزشک مراجعه کنید.
 • هیچگاه از محلول لوله بازکن به مقدار بیش از حد مجاز تعیین شده استفاده نکنید زیرا این محلول با گاز هایی که در داخل چاه می باشد ترکیب شده و ترکیب آنها ایجاد گازهای خطرناک می کند.
 • اگر لوله منزل شما به دفعات زیاد دچار گرفتگی شده است به جای استفاده کردن از محلول لوله بازکنی، بهتر است با شرکتهای لوله بازکنی تماس بگیرید تا به صورت اساسی گرفتگی لوله فاضلاب برطرف شود.

بهترین محلول لوله بازکنی

چگونه از محلول لوله بازکنی استفاده کنیم؟

برای اینکه به روش صحیح و اصولی از محلول لوله باز کن استفاده کنید باید ابتدا محلول را به مقدار مجاز داخل مجرای لوله فاضلاب بریزید و طبق دستورالعملی که در روی محلول نوشته شده عمل کرده و شیر آب را باز کنید. دقت داشته باشید که اگر محلول برای مدت زیادی داخل لوله باقی بماند باعث پوسیده شدن لوله های پلاستیکی و فلزی می شود.

اگر لوله بازکن را به شکل جامد می‌خواهید داخل فاضلاب بریزید باید آب را قطره قطره روی آن باز کنید تا در اثر تماس با آب به آرامی وارد مجرای فاضلاب شده و حل شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  روش بیرون آوردن جسم های سخت و بزرگ از درون چاه فاضلاب و توالت

هشدارهای مهم برای استفاده از محلول لوله بازکن

لوله بازکن ها بسیار قلیایی بوده و به همین دلیل آنها را معمولاً در ظروف پلاستیکی قرمز نگهداری می کنند باید برای نگهداری لوله بازکن ها نکات ایمنی را کاملاً رعایت کنید زیرا حداقل ماهی یکی دو بار شاهد مسمومیت کودکان در اثر خوردن لوله بازکن می باشیم بیشترین مسمومیت ها برای کودکان بین ۲ تا ۵ سال اتفاق می افتاد کودکان در این سن آگاهی کامل نداشته و تمایل به مزه کردن مایعات دارند به همین دلیل باید حتماً دقت داشته باشید که این محلول را از دسترس کودکان دور نگه دارید بهتر است که همه لوله بازکن را یکجا مصرف کرده و از نگهداری آن در منزل خودداری کنید.

نکته مهم: اگر کودک شما به هر دلیلی محلول لوله بازکن را خورد باید سریعاً کودک را به بیمارستان منتقل کنید.

چگونه می توانیم محلول لوله بازکن خانگی بسازیم؟

گرفتن لوله برای هر کسی امکان دارد پیش بیاید ممکن است شما در هنگامی که فاضلاب توالت، آشپزخانه و یا حمام منزلتان می گیرد وسیله ای برای باز کردن آن در منزل نداشته باشید در این صورت می‌توانید یک محلول قوی در منزل آماده کرده و گرفتگی لوله فاضلاب را برطرف کنید به شما پیشنهاد می‌کنیم برای گرفتگی لوله های منزل از محلول های موجود در بازار استفاده کنید ولی گاهی ممکن است گرفتگی لوله ها جزئی بوده و با یک محلول ساده خانگی هم برطرف شود.

برای ساختن محلول لوله بازکن خانگی به وسایل زیر نیاز دارید:

 • سرکه
 •  جوش شیرین
 • آب جوش
 • دستمال

 روش استفاده از محلول لوله باز کن خانگی:

برای اینکه از این محلول استفاده کنید در مرحله اول جوش شیرین را درون لوله فاضلاب بریزید بعد از آن سرکه را هم داخل لوله بریزید محلول سرکه و جوش شیرین، باعث واکنش شیمیایی خواهد شد سپس دستمال را روی سوراخ ظرفشویی نگهدارید تا محلول جوش شیرین و سرکه بالا نیاید. ۳۰ دقیقه صبر کنید لوله با موفقیت باز می شود استفاده از محلول جوش شیرین و سرکه باعث می شود روغن هایی که به لوله چسبیده حل شده و گرفتگی لوله برطرف شود.

برای استفاده از جوش شیرین و سرکه برای بازکردن لوله فاضلاب، باید به یک نکته مهم بسیار دقت کنید و آن این است که جوش شیرین و سرکه را باید جدا در لوله بریزید و این دو را با هم ترکیب نکنید ابتدا جوش شیرین را در لوله ریخته و سپس سرکه را روی آن بریزید و بعد از آن تمام منفذهای لوله را با پارچه بطور کامل بپوشانید زیرا ممکن است از ترکیب سرکه و جوش شیرین گازی منتشر شود که بسیار خطرناک است بعد از حدود نیم ساعت پوشش لوله را برداشته و آب داغ روی آن بریزید می توانید این کار را تا ۲ بار تکرار کنید.

استفاده از محلول لوله بازکنی خانگی برای رفع گرفتگی فاضلاب

اگر لوله فاضلاب منزل شما دچار گرفتگی شده ممکن است شما تمایلی به استفاده از لوله بازکنی های موجود در بازار نداشته باشید زیرا همانطور که می دانید این محلول ها خاصیت اسیدی زیادی داشته و می‌توانند به لوله ها آسیب رسانده و در دراز مدت باعث پوسیدگی لوله ها شود اگر گرفتگی لوله ها زیاد نباشد بهتر است به جای استفاده از اسید های موجود در بازار، از روش های خانگی برای برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب استفاده کنید.

استفاده از محلول هایی مانند جوش شیرین، سرکه و آب داغ بسیار برای برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب موثر است و به راحتی می تواند گرفتگی های جزئی را برطرف کند ولی اگر با استفاده از این روش و یا روش های خانگی دیگر موفق به برطرف کردن مشکل نشدید ابتدا از محلول‌های شیمیایی لوله بازکنی استفاده کنید و در صورت برطرف نشدن گرفتگی لوله فاضلاب، با شرکتهای لوله بازکنی تماس بگیرید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  طراحی دکوراسیون با بتن و سیمان در خانه های مدرن

استفاده از فنر لوله بازکنی برای بازکردن لوله فاضلاب

یکی از روش های مفید برای برطرف کردن گرفتگی های سخت لوله فاضلاب، استفاده از فنربرقی می باشد اگر لوله فاضلاب منزل دچار گرفتگی سخت شده بود شاید با روش های خانگی این گرفتگی برطرف نشود و استفاده از محلول های اسیدی قوی هم می تواند به لوله ها آسیب برساند ولی فنر بدون اینکه به لوله آسیب برساند گرفتگی لوله را برطرف می کند یکی از دستگاه هایی که معمولاً شرکت های لوله بازکنی از آن استفاده می کنند دستگاه فنر برقی است این دستگاه به هیچ وجه آسیبی به لوله نمی رساند و به راحتی وارد لوله شده و گرفتگی را برطرف می کند.

سوالات متداول در مورد بهترین محلول لوله بازکنی

در ادامه می خواهیم  برای شما چند سوال را که توسط کاربران مطرح شده به همراه با جواب متخصصین، بیان کنیم:

۱- ارزان ترین روش برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب چیست؟

استفاده از فنر لوله بازکنی دستی، تلمبه دستی، آب گرم، سرکه، جوش شیرین و نمک می تواند آسان ترین و ارزان ترین روش برای برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب باشد البته به شرطی که گرفتگی جزئی بوده و سخت نباشد در مواردی که گرفتگی شدید باشد باید حتماً به افراد متخصص مراجعه کرده و به وسیله فنر های برقی گرفتگی لوله فاضلاب را برطرف کنید.

۲- برای باز شدن لوله فاضلاب چه مقدار زمان نیاز است؟

زمانی که برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب نیاز دارید بستگی به شدت و سختی گرفتگی لوله دارد وسیله ای که شما برای برطرف کردن گرفتگی استفاده می کنید هم در این مورد موثر است اگر از فنر لوله بازکنی برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب استفاده می کنید حدود ۵ دقیقه طول می کشد تا لوله به طور کامل باز شود.

بهترین محلول لوله بازکنی

برای استفاده کردن از محلول لوله باز کنی ما باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

دقت داشته باشید که استفاده از محلول های مختلف با یکدیگر متفاوت است به طور معمول روش استفاده از هر محلول روی ظرف درج شده است شما باید آن را مطالعه کنید و با استفاده از راهنمای دستور محلول، آن را استفاده کنید دقت داشته باشید در هنگام استفاده از محلول های شیمیایی نکات ایمنی را کاملاً رعایت کرده و حتماً از دستکش، ماسک چندلایه و عینک مخصوص برای این کار استفاده کنید.

سخن پایانی

در این مقاله برای شما بهترین محلول لوله بازکنی را توضیح دادیم همانطور که گفتیم استفاده از محلول های لوله بازکنی خانگی فقط برای گرفتگی های جزئی بوده و برای گرفتگی های شدید تر باید از محلول های اسیدی موجود در بازار استفاده کنید ولی استفاده زیاد از این محلول ها هم مجاز نیست زیرا ممکن است به لوله ها آسیب برساند و به همین دلیل اگر با گرفتگی شدید و سخت، در لوله ها روبرو شدید بهتر است به متخصص مراجعه کنید تا به وسیله فنر های برقی گرفتگی لوله را برطرف کند.

اگر در این زمینه سوالی داشتید می توانید در بخش دیدگاه مطرح کنید تا متخصصین ایبک امداد پاسخگوی شما باشند.

بهترین محلول لوله بازکنی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

در هنگام استفاده از محلول لوله بازکنی چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا