تعمیرات لباسشویی

علت بروز ارور AE لباسشویی سامسونگ و نحوه برطرف کردن آن

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

موقعی که بر روی نمایشگر ماشین لباسشویی ارورهایی به نمایش در می‌آیند، باید در کمترین زمان ممکن برای برطرف کردن آن اقدامات لازم انجام شود. ارور AE لباسشویی سامسونگ یکی از کدهای خطای رایجی است که ممکن است با آن مواجه شوید. معمولاً علت بروز این کد خطا بر روی لباسشویی وجود مشکل در ارتباط بین برد و دیگر قطعات دستگاه می‌باشد.

معنای ارور AE لباسشویی سامسونگ

فرسودگی قطعات و استفاده نادرست از دلایل بسیار مهم برای بروز ایرادات و خرابی‌ها در ماشین لباسشویی می‌باشد. در صورتی که ایرادات به وجود آمده در ماشین لباسشویی در زمان مناسب برطرف نگردد، موجب خواهد شد که ماشین لباسشویی شما با مشکلات بیشتری مواجه شود و در نتیجه هزینه تعمیرات به شدت افزایش پیدا کند.

امروزه در اکثر ماشین‌های لباسشویی صفحه نمایش کوچکی وجود دارد که می‌توان برنامه شستشو را به راحتی انتخاب کرد. در این پنل به کمک اعداد و حروف انگلیسی ارورهای خاص برای افراد کاربر به نمایش در می‌آید تا نوع مشکل و محدوده آن به راحتی تشخیص داده شود. در این صورت عیب یابی ماشین لباسشویی سریع‌تر انجام خواهد شد.

ارور AE لباسشویی سامسونگ یکی از کدهای خطایی است که بر روی نمایشگر به ندرت امکان دارد، ببینید. با این حال بهتر است که در مورد آن اطلاعات لازم را داشته باشید تا به محض دیدن این ارور برای برطرف کردن آن اقدامات لازم را انجام دهید. در مدل‌های مختلف ماشین لباسشویی سامسونگ ممکن است که این کد خطا را به صورت AC، E13، یا AC6 مشاهده کنید، اما معنا و نوع مشکل در همه مدل‌های این دستگاه کاملاً شبیه به هم هستند. از دلایل رایج بروز این کد خطا می‌توان به موارد زیر اشاره نمود.

ارتباط بین برد اصلی و برد usb قطع شده است

در ماشین‌های لباسشویی یکی از قطعات حیاطی برد است که فعالیت قطعات گوناگون دستگاه را کنترل می‌کند. برد ماشین لباسشویی سامسونگ با استفاده از اتصالات الکترونیکی که با قطعات دارد، فرمان آغاز و یا پایان کار را صادر می‌کند. این فرمان‌ها با توجه به برنامه شستشویی که انتخاب شده است، برنامه‌ریزی می‌گردد. برد وظیفه دارد آنها را در بهترین حالت اجرا کند و از بروز تداخل در آنها جلوگیری کند.

حتما بخوانید:   نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی کنوود در تهران

برد USB ماشین لباسشویی سامسونگ برد کوچکی می‌باشد که در قسمت پشتی پنل تعبیه شده است. این برد با توجه به دکمه‌هایی که فشار داده می‌شود و انتخاب‌هایی که کاربر انجام می‌دهد، اطلاعات را به برد اصلی رسانده و برنامه شستشویی که انتخاب شده است، اجرا می‌گردد.

وقتی که سیم‌های میان این دو برد قطع شود، اطلاعاتی از برد usb به برد اصلی انتقال داده نمی‌شود و پس از چند دقیقه ارور AE ماشین لباسشویی سامسونگ ظاهر می‌گردد.

برای برطرف کردن این کد خطا در این شرایط باید طبق مراحل زیر پیش بروید:

 • ماشین لباسشویی را خاموش نموده و آن را از برق بکشید.
 • پنل ماشین لباسشویی سامسونگ را بیرون آورده و برد usb را جدا نمایید.
 • سیم‌های میان برد usb و برد اصلی را مورد بررسی قرار دهید و مطمئن شوید که این سیم‌ها سالم هستند و به یکدیگر به صورت صحیح متصل می‌باشند.
 • در صورتی که هر کدام از این سیم‌ها از محل اصلی خود جدا شده بودند، لحیم کاری انجام دهید.
 • ‏usb را به پنل دستگاه خود چسبانده و پنل را در محل خود بگذارید.
 • ماشین لباسشویی را مجدداً روشن کنید و یکی از برنامه‌های شستشو را امتحان کنید و مطمئن شوید که ارور AE لباسشویی سامسونگ شما برطرف شده است.

ارور AE لباسشویی سامسونگ

اتصالات اشتباه سوکت‌ها و کانکتورها

یکی دیگر از مواردی که موجب می‌شود این کد خطا بر روی لباسشویی سامسونگ ظاهر شود، اتصالات اشتباه سیم‌های بین دو برد و یا خرابی کانکتور ها است. برای اینکه بتوانید ارور AE ماشین لباسشویی سامسونگ را برطرف نمایید اینگونه عمل کنید:

 • ماشین لباسشویی سامسونگ را خاموش نمایید و آن را از برق بکشید.
 • پنل دستگاه را باز کرده و برد usb آن را پیدا کنید.
 • سیم‌های پنل را بررسی کنید تا برد اصلی را پیدا کنید.
 • همه سوکت‌ها و کانکتورهای موجود را باید چک کنید تا از اتصال درست سیم‌ها اطمینان حاصل نمایید.
 • چنانچه هر گونه لحیم کاری اشتباه یا قطعی مشاهده نمودید، باید رفع نمایید.
 • سیم‌هایی که اشتباه به هم وصل شده‌اند را بیابید و در محل مخصوص خود قرار دهید.
 • پنل و برد اصلی را متصل نموده و با دقت در محل خود قرار دهید.
 • ماشین لباسشویی را روشن نموده و یکی از برنامه‌های شستشو را برگزینید و اطمینان حاصل کنید که ارور AE لباسشویی سامسونگ رفع گردیده است.

به این نکته توجه داشته باشید که یافتن اتصالات نادرست و قرار دادن هر کدام از آنها در محل مخصوص، به اطلاعات تخصصی نیاز خواهد داشت که امکان دارد شما در مورد آنها اطلاعات کافی نداشته باشید. بنابراین برای رفع این ارور بهتر است که از کارشناسان و تکنیسین مجرب کمک بگیرید.

حتما بخوانید:   نحوه شستشوی بالش در ماشین لباسشویی

برد USB خراب است

یکی دیگر از دلایل بروز ارور AE لباسشویی سامسونگ خرابی برد usb است که منجر می‌شود برقراری ارتباط با برد اصلی قطع شود. در این مشکل با وجود اینکه دستگاه روشن است، اطلاعاتی در مورد برنامه انتخاب شده به برد اصلی نمی‌رسد.

همچنین برد اصلی نیز هیچ نشانه‌ای از سالم بودن برد usb دریافت نمی‌کند. در این شرایط چون برنامه شستشو دریافت نمی‌شود و برد usb خراب است، با این ارور در دستگاه خود مواجه می‌شوید که برای برطرف کردن آن نیاز است برد ماشین لباسشویی را تعمیر و یا در صورت لزوم تعویض نمایید.

دلایل مهمی که موجب می‌شود برد usb خراب شده و ارور AE سامسونگ ظاهر گردد، عبارت هستند از:

 • امکان دارد که قطعات مختلف ماشین لباسشویی دچار فرسودگی شده باشند.
 • ممکن است که از طریق دکمه‌ها به برد usb آب نفوذ کرده باشد.
 • ممکن است که در دیگ ماشین لباسشویی آب بیش از اندازه وجود داشته باشد.
 • اگر ماشین لباسشویی در محیط مرطوب و گرم و نگهداری شود، این مشکل به وجود می‌آید.
 • در صورتی که به دکمه‌ها فشار بیش از اندازه وارد شود، موجب خرابی برد usb خواهد شد.
 • یکی دیگر از دلایل خرابی برد usb و به دنبال آن ارور AE ماشین لباسشویی سامسونگ، نوسانات بیش از اندازه برق می‌باشد.

برد اصلی خراب است

یکی دیگر از مواردی که می‌تواند موجب شود برقراری ارتباط بین دو برد با مشکل مواجه شود، خراب بودن اصلی می‌باشد. این مشکل بسیار رایج نیست، اما امکان دارد به علت استفاده غیر اصولی و نادرست از این دستگاه و عدم نگهداری درست از آن رخ دهد.

در برخی مواقع خرابی برد اصلی فقط شامل بخشی از آن است که با تعمیر برد می‌توان مشکل را به صورت کامل رفع کرد. اما اگر خرابی برد شامل همه قسمت‌های برد اصلی باشد، باید آن را عوض کنید. از مهم‌ترین دلایلی که منجر به خراب شدن برد اصلی و ارور AE لباسشویی سامسونگ می‌شود، می‌توان به این موارد اشاره نمود:

 • استفاده بیش از اندازه و مکرر از ماشین لباسشویی سامسونگ در یک روز
 • استفاده از ماشین لباسشویی سامسونگ در زمان اوج مصرف برق
 • نوسانات بسیار زیاد برق شهری
 • نگهداری ماشین لباسشویی در محیط مرطوب و گرم که تهویه مناسب ندارد.
 • وجود کف بیش از اندازه در دستگاه
حتما بخوانید:   آشنایی با برنامه شستشوی ماشین لباسشویی سامسونگ

نکات مهم برای جلوگیری از بروز ارور AE لباسشویی سامسونگ

همیشه پیشگیری بهتر از درمان است. به همین علت بهتر است که با رعایت کردن چند نکته ساده از بروز ایرادات و مشکلات در ماشین لباسشویی خود جلوگیری کنید. در این صورت عمر مفید ماشین لباسشویی شما بیشتر خواهد بود و همچنین شستشوی لباس‌ها در دستگاه به خوبی انجام خواهد شد.

یکی از نکات مهمی که موجب می‌شود از بروز ایرادات خرابی‌ها در ماشین لباسشویی سامسونگ جلوگیری نمود این است که سرویس سالیانه دستگاه خود را به صورت مرتب باید انجام دهید چون در هنگام سرویس کردن ایرادات کوچک به موقع شناسایی می‌شوند و در نتیجه تبدیل به مشکلات بزرگتر در لباسشویی نخواهند شد به موقع می‌توانید آنها را برطرف نمایید به این ترتیب هزینه تعمیرات نیز بسیار کاهش پیدا خواهد کرد.

از مواد شوینده با کیفیت و مرغوب در ماشین لباسشویی خود استفاده کنید تا به قطعات مختلف دستگاه شما آسیبی وارد نشود. اگر از مواد شوینده بیش از اندازه استفاده کنید، در دستگاه شما کف بیش از اندازه تولید شده و در نتیجه شاهد خرابی برد و به دنبال آن ارور AE لباسشویی سامسونگ خواهید بود.

در هنگام تعمیر ماشین لباسشویی حتماً از افراد با تجربه که در این زمینه دوره دیده‌اند، کمک بگیرید و اطمینان حاصل کنید که در هنگام تعویض قطعات از قطعات فابریک و اصلی برای دستگاه شما استفاده می‌کنند. در غیر این صورت در مدت زمان کوتاهی دستگاه شما مجدداً با مشکلات و خرابی‌ها مواجه خواهد شد و مجبور می‌شوید که وقت و هزینه اضافه برای رفع آنها صرف کنید.

ارور AE لباسشویی سامسونگ

سخن تکمیلی

ارور AE ماشین لباسشویی سامسونگ به دلایل گوناگونی مانند خرابی برد usb، خرابی برد اصلی، اشتباه در اتصالات سوکت و قطع شدن ارتباط برد و… رخ می‌دهد. با استفاده درست و اصولی از ماشین لباسشویی و همچنین انجام دادن سرویس سالیانه می‌توانید از بروز این مشکل در ماشین لباسشویی خود جلوگیری نمایید.

اگر این ارور را بر روی دستگاه مشاهده نمودید، حتماً از تکنسین مجرب کمک بگیرید. چون رفع این مشکلات به اطلاعات تخصصی نیاز دارد که هر کسی در مورد آنها اطلاعات کافی ندارد و نمی‌تواند به صورت درست تعمیر لباسشویی را انجام دهد.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

ارور AE لباسشویی سامسونگ و نحوه برطرف کردن آن

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

دلایل بروز ارور AE لباسشویی سامسونگ

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x