خدمات ساختمان

بررسی عملکرد جارو مرکزی ساختمان و مزایای آن

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

یکی از روش های نظافت آسان در منزل استفاده از جارو مرکزی ساختمان است. سیستم جارو مرکزی به این صورت است که در بخش داخلی ساختمان لوله کشی انجام می شود و شما بدون اینکه نیاز باشد دستگاه را جابجا کنید، می توانید تمامی قسمت های خانه را جاروکشی نمایید. این سیستم برای خانه های بزرگ بسیار کاربردی است.

اجزای مختلف جارو مرکزی ساختمان

جارو مرکزی ساختمان یک سیستم پاکسازی است که برای نظافت فضای داخلی ساختمان ها طراحی شده است. این سیستم از چند بخش تشکیل شده است:

واحد مرکزی

قسمتی است که در یک محل مناسب در ساختمان نصب می شود و دارای موتور، فیلتر و کیسه زباله است. این واحد با استفاده از قدرت مکش بالا، گرد و غبار را از فضای داخلی جذب می کند و به داخل خود منتقل می کند.

شبکه لوله

قسمتی است که از واحد مرکزی به هر اتاق یا نقطه ای از ساختمان کشیده می شود و به صورت پنهان یا آشکار قرار می گیرد. این شبکه باعث می شود که گرد و غبار از فضای داخلی به واحد مرکزی منتقل شود.

پریز جارو

قسمتی است که در هر اتاق یا نقطه از ساختمان نصب می شود و به شبکه لوله متصل است. این پریز باعث می شود که بتوان با استفاده از یک لوله و یک دستگاه جارو، فضای داخلی را پاکسازی کرد.

مزایای استفاده از جارو مرکزی

استفاده از جارو مرکزی ساختمان باعث ایجاد آسایش اعضای خانواده خواهد بود. از طرفی به جهت اینکه آلودگی صوتی ندارد، در مواقعی که سایر اعضای خانواده در خواب هستند، نیز می توان از آن استفاده کرد. علاوه بر اینها جارو مرکزی ساختمان مزایای دیگری نیز دارد، که عبارتند از:

 • صرفه جویی در وقت و هزینه نظافت
 • جلوگیری از پخش شدن صدای جارو
 • جلوگیری از پخش شدن گرد و غبار به فضای خارج
 • تسهیل در حمل و نقل جارو
 • افزایش بهداشت و نظافت ساختمان و محل زندگی

نحوه عملکرد جارو برقی مرکزی

جارو برقی مرکزی یک سیستم پاکسازی است که برای نظافت فضای داخلی ساختمان ها طراحی شده است. این سیستم با استفاده از یک موتور قدرتمند، گرد و غبار را از فضای داخلی جذب می کند و به یک واحد مرکزی منتقل می کند. نحوه عملکرد جارو برقی مرکزی به شرح زیر است:

 • ابتدا باید یک لوله و یک دستگاه جارو را به یک پریز جارو متصل کنید. پریز جارو قسمتی است که در هر اتاق یا نقطه از ساختمان نصب شده و به شبکه لوله متصل است و حالت مکنده دارد.
 • سپس باید دستگاه جارو را روشن کنید و فضای داخلی را پاکسازی کنید. دستگاه جارو با استفاده از قدرت مکش بالا، گرد و غبار را از فضای داخلی جذب می کند و به داخل لوله منتقل می کند.
 • سپس گرد و غبار از طریق شبکه لوله، به یک واحد مرکزی منتقل می شود. واحد مرکزی قسمتی است که در یک محل مناسب در ساختمان نصب شده و دارای موتور، فیلتر و کیسه زباله است. این واحد با استفاده از فشار هوا، گرد و غبار را از لوله جذب کرده و به داخل خود منتقل می کند.
 • در نهایت گرد و غبار در داخل فیلتر و کیسه زباله واحد مرکزی جمع می شود. فیلتر باعث می شود که هوای خروجی از واحد مرکزی تمیز باشد و کیسه زباله باعث می شود که گرد و غبار به راحتی دور انداخته شود.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  میکروسیلیس چیست و چه کاربردی دارد؟

سیستم جارو مرکزی ساختمان

نکات استاندارد سیستم جارو مرکزی

سیستم جارو مرکزی ساختمان یک سیستم پاکسازی است که برای نظافت فضای داخلی ساختمان ها طراحی شده است. برای انتخاب و نصب یک سیستم جارو مرکزی مناسب، لازم است که چند نکته را رعایت کنید:

انتخاب واحد مرکزی با توجه به مساحت و نوع ساختمان

واحد مرکزی قسمتی است که دارای موتور، فیلتر و کیسه زباله است و در یک محل مناسب در ساختمان نصب می شود. باید یک واحد مرکزی را انتخاب کنید که دارای قدرت مکش و ظرفیت کافی باشد و با نوع فضای داخلی شما همخوانی داشته باشد. برای این منظور، می توانید از راهنمای انتخاب واحد مرکزی استفاده کنید.

طراحی شبکه لوله با توجه به تعداد و موقعیت پریزهای جارو

شبکه لوله قسمتی است که از واحد مرکزی به هر اتاق یا نقطه از ساختمان کشیده می شود و به صورت پنهان یا آشکار قرار می گیرد. باید یک شبکه لوله را طراحی کنید که دارای حداقل تعداد پریزهای جارو باشد و با حفظ زیبایی و امنیت ساختمان، به راحتی به همه نقاط دسترسی داشته باشد. برای این منظور، می توانید از راهنمای طراحی شبکه لوله استفاده کنید.

نصب پریزهای جارو با توجه به نوع و تعداد لوله و دستگاه جارو

پریز جارو قسمتی است که در هر اتاق یا نقطه از ساختمان نصب می شود و به شبکه لوله متصل است. باید پریزهای جارو را به گونه ای نصب کنید که با نوع و تعداد لوله و دستگاه جارو سازگار باشند و با علائم و راهنمای مناسب مشخص شوند.

عوامل موثر بر قیمت جارو مرکزی

جارو مرکزی ساختمان یک سیستم پاکسازی است که برای نظافت فضای داخلی ساختمان ها طراحی شده است. قیمت جارو مرکزی به چند عامل بستگی دارد، مانند:

نوع و قدرت موتور واحد مرکزی

واحد مرکزی قسمتی است که دارای موتور، فیلتر و کیسه زباله است و در یک محل مناسب در ساختمان نصب می شود. نوع و قدرت موتور واحد مرکزی تاثیر زیادی بر قدرت مکش و کارایی سیستم جارو مرکزی ساختمان دارد. معمولاً موتور های با قدرت بالا و با کیفیت بهتر، قیمت بالاتری دارند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  نحوه هوشمند سازی ساختمان | تجهیزات و مراحل هوشمند سازی ساختمان

طول و تعداد شبکه لوله و پریز مکنده جارو

 شبکه لوله قسمتی است که از واحد مرکزی به هر اتاق یا نقطه از ساختمان کشیده می شود و به صورت پنهان یا آشکار قرار می گیرد. پریز جارو قسمتی است که در هر اتاق یا نقطه از ساختمان نصب شده و به شبکه لوله متصل است. طول و تعداد شبکه لوله و پریز جارو تاثیر زیادی بر هزینه نصب و تعمیرات سیستم جارو مرکزی دارد. معمولاً شبکه لوله و پریز جارو های با طول و تعداد بالاتر، قیمت بالاتری دارند.

نوع و تعداد لوله و دستگاه جارو

لوله و دستگاه جارو قسمت هایی هستند که به پریز جارو متصل شده و برای پاکسازی فضای داخلی استفاده می شود. نوع و تعداد لوله و دستگاه جارو تاثیر زیادی بر راحتی و کارآمدی سیستم جارو مرکزی دارد. معمولاً لوله و دستگاه جارو های با نوع و تعداد بالاتر، قیمت بالاتری دارند.

کاربرد جارو مرکزی

جارو مرکزی یک سیستم تمیز کننده است که کاربرد زیادی دارد. عمده کاربرد جارو مرکزی در خانه های دوبلکس، تریبلکس، برج ها، ساختمان های مسکونی ویلایی بزرگ، اداری، تجاری، صنعتی، هتل ها، بیمارستان ها و آپارتمان های مدرن می باشد.

جارو مرکزی ساختمان چیست

جارو برقی مرکزی چگونه نصب می شود؟

برای نصب جارو برقی مرکزی ساختمان لازم است که چند مرحله را انجام دهید:

 • ابتدا باید محل مناسبی برای قرار دادن واحد مرکزی در ساختمان انتخاب کنید. این محل باید دارای دسترسی آسان به خروجی ساختمان داشته باشد.
 • سپس باید محل مناسبی برای نصب پریزهای مکنده جارو در هر اتاق یا نقطه ای از ساختمان تعیین کنید. این محل باید دارای فضای کافی و امنیت لازم باشد.
 • سپس باید شبکه لوله را از واحد مرکزی به هر پریز جارو کشیده و به صورت پنهان یا آشکار قرار دهید. این شبکه باعث می شود که گرد و غبار از فضای داخلی به واحد مرکزی منتقل شود.
 • در مرحله بعد باید پریزهای مکنده جارو را به شبکه لوله متصل کنید. این پریزها باید دارای قفل و درب باز شونده به صورت خودکار یا دستی باشند. همچنین لازم است پریزهای مکنده را با علائم و راهنمایی مناسب مشخص کنید.
 • در نهایت باید سیستم جارو مرکزی ساختمان را روشن کرده و تست کنید. برای این منظور، می توانید چند کیسه زباله را از پریزهای مختلف به داخل شبکه لوله ریخته و بررسی کنید که آیا زباله ها به درستی به واحد مرکزی منتقل می شوند یا خیر.

جمع بندی

در این مطلب سعی کرده ایم به طور کامل مبحث جارو مرکزی ساختمان را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهیم. تمامی اطلاعاتی که در این خصوص نیاز است، را بیان کردیم. چنانچه قصد دارید ساختمان خود را مجهز به جارو مرکزی نمایید، می توانید از خدمات ساختمان ایبک امداد کمک بگیرید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

جارو مرکزی ساختمان

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

عملکرد جارو مرکزی ساختمان

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا