خدمات ساختمان

اشتباهات رایج در دکوراسیون اتاق خواب

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

معمولاً ایجاد تغییر در دکوراسیون خانه کار دشواری می‌ باشد و به تجربه و مهارت نیاز دارد. استفاده نمودن از رنگ‌ های مناسب و همچنین انتخاب وسایل متناسبی که با فضا هماهنگی داشته باشد مانند انتخاب پرده و … به دانش در مورد دکوراسیون نیاز خواهد داشت. دکوراسیون اتاق خواب نیز از همین موارد می‌ باشد. به علت کم تجربگی ممکن است گاهی اشتباهاتی نیز در تغییرات دکوراسیون انجام شود که موجب خواهد شد فضای اتاق خواب آرامش و جذابیت نداشته باشد.

چرا دکوراسیون اتاق خواب دارای اهمیت می‌ باشد؟

همانطور که می‌ دانید اتاق خواب از مهم‌ ترین بخش‌ های خانه است زیرا قسمت زیادی از زمان آرامش و استراحت ما در اتاق خواب می‌ گذرد. چنانچه اتاق خواب شما آرامش کافی را نداشته باشد کیفیت خواب شما در نهایت به هم خورده و از بین می‌ رود. داخل اتاق خواب لوازم متعددی مانند تخت، کمد، لباس، آباژور، گلدان، میز، پاتختی و … وجود دارد. علاوه بر آن فرش و اتاق خواب نیز در این اتاق موجود است و به علت تعدد لوازمی که در اتاق خواب قرار می‌ گیرد دقت به دکوراسیون آن اهمیت ویژه‌ ای خواهد داشت. بدون توجه کردن به اصول دکوراسیون خیلی زود این اتاق می‌ تواند به شلوغ‌ ترین اتاق منزل شما تبدیل شود. برای دکوراسیون اتاق خواب لازم است به رنگ دیوارها، وسایل اتاق، رنگ پرده‌ ها و … توجه نمایید.

اشتباهات متداول در دکوراسیون اتاق خواب

اغلب افرادی که تصمیم می‌ گیرند اتاق خواب خود را دکوراسیون کنند معمولاً دچار اشتباهاتی می‌ شوند. برخی از اشتباهات موجب می‌ شود اتاق خواب نا آرام‌ تر، شلوغ‌ تر و کوچکتر به نظر برسد و جذابیت و آرامش کافی را جهت گذراندن وقت در آن نداشته باشد.اشتباهات رایج در دکوراسیون اتاق خواب در در ادامه مطلب برخی از این اشتباهات را که معمولاً افراد انجام می‌ دهند بیان می‌ کنیم.

عدم استفاده از آثار هنری

آثار هنری مثل عکس‌ ها، تابلوهای هنری، نقاشی‌ ها بهترین تکمیل کننده جهت دکوراسیون هر فضایی می‌ باشند. اگر اتاق خواب دارای دیوار خالی باشد معمولاً سرد و بی‌ روح به نظر می‌ رسد مخصوصاً اگر دیوارها همه دارای یک رنگ باشند و رنگ آنها هم خنثی مانند طوسی و سفید باشد، افزودن تابلوهای هنری، عکس‌ ها و نقاشی‌ ها می‌ تواند فضای بی‌ روح اتاق خواب شما را به محیطی گرمتر و دنج‌ تر تبدیل نماید. چنانچه بیشتر لوازم موجود در اتاق خواب شما رنگ خنثایی مانند سفید داشته باشد باید تابلویی به رنگ گرم به دیوار بزنید اما اگر وسایل اتاق خواب دارای رنگ‌ های متنوعی است می‌ توانید تابلویی ساده که دارای رنگ‌ های کمتری می‌ باشد انتخاب نمایید.

حتما بخوانید:   سیمان رنگی چیست و در چه مواردی مورد استفاده قرار می گیرد؟

عدم نورپردازی

اتاق خواب معمولاً باید فضای دلنشین، گرم و دنج باشد. برای آنکه اتاق خوابی با این خصوصیات داشته باشید می‌ توانید رنگ‌ های متعدد را به آن اضافه کنید و همچنین متریال مختلفی در اتاق خواب خود قرار دهید ولی چیزی که هیچ وقت نباید آن را فراموش کنید استفاده از نورپردازی در اتاق خواب می‌ باشد. برای روشن‌ تر کردن اتاق خواب خود فقط به لوسترهای سقفی و لامپ‌ ها بسنده نکنید. شما می‌ توانید از لامپ‌ هایی در کنار تخت، آباژورها، لامپ‌ های دیواری و … نیز استفاده نمایید و همچنین سبک‌ های مختلفی از نورپردازی را به کار ببرید.

عدم استفاده از لوازم ست

اغلب افراد برای آنکه دکوراسیون اتاق خواب خود را انجام دهند از وسایل ست استفاده می‌ کنند. به عنوان مثال تخت و میز پاتختی، میز آرایش، کمد و یا کشوی لباس‌ ها و هر وسیله‌ ای که درون اتاق خواب شما قرار می‌ گیرد معمولاً از یک جنس و یک رنگ می‌ باشد. این شیوه در دکوراسیون اتاق خواب می‌ تواند بسیار چشم نواز و زیبا باشد. معمولاً بیشتر افراد این سبک را دوست دارند اما این مدل از دکوراسیون می‌ تواند حس گرمای آن را از بین برده و اتاق خواب را به فضایی سرد تبدیل کند. چنانچه وسایلی مانند میز و تخت دارای رنگ‌ های متفاوتی با هم باشند اتاق خواب شخصی‌ تر و دنج تر به نظر می‌ رسد و دیگر مانند عکس‌ های تبلیغاتی ژورنالی نیست. بهتر است چنانچه تخت و میز پاتختی شما سفید است کمدهای اتاق خواب را از رنگ دیگری خریداری کنید.

استفاده از ترکیبات رنگ سرد

کارشناسان طراحی دکوراسیون توصیه می‌ کنند که در اتاق خواب خود از رنگ‌ هایی که متمایل به سرد می‌ باشند استفاده نکنید اما این به آن معنا نیست که نمی توانید دیوار اتاق خواب خود را آبی و یا سفید کنید بلکه به معنای آن می‌ باشد که چنانچه از ترکیبات رنگ سرد در دیوارهای مختلفی استفاده نمودید حتماً به صورت‌ های متفاوتی رنگ گرم را نیز به دکوراسیون اتاق خواب خود وارد کنید. به عنوان مثال می‌ توانید پرده یا روتختی را از رنگ‌ های گرم انتخاب نمایید و یا فرشی برای اتاق خواب استفاده کنید که دارای رنگ یکنواخت و ساده نباشد و رنگ‌ های گرم نیز در آن به کار گرفته شده باشد. رنگ‌ هایی مانند سبز روشن، نارنجی، آجری، خردلی و کرم انتخاب خوبی برای روتختی و یا بالش‌ ها می‌ باشند.

حتما بخوانید:   بازسازی بهتر است یا تغییر دکوراسیون؟ | تفاوت بازسازی،نوسازی و تغییر دکوراسیون

عدم ایجاد فضای نشیمن در اتاق خواب

حتماً به غیر از کمد و تخت در اتاق خواب قسمتی را هم برای فضای نشیمن قرار دهید. اتاق خواب فقط جایی برای خوابیدن نیست بلکه شما می‌ توانید مدت کوتاهی در آن به مطالعه و استراحت کردن نیز بگذرانید ولی نکته مهم این است که باید مساحت اتاق خواب را نیز در نظر بگیرید و بر اساس آن فضایی را جهت نشیمن ایجاد کنید. شما در فضای نشیمن اتاق خواب خود می‌ توانید صندلی و یا کاناپه قرار دهید و با افزودن یک کوسن نرم و گرم دکوراسیون آنجا را تکمیل نمایید. چنانچه فضای نشیمن در کنار شومینه و بخاری باشد دنج بودن و جذابیت آنجا دوچندان خواهد شد. اگر هم اتاق خواب شما کوچک است به جای فضای نشیمن می‌ توانید شلفی را کنار پنجره قرار دهید و محیطی کوچک برای مطالعه و نشستن درست کنید.

نصب پرده اتاق خواب پایین‌ تر از سقف

مهمترین بخش دکوراسیون اتاق خواب پرده‌ ها می‌ باشد. با انتخاب یک پرده مناسب خواهید توانست فضای کلی اتاق خواب را تغییر دهید. حتی با پرده شما می‌ توانید فضای اتاق خواب را بزرگتر از آن چیزی که هست نشان دهید. اشتباهات رایج در دکوراسیون اتاق خواببرای این کار باید نصب پرده را از بالاترین نقطه دیوار و نزدیک به سقف انجام دهید. از اشتباهات متداولی که بیشتر افراد در دکوراسیون اتاق خواب انجام می‌ دهند این است که پرده را پایین‌ تر از سقف نصب می‌ کنند و با این کار اتاق خواب آنها کوتاه‌ تر به نظر می‌ آید.

نصب وسایل دکوری در ارتفاع نامناسب

عدم توجه به محل نصب وسایل دکوری باعث می‌ شود دکوراسیون اتاق خواب شما ناخوشایند و غیر حرفه‌ ای به نظر برسد. مانند پرده که در بخش قبل گفتیم نصب آن در ارتفاع پایین چه لطمه‌ ای به دکوراسیون وارد می‌ کند، تابلوهایی را که روی دیوار اتاق خواب خود نصب می‌ کنید حتماً باید کاملاً در معرض دید باشند و بدون زحمت و به راحتی بتوانید آن را ببینید. دیوارکوب‌ هایی که برای نورپردازی در اتاق خواب به کار برده می‌ شود هم به ارتفاع دیوارها و مساحت اتاق بستگی دارد اما معمولاً باید بالاتر از تابلوها نصب شود.

حتما بخوانید:   رنگ گرم کدام است | مشخصه ها و ویژگی های انواع رنگ گرم

عدم توجه به ابعاد فرش

یکی دیگر از مهم‌ ترین بخش‌ های اتاق خواب فرش می‌ باشد. فرش دارای کاربرد مهمی در خانه است و برای اتاق‌ هایی که دارای کف پارکت و یا سرامیک می‌ باشند مناسب است و علاوه بر آن با فرش می‌ توانید رنگ‌ های گوناگون را به دکوراسیون خانه خود اضافه نمایید. معمولاً یکی از اشتباهات رایج در دکوراسیون اتاق خواب این است که به ابعاد فرش توجهی نمی‌ شود و فرش اتاق خواب با مساحت آن تناسبی ندارد. برای انتخاب فرش نخست باید جای همه وسایل در اتاق خواب مشخص شود و بر اساس فضای خالی که ایجاد شده اقدام به انتخاب فرش مناسب شود. چنانچه فرش خیلی کوچک باشد ظاهر ناخوشایند در اتاق خواب ایجاد می‌ کند و چنانچه خیلی بزرگ باشد باز هم برخی از وسایل بر روی فرش قرار داده می‌ شوند و می‌ تواند ظاهر نامناسبی به اتاق خواب بدهد.

عدم استفاده از گلدان

بعضی افراد تصور می‌ کنند اتاق خواب محل مناسبی جهت نگهداری از گلدان‌ ها نیست ولی انواع مختلفی از گیاهان آپارتمانی هستند که برای اتاق خواب مناسب می‌ باشند و می‌ توانند فضای آرامش بخش و دلنشین ایجاد کنند. اشتباهات رایج در دکوراسیون اتاق خواببعضی از این گیاهان خاصیت تصفیه کنندگی هوا نیز دارند به همین خاطر می‌ توانید با خیال راحت به نگهداری از گیاهان آپارتمانی اقدام کنید و علاوه بر آنکه اتاق خود را تصفیه و پاک کرده‌ اید از آرامشی که ایجاد می‌ شود نیز لذت ببرید.

سخن پایانی

معمولاً دکوراسیون اتاق خواب کار دشواری می‌ باشد و به علت وسایل متعددی که در آن قرار داده می‌ شود می‌ تواند بسیار چالش برانگیز باشد و گاهی اوقات افراد اشتباهاتی در دکوراسیون اتاق خواب انجام می‌ دهند که باعث می‌ شود دنج بودن و آرامش بخش بودن آن از بین رفته و افراد خواب راحتی را تجربه نکنند.در این مقاله از مجله آی بک به بررسی این اشتباهات پرداختیم و شما با مطالعه آن می‌ توانید با اجتناب کردن از آنها فضایی دلنشین برای اتاق خواب ایجاد نمایید و بتوانید ساعاتی را در آن به آرامش و استراحت بپردازید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

اشتباهات رایج در دکوراسیون اتاق خواب

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

اشتباهات رایج در دکوراسیون اتاق خواب، عدم توجه به نورپردازی اتاق خواب

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x