خدمات باربری و اسباب کشی

مهمترین نکات در زمان جابجایی بوفه و کمد

تجهیزات جابجایی بوفه و کمد | راهنمایی گام به گام جابجایی بوفه و کمد

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

جابجایی بوفه و کمد و حمل آن بخش مهم و سخت اسباب کشی است و برای آن باید فکر اساسی نمود. بوفه کابینتی مستقل و کاربردی به همراه کشو یا قفسه است که برای  لباس و وسایل شخصی  مورد استفاده قرار می گیرد. بوفه ها معمولا بسیار سنگین هستند، زیرا از چوب ساخته شده و این باعث جا به جا شدن سخت تر این وسیله می شود. اما برای جا به جایی آن همیشه نیاز نیست از باربر یا افراد متخصص در اسباب کشی استفاده نمایید و روش ها و تکنیک هایی برای این جا به جایی این اجسام سخت وجود دارد.

اما پیش از اقدام به جا به جایی این مورد را در صورتی که بوفه یا کمد نو هستند انجام دهید و انرژی خود را برای اجسام مستهلک و کهنه هدر ندهید زیرا توجیح اقتصادی ندارد و ممکن است در اسباب کشی به کل آسیب ببیند یا حتی به وسایل دیگر شما آسیب برساند.

توجه نمایید بار بری اجسام سنگین همانند بوفه و کمد کمی تواند بسیار تبعات بدی داشته باشد و باید این موارد را جدی پیگیری نمایید. جابجایی بارها می تواند باعث اختلال در سیستم عضلانی شود مثلا کمردرد یا شکستگی استخوان. برای جابجایی می توان از ابزاری نیز برای آن استفاده نمود که در ادامه چند مورد از آن اشاره می شود.

برای جابجایی بوفه و کمد به قدرت بدنی نیاز دارید.

بوفه ها معمولا سنگین هستند و برای جا به جایی نیاز به قدرت بدنی و عضلانی زیادی دارید. توصیه می شود برای این منظور حتما از چند نفر کمک بگیرید یا در صورتی که تنها هستید از شرکت های ارائه دهنده خدمات بهره ببرید می توانید برای اطمینان در ارائه در جا به جایی سالم وسایل خود از متخصصین ایبک کمک بگیرید و به صورت ۲۴ ساعته با مرکز پشتیبانی ما تماس حاصل نمایید.

تجهیزات جابجایی بوفه و کمد را فراهم کنید

برای جا به جایی این وسایل نیاز به یک سری تجهیزات خواهید داشت که باید پیش از شروع آن ها را فراهم آورده و در دسترس خود قرار دهید.
تجهیزات به شما کمک می کند تا بدون آسیب به کمد یا بوفه و یا آسیب به خود تان آن را حرکت دهید همچنین عدم استفاده از ابزار برای جابجایی این نوع وسایل احتمال آسیب رساندن به انگشتان دست , پا و … را افزایش خواهد داد.
چرخ متحرک در جابجایی بوفه و کمد یک قطعه مهم و مورد نیاز  است.

13970308 22034824

تجهیزات کاربردی در جابجایی بوفه و کمد

 • لغزنده ها یکی از وسایل عالی برای استفاده در جابجایی بوفه و کمد است این لغزنده ها از پلاستیک مقاوم ساخته شده و  قادر می سازد هر وسیله سنگین را  در کف اتاق حرکت دهید. برای این منظور باید یک نوار لغزنده در زیر پایه های بوفه یا کمد قرار دهید و به آرامی در مسیر مورد نظر خود حرکت دهید.
 • همچنین می توانید از کاور برای پوشاندن وسایل خود استفاده نمایید در صورتی که نمی خواهید برای خرید کاور های مخصوص هزینه نمایید می توانید از پتو استفاده نمایید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  چک لیست اسباب کشی | مراحل اسباب کشی و جابجایی

توجه نمایید برای وسایل کوچکتر شما به وسایل دیگری نیز نیاز دارید تا اسباب کشی را برای شما راحت تر نماید که در ادامه این موارد را لیست وار بررسی خواهیم نمود. برای اسباب کوچکتر به کارتن و ماژیک نیاز دارید تا وسایل کوچکتر را در کارتن قرار دهید و با ماژیک روی آن نوع محتوا را نوشته تا در مقصد راحت تر باشید. همچنین چسب پهن را برای مهر و موم کردن جعبه از چسب پهن نیز استفاده نمایید.

می توانید از پلاستیک های حباب دار برای جلوگیری از آسیب رسیدن به وسایل شکستنی بهره ببرید و در غیر اینصورت از پنبه یا پارچه استفاده نمایید تا شدت ضربات را کاهش دهید.

این موارد همواره در تیم خدماتی ایبک در هنگام اسباب کشی رعایت می شود و با خیال راحت می توانید اسباب کشی را به متخصصین ایبک سپرده تا وسایل کوچک و همچنین وسایل بزرگ نظیر بوفه و کمد را برای شما جابجا نمایند .

راهنمایی گام به گام جابجایی بوفه و کمد

برای جابجایی بوفه و کمد می توانید در ادامه موارد زیر را به ترتیب انجام دهید توجه نمایید در هنگام حرکت دادن این موارد احتیاط لازم را حتی با تجهیزات مد نظر قرار دهید تا از خسارات جدی تر جلوگیری نمایید.

 1. کمد یا بوفه را از وسایل خالی نمایید. تا وزن بوفه یا کمد خود را کاهش دهید.
 2.  وسایل خارج شده از کمد را بسته بندی کنید و جدا گانه حمل نمایید.
 3. هر نوع وسیله تیزی که امکان دارد داخل بوفه را در حین حمل بخراشد، از داخل کمد بردارید.
 4. در جابجایی بوفه و کمد سعی کنید کشو ها را به کل جدا نموده تا وزن کمد را به طور چشمگیری کاهش دهید
 5. در صورتی که کمد یا بوفه شما دارای شیشه هست حتما شیشه ها را جدا نموده و بسته بندی نمایید.
 6. تمامی کشو ها یا درهای کمد را باید با چسب ببندید توجه نمایید برای جلوگیری از آسیب به بدنه کمد یا بوفه چسب را روی پتو یا روزنامه بزنید تا به بدنه آسیب وارد نشود.
 7. برای رساندن بوفه و کمد به درب ورودی از نوار لغزنده استفاده نمایید تا این مرحله نیز چندان سخت نباشد.
 8. پس از این مرحله باید کمد یا بوفه را به ماشین یا کامیون منتقل نمایید این مرحله سخت ترین نقطه جا به جایی می باشد.
 9. برای خروج بوفه و انتقال آن به کامیون می توانید از Hand truck استفاده کنید.
 10. در هنگام انتقال به ماشین مراقب کمر خود و همچنین وسیله مورد نظر باشید در غیر اینصورت شما یا وسیله آسیب جدی خواهید دید برای کاهش آن نیز می توانید با تسمه یا طناب وسیله را مهار نمایید.

برنامه ریزی قبل از اسباب کشی

اثاثیه خود و مکان هایی که باید از آن عبور نماید را به درستی بررسی نمایید و تجهیزاتی که مورد نیاز است را از پیش آماده نموده و به طور دقیق برنامه ریزی نمایید تا در حین انجام کار دچار مشکل نشوید. برای این منظور چند مرحله تدوین شده است:

 1. مکان ها و مسیر هایی که اثاثیه شما از درب آپارتمان فعلی تا آپارتمان دیگر عبور می کند، را به طور کامل بررسی نمایید و مشخص نمایید وسایل با زاویه عادی عبور می نماید یا باید از در هنگام عبور آن را بچرخانید و تجهیزات مورد نیاز را نیز بررسی نمایید.
 2. تجهیزاتی که برای انتقال به آن نیاز دارید نظیر چسب، نوار لغزنده، پایه متحرک و … را تهیه نمایید.
 3. در صورتی که وسیله ای قابل جدا شدن است ابتدا از آن عکس گرفته و سپس جدا نمایید تا در مقصد مجددا از روی عکس آن را اسمبل نمایید.
 4. با توجه به سنگینی اثاثیه و تعداد آن که باید جابجا شود افرادی که نیاز دارید را باید تخمین بزنید و از آن ها از قبل برای کمک درخواست نمایید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  ارائه خدمات حمل بار با نیسان | تعرفه خدمات حمل و نقل کالا با نیسان

اصولی که برای جابجایی اثاثیه باید توجه نمود

اسباب کشی یکی از سخت ترین کارها است و نیاز به توان فیزیکی زیادی دارد. اثاثیه به خصوص کمد یا بوفه هم سنگین هستند هم مستعد شکستن. به همه این دلیل، باید در اسباب کشی بسیار مراقب باشید. برای جابجایی حتما مراقب دیوار ها باشید تا وسایل تان آنرا نخراشد.

آسیب دیدن وسایل نظیر کمد یا بوفه در هنگام حمل و نقل ممکن است خسارت مالی زیادی وارد کند. برای همین توصیه می شود در اسباب کشی به مواردی که زیر ارائه شده دقت نمایید.

 1. حفظ وسایل در شکل اصلی.
 2. توانایی انطباق بت محیط و شرایط.
 3. جابجایی بر روی هر نوع کفپوش.
 4. دقت و توانایی بالا در حمل وسایل سنگین
 5. رعایت نکات ایمنی جهت حفظ سلامت خود

puc3dqmu.e0n 1

هر کدام از این موارد می تواند راهگشا و کمک کننده باشند اما باید توجه نمود که هر کدام از تجهیزات برای وسیله خاصی استفاده می شود و باید با توجه به وسیله ای که می خواهید جابجا نمایید باید تجهیزات خود را انتخاب نمایید همچنین در صورتی که وسیله شما سنگین است در کنار استفاده از تجهیزات حتما از دیگران یا شرکت های ارائه دهنده این خدمات بهره ببرید تا آسیب به شما یا وسیله تان به حداقل برسد همچنین در صورتی که تمایل دارید می توانید از خدمات ایبک استفاده نمایید.

توجه نمایید در صورتی که انجام این امور برای شما سخت و غیر ممکن است هر زمان که بخواهید می توانید با پشتیبانی ایبک تماس حاصل نمایید تا متخصصین ما در اسرع وقت در محل حاضر شده و با اطمینان خاطر جابجایی بوفه و کمد یا هر وسیله دیگر را به ما بسپارید.

در کل اسباب کشی یکی از سخت ترین و طاقت فرساترین کارهاست و باید برای آن اقدامات زیادی را مد نظر قرار داد همواره سعی نمایید این مورد را تنها انجام ندهید و یا از دوستان و آشنایان کمک بگیرید و یا از شرکت هایی که این خدمات را ارائه می دهند همچنین استفاده از تجهیزات نیز بسیار در این امر مهم است و باید این موارد را از قبل پیش بینی نمود تا در زمان مناسب اقدامات را انجام دهید.

فراموش نکنید همواره ایبک ۲۴ ساعته برای تسهیل کارهای سخت نظیر اسباب کشی در کنار شماست و برای این منظور تنها یک تماس با پشتیبانی کفایت می کند تا در اسرع وقت متخصصین ایبک برای کمک و ارائه خدمات در خور شما در محل حاضر شوند.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

مهمترین نکات در زمان جابجایی بوفه و کمد

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مهمترین نکات در زمان جابجایی بوفه و کمد

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا