مجله ساختمان

نکات خرید و قیمت انواع وان حمام | ویژگی‌های انواع وان حمام

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

امروزه انواع وام حمام با سبک‌های گوناگون وجود دارد که می‌توان در هر حمامی مورد استفاده قرار داد. سبک هر کدام از انواع وان حمام بر دو عامل متریال و فضا تأکید دارد. مقدار فضایی که در حمام وجود دارد یکی از عوامل بسیار مهم در انتخاب سبک مناسب برای وان حمام می‌باشد. در هنگام انتخاب نوع وان حمام امکان دارد که به وان‌های بیضی شکل علاقه داشته باشید، اما فقط برای نصب و استفاده از وان گرد فضای کافی داشته باشید.

در هنگام انتخاب وان مناسب برای حمام علاوه بر میزان فضا باید به متریال و سبک طراحی نیز توجه داشته باشید. به همین علت بهتر است که نکات مهم انتخاب وان حمام را بدانید.

وان جکوزی بهتر است یا وان ساده؟

وان ساده به عنوان جکوزی متفاوت می‌باشد. چون جکوزی به گونه‌ای برنامه‌ریزی و ساخته شده است که وان را با آب گرم یا آبی با دمای از پیش تعیین شده پر ‌کند و دوباره آن را به گردش در می‌آورد. در مواقعی که در وان جکوزی استراحت می‌کنید، مثل مواقعی که تنها در وان نشسته‌اید و آب در حال سر شدن است، نخواهد بود. آبی که در وان جکوزی وجود دارد در حال گرم شدن و گردش می‌باشد و حفظ دما با توجه به دمایی که از قبل تنظیم گردیده است انجام می‌شود و آب سرد نخواهد شد.

اطلاع داشتن از این تفاوت در هنگام تصمیم گیری و انتخاب از بین انواع وان حمام به شما کمک خواهد کرد که مورد مناسب‌تر را برگزینید.

اندازه استاندارد

مانند تجهیزات دیگر وان حمام هم یکی از تجهیزات تکمیل کننده حمام می‌باشد، ولی قبل از اینکه بخواهید از بین انواع وان حمام انتخاب خود را داشته باشید باید به شکل و اندازه حمام خود توجه نمایید، تا انتخاب اشتباهی انجام ندهید. وان حمام از لحاظ اندازه و ابعاد مخزن معمولاً اندازه استانداردی دارند.

حتما بخوانید:   راهنمای کامل نصب کاغذ دیواری | مراحل نصب کاغذ دیواری

به طور معمول طول آن یک و نیم متر و عرض آن ۷۶ سانتی‌متر و عمق آن در اکثر مواقع ۳۵ سانتی‌متر است. ولی برای اینکه بتوانید انتخاب درستی داشته باشید، باید به ابعاد درب حمام، فضایی که وان اشغال می‌کند، طریقه قرارگیری لوله‌های فاضلاب و آب و شکل لوله کشی دقت نمایید.

انواع وان حمام

معرفی انواع وان حمام

در مواقعی که می‌خواهید از بین انواع وان حمام خرید خود را انجام دهید با جنس، شکل، رنگ و اندازه‌های مختلفی روبرو خواهید شد که همین تنوع موجب می‌شود که نتوانید تصمیم درستی بگیرید. به همین علت بهتر است که انواع وان حمام را مورد بررسی قرار دهید تا از بین انواع وان حمام مناسب‌ترین انتخاب را داشته باشید:

انواع وان حمام از لحاظ متریال به کار رفته و جنس

انواع وان حمام که در بازار وجود دارد دارای جنس‌های مختلفی هستند و در هر کدام از آنها متریال‌های گوناگونی به کار برده شده است. هر کدام از آنها دارای خصوصیات و ویژگی‌هایی هستند که در هنگام انتخاب باید اطلاعات کافی در مورد آنها داشته باشید.

وان حمام با جنس پلاستیک

برای ساخت وان در اغلب مواقع از پلاستیک استفاده می‌شود. با توجه به اینکه پلاستیک همیشه در دسترس است و استفاده از آن آسان است، در ساخت انواع وان حمام به کار برده می‌شود.

در مورد مزایای وان حمام پلاستیکی می‌توان به مواردی مانند قابلیت شکل‌گیری بالا و انعطاف پذیری، انتقال و حس گرمای لذت بخش در هنگام استفاده از وان و وزن مناسب بین سی الی چهل کیلوگرم آن اشاره نمود.

در هنگام بررسی وان پلاستیکی می‌توان در مورد معایب آن به مواردی مانند سخت بودن تمیز کردن وان حمام و واکنش نشان دادن این نوع وان حمام به برخی از مواد شوینده اشاره کرد.

وان حمام با جنس فولاد ضد زنگ

یکی دیگر از مواردی که در تولید انواع وان حمام مورد استفاده قرار می‌گیرد، فولاد ضد زنگ است. وان‌هایی که از این جنس هستند، رویه‌ای با لایه لعاب از جنس پرسلان دارند.

از جمله مزایای حمام با جنس فولاد ضد زنگ می‌توان به راحت تمیز شدن و قیمت مناسب آن اشاره کرد.

وزن زیاد و انتقال گرما از معایب این گونه وان‌های حمام‌ محسوب می‌شوند.

وان حمام چدنی

برخی از انواع وان حمام دارای جنس چدنی هستند و روی آنها لعاب داده شده با لایه‌ای از پرسلان است. این وان‌ها چون دارای لایه ضخیم‌تر پرسلان هستند، دارای استحکام بیشتری در مقابل سایش نسبت به وان فولادی هستند.

مقاومت در مقابل سایش و سهولت نگهداری از مزایای وان چدنی است.

حتما بخوانید:   نحوه طراحی داخلی رستوران | عناصر مهم در طراحی داخلی رستوران

وزن زیاد و انتقال گرما از معایب وان حمام چدنی است.

وان حمام از جنس پلیمر

این وان‌های حمام از موادی شبیه به پلاستیک با جلوه مرمر و گرانیت ساخته می‌شوند و دارای تنوع رنگی بسیار بالایی هستند.

تنوع رنگی و قیمت مناسب حمام پلیمری از مزایای آن است.

از معایب این وان حمام سطح بافت‌دار، ترک خوردن وان به مرور زمان، از بین رفتن لایه روکش و نمایان شدن پلیمر را می‌توان نام برد.

وان حمام با جنس کامپوزیت

وان کامپوزیت از ترکیب نوعی زرین خاص فولاد سنگین و لعابی چینی ساخته می‌شود و دارای خصوصیات وان چدنی است.

از جمله مزایای وان حمام کامپوزیت می‌توان به وزن کمتر آن در مقایسه با وانت چدنی و مقاوم بودن در برابر سایش اشاره کرد.

سرد شدن آب و انتقال گرما از معایب این وان حمام است.

انواع وان حمام از لحاظ فرم قرارگیری و شکل

انواع وان حمام از لحاظ فرم قرارگیری و شکل دارای شکل‌های گوناگونی هستند و افراد می‌توانند با توجه به طراحی، نحوه استفاده و متناسب با فضای حمام  انتخاب خود را انجام دهند. با توجه به اینکه فضای حمام شما بزرگ است یا کوچک و یا شکل آن می‌توانید از بین انواع وان حمام با شکل‌های مختلف انتخاب مناسبی را انجام دهید:

وان حمام مثلثی

در صورتی که فضای حمام شما محدود است و می‌خواهید حمام وان داشته باشید، یکی از گزینه‌های مناسب وان مثلثی است. چون نسبت به انواع دیگر برای حمام‌هایی با ابعاد کوچکتر مناسب‌تر می‌باشند. وان حمام مثلثی دارای سایز کوچکی بوده و برای نصب در فضای کم و کنج حمام طراحی گردیده است. وان حمام مثلثی دو نوع با قابلیت نصب و بدون قابلیت نصب دوش طراحی گردیده است. بنابراین در هنگام خرید باید در مورد این موضوع اطلاعات داشته باشید و نوع مناسب آن را انتخاب نمایید.

وان حمام

وان پلت فرمی

این شکل از انواع وان حمام به گونه‌ای است که داخل سکو یا داخل زمین قرار می‌گیرد و در حمام‌هایی که دارای فضای کافی هستند، می‌توان نصب آن را انجام داده و به راحتی از آنها استفاده نمود.

وان حمام ایستاده بدون پایه

در صورتی که نمی‌خواهید به صورت ایستاده حمام کنید و یا می‌خواهید در هنگام حمام از وان استفاده نمایید اما برای نصب آن فضای کافی ندارید، می‌توانید از وان حمام ایستاده بدون پایه استفاده نمایید. برای نصب این نوع از وان‌ها حتماً باید از نصاب ماهر کمک بگیرید. چون برای نصب آن نیاز به استفاده از سرامیک، کاشی یا چوب‌های ضد آب برای طراحی اطراف آن وجود خواهد داشت. وان حمام ایستاده بدون پایه در مقایسه با وان‌های پایه‌دار استحکام بیشتری دارند.

حتما بخوانید:   طراحی دکوراسیون داخلی خانه چگونه باید انجام شود؟

وان خوابیده و پایه‌دار

وان خوابیده و پایه‌دار از زمان گذشته به همین صورت طراحی گردیده است و امروزه نیز طرح آن حفظ شده است. اگر طراحی داخلی حمام شما از طراحی‌های زمان گذشته الهام گرفته است، وان خوابیده و پایه‌دار گزینه مناسبی خواهد بود.

وان جکوزی

وان جکوزی در بین انواع وان حمام نوع پیشرفته محسوب می‌شود. چون آبی که در آن وجود دارد، قابلیت حفظ دما و چرخش را دارد. این وان برای حمام‌هایی با فضای بیشتر مناسب‌تر است. چون برای نصب وان جکوزی نیاز به فضای بیشتری خواهد بود. در بین انواع وان جکوزی که در بازار وجود دارند، بهترین مارک وان جکوزی، برندهای ریتون، باداب و شاینی هستند.

وان شاهانه

ارزان‌ترین و ساده‌ترین وان در بین انواع وان حمام وان شاهانه است. این وان به حالت جزیره کوچکی طراحی گردیده است که در گوشه‌ای از حمام شما متناسب با قد ساخته می‌شود و دیواره‌های اطراف آن را کاشی کاری می‌کنند.

قیمت حدودی انواع وان حمام

برای خرید حمام می‌توانید به مراکز فروش معتبر جکوزی و وان مراجعه کنید و از بین انواع وان حمام با قیمت‌های گوناگون که تقریباً از چهار صد هزار تومان تا بیشتر از هشتصد میلیون تومان قیمت دارند، گزینه‌ای که مناسب می‌دانید را انتخاب نموده و تهیه کنید. برای اینکه از قیمت وان به صورت دقیق اطلاع داشته باشید، می‌توانید به فروشگاه‌ها مراجعه کنید. چون قیمت آنها با توجه به رنگ، شکل، متریالی که در ساخت آن به کار برده شده است و ابعاد آن متفاوت خواهد بود.

در مورد قیمت انواع وان حمام دست دوم باید بدانید که هر کدام از آنها با توجه به میزان سالم بودن، لعاب یا رنگ آنها و… قیمت متفاوتی دارند.

سخن تکمیلی

وان حمام دارای انواع مختلفی است و متناسب با متریال به کار رفته در ساخت آن و تکنولوژی دارای قیمت‌ها و شکل‌های گوناگونی هستند. برای انتخاب از بین انواع وان حمام باید به سلیقه، بودجه و فضای حمام خود توجه نمایید. پیشنهاد می‌شود قبل از اینکه انتخاب وان حمام را انجام دهید، در مورد خصوصیات و ویژگی‌های هر کدام از آنها اطلاعات کافی به دست آورید تا انتخاب هوشمندانه‌ای داشته باشید. شما می‌توانید با توجه به بودجه‌ای که در نظر دارید از بین انواع وان حمام انتخاب مناسبی داشته باشید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

نکات خرید و قیمت انواع وان حمام | ویژگی‌های انواع وان حمام

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

مزایا و معایب انواع وان حمام

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x