خدمات ساختمان

پنجره ترمال بریک چه نوع پنجره ای است؟

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

پنجره ترمال بریک یک نوع از پنجره آلومینیومی می‌ باشد که موجب شکست حرارتی شده و در نتیجه از انتقال گرما و سرما جلوگیری می‌ نماید. این پنجره در اصطلاح یک عایق پلی آمید از جنس لاستیکی است که به جداره آلومینیومی پروفیل دوخته می‌ شود و جداره داخلی و بیرونی را از همدیگر جدا می‌ کند. پنجره ترمال بریک می‌ تواند آسایش و امنیت را برای شما فراهم کرده و از آنجایی که در دنیای امروز بزرگترین بحران مسئله انرژی می‌ باشد بنابراین این نسل جدید از پنجره‌ ها با حداکثر کارایی و توان می‌ توانند این بحران را حل کنند. با در نظر گرفتن ویژگی‌ ها و خواص پنجره ترمال بریک نفوذ گرما و سرما به داخل خانه نیز به حداقل می‌ رسد و در مناطق سردسیری زمستان که هوای سرد کشنده‌ ای دارد سرما به خانه راه پیدا نخواهد کرد‌. پنجره ترمال بریک دوام و استحکام بالایی دارد و در برابر شرایط جوی و طبیعی می‌ تواند مقاومت خوبی داشته باشد. امروزه در ساختمان‌ های مدرن بیشتر پنجره های ترمال به کار برده می‌ شود.

پنجره ترمال بریک چیست؟

پنجره ترمال بریک یک نوع خاص از پنجره‌ های آلومینیومی می‌ باشد. چنانچه لایه پلی آمید در پروفیل آلومینیوم قرار نگیرد در واقع این پنجره همان پنجره نرمال است. پنجره نرمال پنجره‌ های قدیمی آلومینیومی می‌ باشد که ترمال بریک ندارد و عایق‌ بندی آنها مطلوب نیست. در حقیقت بر همین اساس پنجره آلومینیومی را می‌ توان به دو دسته ترمال بریک و نرمال تقسیم بندی نمود.

خرید پنجره‌ های ترمال بریک

از مهمترین پارامترها برای خرید محصولات مختلف این است که قیمت آنها و همچنین عواملی که در قیمت مؤثر می‌ باشند مورد بررسی قرار گیرند. برآورد هزینه پنجره ترمال بریک بستگی به عوامل زیادی دارد که از آن جمله می‌ توانیم به نرخ سکه و ارز اشاره کنیم که روزانه متغیر می‌ باشد. برخی از این عوامل در ادامه بیان شده است.پنجره ترمال بریک چه نوع پنجره ای است؟

 • وزن پروفیلی که در آلومینیوم مصرف می‌ شود.
 • یراق آلاتی که در پنجره ترمال مصرف می‌ شوند.
 • نوع بازشونده پنجره ترمال بریک
 • اندازه و ابعاد پنجره ترمال بریک
 • شرکت و برند تولید کننده پنجره ترمال بریک
 • دستمزد نصب، اجرا و هزینه‌ هایی که به حمل و نقل مربوط است.
حتما بخوانید:   بازسازی خانه به سبک مینیمال | اصول طراحی مینیمال بنا

از بین همه عواملی که در بالا نام بردیم مهم‌ ترین پارامتر پروفیل مصرفی و همچنین ابعاد دقیق پنجره می‌ باشد. اگر ابعاد مورد نیاز پنجره به درستی تعیین نشود هزینه‌ های تعمیر و ضایعات بالا رفته و در پروژه‌ های بزرگ می‌ تواند خسارات قابل توجهی نیز به بار آورد.

انواع مختلف پنجره ترمال بریک

اشکال مختلفی از پنجره ترمال بریک وجود دارد. تنوع بالا و انعطاف پذیری زیاد پروفیل آلومینیوم می‌ تواند این امکان را داشته باشد که انواع مختلفی از پنجره ترمال بریک در سلیقه‌ ها و سبک‌ های مختلفی ساخته شده و اجرا شود. در ادامه مطلب متداول‌ ترین انواع مدل‌ های پنجره بریک را معرفی می‌ کنیم و ویژگی‌ های آنها را توضیح می‌ دهیم.

پنجره ترمال بریک مدل فولکس واگنی

یک نوع از پنجره‌ های ترمال بریک نوع فولکس واگنی می‌ باشد که در ابعاد ۲ در ۳ متر ساخته می‌ شود و چشم انداز و وسعت دید زیبایی را برای کاربر به ارمغان می‌ آورد. علت این نامگذاری که بر روی پنجره ترمال بریک قرار داده شده است اینست که نوع باز کردن دستگیره آن به طرف داخل است و به راحتی می‌ توان یراق آلات آن را باز و بسته کنید. برای خرید پنجره ترمال بریک می‌ توانید با متخصصان آی بک امداد در تماس باشید.

پنجره ترمال بریک مدل آکاردئونی

علت نامگذاری این پنجره که پنجره ترمال بریک مدل آکاردئونی می‌ باشد نحوه یراق آلاتی است که در آن مورد استفاده قرار گرفته و نام دیگر آن پنجره فولدینگ می‌ باشد. در فضایی که محدود است و کمبود جا در آن وجود دارد و کاربر می‌ خواهد بهترین استفاده را از آن داشته باشد بهتر است پنجره ترمال بریک انتخاب شود زیرا وقتی که لنگه‌ های پنجره روی هم می‌ خوابند عرض فریم به صورت کامل در دسترس کاربر قرار خواهد گرفت‌.

پنجره ترمال بریک مدل لولایی

متداول‌ ترین و ساده‌ ترین پنجره ترمال بریک که در منازل مورد استفاده قرار می‌ گیرد نوع لولایی می‌ باشد که به علت سادگی یراق و همچنین آسان بودن باز و بسته کردن آن رقیب سرسختی برای پنجره‌ های کشویی به شمار می‌ آید.پنجره ترمال بریک چه نوع پنجره ای است؟ در مکان‌ هایی که فضای کافی برای باز و بسته کردن پنجره ترمال وجود ندارد بهتر است از پنجره‌ های لولایی استفاده شود. یکی از ایرادهای بزرگ پنجره‌ های لولایی این است که نمی‌ توان آنها را در ابعاد بزرگتر از ۸۵ در ۲۱۰ سانتیمتر ساخت.

حتما بخوانید:   ترکیب رنگها در نقاشی ساختمان | بهترین روش ایجاد رنگ های سرد و گرم

عایق‌ بندی با پنجره ترمال بریک

پنجره ترمال بریک یک نوع خاص از پنجره‌ های آلومینیومی می‌ باشد. به کار بردن آلومینیوم برای ساختن پنجره‌ ها از قرن نوزدهم متداول شده است ولی ضعف بزرگ آلومینیوم این است که برای انتقال دادن حرارت به علت رسانش زیادی که این فلز دارد مشکلاتی را به همراه خواهد داشت. در زمستان سرما می‌ تواند به منزل نفوذ کرده و در فصل تابستان هوای گرم باعث آزار ساکنین می‌ شود. امروزه تکنولوژی خاصی در ساخت ترمال بریک مورد استفاده قرار می‌ گیرد. این پنجره در جداره پروفیلی آلومینیومی خود دارای ساختار پلی آمیدی می‌ باشد که باعث جدا شدن فریم داخلی از فریم خارجی می‌ شود.

ساختار و شکل پنجره ترمال بریک

پنجره‌ های ترمال بریک از یراق آلات متنوع و پروفیل خاص آلومینیومی و شیشه‌ ای تشکیل شده‌ اند. پنجره ترمال بریک یک عایق پلاستیکی در جداره پروفیل خود دارد که در جداره پروفیل کاملاً دوخته می‌ شود و نقش اساسی در عایق‌ بندی ایفا می‌ کند. این لایه ذات پلی آمید دارد و نقش چشمگیری نیز در کاهش انتقال حرارت بر عهده دارد. کیفیت ساخت قطعاتی که در ساخت پنجره ترمال بریک مورد استفاده قرار می‌ گیرد خیلی مهم است و چنانچه از تجهیزات و یراق آلات مرغوب استفاده نشود دوام و عمر پنجره بسیار کاهش پیدا خواهد کرد.

مزایای پنجره ترمال بریک

پنجره ترمال بریک دارای مزایای ویژه‌ ای می‌ باشد که در ادامه برخی از آنها را بیان می‌ کنیم.

 • این پنجره عایق‌ بندی صوتی بسیار خوبی دارد.
 • نقش زیادی در کاهش انتقال حرارت ایفا می‌ کند.
 • در رنگ‌ های زیبا و متنوعی تولید شده است.
 • پنجره ترمال بریک دارای پروفیل سبکی می‌ باشد.
 • دوام و استحکام بالایی دارد.
 • پنجره ترمال بریک امنیت بسیار زیادی دارد.
 • هوابندی و آب بندی مطلوبی دارد.
 • در ابعاد گسترده‌ ای استفاده می‌ شود.
 • پروفیل آن انعطاف مطلوبی دارد.
 • رطوبت ساختمان را کاهش می‌ دهد و از تشکیل شبنم جلوگیری می‌ کند.
 • یراق آلات مصرفی آن تنوع بالایی دارد.
 • در مقابل گرد و غبار نفوذ ناپذیر است.
 • هزینه نگهداری و تعمیرات آن پایین است.
 • دوستدار محیط زیست بوده و قابل بازیافت می‌ باشد.
 • در برابر زنگ زدگی، سوختگی، پوسیدگی مقاومت دارد و رنگ آن ثابت است.

رنگ بندی زیبای پنجره ترمال بریک

چنانچه سلیقه متفاوتی دارید می‌ توانید پنجره ترمال بریک را انتخاب کنید. پنجره ترمال بریک با سلیقه اغلب افراد مطابقت دارد و در ۲۰۰ طرح و رنگ متنوع تولید شده و به بازار عرضه شده است. نوع رنگ آمیزی این پنجره روی قیمت نهایی آن تأثیر گذار می‌ باشد. رنگ‌ های پودری الکترواستاتیک و همچنین پوشش آنادایز برای رنگ آمیزی این پنجره استفاده می‌ شود همچنین پنجره ترمال بریک در رنگ شامپاینی هم تولید شده است. رنگ پنجره ترمال بریک با کیفیت بوده و بسیار مقاوم است و در مقابل تابش نور خورشید آسیب نمی‌ بیند و دچار سوختگی نمی‌ شود.

حتما بخوانید:   کوپلر چیست | صفر تا 100 کوپلر بررسی مزایا و کاربرد آن

پنجره ترمال بریک دوستدار محیط زیست

به علت ساختار پلی آمیدی پنجره ترمال بریک قابل بازیافت می‌ باشد. پروفیل آلومینیومی که در ساخت پنجره ترمال بریک مورد استفاده قرار می‌ گیرد می‌ تواند مجدداً استفاده شود. یراق آلاتی که در پنجره مصرف می‌ شود چنانچه با کیفیت باشند می‌ توانند تا مدت‌ ها قابل استفاده باشند و مجدداً می‌ توان از آنها بعد از پایان یافتن عمر مفیدشان بهره برد.

معایب پنجره ترمال بریک

در کنار مزایای زیادی که پنجره ترمال بریک دارد عیب‌ ها و ایرادهایی نیز دارد که عبارتند از:

 • به صورت کلی می‌ توانیم بگوییم قیمت پنجره ترمال بریک نسبت به پنجره‌ های معمولی بسیار بیشتر است ولی از آنجایی که از هدر رفتن انرژی و اتلاف آن جلوگیری می‌ کند در بلند مدت توجیه اقتصادی داشته و مقرون به صرفه می‌ باشد.
 • هنگام نصب پنجره ترمال بریک باید دقت بالایی به خرج داد.

پنجره ترمال بریک چه نوع پنجره ای است؟

 • چنانچه ابعاد پنجره دقیق نباشد و یا هنگام نصب دچار ایرادی شود انرژی و هزینه زیادی باید صرف رفع ایراد آن نمود.

هزینه ساخت پنجره ترمال بریک

با توجه به آنکه نرخ ارز متغیر است و بر اساس وزن پروفیل مصرفی در پنجره، ابعاد مد نظر، نوع بازشو، برند سازنده، یراق آلات مصرفی و … می‌ توان گفت که قیمت پنجره ترمال بریک متغیر می‌ باشد. در ساده‌ ترین حالت می‌ توانیم بگوییم افزودن ترمال بریک به پنجره معمولی و نرمال می‌ تواند حدوداً ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان باعث اختلاف قیمت شود.

سخن پایانی

در این مقاله از آی بک امداد به بررسی مزایا و معایب پنجره ترمال بریک پرداختیم و عواملی که در هزینه آن تأثیر گذار هستند را نیز بیان کردیم. پنجره ترمال بریک یک نوع از پنجره آلومینیومی می‌ باشد که موجب شکست حرارتی شده و در نتیجه از انتقال گرما و سرما جلوگیری می‌ نماید. جلوگیری از هدر رفت و اتلاف انرژی باعث می‌ شود هزینه بالای پنجره ترمال بریک توجیه اقتصادی شده و در بلند مدت مقرون به صرفه باشد.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

پنجره ترمال بریک چه نوع پنجره ای است؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

پنجره ترمال بریک چه نوع پنجره ای است؟ هزینه ساخت پنجره ترمال بریک

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x