خدمات ساختمان

راهنمای خرید کاغذ دیواری برای آشپزخانه

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

کاغذ دیواری‌ ها معمولاً بسیار متنوع و گسترده هستند و این موضوع باعث می‌ شود هنگام خرید کاغذ دیواری برای آشپزخانه دچار سردرگمی و تردید شوید. زمانی که به یک فروشگاه برای انتخاب کاغذ دیواری می‌ روید فارغ از آنکه کاغذ دیواری دارای کیفیت‌ های متنوعی می‌ باشد طیف گسترده‌ ای از رنگ‌ ها و طرح‌ های مختلف نیز دارند. از آنجایی که آشپزخانه یکی از مهمترین بخش‌ های خانه می‌ باشد، انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای آن از اهمیت بسیار ویژه‌ ای برخوردار است.

انواع کاغذ دیواری برای آشپزخانه و روش انتخاب آن

در انتخاب رنگ و طرح کاغذ دیواری برای آشپزخانه هیچ محدودیتی وجود ندارد و به راحتی می‌ توانید انواع مختلف کاغذ دیواری در آشپزخانه استفاده نمایید. ولی توصیه می‌ کنیم قبل از خرید کاغذ دیواری حتماً موارد مهم زیر را مطالعه کرده و به آنها دقت نمایید.

کاغذ دیواری با قابلیت شست و شو

برای ساکنین شهرهای شرجی همیشه مشکل رطوبت گرفتن دیوار وجود دارد. علاوه بر آن محیط آشپزخانه هم به نوبه خود باعث تشدید این مشکل خواهد شد. بیشتر افراد جهت جلوگیری از بروز نم و رطوبت در آشپزخانه در انتخاب اول خود سرامیک و یا کاشی را برای آشپزخانه انتخاب می‌ کنند اما امروزه نسل جدیدی از کاغذ دیواری نیز وجود دارد که به کاغذ دیواری‌ های ضد رطوبت و یا کاغذ دیواری‌ های قابل شست و شو شناخته می‌ شوند.راهنمای خرید کاغذ دیواری برای آشپزخانه از این نوع کاغذ دیواری‌ ها که دارای قابلیت شست و شو هستند می‌ توانید در قسمت‌ هایی مثل فضای بین کابینت‌ ها و یا پشت سینک استفاده نمایید. به همین خاطر در خرید کاغذ دیواری برای آشپزخانه حتماً قابلیت شست و شوی آن را در اولویت قرار دهید. معمولاً این کاغذ دیواری‌ ها جنس پلاستیکی و یا روکش وینیلی و یا پی‌ وی‌ سی دارند به همین خاطر دارای قیمت گران تری هستند اما بسیار کاربردی می‌ باشند. قیمت این نوع از کاغذ دیواری ها که دارای قابلیت شست و شو می‌ باشند را می‌ توان بر اساس میزان قابلیت شست و شو در آنها به صورت کم، متوسط و یا زیاد تعیین کرد. کاغذ دیواری برای آشپزخانه در اقسام و انواع رنگ‌ ها و طرح‌ های مختلف در بازار وجود دارند. پر طرفدارترین مدل آنها مدل طرح آجر، سنگ و یا کاشی می‌ باشد.

حتما بخوانید:   جدیدترین و بهترین ایده ها برای کاغذ دیواری اتاق خواب

کاغذ دیواری برای اپن آشپزخانه

طرح‌ ها و رنگ‌ هایی که برای کاغذ دیواری مخصوص اپن آشپزخانه وجود دارد نیز محدودیتی ندارند. نکته مهمی که هنگام خرید این نوع کاغذ دیواری لازم است مد نظر قرار دهید دقت به امتداد داشتن دکوراسیون خانه می‌ باشد. منظور ما این است که دکوراسیون آشپزخانه اپن طوری می‌ باشد که به دیگر نقاط خانه مربوط است به همین خاطر باید هماهنگی بین رنگ و طرح انتخابی کاغذ دیواری اپن آشپزخانه با دیگر قسمت‌ های خانه وجود داشته باشد. چنانچه دکوراسیون منزل شما سبک سنتی است برای اپن آشپزخانه می‌ توانید کاغذ دیواری انتخاب کنید که دارای طرح گل‌ های پیچیده و یا طرح‌ های عمودی می‌ باشد. راهنمای خرید کاغذ دیواری برای آشپزخانهمعمولاً طرحی که برای اپن آشپزخانه انتخاب می‌ کنید باید با مبلمان و یا فرشی که در سالن نشیمن قرار داده‌ اید دارای هماهنگی باشد.

کاغذ دیواری برای کاشی آشپزخانه

معمولاً بیشتر آشپزخانه‌ های ایرانی دارای دیوار کاشی کاری شده می‌ باشند. به طور معمول مدت زمانی که این کاشی‌ ها بر روی دیوار آشپزخانه قرار می‌ گیرند زیاد است به همین خاطر بد نیست که برای تنوع بخشیدن به آشپزخانه خود از کاغذ دیواری استفاده کنید و آن را روی کاشی‌ ها بچسبانید ولی شرایطی هم وجود دارد که لازم است به آنها دقت کرده و رعایت نمایید. جهت نصب کاغذ دیواری بر روی کاشی آشپزخانه دو روش وجود دارد.

  • روش اول ضربه وارد کردن به کاشی‌ ها و شکستن قسمتی از آنها می‌ باشد که در این صورت پستی و بلندی روی کاشی ایجاد می‌ شود و پس از آن چسب مخصوص به کار برده شده و کاغذ دیواری با استحکام زیادی روی کاشی چسبانده می‌ شوند.
  • روش دوم بتونه کاری کردن تمام سطح کاشی می‌ باشد و پس از آن کاغذ دیواری باید روی آن چسبانده شود.
  • یک راه دیگر هم وجود دارد و آن هم این است که به صورت کامل کاشی‌ ها تخریب شده و جدا شوند و پس از آن کاغذ دیواری چسبانده شود.

ممکن است سوال کنید که چرا به صورت مستقیم کاغذ دیواری را نمی‌ توان بر روی کاشی چسباند. در پاسخ باید بگوییم آشپزخانه دارای رطوبت است و پس از مدت کوتاهی متوجه خواهید شد که کاغذ دیواری از کاشی جدا می‌ شود. معمولاً این اتفاق بیشتر در نواحی سردسیر و مرطوب پیش می‌ آید. یکی از نکات مهم برای نصب کاغذ دیواری بر روی کاشی آشپزخانه این است که سطح زیرین آن حتماً باید فاقد بر آمدگی و تو رفتگی باشد تا کاغذ دیواری خیلی راحت روی کاشی بچسبد.

حتما بخوانید:   نحوه تعمیر ست کنترل پمپ آب در تأسیسات | معرفی ست کنترل پمپ آب

انتخاب کاغذ دیواری برای آشپزخانه کوچک

معمولاً انتخاب کاغذ دیواری برای آشپزخانه‌ هایی که کوچک هستند کمی دشوار می‌ باشد. یکی از روش‌ هایی که با به کار بردن آن می‌ توان آشپزخانه را بزرگتر نشان داد استفاده نمودن از طرح‌ های مختلف کاغذ دیواری است اما با این وجود اگر آشپزخانه شما کوچک است استفاده از کاغذ دیواری برای آن توصیه نمی‌ شود زیرا کاغذ دیواری می‌ تواند آشپزخانه کوچک شما را تنگ‌ تر و کوچکتر نشان دهد. به همین خاطر بهتر است فقط روی یک دیوار از آشپزخانه کاغذ دیواری نصب کنید. شما می‌ توانید فضای بین کابینت را در یک دیوار در نظر بگیرید و آن را با رنگ‌ های روشن کاغذ دیواری کنید. به عنوان مثال می‌ توانید یک دیوار خاکستری یا سفید را انتخاب کرده و از کاغذ دیواری با طرح روشن استفاده نمایید. استفاده کردن از ترکیب رنگ‌ های مشکی و سفید در دکوراسیون مدرن خیلی محبوب بوده و می‌ تواند آشپزخانه شما را بزرگتر نشان دهد. باید تلاش کنید که فضای آشپزخانه خود را ساده نگه دارید و از شلوغ کردن آن بپرهیزید. همچنین با تکنیک نورپردازی هم می‌ توانید محیطی دلرباتر و پویاتر در آشپزخانه خود ایجاد نمایید. در انتخاب کاغذ دیواری برای آشپزخانه به این نکته توجه کنید که می‌ توانید بخشی از دیوار آشپزخانه خود را در نظر گرفته و یک کاغذ دیواری مناسب برای آن انتخاب کنید. طرح را طوری انتخاب کنید که با سبک کلی خانه شما هماهنگی داشته باشد.

کاغذ دیواری سه بعدی برای آشپزخانه

یکی از جدیدترین و به روزترین مدل‌ های کاغذ دیواری برای آشپزخانه مدل سه بعدی می‌ باشد که به جز آشپزخانه می‌ توان برای مکان‌ های دیگری نیز آن را نصب کرد. تصویر سه بعدی که بر روی این کاغذ دیواری‌ ها وجود دارد با چاپگرهای مخصوص چاپ می‌ شوند و به صورت کاملاً برجسته می‌توان از فاصله ۳ یا ۴ متری آنها را مشاهده کرد. در حقیقت همین نمایش به صورت ساختار برجسته و وجود طرح‌ های متنوع باعث شده که کاغذ دیواری سه بعدی دارای محبوبیت زیادی باشد. این نوع از کاغذ دیواری از طرح‌ های هندسی مختلف تشکیل شده و یا از طبیعت الهام گرفته است و گل‌ های بسیار زیبای سه بعدی در آن نقش بسته است. یکی دیگر از مزیت‌ های کاغذ دیواری سه بعدی این است که می‌ تواند آشپزخانه شما را بسیار خاص، سرزنده، متفاوت و شیک نمایش دهد. نکته مهمی که برای خرید کاغذ دیواری سه بعدی باید مد نظر قرار دهید توجه به هماهنگی رنگ و طرح کاغذ دیواری و سبک خانه و یا آشپزخانه شما می‌ باشد. به عنوان مثال چنانچه دکوراسیون منزل شما حالت رمانتیکی دارد بهتر است طرح‌ هایی انتخاب کنید که دارای گل‌ های ریز و یا رنگ‌ های پاستلی می‌ باشد. به کار بردن سنگ دکوراتیو یا پنل سنگی و آجری می‌ تواند نمایی فوق العاده به آشپزخانه و دیوارهای آن بدهد. استفاده کردن از این سنگ‌ ها بالای سینک و بین کابینت‌ ها می‌ تواند زیبایی آشپزخانه شما را چندین برابر کند اما باید بدانید که هزینه این دیوارپوش‌ ها هم بالاست و به جای آن می‌ توانید از کاغذ دیواری مدل سه بعدی برای آشپزخانه که دارای طرح پنل آجری می‌ باشد استفاده کنید که هزینه آن بسیار کمتر و زیبایی آن فوق العاده است. آشپزخانه یکی از پویاترین فضاهای منزل می‌ باشد و باید سعی کنید در بازسازی و دکوراسیون آن دقت زیادی داشته باشید تا بتوانید نشاط و سرزندگی آن را حفظ کنید. به همین خاطر یکی از بهترین راهکارها استفاده نمودن از کاغذ دیواری سه بعدی در آشپزخانه می‌ باشد. راهنمای خرید کاغذ دیواری برای آشپزخانهبه کار بردن این نوع از کاغذ دیواری‌ ها مخصوصاً آنهایی که طرح پنل آجری یا سنگی دارند در دیوارهایی که بلا استفاده می‌ باشند می‌ تواند یکی از گزینه‌ های مناسب جهت زیباتر نمایش دادن محیط آشپزخانه باشد. از طرف دیگر همانطور که گفتیم هزینه این کاغذ دیواری‌ ها نسبت به پنل واقعی سنگ و یا آجر ارزان‌ تر می‌ باشد و همچنین نصب آن نیز راحت‌ تر است.

حتما بخوانید:   کاربرد دیوارپوش در انواع دکوراسیون داخلی و مزایای آن

سخن پایانی

انتخاب کاغذ دیواری مناسب به عنوان پوششی برای دیوار در قسمت‌ های مختلف خانه می‌ تواند یکی از ایده‌ های بسیار خوب برای تغییر دکوراسیون باشد. در این مقاله از مجله آی بک به معرفی انواع مختلف کاغذ دیواری برای آشپزخانه پرداختیم و نکات مهمی برای خرید آن بیان کردیم. پیشنهاد ما به شما این است چنانچه می‌ خواهید کاغذ دیواری برای آشپزخانه انتخاب کنید حتماً این مقاله را به صورت کامل مطالعه نمایید و همچنین می‌ توانید از افراد خبره و ماهر در این کار نیز کمک بگیرید.

 

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

راهنمای خرید کاغذ دیواری برای آشپزخانه

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای خرید کاغذ دیواری برای آشپزخانه، کاغذ دیواری برای آشپزخانه کوچک

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x