مجله لوازم خانگی

این نشانه‌ها می‌گویند زمان تعویض ماشین لباسشویی فرا رسیده است

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

تشخیص زمان عوض کردن وسایلی مانند مخلوط کن دستی، ماکروفر و… راحت می‌باشد، اما آیا می‌دانید که چه زمانی باید اقدام به تعویض ماشین لباسشویی خود کنی برای ارزیابی این موضوع در ابتدا باید چک لیست نگهداری و تعمیر دستگاه خود را مورد بررسی قرار دهید. چون در صورتی که ماشین لباسشویی به صورت صحیح نگهداری نشود، احتمالاً در مدت زمان کمی مجبور می‌شوید که اقدام به تعویض لباسشویی خود نمایید.

چک لیست نگهداری و تعمیر لباسشویی

برای نگهداری از ماشین لباسشویی لازم است که چند نکته مهم را مدنظر داشته باشید تا بتوانید عمر دستگاه خود را افزایش دهید. برای نمونه چرخه‌های منظم شستشوی دیگ لباسشویی را باید حتماً انجام دهید. همچنین فضای درون دستگاه خود را باید خشک کنید. در ضمن مطمئن شوید لباسشویی شما به صورت تراز و صاف روی زمین قرار گرفته است و در هنگام شستشوی لباس‌ها لرزشی ندارد و یا تکان نمی‌خورد.

در این صورت استهلاک قطعات ماشین لباسشویی به حداقل رسیده و می‌توانید بهترین نتیجه شستشو را داشته باشید. البته امکان دارد در برخی مواقع همه نکات مربوط به نگهداری و نصب درست لباسشویی را رعایت نمایید، اما باید بدانید که پس از مدتی این دستگاه نیاز به ارتقاء دارد، اما با تصمیم درست می‌توان روی دستگاه جدید بادوام و قدرتمند سرمایه‌گذاری نمود. در این صورت لازم نخواهد بود که هر چند سال یکبار و به صورت مداوم لباسشویی خود را ارتقا دهید.

مزیت لباسشویی جدید

تعویض لباسشویی قدیمی با دستگاه‌های جدیدتر مزیت‌های زیادی دارد. ماشین‌های لباسشویی جدید برای افرادی که به دنبال مراقبت از بافت لباس‌ها و همچنین شستشوی با کیفیت هستند، بسیار ایده‌آل و مناسب می‌باشد. این لباسشویی‌ها به صورت اتوماتیک به میزان مناسب از محصولات شوینده داخل دیگ دستگاه پخش می‌کنند.

همچنین در هنگام تعویض لباسشویی بهتر است بدانید که دستگاه‌های جدید نسبت به لباسشویی‌های قدیمی به میزان ۶۰ درصد در مصرف انرژی صرفه‌جویی می‌کنند.

از دیگر مزایای ماشین‌های لباسشویی جدید می‌توان به قابلیت اتصال به وای فای آنها اشاره کرد. با استفاده از این قابلیت افراد قادر خواهند بود حتی در مواقعی که بیرون از منزل هستند، دستگاه خود را روشن و یا خاموش نمایند. به این ترتیب کنترل لباسشویی حتی در بیرون از منزل نیز امکان‌پذیر خواهد بود.

حتما بخوانید:   خدمات تعمیرات چرخ گوشت گاستروبک در محل

استفاده از ماشین‌های لباسشویی که دارای این گونه قابلیت‌ها هستند، موجب صرفه‌جویی زیاد در هزینه و زمان افراد خواهد شد.

تعویض لباسشویی

این نشانه‌ها می‌گویند زمان تعویض لباسشویی فرا رسیده است

در برخی مواقع امکان دارد که ندانید چه موقع باید لباسشویی خود را عوض کنید با دیدن هر کدام از نشانه‌ها و علامت‌هایی که در ادامه گفته می‌شود می‌توانید پی ببرید که زمان تعویض لباسشویی شما فرا رسیده است و باید اقدامات لازم برای این کار را انجام دهید. چون لباسشویی‌هایی که زمان تعویض آنها فرا رسیده است، مصرف انرژی بسیار بالایی خواهند داشت و همچنین کیفیت شستشوی آنها مناسب نخواهد بود.

لباسشویی پر مصرف است

تعویض لباسشویی فقط به دلیل اینکه چندین سال است از آن استفاده می‌نمایید، انجام نمی‌شود. بلکه با عوض کردن لباسشویی هایی که از لحاظ مصرف انرژی بسیار پرمصرف هستند و کارآمد نمی‌باشند، در مصرف انرژی و زمان خود صرفه‌جویی زیادی خواهید کرد.

در صورتی که لباسشویی شما از نوع پرمصرف و قدیمی است، حتماً باید به فکر تعویض لباسشویی باشید. می‌توانید با جایگزینی مدل‌های جدیدتر، لباسشویی با راندمان بالاتر تهیه نمایید. مصرف آب و انرژی ماشین‌های لباسشویی جدید و کارآمد فقط به میزان نصف دستگاه‌های نوع قدیمی می‌باشد. افراد با تهیه ماشین‌های لباسشویی جدید می‌توانند گزینه شستشوی سریع را برای شستن لباس‌های خود انتخاب کنند. ماشین لباسشویی با استفاده از این برنامه لباس‌ها را در زمان بسیار کوتاه با بهترین کیفیت مورد شستشو قرار می‌دهد.

بنابراین در میزان مصرف انرژی آب و زمان صرفه‌جویی زیادی خواهد شد. همچنین بیشتر ماشین‌های لباسشویی جدید قابلیت استفاده از کپسول‌های شوینده یکبار مصرف را دارند که برای منسوجات و بافت‌های خاص طراحی گردیده است. این کپسول‌های شوینده موجب کارآمدی لباسشویی خواهد شد و همچنین دوام لباس‌ها را چندین برابر خواهد کرد.

سر و صدای زیاد لباسشویی نشانه زمان تعویض لباسشویی

چنانچه در هنگام چرخش دیگ لباسشویی صدای ساییده شدن را می‌شنوید، این صدا به این دلیل خواهد بود که نیرو به صورت صحیح انتقال نمی‌یابد. یکی دیگر از علائم انتقال نادرست نیرو، یافتن آثار چربی و یا لکه‌های روغنی روی لباس‌ها و زیر دستگاه می‌باشد. در این شرایط می‌توانید پی ببرید که زمان تعویض لباسشویی فرا رسیده است. مواقعی که لباسشویی دارای سر و صدای بسیار زیادی است، تعمیر آن به صرفه نبوده و بسیار پرهزینه خواهد بود.

حتما بخوانید:   ایده های جالب برای ساختن لوستر با وسایل مختلف

ضعیف شدن قابلیت خشک‌کن لباسشویی

در آوردن لباس‌های خیس از لباسشویی خوشایند نیست. وقتی که قابلیت خشک کن ماشین لباسشویی ضعیف می‌شود، نشانه فرارسیدن زمان تعویض لباسشویی خواهد بود. در صورتی که خشک کن را به صورت درست تنظیم می‌کنید، اما باز هم لباس‌های خیس از لباسشویی تحویل می‌گیرید، باید بدانید که نیاز دارید دستگاه خود را با لباسشویی‌های جدیدتر با خشک کن جدید و کنترل حرارت بهتر جایگزین نمایید.

در لباسشویی‌های جدیدتر یکی از ویژگی‌های استاندارد، قوی بودن خشک کن دستگاه است. دستگاه‌های خشک کن جدید علاوه بر اینکه حرارت را به صورت دقیق کنترل می‌کنند، مخزن خوشبو کننده نیز دارند. با استفاده از این قابلیت افراد قادر خواهند بود که رایحه مورد علاقه خود را در هر بار شست و شو داخل مخزن بریزند. در این صورت لباس‌هایی که در لباسشویی شسته می‌شوند، بسیار خوشبو خواهند بود.

تخلیه لباسشویی به صورت صحیح انجام نمی‌شود

در مواقعی که ماشین لباسشویی شما نمی‌تواند تخلیه را به صورت صحیح انجام دهد، می‌توان به تعویض لباسشویی فکر کرد. بهتر است که ماشین لباسشویی را تهیه نمایید که دارای پمپ حرارتی است. خشک کن‌هایی که این پمپ را دارند از گرمای تولید شده دوباره استفاده می‌کنند. بنابراین از الیاف پارچه‌های ظریف‌تر محافظت بیشتری خواهد شد. همچنین استفاده از دستگاه‌هایی که خشک کن با پمپ‌های حرارتی دارند، موجب می‌شود در مصرف انرژی صرفه‌جویی زیادی شود.

لباسشویی بوی سوختگی می‌دهد

در مواقعی که از ماشین لباسشویی بوی سوختگی می‌آید، باید فوری آن را از برق بکشید. چون بوی سوختگی ممکن است که به علت آسیب دیدن یا سوختن موتور دستگاه شما باشد. در صورتی که ماشین شما لباسشویی شما از نوع قدیمی‌تر است و می‌دانید که موتور آن دارای مشکلاتی است، بهترین راهکار تعویض لباسشویی خواهد بود. تعمیر ماشین لباسشویی در این مواقع معمولاً به صرفه نبوده و هزینه‌های زیادی را در بر خواهد داشت.

رابطه مستقیم طول عمر لباسشویی با تعمیر و یا تعویض آن

تمامی وسایل الکترونیکی صرف نظر از برند و نوعی که دارند، دارای طول عمر مشخصی می‌باشند. لباسشویی نیز مستثنا از این قاعده نمی‌باشد و طول عمر مفید معینی دارد. البته عددی که برای طول عمر هر کدام از وسایل داده می‌شود، تقریبی بوده و بیشتر بستگی به نوع و نحوه استفاده افراد خواهد داشت. در این صورت ممکن است که این عدد کمتر یا بیشتر شود.

برای نمونه چنانچه طول عمر لباسشویی ۱۰ سال باشد و فردی در طول روز از آن چندین بار استفاده کند، از میزان این عدد کاسته خواهد شد. طول عمر مفید لباسشویی تقریباً در حدود ۸ سال می‌باشد. بنابراین اگر عمر دستگاه شما فراتر از این عدد است و با مشکلات فنی مواجه گردیده است، بهتر است که به فکر تعویض لباسشویی خود باشید. چون ممکن است برای شما دردسرهایی ایجاد کرده و چندین بار به صورت پشت سر هم دچار ایراد و خرابی شود.

حتما بخوانید:   نکات مهم جهت خرید چرخ خیاطی | راهنمای خرید چرخ خیاطی

بررسی همه جانبه و دقیق این مورد که ماشین لباسشویی شما به تعویض نیاز دارد یا تعمیر، به فردی مجرب و متخصص نیاز خواهد داشت. وقتی که بدانید مشکل از کدام قسمت لباسشویی است، می‌توانید بهتر تصمیم بگیرید که آیا لباسشویی شما نیاز به تعمیر دارد یا تعویض. بنابراین بهتر است که تعمیر کار مجرب دستگاه شما را مورد بررسی قرار دهد و اگر تعمیر آن به صرفه نبود، تعویض لباسشویی را انجام دهید.

تعویض لباسشویی

افزایش طول عمر لباسشویی

برای اینکه ماشین لباسشویی شما کمتر با ایراد و خرابی مواجه شود و زمان تعویض لباسشویی خود را به تعویق بیندازید، بهتر است که به موارد زیر توجه کرده و آنها را رعایت نمایید:

  • از مواد شوینده مناسب استفاده کنید. انتخاب مواد شوینده در نگهداری این دستگاه نقش مهمی دارد.
  • ماشین لباسشویی خود را به صورت عمیق‌تر تمیز نمایید. در نگهداری ماشین لباسشویی اگر این کار انجام نشود، دستگاه شما کارایی خود را از دست خواهد داد و مجبور به تعویض لباسشویی می‌شوید.
  • در استفاده از ماشین لباسشویی دقت بیشتری داشته باشید و برنامه مناسب انتخاب کرده و  به ظرفیت آن توجه کافی داشته باشید.
  • در مواقعی که میزان لباس شما بیش از اندازه زیاد است، بهتر است که پس از هر بار استفاده از این دستگاه به آن استراحت دهید تا بیش از اندازه به موتور آن فشار وارد نشود.

سخن تکمیلی

ماشین لباسشویی برای داشتن عمر بیشتر نیاز به نگهداری و مراقبت منظم خواهد داشت. باید سرویس آن را به صورت مرتب انجام دهید و عملکرد آن را مورد بررسی قرار دهید. برخی از مشکلاتی که برای این دستگاه به وجود می‌آید، برای تعمیر بسیار هزینه بر خواهند بود و تعویض لباسشویی به صرفه‌تر است. پیشنهاد می‌شود در مواقعی که برای ماشین لباسشویی شما مشکلی به وجود می‌آید، آن را به تعمیرکار متخصص نشان دهید تا به صورت دقیق به شما بگوید که دستگاه نیاز به تعمیر دارد و یا تعویض.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

این نشانه‌ها می گویند زمان تعویض لباسشویی فرا رسیده است

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

چه زمانی لباسشویی را تعویض کنیم؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x