تعمیرات مایکروفر

عیب‌یابی و تعمیر مایکروفر لتو LETO|نمایندگی مجاز مایکروفر لتو

عیب‌یابی و تعمیر مایکروفر لتو LETO|نمایندگی مجاز مایکروفر لتو، خدمات تعمیر مایکروفر لتو

در صورتی که مایکروفر لتو با ایراد و مشکل روبرو شود، کارهای گرم کردن، پخت و پز و یخ زدایی مواد غذایی با اختلال مواجه خواهند شد و زمان انجام دادن این کارها بیشتر خواهد بود. برخی از مشکلات مایکروفر لتو جزئی است و می‌توانید آنها را در منزل بدون نیاز به تعمیرگاه برطرف کنید، اما چنانچه قطعاتی مثل برد اصلی مایکروفر لتو ایرادی پیدا کنند، برای رفع ایراد و عیب یابی دستگاه خود بهتر است، که از تکنسین متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

لامپ مایکروفر لتو کم نور است یا روشن نمی‌شود

در برخی مواقع امکان دارد، که لامپ مایکروفر لتو کار نکند و یا کم نور شده باشد. با استفاده از لامپ مایکروفر لتو می‌توانید از روند پخت مواد غذایی و گرم شدن آنها مطلع شوید. اگر لامپ دستگاه شما چشمک می‌زند، به احتمال زیاد نیم سوز شده است. در این شرایط باید برق کشی ها و اتصالات مایکروفر لتو مورد بررسی قرار بگیرد. در صورتی که لامپ آن را عوض کردید و دوباره لامپ مایکروفر لتو دچار سوختگی شده است، اتصالات و برق کشی های دستگاه شما ایراد دارد. اگر مشکل از لامپ مایکروفر لتو باشد، با عوض کردن آن مشکل به وجود آمده برطرف خواهد شد. برای تست کردن سیم کشی مایکروفر لتو بهتر است از تعمیرکار ماهر کمک بگیرید.

مایکروفر لتو به خوبی گرم نمی‌کند

از جمله مشکلات رایج مایکروفر لتو گرم نکردن مواد غذایی می باشد. مصرف کنندگان در برخی مواقع می گویند، که لامپ درون مایکروفر لتو پر نور و سالم است، اما مایکروفر لتو هیچ فعالیتی ندارد. در برخی مواقع نیز لامپ مایکروفر لتو بی دلیل روشن می ماند. دلیل اصلی به وجود آمدن این اختلال خراب بودن دیود، برد، خازن، ترانس های ولتاژ مایکروفر لتو می باشد.

در اولین مرحله باید قطع کننده های گرما را در مگنترون مورد بررسی قرار دهید. چنانچه پایانه ها عددی به جز عدد صفر را نشان دهند، نیاز به تعویض خواهند داشت.

در صورتی که این قطعات مشکلی نداشتند، باید دیود و خازن مایکروفر لتو را بررسی نمایید.

در آخرین مرحله نوبت به ترانس های ولتاژ و برد مایکروفر لتو می‌رسد. بهتر است که این کنترل ها توسط تکنسین متخصص انجام شود، تا دستگاه شما ایراد و آسیب جدی نبیند.

حتما بخوانید:   عیب‌یابی و تعمیر اجاق گاز لتو LETO|نمایندگی مجاز اجاق گاز لتو

مایکروفر لتو

 

مایکروفر لتو سر و صدای زیادی دارد

اگر مایکروفر لتو شما دارای سر و صدای زیادی است دلایل گوناگونی می تواند داشته باشد. در صورتی که آنها را بشناسید، به شما کمک خواهد کرد، که در زمان مناسب ایراد و مشکل مایکروفر لتو را شناسایی کنید و قبل از اینکه به دستگاه شما مشکلات جدی وارد کند، برای تعمیر و عیب یابی آن اقدامات لازم را انجام دهید.

اولین دلیل صدا دادن زیاد مایکروفر لتو مربوط به خرابی موتور و یا پروانه فن مایکروفر لتو می باشد. در مواقعی که موتور و خنک کننده نقش خود را به خوبی ایفا نکنند، صدا های نسبتاً بلند و تیزی را از مایکروفر لتو خواهید شنید. خرابی هایی که به این قسمت مربوط است، شامل معیوب بودن بوش ها، شکسته شدن پروانه و عملکرد نادرست شفت دستگاه می باشد. چنانچه صدا ها را از قسمت پشت مایکروفر لتو می‌شنوید، احتمالاً فن دستگاه شما نیاز به تعمیر و در صورت لزوم تعویض خواهد داشت.

امکان دارد، چرخ دنده های موتور که در قسمت کف مایکروفر لتو قرار داده شده اند، دچار شکستگی شده باشند. در این حالت صداهای ناهنجاری را از مایکروفر لتو می‌شنوید. در این شرایط قطعه را به صورت کامل با نمونه مشابه و جدید تعویض کنید. چون امکان تعمیر آن وجود ندارد.

اگر کوپلی که در زیر سینی قرار دارد، دچار شکستگی شود، موجب بروز این مشکل خواهد شد. در این صورت می‌توانید سینی را بردارید و شکستگی ها را ببینید. با تمیز کردن این قسمت صدای زیاد مایکروفر لتو رفع خواهد شد.

یکی دیگر از مواردی که موجب صدای زیاد در مایکروفر لتو می شود، اشکال در مسیر چرخش سینی گردان این دستگاه می باشد. چنانچه مقداری مواد غذایی و چربی در قسمت زیر سینی قرار داشته باشد و شما آن را تمیز نکرده باشید، موجب بروز این مشکل خواهد شد. باید ببینید، که ریل و چرخ هایی که در زیر سینی قرار دارند به راحتی می توانند حرکت کنند یا خیر. در صورتی که مانعی بر سر راه آنها وجود دارد، باید آن را برطرف کنید، تا بتواند به صورت پیوسته و نرم بچرخد. در بیشتر مواقع با چربی زدایی و تمیز کردن این قسمت مشکل برطرف می‌شود.

خاموش شدن مایکروفر لتو

وقتی که در حین استفاده از مایکروفر لتو دستگاه شما به صورت ناگهانی خاموش شود، اولین فکری که به نظرتان می آید این است، که مایکروفر تان سوخته است. در حالی که اشتباه است و احتمال سوختگی مایکروفر لتو بسیار کم است و این مشکل در بیشتر موارد به دلیل یک مشکل فنی کوچک اتفاق می افتد، که در ادامه هر کدام را به صورت جداگانه توضیح خواهیم داد:

حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر ماکروفر هوور Hoover | نمایندگی تعمیرات ماکروفر هوور

وقتی مایکروفر شما به صورت ناگهانی خاموش می شود، در اولین اقدام باید درب دستگاه خود را بررسی نمایید. در صورتی که میکروسوئیچ درب مایکروفر لتو به هر دلیلی دچار خرابی و ایراد شده باشد، مایکروفر لتو خاموش خواهد شد. در برخی مواقع امکان دارد، که این قطعه اتصالی پیدا کند و درب مایکروفر لتو را به اشتباه، باز تشخیص دهد و این موجب می شود، که مایکروفر شما خاموش شود. برای برطرف کردن مشکل باید میکروسوئیچ درب مایکروفر لتو ارزیابی شده و با استفاده از مولتی متر از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید.

از قطعات تاثیرگذار و کلیدی در مایکروفر لتو ترانس آن می باشد. ولتاژ مورد نیاز برای ترانس را مگنترون فراهم می‌کند و ترانس با استفاده از آن مواد غذایی شما را گرم می‌کند. وقتی این قطعه فرسوده شده باشد، پخت و پز در مایکروفر لتو متوقف می شود و دستگاه شما به صورت ناگهانی و غیرمنتظره خاموش خواهد شد. برای اینکه این مشکل را برطرف کنید، باید اطمینان حاصل کنید، که ترانس مایکروفر شما سالم است. برای انجام دادن این کار باید مایکروفر لتو را از برق بکشید و پس از اطمینان از خالی بودن خازن ها، باید تمامی اتصالات مربوط به ترانس را چک کنید. چنانچه دچار سوختگی شده است، باید آن را عوض کنید. دقت داشته باشید، که انجام دادن این کار نیاز به تخصص دارد. در صورتی که دانش کافی در این زمینه ندارید، نباید اقدام به این کار کنید.

یکی دیگر از قطعات مهم مایکروفر لتو محافظ گرمایی آن است. چنانچه حرارت داخل مایکروفر لتو بالاتر از حد طبیعی برود، محافظ حرارتی دستگاه شما را خاموش خواهد کرد، تا از خطر آتش سوزی و جرقه جلوگیری کند و تا زمانیکه حرارت و دمای داخل مایکروفر لتو به حد طبیعی نرسد، به دستگاه شما اجازه فعالیت را نمی دهد. وقتی محافظ حرارتی مایکروفر لتو خراب است، نمی‌تواند دمای درون محفظه مایکروفر لتو را خوب تشخیص دهد و مایکروفر لتو را خاموش می کند. برای رفع این مشکل باید از سالم بودن محافظ حرارتی مایکروفر لتو اطمینان حاصل کنید. برای انجام دادن این کار می‌توانید از مولتی متر کمک بگیرید. در صورتی که این قطعه خراب شده باشد، تنها راهکار عوض کردن آن خواهد بود. در مواقعی که قطعات جدید را تهیه می کنید، باید دقت داشته باشید، که این قطعات با کیفیت و اورجینال باشند. در صورتی که از قطعه های نامرغوب و فیک استفاده کنید، عمر بهینه مایکروفر لتو کاهش پیدا خواهد کرد.

حتما بخوانید:   راهنمای بهترین مایکروفرهای ایرانی و خارجی

اگر موارد فوق را بررسی نموده اید، ولی دلیل خاموش شدن مایکروفر لتو را پیدا نکردید، باید ترموستات دستگاه خود را چک کنید. در برخی مواقع خراب بودن این قطعه موجب می‌شود، که تشخیص دما به صورت صحیح انجام نشود. اگر دمای درون مایکروفر لتو بیشتر و یا کمتر از حد طبیعی باشد، ترموستات اجازه کار به مایکروفر لتو را نمی دهد و دستگاه شما خاموش خواهد شد. در صورتی که ترموستات دستگاه شما معیوب شده است، باید آن را با نمونه جدید عوض کنید.

مایکروفر لتو

مایکروفر لتو جرقه می‌زند

اگر در حین استفاده از مایکروفر لتو متوجه شدید، که در این دستگاه جرقه ایجاد شده است، باید فوری دستگاه خود را خاموش کرده و آن را از برق بکشید. دلیل جرقه زدن مایکروفر لتو مربوط به آسیب دیدن محافظ، خراب بودن مگنترون و سوختگی دیود است. در این شرایط لامپ مگنترون دستگاه خود را بررسی نمایید. دهانه آن نباید گشاد و سیاه شده باشد. در مرحله بعد باید پوشش مایکروفر لتو را بررسی کنید. اگر پوشش آن از بین رفته باشد، می تواند دلیل جرقه به وجود آمده در دستگاه باشد. استفاده از ظروف فلزی در مایکروفر لتو نیز موجب ایجاد جرقه در این دستگاه خواهد شد. قبل از اینکه ظرفی را درون مایکروفر لتو قرار دهید، اطمینان حاصل کنید، که برای استفاده در این دستگاه مناسب باشد. در غیر این صورت هم مواد غذایی و هم دستگاه شما به شدت آسیب خواهند دید.

سخن تکمیلی

در این مقاله به ایرادات و مشکلات رایج مایکروفر لتو پرداختیم و نحوه عیب یابی و برطرف کردن آنها را به صورت کامل آموزش دادیم. توجه داشته باشید، که تعمیر و تعویض قطعات مایکروفر لتو نیاز به دانش و تخصص دارد. در صورتی که در این زمینه مهارت کافی را ندارید، به هیچ عنوان نباید اقدامی در این جهت انجام دهید. چون امکان دارد به دستگاه خود آسیب های بیشتری وارد کنید و این آسیب ها جبران ناپذیر خواهد بود. برای عیب یابی و تعمیر اصولی مایکروفر لتو از خدمات تعمیر نمایندگی دستگاه خود استفاده کنید. در این صورت تعمیرات مایکروفر لتو بدون نقص و به صورت اصولی انجام خواهد شد و کارایی آن کاهش پیدا نخواهد کرد.

98989

31

عیب‌یابی و تعمیر مایکروفر لتو

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

راهنمای عیب‌یابی و تعمیر مایکروفر لتو

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا