تعمیرات تلویزیون

تعمیر مین برد تلویزیون | علائم خرابی مین برد تلویزیون

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

مادر برد یا مین برد تلویزیون یکی از بردهای اصلی دستگاه است که به قسمت‌های مختلف دستورات لازم را صادر می‌کند و پردازش اطلاعات را انجام می‌دهد. پورت‌های گوناگونی مانند hdmi ،usb، ورودی تصویر، صدا، پردازشگر تلویزیون و حافظه رم روی مین برد تلویزیون قرار دارند.

بنابراین در مواقعی که خرابی کوچکی در مین برد تلویزیون رخ می‌دهد، عملکرد کل تلویزیون با مشکلات زیادی مواجه می‌شود که در این شرایط باید تعمیر مین برد تلویزیون و یا در صورت لزوم تعویض آن انجام شود. این قطعه بسیار حساس است و عیب یابی و تعمیر آن حتماً توسط کارشناسان باید انجام شود.

دلایل خرابی مین برد تلویزیون

از دلایل مهم و اصلی خراب شدن مین برد تلویزیون اتصال کابل نامرغوب به تلویزیون است. این اتصال موجب سوختن سی‌پی‌یو شده و موجب خرابی برد مین تلویزیون می‌شود. از دلایل دیگر می‌توان به مواردی مانند آب خوردگی تلویزیون، نوسان برق، استفاده طولانی مدت و مداوم از تلویزیون، استفاده از رسیور داخلی، استفاده زیاد از وای فای، تغییرات در منوی سرویس تلویزیون و… اشاره کرد، که همگی موجب آسیب دیدن و ایجاد مشکل در مین برد تلویزیون می‌شوند.

در این حالت نیاز به تعمیر مین برد تلویزیون خواهد بود و یا شاید مجبور شوید که در صورت جدی بودن آسیب دیدگی، اقدامات لازم برای تعویض آن را نیز انجام دهید. در حقیقت وقتی کابل‌های غیر اورجینال و غیر استاندارد در ورودی‌های HDMI و USB تلویزیون استفاده می‌شود، به قطعه مین برد تلویزیون آسیب‌های جدی وارد می‌شود.

همچنین در صورتی که روی مین برد تلویزیون مایعات و یا آب ریخته شود که در اکثر مواقع این اتفاق توسط کودکان رخ می‌دهد، موجب خرابی این بخش می‌شود.

تعمیرکاران ممکن است که برای برطرف کردن بعضی از خرابی‌های تلویزیون، منوی سرویس آن را مورد بررسی قرار دهند. در صورتی که این بخش توسط افراد نابلد و بدون اطلاع تغییر داده شده و دستکاری شود، منجر به آسیب دیدگی و در نهایت تعمیر مین برد تلویزیون می‌شود.

در صورتی که در تلویزیون‌های هوشمند بیش از اندازه از وای فای استفاده شود و با آن برای مدت زیادی وب گردی انجام شود، به دستگاه فشار زیادی وارد می‌شود که در نتیجه موجب می‌شود مین برد تلویزیون بسوزد. همه این موارد موجب آسیب دیدگی و لزوم تعمیر مین برد تلویزیون می‌شوند.

حتما بخوانید:   مرکز تعمیرات تخصصی تلویزیون هایسنس Hisense

علائم خرابی مین برد تلویزیون

از جمله ایرادات شایعی که در انواع تلویزیون‌ها ممکن است به وجود آید، خرابی مین برد تلویزیون و یا سوختن آن است. چنانچه این ایراد به وجود آید، به صورت ناگهانی تلویزیون شما خاموش می‌شود و به حالت استند بای خواهد رفت.

در حقیقت اگر در حال تماشای تلویزیون خود بودید و ناگهان دستگاه شما خاموش شده و پس از راه‌اندازی و روشن کردن دوباره تلویزیون چراغ پاور چشمک زن شده است و روشن نمی‌شود، احتمالاً مین برد تلویزیون خراب شده است و نیاز به تعمیر مین برد تلویزیون خواهد بود.

در صورتی که هر کدام از علائم زیر را مشاهده کردید، باید بدانید که مین برد تلویزیون نیاز به عیب یابی و تعمیر دارد.

مین برد تلویزیون

چراغ پاور تلویزیون چشمک می‌زند

در صورتی که تلویزیون روی چراغ قرمز رنگ و استند بای قفل کرده و روشن نمی‌شود، احتمالاً سی پی یو تلویزیون دچار خرابی شده است. برای برطرف کردن این مشکل باید سی پی یو تلویزیون ریبال شود و یا در صورت لزوم تعویض گردد. در این شرایط وقتی مشکل برطرف می‌شود، دیگر نیازی به عوض کردن مین برد تلویزیون نخواهد بود.

ظاهر شدن لوگو و خاموشی تلویزیون

در برخی مواقعی که تلویزیون را روشن می‌کنید، فوری دستگاه شما خاموش می‌گردد یا در صورتی که تلویزیون روی لوگو هنگ کرده است و یا پس از اینکه تصویر بالا آمد، تلویزیون روشن یا خاموش می‌شود، با توجه به میزان خرابی در آی سی فلش و یا سی‌پی‌یو تلویزیون، باید قطعه مورد نظر تعمیر شود.

در صورتی که این علائم را در تلویزیون خود مشاهده نمودید، احتمالاً نیاز خواهد بود که مین برد تلویزیون عوض شود. پس از اینکه تلویزیون خود را روشن نمودید و متوجه شدید که تلویزیون هنگ کرده است، می‌توانید با تعمیر مین برد تلویزیون و همچنین تعمیرات آی سی فلش آن، مشکل به وجود آمده را برطرف نمایید.

حذف کانال‌ها با روشن و خاموش شدن تلویزیون

در صورتی که با خاموش و روشن کردن تلویزیون کانال‌ها و تنظیمات تلویزیون به صورت کامل حذف می‌شوند و نیاز است که دوباره تنظیمات آن را انجام دهید، علت مربوط به بخش آی سی فلش است. برای تعمیر برد تلویزیون در این شرایط باید آی سی تلویزیون در اکثر مواقع تعویض شود.

حتما بخوانید:   نحوه تعمیر کنترل تلویزیون | دلایل خرابی ریموت کنترل

در تصویر تلویزیون خطوط رنگی ایجاد می‌شود

یکی دیگر از علائمی که نشان می‌دهد نیاز به عیب یابی و تعمیر مین برد تلویزیون وجود دارد این است که در صفحه نمایش خطوط رنگی عمودی ایجاد می‌شود.

در حقیقت رنگ‌های تصاویری که از تلویزیون پخش می‌شود به هم ریخته است و امکان دارد به حالت نگاتیوی نمایان شوند. برای برطرف کردن مشکل باید تعمیرکار و کارشناس دستگاه شما را مورد بررسی قرار دهد تا در صورت اطمینان از خرابی قطعه و تشخیص میزان آسیب دیدگی آن، اقدام به تعمیر مین برد تلویزیون کنند. در صورت لزوم ممکن است که این قطعه را عوض کنند.

خروجی‌های AV و HDMI کار نمی‌کنند

در صورتی که خروجی‌های تلویزیون عملکرد مناسبی ندارند و تصاویری را نمایش نمی‌دهند احتمالاً در مین برد مشکلی به وجود آمده است. معمولاً برای برطرف کردن مشکل به وجود آمده تعمیرکار اقدام به تعویض مین برد می‌کند. در این صورت در خروجی‌ها ایرادی وجود نخواهد داشت و مشکل به وجود آمده برای تلویزیون رفع می‌شود.

همچنین در صورتی که قطعی و یا مشکلی در صدای خروجی تلویزیون وجود دارد و یا در پخش تصاویر پارازیت ایجاد می‌شود، احتمالاً مین برد دستگاه مشکلی دارد و نیاز است که تعمیر مین برد تلویزیون خود را انجام دهید.

تست مین برد تلویزیون

یکی از مراحل مهم عیب یابی و تعمیر مین برد تلویزیون این است که تعمیرکاران این قطعه را تست می‌کنند. تعمیرکاران متخصص و مجرب در حوزه تعمیرات تلویزیون با استفاده از تجهیزات و ابزارهای مناسب روی مین برد تلویزیون تست‌های دقیقی انجام می‌دهند تا عیب یابی دقیق و صحیح را بتوانند انجام دهند.

در این مرحله تعمیرکاران به کمک وسایل تست و اندازه‌گیری، نقاط گوناگون برد تلویزیون را مورد بررسی قرار می‌دهند و عملکرد درست هر کدام از اتصالات و قطعات را تست می‌کنند. این تست‌ها شامل بررسی جریان‌ها، ولتاژ‌ها، ورودی‌ها، سیگنال‌ها، خروجی‌ها و سایر ویژگی‌های این قطعه است. با استفاده از نتایجی که به دست می‌آید، تعمیرکاران می‌توانند عیب به وجود آمده را بهتر تشخیص دهند و قطعات نامناسب یا خراب را شناسایی کنند.

همچنین با آزمایش مین برد تلویزیون می‌توان کیفیت صدا و تصویر را نیز مورد بررسی قرار داد و اطمینان حاصل کرد که همه ویژگی‌های تلویزیون عملکرد درستی دارند و در حالت عادی هستند. بنابراین تست مین برد تلویزیون توسط افراد ماهر و با تجربه می‌تواند به تعمیر مین برد تلویزیون کمک کرده و موجب عملکرد درست تلویزیون شود.

هزینه تعمیر مین برد تلویزیون

با توجه به شدت خرابی که ممکن است در مین برد تلویزیون رخ دهد، قیمت تعمیر آن متفاوت است. اگر در عیب یابی اولیه تعیین گردد که مین برد تلویزیون را می‌توان تعمیر نمود، لازم نخواهد بود که هزینه زیادی پرداخت نمایید. اما در برخی موارد ممکن است که امکان تعمیر مین برد تلویزیون وجود نداشته باشد و نیاز به تعویض آن باشد. در این حالت هزینه تعمیر بستگی به قیمت مین برد جدید دارد.

حتما بخوانید:   آشنایی با انواع صفحه نمایش تلویزیون|ویژگی‌های صفحه نمایش تلویزیون

بهتر است که اجازه دهید تعمیرکار تلویزیون شما را مورد بررسی قرار دهد و برد آن را عیب یابی کند. پس از آن به راحتی می‌تواند هزینه تعمیر مین برد تلویزیون را برآورد نموده و به شما اعلام کند. معمولاً مین برد های تلویزیون که اصلی و اورجینال هستند، قیمت بالاتری داشته و کمیاب هستند و نسبت به نمونه‌های غیر اورجینال و کپی قیمت آنها بیشتر است. به همین علت قیمت نهایی عوض کردن مین برد تلویزیون با توجه به این قطعه تعیین خواهد شد.

مین برد تلویزیون

تعمیر مین برد تلویزیون قدیمی

در تلویزیون‌های قدیمی نیز می‌توان تعمیر مین برد را انجام داد، اما نیاز به تجربه و تخصص تعمیرکاران در این زمینه خواهد بود.‌ تلویزیون‌های قدیمی امکان دارد که دارای قطعات الکترونیکی و سیستم‌های قدیمی‌تر باشند که نیاز به تجربه در تعمیرات و شناخت عمیق مربوط به آنها خواهد بود.

تعمیرکاران تلویزیون باید تخصص و دانش کافی در این زمینه داشته باشند تا بتوانند تشخیص دقیقی انجام داده و عیب یابی و تعمیر مین برد تلویزیون به صورت صحیح و اصولی انجام شود. در این صورت عملکرد تلویزیون قدیمی بهبود پیدا خواهد کرد و به حالت عادی باز می‌گردد. تعمیر مین برد تلویزیون قدیمی چالش‌های خاصی دارد که از جمله می‌توان به محدودیت‌های فنی و تعمیراتی، کمبود قطعه بندی و قطعات یدکی و… اشاره کرد.

سخن تکمیلی

به دلایل گوناگون خرابی مین برد تلویزیون اتفاق می‌افتد که موجب کاهش عمر مفید تلویزیون می‌شود. هر کدام از قطعات الکترونیکی دارای عمر مشخصی هستند. مین برد تلویزیون نیز پس از مدتی استفاده امکان دارد دچار ایراد و خرابی شود که به علت نوسانات برق، استفاده طولانی مدت و… این اتفاق می‌افتد. در این صورت نیاز به تعمیر مین برد تلویزیون خواهد بود.

در برخی مواقع که آسیب دیدگی بیشتر است، مجبور به تعویض آن خواهید بود. در مواقعی که مشکلاتی مانند خرابی مین برد تلویزیون به وجود می‌آید، بهتر است که از افرادی که دارای تخصص فنی هستند و مهارت کافی در این زمینه دارند، برای تعمیر کمک بگیرید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

تعمیر مین برد تلویزیون | علائم خرابی مین برد تلویزیون

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

تعمیر مین برد تلویزیون

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x