تعمیرات تلویزیون

بروزرسانی تلویزیون های هوشمند|مزایای بروز رسانی تلویزیون های هوشمند

بروز رسانی تلویزیون های هوشمند|مزایای بروز رسانی تلویزیون های هوشمند، بروز رسانی تلویزیون سام

در سال های اخیر صنعت تلویزیون پیشرفته فوق العاده ای داشته است و تلویزیون های هوشمند تولید و به بازار عرضه شده اند. تقاضای بسیار زیادی برای استفاده از تلویزیون های هوشمند در بین مردم وجود دارد. از ویژگی های بارز تلویزیون های هوشمند نسبت به تلویزیون های معمولی این است، که در تلویزیون های هوشمند از سیستم عامل مخصوص درون دستگاه استفاده می شود. تلویزیون های هوشمند با هر سایز و رزولوشن به صورت دوره ای نیاز به بروز رسانی و آپدیت سیستم عامل خواهند داشت. چون تلویزیون های هوشمند سیستم عامل های متفاوتی دارند، به روز رسانی آنها به روش های مختلفی انجام می شود.

دلایل بروز رسانی تلویزن

شرکت های تولید کننده تلویزیون در برخی اوقات برای سیستم عامل هایی در تلویزیون ها وجود دارد، به روز رسانی هایی را ارائه می‌دهند و مصرف کنندگان با بروز رسانی تلویزیون خود می توانند از امکانات بیشتر و متنوع تر بهره مند شوند. کاربران برای اینکه از قابلیت های بیشتر و امکانات جدیدتر بتوانند استفاده کنند، باید تلویزیون خود را طبق آخرین ورژن به روز رسانی و آپدیت نمایند.

تلویزیون های هوشمند

مزایای بروز رسانی تلویزیون

از مهم ترین فایده های به روز رسانی تلویزیون برطرف شدن مشکلات و اختلالات نرم افزاری و سخت افزاری است، که ممکن است در تلویزیون به وجود آمده باشد. چون سیستم عاملی که در هر تلویزیون تعبیه شده است سخت افزارهای به کار برده شده در سیستم، ارتباط مستقیم دارد. این ارتباط به این شکل است، که ارسال دستورات سخت افزاری از نرم افزار یا سیستم عامل انجام می‌شود. به همین دلیل احتمال دارد خطا های دستوری بر عملکرد تلویزیون تاثیر بدی داشته باشد. در این حالت اگر تلویزیون خود را به روز رسانی و یا آپدیت کنید، می توانید این اختلالات را برطرف کنید.

دلیل دیگر برای به روز رسانی تلویزیون پشتیبانی سیستم عامل یا نرم افزار تلویزیون اپلیکیشن ها و نرم افزارهای مختلف است. برای نمونه سیستم عامل اندروید در هر بروز رسانی خود قابلیت ها و امکاناتی را اضافه می کند، که در صورتی که تلویزیون را آپدیت نکنید، نمی توانید از این امکانات استفاده کنید. اپلیکیشن های اندرویدی هم با استفاده از این قابلیت ها ارتقا می یابند. بنابراین برای اینکه از اپلیکیشن ها استفاده کنید، باید سیستم عامل دستگاه خود را به روز رسانی کنید. چون به روز رسانی سیستم عامل تلویزیون باید انجام شود، تا بتوانید از نرم افزارها، امکانات و اپلیکیشن های جدید استفاده کنید.

از فایده بروز رسانی تلویزیون برطرف شدن مشکلات نرم افزاری است. مثلاً اگر در نمایش زیرنویس در هنگام تماشای فیلم مشکلی وجود داشته باشد و در هنگام دیدن فیلم زیرنویس دار، نوشته به صورت شکلک یا علامت نمایش داده شود، برای اینکه بتوانید این گونه مشکلات را برطرف کنید، باید تلویزیون خود را آپدیت نمایید. بروز رسانی و آپدیت تلویزیون هم مشکلات را برطرف می کند و هم استفاده از قابلیت ها و امکانات جدید مانند اضافه کردن فونت های مختلف برای زیرنویس را برای کاربران امکان پذیر می کند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات تعمیر بک لایت تلویزیون جی پلاس | نمایندگی تعمیرات جی پلاس

با بروز رسانی کردن تلویزیون می توانید فرمت های تصویری و صوتی مختلف را به تلویزیون خود بیفزایید و همچنین با بروز رسانی تلویزیون می‌توان فناوری HDR را هم به تلویزیون اضافه کرد.

چگونه تلویزیون را بروز رسانی کنیم؟

بروز رسانی و آپدیت تلویزیون از دو راه زیر امکان پذیر خواهد بود:

 • بروز رسانی از طریق اینترنت
 •  بروز رسانی از طریق فلش usb

آپدیت و بروز رسانی از طریق اینترنت

ساده ترین روش برای بروز رسانی تلویزیون هوشمند اتصال آن به اینترنت می باشد. در این مرحله می توان از امکان بروز رسانی خودکار و اتوماتیک مدل های گوناگون تلویزیون استفاده کرد. برای انجام دادن این کار اینترنت تلویزیون را وصل کرده و با چند دستور فرایند بروز رسانی سیستم عامل مورد استفاده تلویزیون را انجام دهید.

قبل از اینکه آپدیت تلویزیون را انجام دهید حجم اینترنت را حتما بررسی کنید، تا در زمان بروز رسانی اینترنت شما تمام نشود. برای هر بروز رسانی یک گیگابایت اینترنت کافی خواهد بود. همچنین باید از ایمن بودن خروجی برقی که تلویزیون را به آن وصل کردید، مطمئن شوید. چون اگر در زمان بروز رسانی برق تلویزیون قطع شود، موجب خرابی و به وجود آمدن مشکلاتی در تلویزیون خواهد شد.

وقتی تلویزیون را به اینترنت متصل کردید، باید به بخش آپدیت در تلویزیون بروید. این قسمت در انواع تلویزیون به راحتی در منوی اصلی Home در دسترس افراد است. چنانچه موفق نشدید که این گزینه را پیدا کنید، در قسمت پشتیبانی در منوی اصلی گزینه بروز رسانی نرم افزار را پیدا کنید.

وقتی بروز رسانی را انتخاب می کنید دو گزینه پیش رو خواهید داشت، یکی بروز رسانی از راه اینترنت و دیگری بروز رسانی از راه usb است. وقتی گزینه بروز رسانی از راه اینترنت را انتخاب می کنید، تلویزیون آن را جستجو خواهد کرد و گزینه بروز رسانی را در اختیار شما قرار خواهد داد. چنانچه تلویزیون شما آخرین ورژن نرم افزار را داشته باشد، آپدیت جدید را به شما نشان نخواهد داد. وقتی گزینه بروز رسانی تلویزیون را انتخاب میکنید تلویزیون شروع به دانلود و نصب بروز رسانی جدید می کند و سپس به صورت اتوماتیک ریستارت خواهد شد. در این حالت بروز رسانی به صورت کامل انجام شده است.

بروز رسانی از طریق usb

برای اینکه تلویزیون خود را از این راه آپدیت کنید، باید حتماً مدل تلویزیون خود را بدانید. مدل تلویزیون ها با برچسب در قسمت پشت تلویزیون و همچنین بر روی کارتون دستگاه قرار داده شده است. مدل تلویزیون خود را در اینترنت جستجو کنید، تا آخرین آپدیت های نرم افزاری آن را داشته باشید. وقتی که فایل آپدیت و بروز رسانی را دانلود نمودید، به فلش انتقال دهید. در فلشی که این کار را انجام می‌دهید، نباید پوشه یا فایل اضافه به جز فایل بروز رسانی وجود داشته باشد. فلش را به تلویزیون خود وصل کنید و مراحلی که در بالا گفته شد را طی کنید. در این روش به جای انتخاب بروز رسانی از راه اینترنت، گزینه بروز رسانی از طریق usb را باید انتخاب نمایید پس از آن تلویزیون شروع به بروز رسانی و آپدیت خواهد کرد و پس از پایان یافتن عملیات، دستگاه شما به طور اتوماتیک ریستارت می‌شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای خرید تلویزیون جی پلاس | تلویزیون چی بخرم؟

تلویزیون های هوشمند

نحوه بروز رسانی تلویزیون سام

بروز رسانی تلویزیون سام را از سیستم عامل دستگاه می‌توانید به راحتی انجام دهید. برای انجام دادن این کار باید تلویزیون را به اینترنت وصل کنید. نسخه جدید سیستم عامل مورد استفاده تلویزیون را دانلود نمایید.

 •  دکمه Home را انتخاب کنید.
 •  دکمه منو را کلیک کنید.
 • گزینه های پشتیبانی را فشار دهید.
 •   روی دکمه علامت ویدئو کلیک نمایید.
 •   گزینه بروز رسانی نرم افزار را انتخاب کنید.
 • سپس گزینه شبکه را فشار دهید.
 •   روی گزینه راه اندازی مجدد باید کلیک نمایید.
 •   تلویزیون سام خود را از برق کشیده و دوباره متصل و روشن نمایید.

بروز رسانی تلویزیون ال جی

 • دکمه Home یا Smart را از روی کنترل تلویزیون فشار دهید.
 • سپس باید گزینه setting را فشار دهید.
 •  از قسمت تنظیمات گزینه All setting را بزنید.
 •  گزینه General را انتخاب کنید.
 •  About this TV را انتخاب کنید.
 • Allow Atomic Update را فعال کنید تا تلویزیون به صورت خودکار بروز رسانی شود.

نکات مهم قبل از بروز رسانی تلویزیون

بروز رسانی تلویزیون کار نسبتاً ساده و راحتی است و زمان زیادی نمی خواهد. اما باید بدانید که انجام هیچ کاری صد درصد بدون آسیب نخواهد بود. برای اینکه آسیب به تلویزیون و مشکلات بعدی را به حداقل برسانید، قبل از اینکه اقدام به بروز رسانی تلویزیون کنید، باید نکاتی را رعایت نمایید. اولین مورد این می باشد، که اگر از فلش برای بروز رسانی تلویزیون خود استفاده می نمایید، باید مطمئن شوید که فلشی که برای این کار استفاده می شود سالم بوده و به بدافزارها آلوده نیست. مورد دوم این است، که باید از سالم بودن پریز ها و اتصالات مورد استفاده اطمینان حاصل کنید، تا تلویزیون در حین به روز رسانی و آپدیت خاموش نشود. از موضوعات مهم دیگر توجه کردن به میزان باقیمانده اینترنت مورد استفاده شما است. برای اینکه از قطع شدن اینترنت در هنگام آپدیت تلویزیون پیشگیری کنید، باید به میزان کافی اینترنت داشته باشید. در غیر اینصورت در نرم‌افزار و تلویزیون شما مشکلات و اختلالاتی به وجود خواهد آمد.

بروز رسانی تلویزیون موجب می‌شود، که نرم افزار تلویزیون به روز رسانی شده و تلویزیون کارایی بهتری داشته باشد و همچنین در عین حال ایراد های جزئی که ممکن است برای تلویزیون به وجود آمده باشد برطرف رشد به روز رسانی تلویزیون همانطور که گفته شد در هر برند متفاوت خواهد بود به همین دلیل ارائه یک روش برای به روز رسانی و آپدیت تلویزیون برای همه برندها مصرف کنندگان را با مشکل مواجه خواهد کرد.

سخن تکمیلی

در این مطلب نحوه بروز رسانی کردن تلویزیون برندهای مختلف را به صورت جداگانه توضیح دادیم و در مورد مزایای آپدیت و بروز رسانی تلویزیون گفتیم. در صورتی که در هنگام بروز رسانی و آپدیت دستگاه شما دچار مشکل شد، با نمایندگی برند تلویزیون خود تماس حاصل کنید. توصیه می گردد، که اگر برای تلویزیون شما از طرف شرکت سازنده بروز رسانی ارائه شد، حتماً دستگاه خود را آپدیت نمایید، تا بتوانید از قابلیت ها و امکانات جدید استفاده کنید و اختلالات و مشکلات نرم افزاری و کاربری ورژن های قبلی را برطرف کنید.

 

 

بروز رسانی تلویزیون های هوشمند

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

بررسی نحوه بروز رسانی تلویزیون های هوشمند

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا