خدمات آموزشی

ارتقاء پلی استیشن خود با نصب هارد SSD برروی آن

ارتقاء پلی استیشن خود با نصب هارد SSD برروی آن

دنیای امروزه به گونه ای شده است که با پیشرفت علم و تکنولوژی وسایلی اختراع شده است که در بستر دیجیتال کار می کنند و می توانند شما را سرگرم کنند. یکی از وسایل کشف شده پلی استیشن می باشد که نقش سرگرم کردن شما در اوقات فراغت را دارد البته نباید استفاده زیاد از این وسایل نو ظهور سبب شود تا از زندگی روزمره خود غافل شوید.

بازی با پلی استیشن گاهی با چالش هایی همراه است که یکی از آن ها می توان سرعت پایین در لود شدن و نصب برنامه ها باشد. علم و تکنولوژی جدید باز هم عقب نمانده است و هارد های SSD را تولید کرده و به بازار عرضه می کند این وسیله به شما کمک می کند که با نصب آن برروی پلی استیشن خود سرعت لود شدن برنامه ها و همچنین نصب برنامه ها برروی پلی استیشن خود را بالا ببرید.

مزایای نصب SSD  برای پلی استیشن:

در حالت معمول بر روی پلی استیشن ها هارد HDD نصب است به عنوان مثال در PS4 در ابتدا هارد HDD برروی آن نصب است که مجموعه ای از قطعات الکترونیکی و مکانیکی می باشد که سرعت معمولی را هنگام کار با PS4  به شما عرضه می کند حال شما با نصب  SSD برروی پلی استیشن خود مثل PS4 می توانید با سرعت بهتری بازی های تان را انجام دهید و از آن لذت ببرید.

پس همانطور که بیان کردیم هارد های HDD مجموعه ای از قطعات الکترونیکی و مکانیکی هستند که سرعت آن ها از هارد های SSD پایین تر است پس اولین مزیت هارد های SSD را می توان این سرعت بالای آن دانست. در اصل علت کم شدن سرعت هارد های HDD  هم این می باشد.

حال ممکن است برای شما پیش آمده باشد که بخواهید بدانید که دلیل این سرعت بالا در هارد های SSD  چیست و چرا هارد های HDD  از سرعت پایین تری بهره می برند. علت این امر این است که هارد های HDD  از قطعات الکترونیکی و مکانیکی استفاده می کند و این هارد های SSD فقط از قطعات الکترونیکی تشکیل شده است که علت سرعت بالای آن هم این است.

پس اگر شما از PS4 استفاده می کنید و دل تان می خواهد که بازی ها را با سرعت بالاتری انجام دهید می توانید هارد HDD از هارد SSD استفاده کنید و سیستم خود را ارتقا دهید.132145 games news feature how to upgrade your ps4 hard drive to 1tb or more for less than 50 image1 YmraJFk2dq

مراحل نصب هارد SSD برروی پلی استیشن:

حالا در ادامه بحث قصد داریم تا نحوه نصب هارد SSD را برروی PS4 مطرح کنیم:

 • در اولین مرحله شما باید قسمت مربوط به هارد PS4 خود را باز کنید برای این کار به پلی استیشن خود نگاه کنید قسمت براق و مشکی رنگ پلی استیشن خود را پیدا کنید در زمان انجام این کار حتما پلی استیشن را در جلوی خود قرار دهید و از ثابت بودن جای آن در محل قرار گیری اش اطمینان حاصل کنید چون ممکن است در هنگام باز کردن آن پلی استیشن شما دچار آسیب شود و کارتان به تعمیرکار برسد حال صفحه را به سمت چپ بکشید و پلی استیشن خود را باز کنید.
 • در مرحله بعدی بعد از آن که صفحه بالایی پلی استیشن خود را باز کردید قفسه نگه دارنده هارد تان را پیدا کنید و پیچ آن را باز کنید. پیچ نگه دارنده قفسه هارد در پلی استیشن جلوتر از بقیه قرار دارد و شما به راحتی می توانید آن را تشخیص دهید و برروی دکمه های پلی استیشن شما یعنی دایره ، مربع ، مثلث و ضربدر قرار دارد.
 • باز کردن پیچ های پلی استیشن خود را با یک پیچ گوشتی چهار سو انجام دهید که تا جایی که ممکن است در اندازه کوچک باشد تا بتوانید به راحتی پیچ قفسه هارد خود را باز کنید و آن را با نصب هارد SSD ارتقا دهید.
 • حالا برای تعویض هارد HDD و ارتقا سیستم با نصب   هارد SSD  می توانید قفسه ای که هارد در آن قرار دارد را به آرامی و دقت به سمت چپ بکشید و آن را باز کنید تلاش کنید که این کار را با  ظرافت انجام دهید تا به هارد و پلی استیشن خود آسیبی وارد نشود و کارتان به تعمیرکار و متخصص نیافتد و از خسارات آتی خود جلوگیری کنید.
 • حالا که پیچ های هارد را باز کردید باید چهار پیچی که قفسه هارد را به جعبه فلزی پلی استیشن هم وصل کرده باز کنید این چهار پیچ در چهار گوشه قرار دارد و یکی از مراحلی است که شما برای نصب هارد SSD باید آن را انجام دهید.
 • مرحله ی دیگری که باید در هنگام نصب هارد SSD توجه کنید این است که علاوه بر باز کردن هارد باید هارد درایو کنسول مربوط به پلی استیشن خود را نیز باز کنید.
 • نکته ای که در هنگام خرید هارد SSD باید به آن توجه کنید این است که هارد SSD شما باید ۲.۵ اینچی باشد در غیر این صورت فرآیند جا به جایی و تعویض هارد HDD با  SSD را می توانید انجام دهید.
 • در کنسول بازی خود هارد SSD را دقیقا در محل قرار می دهید که هارد HDD شما در آن جا قرار دارد و توجه کنید که ورودی ها و خروجی های هارد HDD مانند SSD است و تفاوتی با یکدیگر در هنگام نصب و ارتقا سیستم وجود ندارد.
 • حالا در مرحله ی بعدی نصب هارد SSD باید توجه کنید که وقتی شما هارد HDD را از داخل کنسول بازی خود بیرون می آوردید چهار پیچ سیاه رنگ آن جا وجود داشت که هارد را به جعبه فلزی متصل کرده است حال برای نصب هارد SSD دوباره باید آن چهار پیچ را وصل کنید. و بعد از آن هم درب کنسول بازی را دوباره سر جای خود قرار دهید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  ترفندهای موثر و کارآمد برای آموزش جدول ضرب به کودکان

با طی کردن این مراحل نصب فیزیکی هارد SSD و ارتقا سیستم شما به طور کامل انجام شده است و حالا نوبت به آن رسیده است که به صورت نرم افزاری هم کار های مربوط به ارتقا سیستم خود با نصب  هاردSSD  به اتمام برسانید.

حالا برای آن که بتوانید مراحل نرم افزاری نصب هارد SSD خود را هم به درستی انجام دهید باید مراحل زیر را درست کنید:

 • در اولین مرحله باید وارد سایت اصلی SONY شوید و آپدیت جدید PS4 خود را تهیه کنید. به این صورت عمل کنید که وارد سایت شوید و برروی گزینه download now  کلیک کنید.
 • حالا فلش خود را متصل کنید و برروی آن یک پوشه به نام PS4 و در داخل این پوشه ، پوشه ی دیگری به نام update ایجاد کنید.how to upgrade ps4 with ssd 3 600x400 1

توجه داشته باشید که تهیه این پوشه جز موارد ضروری برای نصب و آپدیت و ارتقای سیستم شما می باشد و اگر این کار را به درستی انجام ندهید باعث می شود تا ارتقا سیستم شما به درستی انجام نشود.

 • حال که این مرحله و ایجاد پوشه ها به اتمام رسید فلش خود را از سیستم جدا کنید و آن را به پورت USB سیستم خود متصل کنید که در جلوی PS4 شما قرار دارد.
 • با طی کردن این مراحل ارتقا سیستم شما تقریبا تمام شده است و شما با دنبال کردن این مراحل می توانید هارد SSD خود را به درستی نصب کنید. قدم آخر این است که دکمه POWER مربوط به PS4 خود را به مدت ۱۰ الی ۱۵ ثانیه فشار دهید تا به حالت safe mode دستگاه وارد شوید و این انتقال با شنیدن صدای دو بوق ممتد انجام می پذیرد.
 • زمانی که به safe mode در PS4 خود منتقل شدید باید گزینه هفتم را در لیستی که در جلوی شما باز شده است انتخاب کنید فقط توجه داشته باشید که این شمارش را از بالا باید انجام دهید و بعد از آن گزینه هفتم در safe mode  را انتخاب کنید.
 • بعد از طی کردن این مراحل کنسول بازی ما به صورت اتوماتیک مراحل ساده ای که شما برای نصب هارد SSD نیاز دارید را به شما آموزش می دهد که در صورت یاد داشتن آن ها می توانید با زدن دکمه ضربدر این مراحل را رد کنید.
 • حال بازی مورد نظر خود را که قصد بازی کردن آن را دارید می توانید برروی فلشی ریخته و آن را به هارد جدید کنسول بازی خود یعنی هارد SSD خود منتقل کنید و بازی خود را با سرعت بالاتری انجام دهید. حالا بماند که مراحل نصب بازی شما و لود شدن برنامه ها شما هم با ارتقا سیستم خود با نصب SSD بالاتر می رود و می توانید با لذت بیشتری اوقات فراغت خود را با بازی کردن با کنسول بازی خود بگذرانید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  نگهداری اصولی از انواع پارچه و نحوه شستشوی آنها | اتوکشی انواع لباس با جنس های مختلف

همانطور که مراحل را توضیح دادیم مراحل ارتقا سیستم شما با نصب هارد SSD به همین راحتی است و اگر با دقت درستی انجام شود می توان به درستی این کار را انجام دهید.

در این مقاله تلاش شد تا مراحل نصب هارد SSD و ارتقا دستگاه PS4  خود از هارد HDD به SSD را به درستی توضیح دهیم حالا اگر در هر کدام از مراحل سوالی داشتید می توانید با کارشناس ما در ایبک امداد در تماس باشید و همچنین می توانید سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ مطرح کنید و منتظر پاسخ از سمت کارشناسان ما باشید.

ارتقا پلی استیشن خود با نصب هارد SSD برروی آن

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

ارتقا پلی استیشن خود با نصب هارد SSD برروی آن

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا