مجله ساختمان

کابینت وکیوم یا ممبران؟ | کابینت ممبران و وکیوم چه تفاوت هایی با هم دارند؟

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

کابینت وکیوم یا ممبران ؟ آیا کابینت وکیوم همان ممبران است؟ چه ویژگی ها و مشخصه هایی در کابینت ممبران و وکیوم وجود دارد که باعث محبوبیت آن شده است؟ سوالی که بسیاری از کاربران از ما می پرسند این است که کابینت وکیوم را برای خانه خود انتخاب کنند یا ممبران؟ در پاسخ به این سوال و دیگر سوالاتی که در خط بالا بیان شد، بر آن شده ایم تا مطلبی کامل و جامع در این خصوص بنویسیم و تا حد زیادی ابهامات را برطرف نماییم.

کابینت وکیوم یا ممبران

کابینت وکیوم یا ممبران یک نوع کابینت آشپزخانه است که از روکش PVC بر روی مغزی MDF ساخته شده است. این کابینت دارای ویژگی های زیر است:

کابینت وکیوم یا ممبران دارای طرح ها و رنگ های متنوع و زیبایی است که با هر سبک دکوراسیون هماهنگ هستند. این کابینت با استفاده از تکنولوژی خاصی، روکش PVC را به صورت برجسته بر روی MDF چسبانده و شکل مورد نظر را به آن می دهد.

کابینت وکیوم یا ممبران دارای قیمت مناسب، نصب آسان، تمیز کردن راحت، مقاوم در برابر خط و خش، رطوبت، حرارت و خوردگی حشرات است. همچنین این کابینت همیشه رایج است و از مد نمی افتد.

البته ناگفته نماند کابینت وکیوم یا ممبران دارای عمر کوتاه تر، امکان تغییر رنگ در برخورد با نور خورشید، عدم قابل تعمیر بودن در صورت خراب شدن است. همچنین این کابینت نسبت به سایر کابینت ها حساستر است.

فرق کابینت وکیوم و کابینت ممبران چیست؟

آیا کابینت وکیوم همان ممبران است؟ یا با هم تفاوت دارند؟ در صورتی که بخواهیم بین این دو مورد تفاوتی قائل شویم، می توانیم فرق کابینت وکیوم و کابینت ممبران را به شرح زیر بیان کنیم:

کابینت وکیوم یا کابینت ممبران هر دو نوعی از کابینت هستند که از روکش PVC بر روی مغزی MDF ساخته شده اند.

حتما بخوانید:   والان پرده چیست؟ | انواع مختلف پرده و مدل والان پرده

فرق اصلی بین کابینت وکیوم و کابینت ممبران در نحوه چسباندن روکش PVC به MDF است. در کابینت وکیوم، روکش PVC با استفاده از دستگاه پرس وکیوم که قیمت نسبتاً ارزان تر است، روی MDF چسبانده می شود. در حالی که در کابینت ممبران، روکش PVC با استفاده از دستگاه ممبران که قیمت گران تر است، روی MDF چسبانده می شود.

فرق دیگر بین کابینت وکیوم و کابینت ممبران در کیفیت سطح روکش PVC است. در کابینت ممبران، سطح روکش صاف و بدون برآمدگی است و معمولاً بدون دون دون یا پوست پرتقالی است.

 در حالی که در کابینت وکیوم، به دلیل فرآیند انجام شده با دستگاه ارزان تر و در محیطی غیر استاندارد، ممکن است سطح روکش دون دون یا پوست پرتقالی داشته باشد.

فرق دیگر بین کابینت وکیوم و کابینت ممبران در نحوه تولید آنها است. کابینت ممبران با استفاده از دستگاه صنعتی و گران قیمت تولید می شود. بنابراین، این نوع کابینت بیشتر توسط کارخانه ها و شرکت های بزرگ تولید می شود.

در حالی که کابینت وکیوم ممکن است با استفاده از دستگاه های ارزان تر و در محل های غیر صنعتی تولید شود.

کابینت وکیوم یا ممبران

مزایای کابینت وکیوم یا ممبران چیست؟

هر سازه جدیدی که به بازار عرضه می شود، دارای مزایا و معایب خاصی است که با شناخت آنها می توانید نسبت به خرید یا عدم خرید آن تصمیم گیری نمایید. کابینت وکیوم یا ممبران نیز از این قاعده مستثنی نیستند. و مزایا و معایب خاص خود را دارند. از جمله مزایایی آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

سازگاری با محیط زیست

از آنجایی که جنس و متریال کابینت وکیوم یا ممبران از چوب و ام دی اف است، می توان گفت این محصول با محیط زیست سازگاری بالایی دارد. چرا که امکان بازیافت آن برای هر چندبار که بخواهید وجود دارد. از طرفی دیگر به جهت اینکه این نوع کابینت ها را از ضایعات چوب تولید می کنند، درختان کمتری برای تولید آنها قطع می شوند. و به محیط زیست آسیب کمتری وارد می کنند. بنابراین می توان گفت کابینت وکیوم یا ممبران دوستدار محیط زیست است.

زیبایی و تنوع بالا

از آنجایی که این نوع کابینت انعطاف پذیری بالایی دارد، امکان تولید آن در طرح و مدل های مختلف وجود دارد. بنابراین می توان گفت کابینت وکیوم یا ممبران دارای طرح ها و رنگ های متنوع و زیبایی است که با هر سبک دکوراسیون هماهنگ هستند.

این کابینت با استفاده از تکنولوژی خاصی، روکش PVC را به صورت برجسته بر روی MDF چسبانده و شکل مورد نظر را به آن می دهد.

حتما بخوانید:   فوم شانه تخم مرغی گرمایش از کف | مزایا و معایب گرمایش از کف

قیمت مناسب

کابینت وکیوم یا ممبران دارای قیمتی مناسبتر از سایر کابینت های چوبی یا فلزی است. این کابینت با استفاده از مواد ارزانتر و فرآیند تولید ساده تر، هزینه های ساخت را کاهش می دهد. بنابراین برای افرادی که به دنبال کابینتی قیمت مناسب اما شکیل هستند، پیشنهاد ما ممبران است.

نصب آسان

کابینت وکیوم یا ممبران دارای نصبی آسانتر از سایر کابینت ها است. نصاب این کابینت با استفاده از پیچ و مهره، قطعات را به هم متصل می کند و نیاز به جوشکاری یا چسباندن ندارد. بنابراین امکان خرابکاری و تخریب در نصب کابینت ممبران وجود ندارد.

تمیز کردن راحت

یکی از دلایل اصلی که کابینت وکیوم یا ممبران طرفداران زیادی دارد، این است که امکان تمیز کردن آن بسیار راحت است. این کابینت با داشتن سطح صاف و بدون درز، لکه ها را جذب نمی کند و با استفاده از پارچه خشک یا مرطوب قابل تمیز شدن است.

مقاوم در برابر عوامل خارجی

کابینت ممبران یا کابینت وکیوم مقاومت بسیار بالایی در برابر عوامل و فشارهای خارجی دارد به گونه ای که می تواند در برابر خط و خش، رطوبت، حرارت و خوردگی حشرات مقاومت کند. این کابینت با داشتن لایه PVC، سطح را در برابر آسیب های فیزیکی و شیمیایی محفاظت می کند.

وزن سبک

کابینت ممبران دارای وزن سبکتری نسبت به بعضی از کابینت های دیگر مثل کابینت چوبی یا فلزی است. این ویژگی باعث می شود که حمل ونقل و نصب آن آسانتر باشد.

البته، وزن کابینت ممبران تنها به روکش PVC بستگی ندارد، بلکه به جنس مغزی کابینت نیز ربط دارد. مغزی کابینت ممبران معمولا از جنس MDF است که خود دارای وزن سبکتری نسبت به چوب طبیعی یا نئوپان است.

دوام و طول عمر بالا

کابینت وکیوم یا ممبران به جهت اینکه دارای وزنی سبک است، فشار کمتری روی دیگر قطعات همچون جک و ریل وارد می کند. بنابراین امکان خراب شدن آنها در مدت زمان کوتاه وجود ندارد. همین مسئله باعث می شود در هزینه تعمیر و نگهداری کابینت نیز صرفه جویی شود.

امکان اجرای طرحهای سه بعدی و کلاسیک

امکان اجرای طرح های سه بعدی و کلاسیک در کابینت ممبران وجود دارد.  در واقع طرح های سه بعدی و کلاسیک در کابینت ممبران با استفاده از دستگاه های CNC ایجاد می شوند. این دستگاه ها قادر هستند با دقت بالا، حکاکی های زیبا و خلاقانه را روی MDF انجام دهند.

حتما بخوانید:   دیوارپوش چیست؟ | معرفی انواع مختلف دیوارپوش

طرح های سه بعدی و کلاسیک در کابینت ممبران می توانند از طرح های شاخص ایرانی، سنتی، اروپایی، مدرن یا هر سبک دلخواه دیگر باشند. همچنین می توان از گل منبت، قطعات چوبی، ستون ها، سرستون ها، اپن و آرگ در طرح استفاده کرد.

این طرح ها باعث می شوند کابینت آشپزخانه زیبایی چشم گیر، جذاب، خاص و باشکوه داشته باشد. همچنین با تنوع رنگبندی موجود در روکش PVC، می توان آن را با هر سلیقه و فضای دکوراسیونی مطابقت داد.

کابینت وکیوم یا ممبران

قیمت کابینت وکیوم یا ممبران

در صورتی که به دنبال هزینه و قیمت کابینت وکیوم یا ممبران هستید، باید بدانید که عوامل زیادی در این مبحث موثر هستند که لازم است به آن توجه کنید. به طور کلی عوامل موثر در قیمت کابینت ممبران عبارتند از:

ضخامت روکش

روکش PVC که بر روی MDF چسبانده می شود، دارای ضخامت های مختلف است. هر چه ضخامت روکش بیشتر باشد، قیمت کابینت نیز بالاتر می رود. ضخامت روکش تاثیر بر کیفیت، مقاومت و زیبایی کابینت دارد.

درجه کیفی MDF

 MDF یا تخته فیبر فشرده، ماده ای است که از چسباندن تراشه های چوب با چسب و فشار ساخته می شود. MDF دارای درجات کیفی مختلف است که بر اساس تراکم، ضخامت، رطوبت و استحکام آن تعیین می شود. هر چه درجه کیفی MDF بالاتر

اسکلت کابینت

اسکلت کابینت بخش داخلی و پشت پنهان کابینت است که از جنس چوب، MDF، فلز یا پلاستیک ساخته می شود. اسکلت کابینت تاثیر بر استحکام، ثبات و دوام کابینت دارد. هر چه جنس اسکلت کابینت با کیفیت تر باشد، قیمت کابینت نیز بالاتر می رود.

طرح انتخابی

طرح انتخاب شده برای کابینت ممبران تاثیر بر زمان و هزینه تولید آن دارد. هر چه طرح انتخاب شده پيچيده تر، پُركار تر و خاصتر باشد، قیمت کابینت نیز بالاتر خواهد بود.

یراق آلات

یراق آلات شامل قفل، دستگیره، لولا، سیم کشی، روشنایی و … است که در کابینت ممبران استفاده می شود. یراق آلات تاثیر بر کارکرد، راحتی و زیبایی کابینت دارد. هر چه یراق آلات با کیفیت و مدرن تر باشد، قیمت کابینت نیز بیشتر است.

جمع بندی

هدف از این مقاله آی بک امداد شناخت و آگاهی شما نسبت به انواع کابینت وکیوم یا ممبران بوده است. در صورت نیاز به خدمات ساختمانی می توانید با ما تماس بگیرید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

کابینت وکیوم یا ممبران

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

کابینت وکیوم یا ممبران چیست

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x