مجله لوازم خانگی

راهنمای تعمیر مخلوط کن ویکنز Vicenz|عیب‌یابی مخلوط کن ویکنز

راهنمای تعمیر مخلوط کن ویکنز Vicenz|عیب‌یابی مخلوط کن ویکنز، ایرادات رایج مخلوط کن ویکنز

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

در این مطلب نحوه تعمیر کردن مخلوط کن ویکنز را به زبانی ساده و گام به گام آموزش می دهیم. در مرحله اول بهتر است که با ایرادات و خرابی های رایج مخلوط کن ویکنز آشنا باشید، تا بتوانید آنها را مورد بررسی قرار داده و اقدامات لازم برای رفع آنها را انجام دهید.

معرفی مخلوط کن ویکنز

از مخلوط کن ویکنز برای مخلوط کردن مواد غذایی گوناگون و پوره کردن استفاده می کنند. در فصل گرم تابستان از دستگاه مخلوط کن استفاده بیشتری می شود، چون با استفاده از این دستگاه مصرف کنندگان آب طالبی، شیر موز و… تهیه می کنند. با توجه به کاربردهای گوناگون مخلوط کن ویکنز امکان دارد با استفاده زیاد از این دستگاه و یا استفاده نادرست از آن ایرادات و مشکلاتی برای آن به وجود آید. در چنین شرایطی باید دستگاه خود را به درستی عیب یابی و سپس در کمترین زمان آن را تعمیر کنید. در این مطلب به شما نحوه عیب یابی و تعمیرات مخلوط کن ویکنز را خواهیم آموخت، تا خودتان در منزل بدون نیاز به تعمیر کار این کار را انجام دهید.

برای آنکه بتوانید تعمیرات مخلوط کن ویکنز را انجام دهید، در مرحله اول باید با قطعات این دستگاه آشنا باشید تا بتوانید تشخیص دهید که ایرادات و مشکلات به وجود آمده در مخلوط کن ویکنز به کدام قسمت آن مربوط می شود. در ادامه قطعات مخلوط کن ویکنز را با هم مورد بررسی قرار می دهیم:

موتور مخلوط کن ویکنز

در دستگاه مخلوط کن ویکنز مهمترین قطعه، موتور آن می باشد. موتور دستگاه مخلوط کن ویکنز از نوع یونیورسال است و باید توجه داشته باشید که در صورتی که به تعویض موتور نیاز بود، با قطعات اصلی و فابریک آن را عوض کنید.

کوپلینگ مخلوط کن ویکنز

کوپلینگ مخلوط کن ویکنز برای ایجاد چرخش در دستگاه مورد استفاده قرار گرفته و دارای دو بخش مادگی و نری است.

پارچ مدرج مخلوط کن ویکنز

پارچ مدرج مخلوط کن ویکنز معمولاً از جنس پلاستیک و یا شیشه می باشد. ظرفیت مخلوط کن ویکنز را حجم پارچ آن نشان خواهد داد.

تیغه های مخلوط کن ویکنز

از جمله قطعه های بسیار مهم در مخلوط کن ویکنز تیغه های این دستگاه می باشد. جنس تیغه های مخلوط کن از استیل ضد زنگ می باشد. این تیغه‌ها گاهی نیاز به تعویض پیدا می‌کنند.

مخلوط کن ویکنز

عیب‌یابی و تعمیر مخلوط کن ویکنز

قبل از اینکه هر اقدامی بر روی دستگاه مخلوط کن ویکنز انجام دهید، باید آن را به درستی بتوانید عیب یابی کنید در این صورت می‌توانید مرحله به مرحله کار تعمیر مخلوط کن ویکنز را انجام دهید. در این بخش تعدادی از مشکلات و خرابی هایی که ممکن است برای مخلوط کن ویکنز اتفاق بیفتد را قید می کنیم.

مخلوط کن ویکنز روشن نمی‌شود

روشن نشدن دستگاه های برقی معمولا در اکثر لوازم برقی اتفاق می‌افتد. شما می توانید در منزل به سادگی با تکیه بر آموزش تعمیرات مخلوط کن ویکنز این ایراد را برطرف نمایید. چون در بیشتر مواقع دلیل بروز این مشکل اتصالات برقی می باشد. البته توجه داشته باشید که در برخی موارد شاید نیاز باشد، که دستگاه شما توسط تعمیرکار مورد بررسی قرار بگیرد. اما به طور معمول با توصیه هایی که گفته می شود، می توانید این مشکل را برطرف نمایید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  نحوه قرار دادن و تنظیم نمودن درست اجزای همزن برقی | همزن برقی

در مرحله اول باید پریزی که مخلوط کن ویکنز را به آن متصل نموده اید، از نظر رسانایی چک کنید. برای این کار معمولاً از فازمتر استفاده می‌شود اما اگر به این وسیله دسترسی ندارید، می توانید با استفاده از وسیله برقی کوچک دیگر رسانایی پریز برق را امتحان کنید.

اگر پریز مشکلی نداشت برای عیب یابی دستگاه باید خود مخلوط کن ویکنز را مورد بررسی قرار دهید برای این کار کابل و دو شاخه آن را چک کنید، که پارگی یا زدگی نداشته باشد. چنانچه سیم کابل مخلوط کن ویکنز آسیب دیده باشد، دستگاه روشن نخواهد شد.

اگر کابل برق دوشاخه را مورد بررسی قرار دادید و مشکل از آنها نبود باید در مرحله بعد به سراغ کلید روشن و خاموش مخلوط کن ویکنز بروید. برای این کار باید بدنه مخلوط کن ویکنز را جدا کرده و سیم هایی که به کلید متصل هستند و رسانایی کلید را چک کنید.

سپس ترمینال های مختلفی که داخل بدنه مخلوط کن ویکنز قرار داده شده است، را باید کنترل کنید. چنانچه ترمینال ها رسانایی نداشته باشند، باید آنها را تعمیر کنید. چنانچه ترمینال ها دچار آسیب دیدگی شده باشند، یا از جای خود جدا شده باشند، مخلوط کن روشن نخواهد شد. بنابراین باید مشکل اتصال را رفع کنید، تا مخلوط کن ویکنز نیست دوباره کار کند.

اگر همه مواردی که گفته شد را مورد بررسی قرار دادید، ولی دلیل روشن نشدن مخلوط کن ویکنز را پیدا نکردید، در آخرین مرحله باید موتور دستگاه را چک کنید. چنانچه موتور نیم سوز و یا سوخته کامل باشد، مخلوط کن ویکنز نمی تواند روشن شود. اما معمولاً موتور به صورت کامل نمی سوزد و با عوض کردن سیم پیچی مشکل حل خواهد شد.

مواد در مخلوط کن ویکنز خوب خرد نمی‌شوند

چنانچه مواد غذایی که درون مخلوط کن ویکنز ریخته اید مثل گذشته به خوبی و به اندازه لازم خرد نمی‌شود، دلیل اصلی کند شدن تیغه دستگاه می باشد با استفاده مکرر و گذشت زمان تیغه‌های مخلوط کن ویکنز ممکن است کند شده باشند. برای رفع مشکل باید تیغه دستگاه را تیز کنید و در صورت لزوم آنها را عوض کنید.

مخلوط کن ویکنز

مخلوط کن ویکنز صدای زیادی دارد

اگر مخلوط کن ویکنز دارای صدای غیر طبیعی است، احتمالاً از این دستگاه به شیوه درست استفاده نمی کنید. بنابراین باید به نحوه استفاده خود با مخلوط کن ویکنز دقت بیشتری داشته باشید. برخی از افراد از مواد سفت درون مخلوط کن ویکنز استفاده می‌کنند. این کار موجب خواهد شد، که فرم تیغه ها و پره‌های دستگاه عوض شود و با دیواره مخلوط کن برخورد داشته و صدای غیر طبیعی ایجاد نماید. بنابراین از مواد غذایی سخت و سفت مثل یخ و هویج درون مخلوط کن ویکنز نباید استفاده کنید. اگر درون مخلوط کن ویکنز بار زیادی قرار دهید، به موتور دستگاه فشار زیادی وارد شده و در نتیجه صدای غیر عادی از دستگاه خواهید شنید. یکی دیگر از دلایل بروز این مشکل خراب بودن یاتاقان های بوش مخلوط کن ویکنز می‌باشد. اگر بوش دستگاه تغییر حالت پیدا کرده باشد، باید در کمترین زمان ممکن آن را عوض کنید. چون احتمال دارد به هسته فلزی آرمیچر آسیب برساند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیرات بخار‌شوی ویکنز Vicenz

 مخلوط کن ویکنز بوی سوختگی می‌دهد

در برخی مواقع امکان دارد، که از مخلوط کن ویکنز بوی سوختگی احساس کنید، در این حالت باید فوری دستگاه خود را خاموش کنید و پارچ آن را از دستگاه جدا نمایید. برای بوی سوختگی از دستگاه مخلوط کن ویکنز دو احتمال وجود خواهد داشت. احتمال دارد یکی از قطعه های موتور دستگاه ایرادی پیدا کرده باشد و امکان دارد که موتور مخلوط کن بیش از اندازه داغ شده و بوی سوختگی بدهد. برای دستگاه هایی که قدیمی تر می باشند، این مشکل بیشتر رخ می دهد. چون عمر زیادی دارند و اختلال در عملکرد موتور طبیعی خواهد بود.

یکی دیگر از علت های بوی سوختگی در مخلوط کن این است، که مواد و مایعاتی که در پارچ این دستگاه هستند، به قسمت داخلی موتور نفوذ کرده باشند. این مشکل بسیار جدی بوده و باید در کمترین زمان ممکن ایراد را برطرف کنید. چنانچه مواد و مایعات به صورت مکرر به موتور دستگاه شما نفوذ کنند، مشکل جدی در موتور ایجاد خواهد شد و همچنین احتمال دارد موتور آن به صورت کامل بسوزد. بنابراین در این شرایط حتماً باید دستگاه خود را خاموش کنید.

مخلوط کن ویکنز

مخلوط کن ویکنز هنگام کار کردن خاموش می‌شود

ممکن است در برخی مواقع در حین کار کردن خاموش شود در ادامه تمام دلایلی که موجب می‌شود مخلوط کن در حین کار خاموش شود را توضیح خواهیم داد.

موتور مخلوط کن ویکنز از قسمت های مهم این دستگاه می باشد چنانچه موتور به خوبی کار نکند دستگاه خاموش خواهد شد بررسی مشکلات و ایرادات موتور مخلوط کن سه کاره تخصصی بوده و باید توسط تعمیرکار انجام شود.

چنانچه از مخلوط کن ویکنز به صورت پیوسته و برای مدت زمان طولانی استفاده کنید و یا حجم زیادی از مواد را برای خرد کردن درون محفظه مخلوط کن بریزید، به موتور این دستگاه فشار زیادی وارد خواهد شد. بنابراین باید به موتور مخلوط کن ویکنز استراحت دهید و کار خود را به صورت پیوسته انجام ندهید. اگر موتور بیش از اندازه داغ شود، مخلوط کن ویکنز به صورت ناگهانی خاموش خواهد شد. در این شرایط باید مخلوط کن سرد شود، تا بتواند عملکرد درستی داشته باشد.

در موتور دستگاه های برقی برای کنترل دمای موتور ترموستات قرار دارد. در کنار آن قطعه‌ای به نام فن تعبیه شده است، که موتور دستگاه را خنک نگه می دارد. چنانچه فن مخلوط کن ویکنز عملکرد درستی نداشته باشد، موتور بیش از اندازه داغ خواهد کرد و در نتیجه در حین کار به صورت ناگهانی خاموش خواهد شد. اگر متوجه شدید، که پس از هر بار استفاده از مخلوط کن ویکنز موتور دستگاه به شدت داغ می‌شود، برای اینکه از سالم بودن فن موتور اطمینان حاصل کنید و علت را مورد بررسی قرار دهید، پیشنهاد می شود، که به تعمیرکار مراجعه نمایید. ترموستات را نیز باید چک کنید که سالم باشد و درست کار کند.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

راهنمای تعمیر مخلوط کن ویکنز

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

عیب‌یابی و تعمیر مخلوط کن ویکنز

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا