تعمیرات پکیج و آب گرمکن

علل خرابی مبدل پکیج دیواری | راه حل های رفع مشکل مبدل پکیج دیواری

علل خرابی مبدل پکیج دیواری | راه حل های رفع مشکل مبدل پکیج دیواری

پکیج های دیواری یکی از وسایل خانگی ای می باشد که در اکثر خانه ها یافت می شود و کار اصلی آن گرم کردن خانه ها در فصول سرد سال با استفاده از وسایلی مانند رادیاتور و همچنین گرم کردن آب منزل تان در کلیه فصول را برعهده دارد. این  وسیله خانگی پر کاربرد از قسمت هایی تشکیل شده است که یکی از قسمت های آن مبدل پکیج دیواری می باشد.

مبدل پکیج دیواری یکی از قطعات مهم در پکیج دیواری شما می باشد که ممکن است گاهی خراب بودن پکیج شما به خاطر ایراد در این قطعه یعنی مبدل پکیج دیواری باشد. که ما در این مقاله قرار است به بررسی اشکالات و ایرادات در مبدل پکیج دیواری بپردازیم و همچنین راه حل ها و کارهایی که شما باید انجام دهید تا مبدل پکیج دیواری تان درست شود، بپردازیم.

تعمیرات مبدل پکیج دیواری یکی از قسمت های حیاتی در تعمیر پکیج دیواری می باشد که باید با دقت و مهارت انجام شود و اگر دانش کافی در این زمینه را نداشته باشید باعث می شود تا شلنگ ها و لوله های متصل به مبدل پکیج دیواری دچار پارگی یا تاب خوردگی شوند و باعث خسارات بیشتر و هزینه های گزاف تر شود. بنابراین اگر دانش کافی و مهارت لازم در این مورد را ندارید حتما با یک تعمیر کار حرفه ای در این زمینه در تماس باشید.

مبدل پکیج دیواری چیست؟

مبدل پکیج دیواری در بالای مشعل در پکیج دیواری شما قرار دارد. و آب ورودی و مورد نیاز پکیج دیواری برای انجام کارها در مبدل پکیج دیواری قرار دارد. حال چون مبدل پکیج دیواری در بالای مشعل قرار دارد آب ورودی در مبدل پکیج دیواری بر اثر مجاورت با مشعل پکیج دیواری گرم شده و از طریق لوله کشی خانه به قسمت های مختلف خانه مانند رادیاتورها ، سرویس های بهداشتی ، شیر آلات آشپزخانه و آب گرم مورد نیاز برای لباسشویی منتقل می شود.qctm.ir 157 min

مبدل پکیج دیواری یکی از قطعات مهم در پکیج دیواری می باشد که وظیفه تامین آب گرم مورد نیاز برای انجام کارها و وظایف پکیج دیواری را بر عهده دارد این مبدل پکیج دیواری از جنس مس بوده است در حالی که برخی به اشتباه جنس آن را آلومینیوم بیان می کنند که اشتباه است.این مبدل پکیج دیواری در صنایع مختلفی از جمله صنایع دارویی ،صنایع پتروشیمی ،صنایع غذایی، پالایشگاه ها و نیروگاه های برق مورد استفاده قرار می گیرند.

حتما بخوانید:   تعویض پرشر سوئیچ آب پکیج ایران رادیاتور

مبدل پکیج دیواری یکی از قطعات حیاتی در پکیج دیواری می باشد که خرابی آن سبب می شود که کل دستگاه پکیج دیواری از کار بیافتد و نتواند وظیفه خود را به درستی انجام دهد.همانطور که در قبل هم گفته شد پکیج دیواری نقش گرم کردن خانه یا محل کار شما را در فصول سرد سال برعهده دارد و همچنین این وسیله خانگی تامین آب گرم مورد نیاز برای کلیه فصول سال را برای خانه یا محل کار شما برعهده دارد.

به طور کلی مبدل پکیج دیواری در دو نوع اولیه و ثانویه در بازار موجود است که معمولا نوع ثانویه آن دارای ابعاد به اندازه 3 در 7 در 19 بوده و وزن آن حدودی 0.7 گرم می باشد و معمولا از جنس مس و استیل بوده است و از جنس آلومینیوم نمی باشد.

دلایل خرابی مبدل پکیج دیواری و راه حل های تعمیر آن:

دلیل اول خرابی مبدل پکیج دیواری – رسوب دار شدن مبدل پکیج دیواری :

مبدل پکیج دیواری از جنس مس بوده و آب ورودی در آن قرار دارد و جریان دارد بنابراین به طور مستقیم با آب در تماس است حال ممکن است لوله های آن به خاطر وجود منیزیم و کلسیم و املاح معدنی موجود در آب گرفته شود و یا در شهری از پکیج دیواری استفاده می شود که آب سنگینی بالایی دارد و آب سنگین وقتی که گرم می شود باعث بسته شدن لوله های مبدل پکیج دیواری می شود و نتیجه آن این است که شما با رسوب دار شدن لوله های مبدل پکیج دیواری روبرو خواهید شد.

به طور کلی نشانه هایی که نشان می دهد مبدل پکیج دیواری شما دارای رسوب است و نیاز به تعمیرات دارد را می توان در موارد زیر خلاصه کرد :

 • اولین نشانه این است که رادیاتور و شوفاژ ها شما گرم نمی شود و شما کارایی دلخواه ای که از یک پکیج دیواری انتظار دارید را برای شما فراهم نمی کند.چون شما انتظار دارید تا فصل گرم خانه یا محل کار شما با رادیاتور و شوفاژ های موجود گرم شود.
 • دومین نشانه که از نشانه های رایج آن می باشد این است که هنگام بازکردن شیر آب گرم ، آب گرم خارج شده از آن دارای فشار پایینی بوده است.
 • بالا بودن فشار سنج و بار سنج مربوط به پکیج دیواری بدون آن که علت خاصی داشته باشد هم از نشانه هایی است که نشان می دهد مبدل پکیج دیواری شما دارای رسوب است و وظیفه خود را به درستی انجام نمی دهد.
 • همچنین اگر در هنگام باز کردن شیر آب نه تنها آب گرم با فشار مناسب خارج نشد بلکه اصلا آب مصرفی شما گرم نشد نشان از این است که مبدل پکیج دیواری شما نیاز به تعمیر دارد.
 • اگر در هنگام استفاده از پکیج دیواری تان دستگاه با سرو صدای زیاد کار کرد نشان از این است که مبدل پکیج دیواری شما خراب است.
 • و اگر آب مصرفی شما مدت زیادی طول کشید تا توسط مبدل پکیج دیواری و مشعلی که در مجاورت آن قرار دارد گرم شود این هم نشانه خرابی مبدل پکیج دیواری تان می باشد.تعمیر مبدل پکیج دیواری
حتما بخوانید:   نحوه رفع ارور E81 پکیج ایران رادیاتور | عیب یابی انواع مدل های مختلف پکیج ایران رادیاتور

معمولا دلیل رایجی که باعث می شود تا مبدل پکیج دیواری شما کارش را به درستی انجام ندهد و باعث از کار افتادن کل سیستم پکیج دیواری شما شود این است که لوله های مبدل پکیج دیواری دچار رسوب شده است و شما باید اقدام به تعمیر آن با روش رسوب زدایی کنید. این کار یکی از کارهای حیاتی و مهم در تعمیرات پکیج دیواری است و اگر دانش کافی و مهارت لازم در این زمینه را ندارید حتما با یک تعمیر کار حرفه ای در این زمینه در تماس باشید.

دلیل دوم خرابی مبدل پکیج دیواری- سوراخ شدن مبدل پکیج دیواری:

معمولا اگر رسوب زدایی مبدل پکیج دیواری به موقع انجام نشود نتیجه آن این است که مبدل پکیج دیواری به مرور زمان سوراخ می شود و خسارت گزافی را به شما تحمیل می کند. معمولا توصیه می شود که هر 6 ماه تا یک سال یک بار بسته به استفاده خود از پکیج ، این مبدل پکیج  دیواری باید رسوب زدایی شود.

اگر مبدل پکیج دیواری شما به دلایل مختلفی سوراخ شد برای تعمیر آن باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • در ابتدا امر برای شروع عملیات تعمیر مبدل پکیج دیواری باید یک درزگیر رادیاتور پکیج دیواری تهیه کنید.
 • حال در گام بعدی شما باید شیر آب ورودی را بسته و آب موجود در مبدل پکیج دیواری و دستگاه را خالی کنید تا دستگاه پکیج دیواری شما برای مراحل ای که در ادامه توضیح داده می شود آماده شود پس سعی کنید این مرحله که یکی از مهم ترین مراحل در تعمیر مبدل پکیج دیواری است را به درستی و با دقت انجام دهید.
 • حال در مرحله بعدی محلول درزگیری که در مرحله اول و قبل از شروع تعمیر مبدل پکیج دیواری آن را تهیه کردید را مقدار کمی آب جوش مخلوط کنید.
 • در مرحله بعد درب ایرونیت آلومینیوم را باز کرده و مخلوط آماده شده در مرحله قبل را داخل آن بریزید و در ایرونیت را ببندید.
 • شیر ورودی مبدل پکیج دیواری را باز کنید و فشار دستگاه را برروی یک بار تنظیم کنید و دوباره شیر ورودی مبدل پکیج دیواری را ببندید.
 • حال دستگاه را روی حالت زمستانه قرار دهید ولی مواظب باشید که پکیج دیواری شما روشن نشود چون اگر در این مرحله پکیج شما روشن شود دستگاه جوش می آورد.
 • بعد از طی مراحل بالا در 3 مرحله محلول را از داخل مبدل پکیج دیواری خارج کنید.
 • حالا بعد از طی این مراحل مبدل پکیج دیواری را به کار بیاندازید اگر نشت نداشت مبدل پکیج دیواری شما سالم است و مشکل آن حل شده است ولی اگر درست نشد باید مبدل پکیج دیواری تعویض شود.
حتما بخوانید:   روش ریست کردن پکیج بوتان | چه وقت باید پکیج‌ را ریست کنیم؟

باز هم تاکید می شود که کار تعمیر مبدل پکیج دیواری کار دشواری می باشد و اگر دانش لازم و مهارت کافی در این زمینه را ندارید حتما این کار را به یک متخصص در این زمینه بسپارید تا مانع از خسارات گزاف در آینده شوید.

هزینه تعمیر مبدل پکیج دیواری :

در حالت کلی تعمیر کردن پکیج دیواری باید توسط متخصص در این زمینه انجام شود و هزینه تعمیرات بسته به نوع مشکلی که در پکیج دیواری شما یا مبدل پکیج دیواری شما وجود دارد این هزینه متغیر است . اما به طور کلی اگر هزینه تعمیر قطعه ای در پکیج دیواری شما بالا باشد معمولا توصیه می شو تا به جای تعمیر آن اقدام به تعویض قطعه کنید.

سخن آخر اینکه کار تعمیر پکیج دیواری کار آسانی نمی باشد و حتما تا جایی که ممکن است اجازه دهید تا متخصص و تعمیر کار حرفه ای در این زمینه به شما کمک کند در غیر این صورت ممکن است خسارت گزافی را به شما تحمیل کند.در صورت وجود هر گونه سوال در این باره می توانید با کارشناسان ما در ایبک امداد در تماس باشید و منتظر جواب از سوی کارشناسان ما باشید.

 

31

علل خرابی مبدل پکیج دیواری

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

علل خرابی مبدل پکیج دیواری | راه حل های رفع مشکل مبدل پکیج دیواری

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x