تعمیرات لباسشویی

سرویس ماشین لباسشویی | استفاده صحیح از ماشین لباسشویی

سرویس ماشین لباسشویی | استفاده صحیح از ماشین لباسشویی، تمیز کردن لباسشویی

امروزه قیمت لوازم خانگی بسیار افزایش یافته است. به همین دلیل بهتر است، که از وسایلی مانند ماشین لباسشویی خود به صورت اصولی نگهداری کنید. سرویس دوره ای ماشین لباسشویی از جمله اقدامات بسیار تأثیرگذار در عملکرد بهتر و افزایش طول عمر مفید این دستگاه می باشد. در صورتی که در حین استفاده از ماشین لباسشویی خود به نکاتی توجه داشته باشید، می‌توانید از به وجود آمدن خرابی ها و مشکلات در دستگاه خود جلوگیری کنید.

سرویس ماشین لباسشویی

در صورتی که نکاتی را رعایت کنید، می‌توانید به ماشین لباسشویی خود نفسی تازه دهید. برخی از افراد به فیلتر پمپ تخلیه دست نمی زنند. چون تصور می‌کنند، که امکان دارد ماشین لباسشویی آنها خراب شود. در حالی که انجام دادن برخی از کارها نه تنها موجب خرابی دستگاه شما نمی شود، بلکه موجب می‌شود ماشین لباسشویی عملکرد بسیار بهتری داشته و طول عمر آن افزایش پیدا کند.

تمیز کردن ماشین لباسشویی

در برخی مواقع امکان دارد، که مشکلاتی در ماشین لباسشویی شما به وجود آید، که در این صورت دستگاه شما عملکرد خوبی نخواهد داشت. دلیل این مشکل در بعضی مواقع رسوباتی است، که در درام داخلی یا مخزن دستگاه وجود دارد. برای اینکه از بروز این مشکل جلوگیری نمایید، باید ماشین لباسشویی را مرتب تمیز کنید. برای نظافت ماشین لباسشویی خود از تمیز کننده هایی استفاده کنید، که بدون آسیب رساندن به قطعه های مختلف دستگاه بتواند آنها را به خوبی تمیز کند و همه پوسته ها را پاک کند.

جاپودری و درب لباسشویی را باز بگذارید

درب لباسشویی را پس از اتمام چرخه شستشو نباید بلافاصله ببندید. این یکی از اشتباهات بزرگی است، که اکثر کاربران ماشین لباسشویی مرتکب می شوند. چون تصور می‌کنند وقتی درب ماشین لباسشویی باز گذاشته می شود، گرد و غبار و آلودگی ها به درون لباسشویی وارد می‌شوند، اما بهتر است، که درب دستگاه را تا خشک شدن کامل باز بگذارید. این کار موجب می‌شود، که باکتری و کپک در لباسشویی شما ایجاد نشود. همچنین وقتی جاپودری را به اندازه دو سانت باز می گذارید موجب می شود، که زودتر و به صورت کامل خشک شود.

حتما بخوانید:   برنامه های شستشو در ماشین لباسشویی ارج ARJ

تمیز کردن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی

یکی از بخش‌های بسیار مهم از لباسشویی این قسمت است، که امکان دارد دچار پارگی یا سایش شود. هر بار که درب ماشین لباسشویی را باز و بسته می کنید، کمی از آلودگی ها و گرد و غبار ها وارد این قسمت می شود و در کناره های لاستیک تجمع پیدا می کنند.

همچنین امکان دارد، که نرم کننده و دیگر مواد شوینده نیز بر روی لاستیک دور درب ماشین لباسشویی باقی بمانند. بنابراین حتماً باید لاستیک دور درب ماشین لباسشویی را به صورت مرتب با استفاده از پارچه‌ای مرطوب با دقت تمیز کنید. این کار را بهتر است هر هفته انجام دهید.

لباسشویی

به ظرفیت لباسشویی دقت کنید

برخی از ماشین های لباسشویی دارای موتور های قدرتمندی بوده و ظرفیت شستشوی آنها بالا است، ولی این دلیل نمی‌شود، که شما به ظرفیت آن توجه نکنید و بیش از اندازه بار درون لباسشویی قرار دهید.

وقتی بیش از ظرفیت ماشین لباسشویی در آن لباس قرار می‌دهید، آسیب های زیادی به دستگاه خود وارد می کنید و در مدت زمان کمی دستگاه شما با ایرادات و مشکلات زیادی روبرو خواهد شد. همچنین لباس ها و پارچه هایی که درون ماشین لباسشویی قرار داده‌اید به خوبی شسته نخواهند شد.

فیلترهای ماشین لباسشویی را تمیز کنید

در ماشین لباسشویی فیلتر ها موجب می شوند، که ذرات کثیف و پرزها به درون دستگاه راه پیدا نکنند. بنابراین فیلتر از جمله قسمت‌هایی است، که زود به زود باید تمیز شود. چون وقتی از آلودگی ها پر می شود، دیگر نمی تواند کثیفی های دیگری را جمع کند و این آلودگی ها بر روی پارچه ها و لباس هایی که درون لباسشویی قرار می‌دهید، جمع خواهند شد و موجب کم شدن عمر مفید ماشین لباسشویی شده و لکه هایی بر روی لباس های شما باقی خواهند ماند.

همچنین در قسمت شیر ورودی فیلتر توری کوچکی قرار دارد. چنانچه آب منطقه شما میزان سختی زیادی دارد بهتر است، که به صورت دوره آن را باز کرده و تمیز کنید.

نصب لباسشویی در مکان مناسب

در صورتی که ماشین لباسشویی در مکان نامناسبی مانند حمام و یا نزدیک سینک ظرفشویی نصب شود، موجب خواهد شد، که به بدنه آن رطوبت زیادی رسیده و در سیم های ماشین لباسشویی اتصالاتی به وجود آید. در این حالت بدنه دستگاه شما برق خواهد داشت.

حتما بخوانید:   مرکز رسمی تعمیرات ماشین لباسشویی ایکس ویژن x-vision

برای اینکه این مشکل به وجود نیاید، حتماً باید در انتخاب محل مناسب برای ماشین لباسشویی خود حساسیت نشان دهید و مکان هایی که مرطوب و خیس هستند را انتخاب نکنید.

همچنین مکانی که انتخاب می‌کنید، باید به پریز برق نزدیک باشد و یک پریز مستقل را برای ماشین لباسشویی خود در نظر بگیرید.

برای آبکشی از حرارت بالا استفاده نکنید

وقتی که به صورت مداوم در ماشین لباسشویی خود از درجه حرارت بالا استفاده می‌کنید، موجب خواهد شد، که طول عمر آن کاهش پیدا کرده و انرژی زیادی مصرف گردد.

بنابراین در صورتیکه به قبض برق خود فکر می کنید و نمی خواهید برای تعمیر کردن دستگاه خود هزینه‌های زیادی را پرداخت کنید بهتر است، که برای آبکشی لباس هایی که درون ماشین لباسشویی قرار داده اید، از آب داغ استفاده نکنید. چون این کار لزومی ندارد، شما می توانید آبکشی لباس ها را با حرارت پایین تر نیز انجام دهید و فقط در مواقعی که ضروری است از برنامه‌های با حرارت بالا استفاده نمایید.

تنظیمات لباسشویی

ماشین های لباسشویی دارای تنظیمات خاص و برنامه های متنوعی برای انواع پارچه ها و لباس ها می باشند. کاربران گرامی باید برای شستشوی بهتر هر کدام از لباس های خود، با توجه به میزان چرکی و نوع پارچه، تنظیمات درست را در دستگاه خود انتخاب کنند.

در مواقعی که ماشین لباسشویی به صورت صحیح تنظیم نمی شود، آسیب های زیادی می بیند و موجب می شود، که در ماشین لباسشویی صدای غیر طبیعی و لرزش های شدید به وجود آید. برای اینکه با برنامه های دستگاه خود آشنا باشید، حتماً باید دفترچه راهنمای محصول خود را قبل از استفاده مطالعه نمایید.

لباسشویی

سرویس ماشین لباسشویی توسط تعمیرکار

تعمیر کردن ماشین های لباسشویی با برند ها و مدل های گوناگون به دانش خاصی نیاز دارد. البته امکان دارد، که در دستگاه شما ایرادات جزئی به وجود آید، که می‌توانید آنها را خودتان برطرف نمایید.

اگر ماشین لباسشویی شما توسط تعمیرکاران سرویس شود، موجب خواهد شد، که مشکلات به وجود آمده در آن به صورت صحیح تشخیص داده شده و به صورت صحیح و اصولی برطرف گردد. به این ترتیب از به وجود آمدن ایرادات دیگر و عمیق‌تر شدن مشکلات به وجود آمده در ماشین لباسشویی جلوگیری خواهد شد. مشکلاتی که در ماشین لباسشویی به وجود می‌آید و باید حتماً توسط تعمیرکاران مورد بررسی و سرویس قرار بگیرند را در ادامه بیان می کنیم.

ایرادات برقی ماشین لباسشویی

در برخی مواقع امکان دارد، که دکمه های ماشین لباسشویی خود را بفشارید، ولی دستگاه شما عکس العملی نشان ندهد و یا در برخی مواقع امکان دارد، که در آن جرقه هایی ایجاد شود. در این صورت دستگاه شما نیاز به عیب یابی و تعمیر خواهد داشت.

حتما بخوانید:   بررسی و رفع انواع ارور لباسشویی توشیبا Toshiba

مشکلات برقی که در ماشین های لباسشویی به وجود می آید، بسیار خطر ساز هستند و بهتر است، که توسط افرادی که در زمینه تعمیرات ماشین لباسشویی تخصص کافی دارند بررسی شوند.

لباسشویی

مشکل نشت لباسشویی

در مواقعی که از ماشین لباسشویی شما آب نشت می کند، احتمالاً نقصی در اتصال محفظه وجود دارد. همچنین وقتی در ماشین لباسشویی ترکی به وجود آید، می تواند موجب نشتی در این دستگاه شود.

در ابتدا باید محل دقیق نشت آب از ماشین لباسشویی پیدا شده و سپس مورد بررسی قرار بگیرد. این کار را تعمیرکاران به صورت دقیق انجام می دهند و مشکل به وجود آمده برای ماشین لباسشویی شما را برطرف می‌کنند.

صدای زیاد لباسشویی

در اکثر مواقع صدای زیاد ماشین لباسشویی به دلیل استفاده نادرست و غیر اصولی از این دستگاه می باشد در صورتی که به وزن لباس هایی که درون ماشین لباسشویی قرار می دهید، دقت کافی نداشته باشید، امکان ایجاد صدای بلند در ماشین لباسشویی بیشتر خواهد بود. در این مواقع باید لباس های اضافه را بیرون آورید، تا مشکل برطرف شود. اگر با این کار مشکل برطرف نشد احتمال دارد، که پایه موتور یا مخزن نیاز به عیب یابی و تعمیر داشته باشند، که این کار حتماً باید توسط تعمیرکاران انجام شود.

لباسشویی

در مخزن لباسشویی آب وجود دارد

چنانچه درون مخزن لباسشویی شما پس از اتمام چرخه شستشو همچنان آب وجود دارد یا مخزن به خوبی از آب پر نمی شود احتمال دارد، که دستگاه شما با مشکلاتی مانند انسداد یا پیچ خوردگی شلنگ، شکستگی پمپ، گرفته بودن و انسداد فیلتر مواجه شده باشد. مشکلاتی مانند آبگیری نکردن لباسشویی یا ماندن آب در مخزن ماشین لباسشویی باید توسط تعمیرکاران مورد بررسی قرار بگیرد.

سخن تکمیلی

فرقی نمی کند که شما از چه ماشین لباسشویی استفاده می‌کنید، در هر صورت باید به صورت مرتب ماشین لباسشویی را سرویس کنید، تا بهترین عملکرد را داشته باشد و عمر مفید آن کاهش پیدا نکند. برخی از سرویس ها و نکات را می توانید خودتان انجام دهید، اما برخی دیگر از سرویس ها را حتماً باید افراد تعمیر کار انجام دهند.

31

سرویس کردن ماشین لباسشویی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

سرویس کردن ماشین لباسشویی | استفاده صحیح از ماشین لباسشویی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x