تعمیرات پکیج و آب گرمکن

راهنمای تعمیر تخصص آبگرمکن در شرق تهران | تعمیر آبگرمکن در محل

ایرادات رایج آبگرمکن | هزینه تعمیر آبگرمکن در شرق تهران

آبگرمکن دستگاهی است که برای گرم کردن آب مورد استفاده در منازل، اداره ها و …. به کار برده می شود. این دستگاه دارای انواع مختلفی همچون زغالی، نفتی، خورشید، برقی، گازی و … است. این وسیله از جمله لوازمی است که در صورت کار نکردن درست، در بیشتر امور خانه از جمله نظافت افراد اختلال ایجاد می شود. نه تنها نظافت بلکه کارهایی همچون شستن ظروف، شستن دست و صورت و … همگی نیاز به آب گرم دارند. چنانچه این وسیله به شیوه درست نصب نشده و به خوبی از آن نگهداری نشود، کارکرد صحیح خود را از دست می دهد و نیازمند تعمیر می شود. یکی از دلایل این موضوع هم استفاده مدام از این وسیله است. در صورت خرابی دستگاه، شما می توانید با مراکز تعمیر آبگرمکن شرق تهران تماس گرفته و از آنها برای عیب یابی و تعمیر دستگاه خود کمک بگیرید.

تعمیر آبگرمکن شرق تهران

حتماً همه ما به طور روزانه این موضوع را تجربه می کنیم که، پس از یک روز پر مشغله و خسته کننده، نیاز به دوش آبگرم را ضروری می دانیم تا به خوبی خستگی کل روز خود را از تن به در کنیم. تا چندین سال گذشته نبود آبگرم در خانه چندان دشوار نبود. ولی امروزه به دلیل در دسترس بودن همیشگی آبگرم، زندگی کردن در صورت نبود آن ناممکن به نظر می رسد.

در حقیقت، امروزه آبگرم رکن اساسی در شستن لباس، شستن ظروف، شستن دست و صورت و استحکام کردن به حساب می آید. با این تفاسیر ممکن است روزی از سرکار برگردید و مشاهده کنید که آبگرمکن خاموش است و یا اینکه آب را به خوبی گرم نمی کند.

در این شرایط مطمئناً به دنبال دلیل گرم نشدن آب در آبگرمکن می گردید و در صورت نیاز نیز از مراکز معتبر تعمیر آبگرمکن شرق تهران کمک می گیرید. در ادامه با ما باشید تا به دلایلی که منجر می شوند تا نیاز به تعمیر آبگرمکن خود داشته باشید، بپردازیم.

ایرادات رایج در آبگرمکن

امروزه در بیشتر خانه ها برای گرم کردن آب از آبگرمکن های دیواری یا ایستاده استفاده می شود. ولی آبگرمکن ها به علل متفاوتی ممکن است با خرابی و مشکل روبه رو شوند و نیاز به سرویس و تعمیر داشته باشند. تعمیر انواع مختلف آبگرمکن نیز با توجه به نوع آنها از یکدیگر متفاوت است. ولی علت خرابی آنها تقریباً مشابه یکدیگر است. در حالت کلی مواقعی که آبگرمکن نیاز به سرویس و تعمیر دارد، زمان های زیر هستند:

 • آبگرمکن تحت هیچ شرایطی روشن نمی شود.
 • آبگرمکن روشن شده ولی آب گرم نمی شود.
 • فشار آب خروجی آبگرمکن پایین است.
 • در لوله ها یا مخزن آبگرمکن نشتی وجود دارد.
 • شمعک جرقه نمی زند و با شعله دائماً خاموش است.
 • در آبگرمکن نشتی گاز و یا جریان برق وجود دارد.
 • درجه حرارت آبگرمکن دچار نوسان است.
 • آب بیش از اندازه نرمال گرم می شود و حتی به نقطه جوش می رسد.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  نکات اصولی و ترفندهای کلیدی جهت افزایش طول عمر آبگرمکن | سرویس آبگرمکن در محل

با ما باشید تا به علل هر یک از مشکلات بیان شده بپردازیم.

دلیل خاموش شدن شمعک آبگرمکن

در زمان به وجود آمدن این مشکل که موجب خاموش شدن شمعک می شود، بایستی در پی علت هایی برای ایجاد این ایراد بود. در بروز این مشکل ممکن است قسمت ترموکوپل آبگرمکن دچار ایراد و یا خرابی شده باشد. در این حالت بهتر است این قطعه به وسیله تعمیرکاران باتجربه تعویض شود. ولی بعضی مواقع نیز پیش می آید که مهره ترموکوپل شل شده باشد. برای برطرف کردن این موضوع می توانید مهره ترموکوپول را سفت کنید تا مشکل رفع شود.

عدم تنظیم دمای آبگرمکن

عدم تنظیم دمای آبگرمکن از موارد متداول در بروز مشکل در آبگرمکن ها است، که تقریباً در همه آبگرمکن ها به وجود می آید. این روزها دستگاه ها به علت دارا بودن قطعه حسگر حرارتی، این قابلیت ویژه را دارند که می توانند دما را در یک رنج و سطح مشخصی به صورت تنظیم شده و ثابت نگه دارند. اما در بعضی مواقع قطعه حسگر دچار اختلال می شود.

قطعه مبدل حرارتی، از دیگر اجزای آبگرمکن است که در صورت ایجاد ترک بر روی آن هرچند کوچک ممکن است باعث اختلال در تنظیم دمای آبگرمکن شود. که در صورت نیاز به تعویض این قطعه، این امر بایستی به وسیله افراد متبحر و کارآزموده در این زمینه در مراکز معتبر تعمیر آبگرمکن شرق تهران انجام شود.

چنانچه جسمی خارجی به داخل محوطه احتراق وارد شود، موجب مسدود شدن جریان گاز می شود و در نتیجه دیگر نمی گذارند تا احتراق رخ داده و شعله آبگرمکن به صورت کامل باشد.

تعمیر آبگرمکن شرق تهران

عدم روشن شدن مشعل با وجود باز کردن شیر آب گرم

بعضی اوقات احتمال دارد در هنگام استفاده کردن از آبگرمکن مشاهده کنید که مشعل آن به سرعت روشن نمی شود، و با تاخیر این اتفاق رخ می دهد. این مشکل می تواند به دلیل خرابی شیر احتراق آبگرمکن باشد که بعد از بررسی کامل در صورت نیاز آن را تعویض کنید.

دلیل دیگری هم که ممکن است موجب به وجود آمدن این ایراد شده باشد، وجود رسوب بر روی قطعه سوپاپ آب است، که برای برطرف کردن آن باید این رسوبات را با محلول های مخصوص تمیز شستشو دهید تا این مشکل رفع شود.

از دیگر مواردی که می تواند در بروز این مشکل نقش داشته باشد، خراب شدن قطعه اورینگ سوپاپ اصلی گاز است. برای رفع این مشکل راهی به جز تعویض اورینگ آبگرمکن ندارید تا این مشکل به شکل کامل برطرف شود.

دلیل خرابی ترموستات آبگرمکن

در زمانی که ترموستات آبگرمکن شما دچار مشکل یا ایراد می شود، می توانید به روش های زیر در صورت داشتن دانش فنی آن را تعمیر کنید و در غیر اینصورت این کار را به مراکز تعمیر آبگرمکن شرق تهران واگذار کنید.

 • چنانچه ترموستات دستگاه دچار ایراد شده است، مناسبترین راه حل تعویض این قطعه است.
 • گاهی اوقات، باطری ترموستات ایراد پیدا می کند. در این شرایط بهتر است باطری قدیمی را تعویض و باطری نو جایگزین آن کنید.
 • چنانچه ترموستات آبگرمکن شما به طور صحیح کار نمی کند، احتمال دارد تنظیمات آن دچار اختلال شده باشد. در این شرایط تنظیمات این قطعه را مورد بررسی قرار دهید و آن را درست کنید.
 • در صورت انسداد و یا آلودگی ها موجود در قطعه ترموستات، این قطعه به طور صحیح کار نخواهد کرد، برای برطرف شدن این مشکل این قطعه را با الکل و یک تکه پارچه تمیز کنید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیرات تخصصی پکیج در شرق تهران | تعمیر پکیج در محل

دلیل خرابی پمپ آبگرمکن

در زمانی که پمپ آبگرمکن شما دچار خرابی یا مشکل می شود، می توانید به روش های زیر آن را رفع عیب کنید.

 • پیش از هر اقدامی بایستی کابل برق و اتصالات پمپ را چک کنید و مطمئن شوید که هیچ یک از آنها ایرادی ندارند.
 • چنانچه شفت پمپ دچار ایراد شده باشد، بهترین راه تعویض آن است.
 • ممکن است بلبرینگ های پمپ آبگرمکن دچار خرابی شده و سبب به وجود آمدن صدا و لرزیدن پمپ شوند، در این شرایط تنها راه حل تعویض بلبرینگ های پمپ است.
 • گاهی اوقات، پمپ آبگرمکن به دلیل آسیب جدی که به آن وارد شده است نیاز به تعویض دارد. در این مواقع کار درست تعویض این قطعه است.
 • برای اینکه آبگرمکن شما در آینده دچار خرابی های بیشتر نشود، بهتر است آبگرمکن خود را دوره ای توسط مراکز تعمیر آبگرمکن شرق تهران، تعمیر و سرویس کنید.

سرویس دستگاه های آبگرمکن

این وسیله نیز همچون سایر لوازم احتیاج به تعمیرات دوره ای دارد که با انجام به وقت این سرویس ها می توانید از به وجود آمدن هزینه های اضافه برای تعمیرات آن در آینده جلوگیری کنید. مناسبترین راهکار درخواست از تعمیرکاران مجرب در زمینه تعمیر این دستگاه ها است که در زمان های معینی برای سرویس دستگاه شما به منزل بیایند و آبگرمکن را عیب یابی کنند و در صورت وجود ایراد یا مشکل در کارکرد، آن مشکل را برطرف کنند.

چنانچه آبگرمکن نیاز به رسوب زدایی و تمیزکاری دارد را انجام دهند و در صورتی که قطعه ای باید تعمیر یا تعویض شود حتماً آن را برای شما انجام دهد. مواردی مانند هواگیری دستگاه، تعمیرات رگلاتور، جرم گیری آبگرمکن، چک کردن قطعات و …. از جمله مواردی هستند که شامل سرویس دستگاه آبگرمکن می شوند.

تعمیر آبگرمکن شرق تهران

هزینه تعمیر آبگرمکن در شرق تهران

آبگرمکن ها نیز مثل دیگر لوازم بعد از مدتی دچار خرابی یا ایراد می شوند و به وجود آمدن مشکل در آنها دور از انتظار نیست. هزینه هایی که شما به تعمیرکار کارآزموده و متخصص در این زمینه پرداخت می کنید شامل هزینه های تعمیرات قطعه های خراب شده و معیوب و قطعه هایی که نیاز به تعویض دارند، است.

اما بسیاری از تعمیرکاران در مرکز تعمیر آبگرمکن شرق تهران در اکثر موارد تا جایی که بتوانند سعی می کنند در اولویت شان تعمیر قطعه آسیب دیده باشد و چنانچه ایراد رفع شدنی نبود در مرحله دوم اقدام به تعویض قطعه می کنند، تا شما هزینه کمتری برای سرویس و تعمیر آبگرمکن خود پرداخت کنید.

نتیجه گیری

همانطور که دید تعمیرات آبگرمکن نیاز به تخصص دارد و در زمانی که دستگاه شما دچار مشکل می شود، بهترین راهکار تماس با مرکز تعمیر ایبک امداد با کادری مجرب برای تعمیر دستگاه آبگرمکن شما است. چرا که با تعمیر و سرویس آبگرمکن خود توسط این افراد طول عمر دستگاه خود را افزایش می دهید.

تعمیر آبگرمکن شرق تهران

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

خدمات تخصصی تعمیر آبگرمکن در شرق تهران

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا