تعمیرات کولر گازی

معرفی انواع کد خطای کولر گازی وست پوینت | نحوه رفع ارور کولر گازی WESTPOINT

آشنایی با انواع ارور کولر گازی وست پوینت | کد ارور U1 در کور گازی وست پوینت

یکی از برندهای کولر گازی، وست پوینت است که احتمال آسیب دیدن و بروز انواع ارور همچون خنک نکردن محیط، ایجاد صداهای فراوان، عملکرد نادرست کمپرسور و … وجود دارد. تعدادی از آن ها به شکل کد ارور ظاهر می شوند. در ادامه مطلب به برطرف کردن انواع ارور کولر گازی وست پوینت پرداخته می شود.

رفع کد ارورهای وست پوینت

کولر گازی وست پوینت مثل سایر وسایلی که برقی هستند، امکان دارد که دچار مشکل شود. در نمونه های جدید و توسعه یافته با نمایش کد ارور روی صفحه نمایش، تعیین مشکل ایجاد شده را ممکن می سازد و سبب تشخیص آسان و راحت آن شده است.

البته انواع ارور کولر گازی وست پوینت در اکثر اوقات، دلیل خرابی ایجاد شده را نشان نمی دهد. بعضی مواقع کد ارور به معنی وجود مشکل در کولر گازی است، به طوری که دلیل آن مشکل معین نیست.

مطمعنا در چنین شرایطی توانایی رفع مشکل به وجود آمده را ندارید. فقط یک تعمیرکار مجرب قادر به تشخیص ایراد وارد شده است و می تواند به تعمیر آن بپردازد. زمانی که کولر در زمان مشخص سرویس شود، کمتر با این مشکلات مواجه می شوید.

انواع ارور کولرگازی وست پوینت

ارور کولر گازی یک نوع هشدار بوده و نشان دهنده این است که سیستم کولر دچار آسیب فنی می باشد. در نتیجه باید هر چه سریع تر مشکل را بر طرف کنید. گاهی بعضی از مشکلات کولر گازی جزئی است و هنگام مطلع شدن از هر کد ارور می توانید خودتان برای رفع مشکل اقدام کنید.

اگر آگاهی کافی نداشتید بهتر است از یک متخصص بخواهید تا مشکل کولرگازی را رفع کند. در ادامه این مطلب، معانی انواع ارور کولر گازی وست پوینت توضیح داده می شود تا با کمک آن ها، توانایی انجام اقداماتی را برای حل مشکل داشته باشید.

مواجهه با انواع ارور کولر گازی وست پوینت

در سامانه های قدیمی با چراغ های ال ای دی، از تعداد چشمک های آن به مشکل ایجاد شده پی ببرید. همچنین در سیستم های امروزی که پیشرفته هستند و در برد قرار دارند کد ارور نشان داده می شود و بسیار دقیق تر است.

کد ارور نشانه ای برای راهنمایی کردن متخصص است تا به کمک آن ها بتواند دلیل مشکل به وجود آمده را تشخیص دهد و یک راه و روش صحیح را پیش بگیرد. پیشنهاد می شود در زمان رو به رو شدن با کد ارور:

نخست دستگاه را بازنشانی کنید. در بعضی از مواقع کد خطا مسئله آسان و راحت است؛ برای مثال دلیل آن ارتعاشات برق باشد که پس از بازنشانی کردن و روشن شدن دوباره، کولر گازی رفع شود.

اگر بازنشانی فایده ای در رفع انواع ارور کولر گازی اسپیلت وست پوینت نداشت و از مهارت کافی برخوردار نبودید، خودتان شروع به تعمیر آن نکنید. بهتر است با یک تکنسین در این حوزه تماس حاصل کنید تا دستگاه را مورد بررسی قرار دهد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  آموزش مرحله به مرحله سیم کشی کولرهای گازی

آشنایی با انواع ارور کولر گازی وست پوینت

چنانچه که می خواهید از کولر گازی تان به مدت زیادی استفاده شود، بهتر است که با معانی انواع ارور کولر گازی وست پوینت آشنا شوید. چرا که شناخت شما از این کدها سبب عیب یابی بهتر می شود.

کد ارور E1 در کولر گازی وست پوینت

این ارور به محافظ فشار بالا در سامانه مربوط است. برای برطرف کردن این خطا، ابتدا مقدار جریان عبوری برق وارد شده به کمپرسور را بررسی کنید. این خطا مربوط به محافظ فشار بالا در سیستم است. همچنین یکی دیگر از دلایل مربوط به خراب شدن برد است.

کد ارور E2 در کولر گازی وست پوینت

این خطا نشان دهنده وجود مشکل در سیستم ضد یخ است. برای حل کردن خطا E2 کولر را بازنشانی کنید و مجدد آن را روشن نمایید. اگر مشکل حل نشد باید از یک متخصص مجرب کمک بخواهید.

کد ارور E4 در کولر گازی وست پوینت

دما در لوله کمپرسور برای لوله خروجی، زیاد شده است. برای برطرف کردن این خطا، این موارد به شما کمک خواهد کرد:

  • بررسی مقدار گاز سرد کننده
  • اوپراتور را تمیز کردن
  • چک کردن موتور فن

کد ارور E5 در کولر گازی وست پوینت

مشکل ایجاد شده مربوط به محافظ جریان بوده، زیرا جریان در آن افزایش یافته است. جریان زیاد با ورود به سامانه کولر سبب خراب شدن برد کولر می گردد. اولین کاری که باید انجام دهید، ریست کردن کولر است. اگر مشکل حل نشد از تعمیرکار مربوطه کمک بخواهید.

کد ارور E6 در کولر گازی وست پوینت

این خطا به دلیل مشکل سیم ارتباطی بوده است. سرویس کولر و دقت به اینکه در برابر نور خورشید قرار نگرفته باشد، در برطرف کردن این خطا تاثیر دارد.

کد ارور H1 در کولر گازی وست پوینت

این ارور با بخش یخ زدایی سامانه مرتبط است. زمانی که روی پنل یخ ایجاد نشود، با بازنشانی کولر، خطا را رفع خواهد شد. در صورتی که بازنشانی نمودن بی فایده بود، باید رفع مشکل را به عهده یک تعمیرکار حرفه ای بسپارید. > فاطمه محمدی پور.: کد ارور H3 در

کولر گازی وست یونیت

اورلود حافظ کمپرسور درگیر ارور شده است. برای حل این مشکل، بهترین کار این است جریان وارد شده به کمپرسور، بهتر است توسط یک تکنسین بررسی شود.

انواع ارور کولر گازی وست پوینت

کد ارور H4 در کولر گازی وست پوینت

این خطا نشان دهنده عملکرد غیرعادی سامانه است. باید با کمک یک فرد متخصص، دمای دستگاه و اورلود آن را بررسی کنید. این کد به عنوان یکی از انواع ارور کولر گازی وست پوینت بسیار تخصصی بوده و تعمیر آن نیاز به مهارت دارد.

کد ارور H6 در کولر گازی وست پوینت

فن درون دستگاه در فرستادن فیدبک دچار مشکل شده است. برای برطرف کردن این ارور باید کمپرسور چک شود.

کد ارور HC در کولر گازی وست پوینت

جریان فاز کمپرسور و محافظ کمپرسور با مشکل رو به رو شده است. با بر طرف کردن اشکال محافظ، CFP قادر به حل کردن مشکل خواهید بود.

کد ارور U1 در کور گازی وست پوینت

ارور با کم شدن فرکانس و اورلود مرتبط است. باید جریان وارد شده به قطعه کمپرسور را بررسی کنید. بهتر است این کار را با حضور یک تکنسین انجام دهید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  نحوه کار کولر گازی | اجزای اصلی کولر گازی

کد ارور U5 در کولر گازی وست پوینت

کد ارور U5 به عنوان یکی از انواع ارور کولر گازی وست پوینت به اختلال جریان یونیت های داخلی و خارجی، اشاره دارد. در این مورد پنل ریموت کولر دچار ایراد شده، پس ابتدا فیوز را قطع کنید. توجه داشته باشید که رفع این مشکل نیاز به تخصص دارد.

کد ارور F1 در کولر گازی وست پوینت

با بروز این خطا مشکلی برای ترمیستور محیطی یونیت درونی سامانه، به وجود آمده است، که نیاز دارد میزان مقاومت ترمیستور چک شود. همچنین امکان دارد که برد اصلی آسیب دیده باشد.

کد ارور F2 در کولر گازی وست پوینت

کد ارور با خرابی ترمیستور پایپ ارتباط داشته و یا اشکالی در ترمیستور اپراتور وجود دارد. برای برطرف کردن آن باید میزان اهم ترمیستور را مورد بررسی قرار دهید.

کد ارور F3 در کولر گازی

این ارور از انواع ارور کولر گازی وست پوینت بوده و با ترمیستور محیطی یونیت بیرونی یا خراب بودن ترمیستور یونیت خارجی ارتباط داشته باشد. برای حل این خطا کولر گازی وست پوینت باید میزان اهم سنسور را مورد بررسی قرار دهید.

کد ارور F4 در کولر گازی وست پوینت

برای ترمیستور کندانسور اشکالی به وجود آمده و یا خراب شده است. با بررسی میزان اهم ترمیستور، قادر به پیدا کردن مشکل می شوید و خطا خیلی زود برطرف می شود.

کد ارور F5 در کولر گازی وست پوینت

خطای F5 با معیوب بودن ترمیستور لوله کندانسور یا ارور در ترمیستور لوله کمپرسور برای رفت در ارتباط است. برای تعیین و بر طرف کردن این ارور باید میزان اهم ترمیستور کندانسور مورد بررسی قرار بگیرد.

کد ارور F6 در کولر گازی وست پوینت

خطای ایجاد شده مرتبط با اورلود یا کم شدن فرکانس دستگاه بوده است. اورلود دستگاه را مورد بررسی قرار دهید. در برخی موارد اورلود دچار سوختگی شده و یا برد اصلی آسیب دیده باشد. ابتدا جریان برق وارد شده به کولر گازی را قطع و با متخصص این حوزه تماس حاصل کنید.

انواع ارور کولر گازی وست پوینت

دلیل سرد نکردن کولر گازی وست پوینت

دلایلی همچون آسیب دیدن موتور فن، عملکرد نادرست کمپرسور یا بیرون زدن گاز کولر و گرفتگی سامانه خنک کننده سبب خنک نکردن کلر می شود، برای رفع این مشکل بهتر است از ی تکنسین کمک بخواهید تا مشکل کولر گازی رفع شود.

کلام پایانی

اگر تخصصی یا اطلاعاتی در هنگام رو به رو شدن با انواع ارور کولر گازی وست پوینت ندارید، بهتر است بعد از دیدن کد خطا در صفحه نمایشگر، آن را دستکاری نکنید و سریعا فیوز مینیاتور برق سامانه را قطع نمایید. سپس برای بر طرف کردن مشکل به وجود آمده با تکنسین متخصص تماس حاصل کنید.

مجموعه بزرگ ایبک امداد در زمینه خدمات سیار تعمیر و رفع انواع ارور کولر گازی وست پوینت فعالیت می کند. این مرکز تخصصی با بکارگیری تکنسین های مجرب به تعمیر کولر گازی می‌ پردازد.

انواع ارور کولر گازی وست پوینت

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

لیست انواع ارور کولر گازی وست پوینت

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا