تعمیرات یخچال

راهنمای ریست کردن فیلتر یخچال وستینگهاوس

راهنمای ریست کردن فیلتر یخچال وستینگهاوس|عملکرد فیلتر یخچال وستینگهاوس

فیلتر یخچال وستینگهاوس از جمله قطعات بسیار مهم و ضروری این دستگاه می باشد و موجب می شود، که آب و یخی که از یخچال وستینگهاوس تولید می گردد، قابل مصرف و مطمئن باشد. به‌ مرور زمان احتمال دارد فیلتر یخچال وستینگهاوس توسط آلاینده ها و املاحی که در آب وجود دارد مسدود گردد و عملکرد فیلتر یخچال در این شرایط مختل خواهد شد. برای اینکه عملکرد فیلتر یخچال وستینگهاوس مطلوب باشد، باید به صورت منظم آن را عوض کنید و وقتی فیلتر را عوض می‌کنید، فیلتر یخچال را باید ریست نمایید. با توجه به مدل یخچال وستینگهاوس ریست کردن فیلتر آن کمی متفاوت خواهد بود.

اهمیت باز نشانی کردن فیلتر یخچال وستینگهاوس

برای اینکه کیفیت یخ و آبی که از یخچال وستینگهاوس تولید می گردد، حفظ شود، ریست کردن فیلتر آب یخچال یکی از مراحل ضروری می باشد. فیلتر یخچال نا خالصی هایی که در آب وجود دارد را از آب پاک می‌کند. در نتیجه از تمیز بودن و سالم بودن آب و یخ هایی که از این محصول تولید می‌شود، اطمینان حاصل کنید. وقتی که به مرور زمان فیلتر یخچال وستینگهاوس از نا خالصی ها و آلودگی ها اشباع می شود. در این شرایط طعم و بوی آب تغییر خواهد کرد. وقتی فیلتر یخچال ریست می شود، به راحتی زمان عوض کردن فیلتر را خواهید دانست. اگر فیلتر یخچال وستینگهاوس را بعد از عوض کردن ریست یا باز نشانی نکنید احتمال دارد، که چراغ نشانگر یخچال همچنان روشن باشد و نشان دهد که فیلتر به عوض کردن نیاز دارد، حتی اگر فیلتر جدید را به تازگی عوض کرده باشید.

ریست فیلتر

نحوه ریست کردن فیلتر آب یخچال وستینگهاوس

با توجه به مدل یخچال وستینگهاوس نحوه ریست کردن و بازنشانی آن متفاوت خواهد بود. در ادامه چند روش که برای این کار مناسب است را معرفی می کنیم. شما می توانید از این راهکارها استفاده کرده و فیلتر یخچال وستینگهاوس را بازنشانی نمایید:

  •  کلید Filter Reset به مدت سه تا پنج ثانیه فشار داده و نگه دارید، تا چراغ نشانگر به رنگ سبز در آید و به صورت کامل خاموش گردد.
  •  کلید Ice off را از روی پنل یخچال برای سه تا پنج ثانیه باید فشار دهید.
  • اگر دکمه Water را برای سه تا پنج ثانیه باید نگه دارید، فیلتر یخچال وستینگهاوس ریست می‌گردد.
  • اگر با استفاده از این راهکارها نتوانستید فیلتر یخچال وستینگهاوس را ریست نمایید، می توانید یخچال خود را برای سی ثانیه از برق جدا کرده و دوباره متصل نمایید.

چه زمانی فیلتر یخچال وستینگهاوس باید ریست شود؟

با توجه به مدل و نوع فیلتری که در یخچال وستینگهاوس مورد استفاده قرار می گیرد. زمان ریست کردن فیلتر یخچال متفاوت خواهد بود. یخچال وستینگهاوس چراغ نشانگری دارد، که وقتی لازم است فیلتر ریست گردد، چراغ روشن خواهد شد و از این طریق می توانید متوجه شوید، که فیلتر یخچال نیاز به تعویض دارد. مواردی مثل مقدار آلوده بودن آب و کیفیت آب و میزان مصرف آب در طول عمر مفید فیلتر یخچال وستینگهاوس موثر خواهد بود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیر کولر گازی وستینگ هاوس | نمایندگی تعمیرات کولر گازی وستینگ هاوس

وقتی که یخچال شما چراغ نشانگر دارد وقتی که فیلتر را تعویض می نمایید، باید آن را ریست کنید، تا وقتی که زمان عوض کردن فیلتر رسید به شما نشان داده شود.

اگر یخچال شما از مدلی می باشد، که این نشانگر را ندارد، باید به صورت مرتب هر شش ماه یکبار فیلتر یخچال خود را تعویض نمایید. زمانی که این کار را انجام می دهید حتماً به یاد داشته باشید، که فیلتر را ریست کنید.

فیلترهای یخچال دارای تاریخ انقضاء هستند و با توجه به نوع آنها زمان استفاده از این فیلتر ها بین شش ماه تا یک سال می باشد.

هر وقت که فیلتر یخچال وستینگهاوس را تعویض نمودید، تاریخ آن را یادداشت کنید، تا بعد از گذشت شش ماه آن را تعویض نمایید. همانطور که گفته شد زمان عوض کردن فیلتر یخچال وستینگهاوس به موارد گوناگونی بستگی خواهد داشت. چنانچه در منطقه شما آب آلوده تر است و مصرف آب شما زیاد است، باید در فواصل زمانی کوتاه تر این فیلتر را تعویض نمایید و بالعکس.

یکی دیگر از مواردی که می توانید بفهمید زمان عوض کردن فیلتر یخچال وستینگهاوس فرا رسیده است، این می باشد که رنگ یخی که از این یخچال تولید می‌شود کدر خواهد بود. در حالی که یخ ها باید کاملا شفاف باشند. وقتی که فیلتر این دستگاه نتواند آب را به صورت صحیح و خوب تصفیه نماید، موجب خواهد شد، که یخ کدر شود.

وقتی که فیلتر یخچال وستینگهاوس به موقع تعویض نگردد طعم آبی که از آن خارج می شود خوب نخواهد بود. اگر فیلتر آب یخچال وستینگهاوس در زمان مناسب تعویض گردد تسویه به صورت کامل انجام شده و به خوبی تصفیه انجام خواهد شد.

وقتی که زمان تعویض کردن فیلتر یخچال وستینگهاوس برسد، بوی آب نیز تغییر خواهد کرد. اگر شما احساس کردید، که بویی که از یخچال خارج می گردد ناخوشایند و نامطلوب است، باید متوجه شوید، که فیلتر نیاز به تعویض دارد. مواد آلاینده هایی که در فیلتر یخچال وستینگهاوس وجود دارند، موجب ایجاد بوی نامطلوب در آب آشامیدنی خواهند شد.

زلال نبودن آبی که از یخچال بیرون می‌آید نیز از دیگر نشانه‌های فرا رسیدن زمان تعویض فیلتر یخچال می باشد. وقتی که آب شفاف نیست یعنی جرم و املاح در آن وجود دارد و فیلتر عملکرد خوبی نداشته و دارای قارچ و باکتری است. این موجب می‌شود، که سلامت افراد به خطر بیفتد. بنابراین باید اقدام به تعویض فیلتر یخچال وستینگهاوس نمایید.

اگر از آبسردکن یخچال وستینگهاوس آب با فشار کم می آید، باید فیلتر یخچال وستینگهاوس را مورد بررسی قرار دهید و در صورت نیاز آن را تعویض نمایید. رسوباتی که در فیلتر یخچال وستینگهاوس وجود دارد، مسیر آب را مسدود کرده و فشار آن در این شرایط کمتر خواهد شد.

فیلتر یخچال

فیلتر یخچال وستینگهاوس چه کاربردی دارد؟

اکثر یخچال های که تولید و به بازار عرضه می‌شوند دارای فیلتر هستند و در این شرایط می‌توان آب شهری را به صورت مستقیم به آنها وصل نمود. وقتی که آب شهری به صورت مستقیم به یخچال وستینگهاوس متصل می گردد، وجود فیلتر در آن ضروری خواهد شد. چون فیلتر یخچال وستینگهاوس در این محصول کاربرد های گوناگونی دارد که عبارتند از:

  1.  تمیز کردن آب از ماسه، شن، گل و لای و ذرات معلق دیگر و تصفیه کردن آب
  2.  جلبک ها، لجن و خزه هایی که در آب رشد کرده است را از بین می‌برد.
  3.  آفت های کشاورزی و سم هایی که ممکن است در آب شهری باشد را از بین خواهد برد
  4. طعم و مزه آب را مطلوب می کند.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  روش تنظیم کردن ترموستات آبسردکن پاناسونیک

فیلتر یخچال

چرا فیلتر یخچال‌ وستینگهاوس باید تعویض شود؟

فیلتر یخچال وستینگهاوس باید در زمان مناسب و به موقع عوض شود، این موضوع بسیار اهمیت دارد. چون فیلتر هایی که در یخچال مورد استفاده قرار می گیرند، عملکرد مناسبی داشته باشند و بتوانند به خوبی آب را تمیز کرده و تصفیه نمایند. در غیر این صورت نمی تواند آب شهری را تصفیه نماید. وقتی فیلتر یخچال بسیار آلوده باشد آبی که از این یخچال خارج می گردد، کیفیت خوبی نخواهد داشت. فرسوده بودن فیلتر یخچال موجب می شود، که عوامل بیماری زا، باکتری، قارچ و… در آن رشد کند و سرعت تکثیر آنها بیشتر شود. این مورد برای افرادی که از آب و یخ یخچال وستینگهاوس استفاده می کنند بسیار خطرناک است. بنابراین باید در زمان مناسب فیلتر یخچال وستینگهاوس تعویض گردد، تا هم دستگاه شما آسیب نبیند و هم سلامت شما به خطر نیفتد. برای اینکه از نحوه عوض کردن فیلتر یخچال وستینگهاوس اطلاعات کافی و لازم را پیدا کنید، باید راهنمای آن را مطالعه کنید و در ابتدا محل دقیقی که فیلتر یخچال وستینگهاوس قرار دارد را پیدا کنید.

چنانچه برای عوض کردن فیلتر یخچال وستینگهاوس اشتباهی کنید، چراغ نشانگر روشن خواهد ماند. بهتر است اگر قادر به عوض کردن فیلتر یخچال وستینگهاوس از تعمیرکاران کمک بگیرید، تا این کار در کمترین زمان ممکن و به صورت اصولی انجام شود. در این صورت هم فیلتر یخچال وستینگهاوس عملکرد خوبی خواهد داشت و هم یخچال شما آسیب نخواهد دید. چون مصرف آب عاری از آلودگی و پاک بسیار اهمیت دارد، باید عوض کردن فیلتر یخچال و نحوه عوض کردن آن را جدی بگیرید. استفاده کردن آب کثیف و یخ های کدر بسیار ناخوشایند است. بنابراین بهتر است، که در زمانی که فیلتر را تهیه می کنید به اورجینال و اصل بودن آن نیز دقت داشته باشید. اگر فیلتری که تهیه می‌کنید دارای کیفیت خوبی نباشد، تاثیر زیادی بر روی کیفیت آب نخواهد داشت.

سخن تکمیلی

در این مقاله طریقه ریست کردن فیلتر یخچال وستینگهاوس را توضیح داده و نحوه عملکرد فیلتر را در این یخچال به صورت کامل توضیح دادیم. فیلتر آب یخچال وستینگهاوس آب را تصفیه می‌کند و وجود آن در این یخچال بسیار حائز اهمیت است. چون موجب می شود آب و یخی که از یخچال خارج می گردد، بسیار باکیفیت و مطمئن باشد. اگر هر کدام از نشانه هایی که در این مطلب برای فاسد شدن فیلتر یخچال بیان گردید را دیدید، باید فیلتر یخچال خود را عوض کنید. در این صورت می توانید از سالم بودن و کیفیت آب آشامیدنی یخچال خود اطمینان حاصل نمایید. در غیر این صورت آبی که از یخچال خارج می گردد و مورد استفاده قرار می گیرد، بسیار خطرناک خواهد بود، چون املاح و آلودگی های زیادی را دارد.

 

راهنمای ریست کردن فیلتر یخچال وستینگهاوس

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

راهنمای ریست کردن فیلتر یخچال وستینگهاوس

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا