تعمیرات لباسشویی

دلایل سر و صدای زیاد در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

سر و صدای زیاد در ماشین لباسشویی برای افراد خسته کننده و همچنین کلافه کننده است. یکی از مشکلات ماشین‌های لباسشویی سامسونگ ایجاد سر و صدای زیاد و لرزش است. البته این مشکل به برند خاصی مربوط نشده و حتی ماشین لباسشویی‌های با کیفیت هم ممکن است با این مشکل مواجه شوند. لرزش و سر و صدا در ماشین لباسشویی سامسونگ دلایل زیادی دارد که آن را با هم مرور خواهیم کرد.

صداهای مربوط به ماشین لباسشویی سامسونگ

قبل از اینکه برایتان توضیح دهیم چه دلایلی می‌تواند باعث سر و صدا در ماشین لباسشویی سامسونگ شود، باید بدانید که تمام ماشین‌های لباسشویی دارای کمی صدا هستند و نمی‌توان گفت که حتماً هر سر و صدایی خرابی محسوب می‌شود. وقتی ما از سر و صدا در ماشین لباسشویی صحبت می‌کنیم منظورمان سر و صداهای غیر عادی و زیاد است.

ماشین لباسشویی سامسونگ

۱- صدای تلق تلق به دلیل تراز نبودن ماشین‌های لباسشویی سامسونگ

یکی از دلایل صدا در ماشین لباسشویی تراز نبودن آن است وقتی شما ماشین لباسشویی سامسونگ را نصب می‌کنید اگر این کار را درست انجام ندهید و مکان نصب دستگاه دارای شیب باشد، مسلماً ماشین لباسشویی شما در هنگام کار کردن سر و صدای زیادی تولید می‌کند.

۲- دلایل صدای خرخر کردن در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

وقتی شما از ماشین لباسشویی خود صدای خرخر کردن به گوشتان رسید یعنی در لوله تخلیه چیزی گیر کرده است. بهتر است قبل از اینکه این مشکل باعث دردسرهای زیاد و یا ترکیدگی لوله شود آن را رفع کنید.

۳- دلیل صدایی مانند صدای کلید در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

وقتی شما صدایی مانند صدای سکه و یا کلید به گوشتان خورد یعنی در لاستیک دور درب و یا واشر تخلیه یک جسم خارجی و فلزی گیر کرده است. بعد از اینکه چرخه شستشو تمام شد باید شلنگ تخلیه را کاملاً بررسی کنید و در صورتی که جسمی در داخل شلنگ وجود داشت، آن را بیرون بیاورید.

توصیه می‌کنیم قبل از اینکه لباس‌ها را در داخل لباسشویی بریزید به طور کامل جیب‌ها را بررسی کنید و اگر سکه ، کلید و یا جسم فلزی دیگری در داخل جیب لباس‌ها بود، آن را بیرون بیاورید.

۴- دلایل صدای ویز ویز در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

یکی دیگر از صداهایی که ممکن است در هنگام شستشو بشنوید صدای ویز ویز کردن است. در صورتی که در پمپ لباسشویی جسمی خارجی گیر کرده باشد شما این صدا را خواهید شنید. اگر این صدا را از ماشین لباسشویی خود شنیدید توصیه می‌کنیم حتماً به تعمیرکار مراجعه کنید زیرا احتمال دارد یک جسم خارجی در قسمت پمپ لباسشویی گیر کرده باشد و به دستگاه شما آسیب جدی وارد کند.

خرابی موتور محرک لباسشویی هم می‌تواند باعث ایجاد صدای ویز ویز شود. این صدا را وقتی می‌شنوید که دیگ لباسشویی در حال چرخیدن بوده و لباس‌ها را می‌شوید.

۵- صدای تق تق در ماشین لباسشویی سامسونگ چه زمانی شنیده می‌شود؟

یکی دیگر از صداهایی که ممکن است در ماشین لباسشویی سامسونگ بشنوید، صدای تق تق است. وقتی شما این صدا را می‌شنوید که ظرفیت لباسشویی بیش از اندازه پر شده باشد. البته خراب شدن بلبرینگ‌های لباسشویی، موتور و همچنین پولی لباسشویی هم می‌تواند باعث ایجاد این صدا شود. علاوه بر این موارد، گاهی خرابی موتور تخلیه هم باعث می‌شود شما از ماشین لباسشویی صدای تق تق بشنوید. این صدا به شما اعلام خواهد کرد که در موتور تخلیه جسم خارجی گیر کرده است.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  چرا پمپ تخلیه ماشین لباسشویی کار نمی‌کند؟

مهمترین دلیلی که باعث صدای تق تق در ماشین لباسشویی سامسونگ می‌شود این است که شما بیش از اندازه ظرفیت لباسشویی، در داخل آن لباس بریزید. دقت داشته باشید همیشه به ظرفیت لباسشویی خود توجه کنید و سپس برای شستشوی لباس‌ها از آن استفاده کنید. ریختن لباس‌های خیلی کم و یا برعکس لباس‌های زیاد و بیشتر از اندازه ظرفیت دستگاه، می‌تواند باعث سر و صدا و لرزش در لباسشویی شده و حتی به لباسشویی شما آسیب بزند.

۶- شنیدن صدای جیرجیر در ماشین‌های لباسشویی

یکی دیگر از صداهایی که ممکن است شما در ماشین لباسشویی خود بشنوید، صدای جیرجیر است که در هنگام کار کردن لباسشویی به گوش می‌رسد. صدای جیرجیر ممکن است به دلیل زیاد بودن لباس‌ها در داخل دیگ لباسشویی و همچنین به دلیل تراز نبودن دستگاه به گوش برسد. اگر ماشین لباسشویی تراز نبود باید آن را تراز کنید تا صدا از بین برود و در صورتی که حجم لباس‌ها زیاد بود می‌توانید مقداری از لباس‌ها را از لباسشویی خارج کنید. مشکلات دیگری هم مانند خراب شدن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی، خرابی شیر ورودی آب، خرابی پمپ تخلیه، خراب شدن بلبرینگ، موتور ، کوپلینگ موتور و همچنین اشکال در کمک فنرها و تسمه می‌تواند باعث ایجاد سر و صدا در لباسشویی سامسونگ شود که در این صورت باید حتماً به تعمیرکار مراجعه کنید.

۷- اگر به صدای پمپ تخلیه بی‌توجه باشیم چه اشکالی به وجود می‌آید؟

همانطور که می‌دانید پمپ تخلیه وظیفه دارد آب داخل دیگ لباسشویی را بعد از شستشو تخلیه کند. گاهی ممکن است صدای تخلیه آب زیاد باشد برای اینکه مشکل را بررسی کنید ابتدا پنل جلویی را در ماشین لباسشویی برداشته و پمپ را در آن پیدا کنید و سپس لباسشویی خود را دوباره روشن کنید. اگر صدا از جانب پمپ باشد به راحتی متوجه می‌شوید. اگر پمپ تخلیه مشکل داشته باشد باید لباسشویی را خاموش کرده و برق آن را از دو شاخه بکشید و سپس به تعمیرکار مراجعه کنید.

۸- صدای دریچه ورودی در ماشین لباسشویی سامسونگ

گاهی ممکن است شما در هنگام پر شدن آب در لباسشویی صدای زیادی بشنوید، این مشکل وقتی اتفاق می‌افتد که دریچه ورودی آب لباسشویی با مشکل مواجه شده باشد. اکثراً بعد از استفاده های مکرر از دستگاه لباسشویی سامسونگ، در داخل شیر رسوباتی ایجاد می‌شود که باعث می‌شود مسیر ورودی مسدود شده و یا تنگ شود. اگر دریچه ورودی به دستگاه لباسشویی دچار مشکل باشد باید آن را عوض کنید.

۹- صدای کلاچ در لباسشویی سامسونگ

کلاچ وظیفه دارد که شفت جعبه دنده را قفل کند. اگر کلاچ با مشکل روبرو شود آبکشی هم به خوبی انجام نخواهد گرفت و لباسشویی شما دچار صدای زیاد و لرزش می‌شود. یکی دیگر از مواردی که ممکن است در هنگام خرابی کلاچ ایجاد شود مشاهده خرده ریزهای فلزی است که در زیر لباسشویی می ریزند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  بررسی مشکلات و خرابی های متداول لپ تاپ سامسونگ Samsung

۱۰- صدای تسمه دیگ در لباسشویی سامسونگ

بعضی از ماشین‌های لباسشویی مانند لباسشویی‌های سامسونگ در گوشه لباسشویی ۴ تسمه دارند که باعث کنترل حرکت دیگ در هنگام آبکشی می‌باشد. جنس تسمه‌ها از پلاستیک است و ممکن است در اثر گذشت زمان فرسوده شوند وقتی این تسمه ها فرسوده می‌شوند ماشین لباسشویی در هنگام آبکشی صدای زیادی تولید خواهد کرد و گاهی هم ماشین لباسشویی تکان می‌خورد در این صورت باید تسمه را تعویض کنید.

۱۱- خرابی کمک فنر در ماشین لباسشویی چه مشکلاتی ایجاد می‌کند؟

ماشین‌های تمام اتوماتیک و خودکار ممکن است با مشکل تولید صدا روبرو شوند. کمک فنر، حرکت دیگ را در هنگام آبکشی کنترل می‌کند. اگر کمک فنر با مشکل روبرو شود دیگ به بدنه دستگاه برخورد می‌کند و شما صدای زیادی می‌شنوید.

۱۲- مشکل در یاتاقان دیگ

یکی دیگر از دلایلی که باعث می شود صدای زیادی در لباسشویی تولید شود، ایجاد مشکلات در یاتاقان های دیگ است. یاتاقان دیگ باعث می‌شود ماشین لباسشویی بهتر بچرخد و اگر این یاتاقان با مشکل مواجه شود شما صدای زیادی از لباسشویی می‌شنوید.

۱۳- وظیفه کوپلینگ موتور دایرکت درایو چیست؟

ماشین لباسشویی‌های جدید که دارای تسمه نیستند با اسم دایرکت درایو بدون گیربکس، در فروشگاه‌ها وجود دارند. در این لباسشویی‌ها موتور تسمه را حذف کردند و موتور به شکل مستقیم به دیگ شستشو وصل شده است. انتقال قدرت هم در موتورهای این لباسشویی‌ها از راه کوپلینگ انجام می‌شود. کوپلینگ تشکیل شده از دو قطعه است که هر کدام از قطعه‌ها به جنس پلاستیکی هستند و ممکن است به مرور زمان و یا حتی استفاده زیاد، دچار مشکل شوند و سر و صدای زیادی هم در لباسشویی ایجاد شود. پس یکی دیگر از دلایل سر و صدا در ماشین‌های لباسشویی جدید خراب شدن کوپلینگ موتور است.

ماشین لباسشویی سامسونگ

سخن پایانی

ماشین‌های لباسشویی در هر برندی که باشند معمولاً در هنگام کار کردن کمی سر و صدا و یا لرزش دارند ولی گاهی دیده می‌شود که سر و صدا در لباسشویی زیاد بوده و یا به شدت می‌لرزند. در این صورت احتمالاً ماشین لباسشویی سامسونگ شما با مشکل مواجه شده است. در این مقاله تلاش کردیم شما را با ۱۳ دلیل مهم سر و صدا در لباسشویی سامسونگ آشنا کنیم. اگر با موارد گفته شده نتوانستید مشکل لباسشویی سامسونگ خود را برطرف کنید، حتماً باید با تعمیرکار مجرب تماس بگیرید.

دقت داشته باشید تمام وسایل برقی نیاز به سرویس‌های دوره‌ای دارند. سرویس دوره‌ای به شما کمک خواهد کرد تا مشکلات احتمالی در لباسشویی سامسونگ تشخیص داده شده و سریعاً برطرف شود. ولی اگر سرویس ماشین لباسشویی را در زمان لازم انجام ندهید ممکن است مشکلات جزئی دستگاه، تبدیل به مشکلات بزرگ شده و مجبور به پرداخت هزینه‌های سنگینی برای تعمیر لباسشویی خود شوید.

نگهداری صحیح و اصولی از لباسشویی سامسونگ به شما کمک می‌کند که از خرابی‌های احتمالی در آن جلوگیری کرده و همچنین باعث افزایش طول عمر ماشین لباسشویی سامسونگ شوید.

دلایل سر و صدای زیاد در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

دلایل صدای خرخر کردن در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا