تعمیرات پکیج و آب گرمکن

دلایل روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور چیست؟

خراب شدن پکیج بدون توجه به برندی که دارد، می‌تواند دردسرهای زیادی را برای شما ایجاد کند و تا حدودی هم آرامش و رفاه تان را تحت تأثیر قرار دهد. یکی از مشکلات رایج در پکیج ایران رادیاتور ، روشن نشدن دستگاه پکیج است که بیشتر افراد هم آن را تجربه کرده اند. خاموش شدن مکرر و یا ناگهانی دستگاه پکیج جزو مشکلات شایع بوده و می‌تواند به روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور هم منجر شود. در این مقاله از ایبک امداد تلاش کردیم شما را با 12 مورد از دلایل روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور آشنا کنیم.

امکان دارد روشن نشدن پکیج شما به دلیل یک ایراد و مشکل ساده باشد در این صورت می‌توانید به راحتی آن را برطرف کنید ولی اگر با مطالعه این مقاله نتوانستید مشکل روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور خود را رفع کنید، توصیه می‌کنیم حتماً به تعمیرکار پکیج مراجعه کرده و تعمیر پکیج خود را به او بسپارید.

دلایل روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور

پکیج ها دائماً در حال کار کردن بوده و طبیعی است که خراب هم بشوند. پکیج ایران رادیاتور هم مانند وسایل دیگر ممکن است دچار خرابی شده و روشن نشود. پکیج‌ها با سه منبع انرژی گاز، آب و برق کار کرده و آب لوله را هم گرم می‌کنند. اگر در هر کدام از این منابع اختلال ایجاد شود باعث خراب شدن و روشن نشدن پکیج خواهد شد. 12 دلیل که جزو مشکلات رایج پکیج است می‌تواند باعث روشن نشدن پکیج‌های ایران رادیاتور شود که هر کدام را برایتان توضیح خواهیم داد:

 1. کم شدن فشار آب در مخزن پکیج
 2. قطع جریان برق در پکیج ایران رادیاتور
 3. پایین آمدن فشار گاز
 4. در صورتی که به جای آب هوا در لوله‌ها وجود داشته باشد باعث روشن نشدن پکیج می‌شود.
 5. رسوب در لوله های شوفاژ و پکیج باعث خواهد شد پکیج روشن نشود.
 6. خراب شدن پمپ پکیج
 7. خراب شدن دودکش در پکیج ایران رادیاتور
 8. ایراد در الکترود تشخیص شعله
 9. گرفتگی و یا خرابی شمعک
 10. گرمی بیش از اندازه پکیج
 11. خراب شدن برد پکیج
 12. خراب شدن سنسور NTC
حتما بخوانید:   راهنمای خرید رادیاتور و پکیج | انواع مختلف پکیج

پکیج ایران رادیاتور

۱- کم شدن فشار آب در مخزن پکیج ایران رادیاتور

یکی از مهم‌ترین دلایلی که باعث می‌شود پکیج ایران رادیاتور شما روشن نشود، کمبود آب و افت فشار آب در مخزن پکیج است. برای اینکه پکیج‌های ایران رادیاتور کار کنند به حداقل فشار آب نیاز دارند که حدوداً ۰٫۵ بار می‌باشد. اگر این حداقل تأمین نشده باشد پکیج شما روشن نخواهد شد و حتی اگر هم روشن شود ممکن است بلافاصله خاموش شود. معمولاً به دلایل زیر پکیج دچار کم آبی می‌شود:

 1. منبع آب در پکیج سوراخ شده باشد.
 2. خراب شدن شیر پر کن پکیج

برای اینکه فشار آب را بررسی کنید می‌توانید از نشانگر عقربه ای که در زیر پکیج ایران رادیاتور قرار گرفته است، استفاده کنید. همانطور که در ابتدا هم گفتیم در صورتی که نشانگر عقربه ای از ۰٫۵ بار کمتر را نشان بدهد ، دستگاه یا روشن نشده و یا اینکه بعد از روشن شدن سریعاً خاموش خواهد شد و اگر این نشانگر بین یک و دو نشان داده شود، با شیر آبی که در کنار نشانگر می‌باشد شما می‌توانید فشار مخزن را به راحتی زیاد کنید. اگر با انجام این کار دوباره فشار آب زیاد نشد و یا اینکه کم شد ، برای تعمیر پکیج ایران رادیاتور خود حتماً باید از یک متخصص ماهر کمک بگیرید.

۲- قطع جریان برق در پکیج ایران رادیاتور

همانطور که در ابتدا هم برایتان توضیح دادیم پکیج برای اینکه خوب کار کند به گاز ، برق و آب نیاز دارد اگر یکی از این منابع دچار قطعی شود ، باعث خواهد شد که پکیج شما روشن نشود و از کار بیفتد. قطع شدن جریان برق ، رفتن برق ، خراب شدن فیوزها و خراب شدن کلید برق می‌تواند باعث روشن نشدن پکیج شود.

۳- پایین آمدن فشار گاز

وقتی فشار گاز ورودی به دستگاه پکیج پایین بیاید، می‌تواند یکی از دلایل مهم برای روشن نشدن پکیج باشد. برای اینکه مشکل را حل کنید باید چک کنید و ببینید آیا شیرهای ورودی گاز باز است یا خیر؟ اگر شیر گاز باز نباشد باعث خواهد شد که گاز هم وارد دستگاه نشده و پکیج روشن نشود. دقت داشته باشید اگر پکیج شما به دلیل پایین بودن فشار گاز روشن نشود، شما در روی پکیج چراغ قرمز را مشاهده خواهید کرد.

در صورت روشن شدن چراغ قرمز در روی پکیج ایران رادیاتور، قبل از هر کاری گاز ساختمان خود را بررسی کنید. اگر مشکلی نداشت آنگاه باید شلنگ ورودی گاز را هم چک کرده تا سوراخ نشده باشد.

حتما بخوانید:   چرا در پکیج ایران رادیاتور فشار پایین می آید؟

۴- به جای آب در لوله پکیج هوا وجود داشته باشد.

همانطور که می‌دانید در حالت عادی باید در داخل لوله‌های پکیج آب وجود داشته باشد تا دستگاه شما درست کار کند ولی اگر به هر علتی در مدارها و لوله‌ها هوا به جای آب جمع شود این هوای جمع شده باعث خواهد شد پکیج ایران رادیاتور شما روشن نشود. برای اینکه مشکل را برطرف کنید در اولین مرحله شوفاژ را هواگیری کنید. در صورت رفع نشدن مشکل باید پمپ دستگاه را بررسی کنید. ممکن است هوا به جای آب در داخل لوله ها پمپاژ شده باشد. برای اینکه این مشکل برطرف شود باید به یک تعمیرکار حرفه‌ای مراجعه کنید.

۵- وجود رسوبات در لوله‌های شوفاژ و پکیج

رسوبات در لوله‌های شوفاژ و پکیج یکی از دلایل روشن نشدن پکیج‌های ایران رادیاتور است. برای اینکه با این مشکل مواجه نشوید بهتر است در پکیج خود از سختی گیر استفاده کنید. این سختی گیر باید در مدار لوله‌ها نصب شود. اگر دلیل روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور شما به علت رسوبات داخل لوله‌های گرمایشی است باید به وسیله یک تعمیرکار پکیج، مشکل را برطرف کنید.

۶- خراب شدن پمپ پکیج

یکی دیگر از دلایل روشن نشدن پکیج خرابی پمپ دستگاه است. از آنجایی که پمپاژ کردن وظیفه پمپ پکیج است اگر پمپ خراب شود آب در مدار گردشی جریان پیدا نکرده و برد دستگاه کمبود آب را تشخیص می‌دهد و این باعث روشن نشدن دستگاه پکیج خواهد شد.

۷- خراب شدن دودکش پکیج

اگر دودکش پکیج خراب شود باعث خواهد شد که پکیج ایران رادیاتور روشن نشود. این مشکل زمانی اتفاق می‌افتد که شما فاصله استاندارد را از سقف رعایت نکرده باشید، در این صورت دودکش قادر نیست که دود را به راحتی تخلیه کند. توصیه می‌کنیم پکیجی خریداری کنید که به سنسور مجهز باشد تا در هنگام تجمع دود، سریعاً دستگاه خاموش شود.

اگر احتمال دادید که روشن نشدن پکیج شما به دلیل تخلیه نشدن دود از دودکش می باشد باید حتماً مسیر دودکش را چک کنید و اگر گرفتگی در مسیر تخلیه دود وجود داشت، آن را برطرف کنید.

۸- ایراد در الکترودهای تشخیص شعله

در پکیج الکترود یون ، قطعه‌ای می‌باشد که در قسمت مشعل قرار گرفته است و از آن برای تشخیص دادن شعله استفاده می‌کنند. اگر الکترون یون کثیف و یا خراب شده باشد و یا اینکه فاصله جرقه زن و یون به درستی تنظیم نشده باشد ، باعث خواهد شد که پکیج ایران رادیاتور شما روشن نشود. در این صورت باید الکترون یون را به خوبی تمیز کنید و به وسیله انبر دست آن را کمی به شعله نزدیک‌تر کنید. اگر باز هم مشکل برطرف نشد و یا اینکه الکترود کاملاً خراب شده بود آن را عوض کنید.

حتما بخوانید:   تعمیرات تخصصی پکیج زمینی و دیواری | تعمیر پکیج در محل

۹- گرفتگی و یا خراب شدن شمعک

شما برای روشن شدن شمعک به گازی نیاز دارید که به وسیله لوله نازک در داخل پکیج تأمین می‌شود. احتمال دارد این لوله به وسیله آلودگی و یا باد ، در گذر زمان دچار گرفتگی شده باشد. وقتی گاز به شمعک نرسد، باعث می‌شود گاز قطع شده و پکیج شما خاموش شود. توصیه می‌کنیم در صورت گرفتگی و یا خرابی شمعک به تعمیرکار پکیج مراجعه کنید تا لوله شمعک را عوض کند.

۱۰- گرمای بیش از اندازه پکیج

پکیج‌ها نیاز به دمای نرمالی دارند و اگر دما بیش از اندازه بالا برود، آنگاه سیستم حفاظتی پکیج به شکل خودکار آن را خاموش می‌کند. اگر متوجه بروز این مشکل در پکیج ایران رادیاتور شدید باید حتماً برای رفع مشکل و تعمیر پکیج از سرویس کار پکیج کمک بگیرید.

۱۱- خراب شدن برد پکیج

به دلایل نادری ممکن است روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور به دلیل خرابی برد باشد. معمولاً خراب شدن برد به دلیل نوسان برق ایجاد می‌شود. برد در پکیج جزو قطعات اصلی بوده و عیب یابی و تعمیر آن هم به مهارت خاصی نیاز دارد. توصیه می‌کنیم برای تعمیر برد حتماً به تعمیرکار مراجعه کنید تا مجبور به پرداخت هزینه بیشتری برای تعمیر پکیج نشوید.

۱۲- خراب شدن سنسور NTC

اگر دمای آب در لوله‌ها بیشتر از اندازه استاندارد داغ شود ، سنسور NTC و یا همان برد الکترونیک وارد عمل خواهد شد و پکیج شما را خاموش می‌کند. این کار می‌تواند باعث شود دوباره دما تنظیم شده و تا وقتی هم که دما به درستی تنظیم نشود، دستگاه اجازه روشن شدن را ندارد.

پکیج ایران رادیاتور

سخن پایانی

پکیج‌ها جزو وسایل ضروری در منزل هستند که در صورت خرابی، می‌تواند مشکلات زیادی را برای شما ایجاد کند یکی از مشکلات رایج در پکیج ایران را رادیاتور، روشن نشدن دستگاه است. در این مقاله از ایبک امداد تلاش کردیم شما را با ۱۲ مورد از مهمترین دلایل روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور آشنا کنیم. دقت داشته باشید بعضی از این موارد تخصصی بوده و حتماً باید به وسیله تعمیرکار پکیج ، بررسی و تعمیر شود.

31

دلایل روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور چیست؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

کم شدن فشار آب در مخزن پکیج ایران رادیاتور

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x