تعمیراتتعمیرات یخچال

یخ‌ساز یخچال شارپ چیست و تعمیرات آن به چه صورت است؟

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

یخ‌ساز یخچال شارپ یکی از بهترین یخ‌سازهای یخچال در جهان به شمار می‌رود. یخ‌سازها به عنوان یکی از موثرترین بخش‌های یخچال به شمار می‌آیند. برند شارپ یک برند ژاپنی است که در تولید یخچال بسیار هوشمندانه عمل کرده است. در ادامه‌ی این مقاله از سایت ایبک قصد داریم تا شما را با برند خوش ساخت شارپ و مشکلات رایج‌ یخ‌ساز یخچال شارپ آشنا کنیم. با ما تا پایان این مقاله کاربردی همراه باشید.

یخ‌ساز یخچال شارپ

تاریخچه شرکت شارپ

شرکت شارپ لوازم الکترونیکی مصرفی پیشرفته، محصولات تجاری و قطعات الکترونیکی را توسعه، تولید و به بازار عرضه می‌کند. در بیشتر سال‌های دهه ۱۹۸۰، شهرت و فروش شارپ از رقیب اصلی شرکت سونی عقب بود. در دهه ۱۹۹۰، شارپ به عنوان رهبر صنعت نمایشگر کریستال مایع (LCD) ظاهر شد.

پنل‌های LCD سبک‌تر و نازک‌تر از صفحه‌نمایش‌های لوله پرتو کاتدی رایج در تلویزیون‌ها هستند. همچنین ماشین‌ حساب‌ها، صفحه‌نمایش‌های کامپیوتر، ضبط‌کننده‌های ویدئویی و دستگاه‌های دستی را متحول کرده‌اند. با این حال، شارپ چیزی بیش از یک تولید کننده LCD است. این شرکت همچنین یک تجارت سریع در مدارهای مجتمع، دستگاه‌های کپی دیجیتال، دستگاه‌های فکس و لوازم خانگی انجام می‌دهد. اگرچه ۶۵ درصد از فروش آن در ژاپن انجام می‌شود، شارپ دارای شعبه‌هایی در سراسر جهان است.

این شرکت به عنوان یک کار فلزی کوچک در اوزاکا در سال ۱۹۱۲ توسط یک مخترع به نام توکوجی هایاکاوا تاسیس شد. هایاکاوا پس از سه سال فعالیت در تجارت و کسب درآمد متوسطی از گجت‌ها و مشاغل تعمیر، یک مداد مکانیکی را طراحی کرد که او آن را همیشه تیز نامید. مداد Ever-Sharp که از یک سرب گرافیتی جمع شونده در یک میله فلزی تشکیل شده است، حق ثبت اختراع را در ژاپن و ایالات متحده به دست آورد. تقاضا برای این ابزار ساده و بادوام بسیار زیاد بود. برای تسهیل تولید بیشتر، هایاکاوا ابتدا یک خط مونتاژ را اتخاذ کرد و بعداً به یک کارخانه بزرگ‌تر نقل مکان کرد.

شارپ در سال ۱۹۲۳

به کسب و کار هایاکاوا و همچنین زندگی شخصی او در ۱ سپتامبر ۱۹۲۳ ضربه‌ای ویرانگر وارد شد. در آن روز زلزله بزرگ کانتو باعث آتش سوزی شد که کارخانه او را ویران کرد و جان همسر و فرزندانش را گرفت. هایاکاوا افسردگی شدیدی را تحمل کرد و یک سال بود که کارخانه خود را دوباره راه اندازی کرد. آزمایشگاه صنعتی فلزی هایاکاوا، به نام شرکت، تولید مداد Ever-Sharp را از سر گرفت، اما هایاکاوا به تولید محصول جدیدی علاقه مند شد.

اولین دستگاه‌های رادیویی کریستالی در اوایل دهه ۱۹۲۰ از ایالات متحده به ژاپن وارد شد. با شنیدن برای اولین بار، هایاکاوا بلافاصله از پتانسیل آن متقاعد شد. او با درک اندکی از رادیو یا حتی برق، شروع به توسعه اولین رادیو کریستالی ژاپنی کرد. پس از تنها سه ماه مطالعه و آزمایش، هایاکاوا موفق به دریافت سیگنالی از سرویس پخش شد که برنامه نویسی را آغاز کرده بود. همچنین مخاطبان بسیار کمی را فقط چند ماه قبل از آن، در سال ۱۹۲۵ دریافت کرد.

رادیو مدت کوتاهی پس از آن وارد تولید انبوه شد و به قدری خوب فروخت که باید امکانات را گسترش داد. با این حال رادیوهای کریستال گیرنده‌های غیرفعال هستند که برد آن‌ها محدود است. هایاکاوا احساس می‌کرد که رادیوهای برق دار، که قادر به تقویت سیگنال هستند، باید موضوع توسعه بیشتر باشند. در حالی که رقبا به توسعه مجموعه‌های کریستال بهتر ادامه دادند، هایاکاوا کار روی یک مدل لوله خلاء AC را آغاز کرد.

یخ‌ساز یخچال شارپ

شارپ در سال ۱۹۲۹

هنگامی که شرکت مدل تجاری شارپ داین را در سال ۱۹۲۹ معرفی کرد، شارپ به‌عنوان تولیدکننده پیشرو رادیو در ژاپن شناخته شد. این شرکت در سال‌های بعد بسیار گسترش یافت و در سال ۱۹۳۵ نیاز به سازماندهی مجدد آن به یک شرکت بزرگ داشت.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  نکات مرتبط با آموزش تعمیر جاروبرقی قدیمی

آزمایشگاه، با تمام موفقیت‌هایش، در طیف وسیعی از فناوری ها پیشرو نبود. فقط در بخش باریکی از بازار پیشتاز بود. علاوه بر این، این شرکت از حمایت مالی شرکت‌های بزرگ زایباتسو یا دولت برخوردار نبود. در حوزه کوشش نوسازی ملی، بیگانه بود. با این حال، ممکن است این لطف نجات دهنده آن باشد، زیرا دولت تحت سلطه گروهی از امپریالیست‌های دست راستی در ارتش قرار گرفته بود. رهبران بزرگ‌ترین شرکت‌های ژاپنی هر نظر سیاسی داشتند، مجبور شدند با نظامی‌ها در تلاش برای استقرار برتری ژاپن در آسیا همکاری کنند. از سوی دیگر، هایاکاوا در بیشتر موارد تنها مانده بود.

اما سال ۱۹۹۷ دوره دشوارتری را آغاز کرد. محصولات LCD شارپ با رقابت فوق‌العاده‌ای از سوی شرکت صنعتی ماتسوشیتا الکتریک و همچنین تولیدکنندگان در کره و ایالات متحده مواجه شد. این رقابت قیمت‌ها را کاهش داد و عرضه LCD‌ها را افزایش داد. بر اساس گزارش وال استریت ژورنال آسیایی، شارپ در کنار آن، در توسعه محصولات جدید با حاشیه سود بالا که بتواند جریان ثابتی از سود را برای آن تضمین کند شکست خورده است. در نتیجه، سود و فروش شرکت برای اولین بار در پنج سال گذشته کاهش یافت.

رکود شارپ

مشکلات شارپ با شروع رکود شدید ژاپن در سال ۱۹۹۸ (بدترین رکود این کشور از زمان جنگ جهانی دوم) شدیدتر شد. فروش بخش کالاهای سفید معمولاً ثابت شارپ (وسایلی مانند یخچال، ماشین لباسشویی و تهویه مطبوع) به شدت کاهش یافت زیرا مصرف کنندگان ژاپنی از خریدهای عمده خودداری کردند. با این بحران، سود شارپ ۴۳ درصد دیگر در سال ۱۹۹۸ کاهش یافت.

در واکنش به بحران، تسوجی کنار رفت و کاتسوهیکو ماچیدا به عنوان رئیس جمهور جایگزین او شد. Machida با توصیف این وضعیت به عنوان بدترین وضعیت در تاریخ شارپ، تعدادی تغییرات را برای تصدیق شرکت موسس ایجاد کرد. در آگوست ۱۹۹۸ او اعلام کرد که شارپ تا سال ۲۰۰۵ به طور کامل تولید تلویزیون‌های لوله اشعه کاتدی (CRT) خود را جایگزین خواهد کرد. به جای آن‌ها، این شرکت مجموعه‌هایی را با استفاده از صفحه نمایش ال سی دی معرفی خواهد کرد.

در نتیجه تقاضا برای نمایشگرهایی که شارپ در آن‌ها تخصص داشت افزایش می‌یابد. در سال ۱۹۹۹، Machida همچنین تغییرات گسترده‌ای را در سیستم‌های تولید و مدیریت شارپ ایجاد کرد. به گزارش هفته صنعت، ماچیدا روند تصمیم گیری شارپ را سرعت بخشید و مسئولیت‌های بیشتری را به سه معاون خود اختصاص داد.

یخ‌ساز یخچال شارپ

شارپ هم اکنون

مهم‌تر از آن، او شرکت‌های تابعه متعدد شرکت را آزاد کرد و مدیران محلی را در پست‌های کلیدی منصوب نمود. به عنوان مثال، در سال ۱۹۹۹، او یک آمریکایی (اولین نفر) را به عنوان رئیس شرکت تابعه شارپ در ایالات متحده انتخاب کرد. Machida همچنین هزینه‌ها را کاهش داد.

شارپ متوجه شد که باید منتظر آشفتگی اقتصادی ژاپن باشد تا ثروتش به طور کامل بهبود یابد. در سال ۲۰۰۰ شارپ بار دیگر سرمایه‌گذاری‌های سرمایه‌ای را افزایش داد که بخش عمده‌ای از آن صرف افزایش تولید پنل‌های LCD شد. شارپ همچنین قصد داشت دستگاهی ابداع کند که عملکردهای تلویزیون را با رایانه‌های شخصی ترکیب کند. در سال ۲۰۰۱ شارپ برنامه‌هایی را برای تولید نسل بعدی LCD ها آغاز کرد.

شارپ همچنین به دنبال تقویت موقعیت خود در سایر زمینه‌ها بود. به عنوان مثال، در سال ۲۰۰۰، شارپ با شرکت زیراکس برای توسعه نسل بعدی چاپگرها و دستگاه های کپی جوهر افشان همکاری کرد. شارپ هم اکنون یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان لوازم خانگی در جهان است. یخ‌ساز یخچال شارپ یک نمونه از کارهای بی‌نظیر این برند می‌باشد.

مشکلات رایج یخ‌ساز یخچال شارپ

برخی از رایج‌ترین مشکلات یخ‌ساز یخچال شارپ که با آن‌ها مواجه می‌شوید عبارتند از تولید کم یا بدون تولید یخ، یخ تولید شده یا خیلی کوچک است یا طعم بدی دارد، یا یخ‌ساز نشتی دارد. در زیر دلایل احتمالی و نحوه عیب‌یابی یخ‌ساز یخچال شارپ آورده شده است.

یخ‌ساز یخچال شارپ

انداختن یخ در یخ‌ساز یخچال شارپ

اگر یخ‌ساز یخچال شارپ شما یخ نمی‌ریزد، ممکن است در سینی یخ مسدود شده باشد یا یک تکه یخ بین سطل و اهرم گیر کرده باشد. اگر این اتفاق افتاد، در اینجا چند کار وجود دارد که می‌توانید انجام دهید:

 • دوبار بررسی کنید که اهرم به پایین فشار داده شده باشد یا یخ‌ساز روشن باشد. اگر مطمئن نیستید اهرم یا سوئیچ شما در کجا قرار دارد، به دفترچه راهنمای یخچال شارپ خود مشورت کنید.
 • سطل یخ را بردارید تا ببینید آیا تجمع یخ وجود دارد یا خیر.
 • یخ مسدود شده را با چاقوی تیز جدا کنید.
 • اگر یخ خیلی بزرگ است، ممکن است مجبور شوید با یخ زدایی یخچال، اجازه دهید یخ آب شود.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیر یخساز یخچال کنوود kenwood

طعم عجیب یخ در یخ‌ساز یخچال شارپ

یخی که طعم عجیبی دارد یا تکه‌های یخی که خیلی کوچک بیرون می‌آیند می‌تواند ناشی از خط آب یا بوی غذا از فریزر شما باشد که توسط یخ جذب می‌شود.

 • خط آب خود را بررسی کنید و به دنبال هرگونه پیچ خوردگی، برآمدگی یا آسیب باشید. در صورت مشاهده، به جایگزینی نیاز خواهید داشت.
 • در صورت امکان سعی کنید از خط آب مسی استفاده کنید. برخی از مواد می‌توانند با آب تعامل داشته باشند و طعم ناخوشایندی به آن بدهند.
 • مواد غذایی را در ظروف دربسته نگهداری کنید و در پلاستیک محکم بپیچید تا از انتقال بو جلوگیری شود.

یخ، یخ‌ساز یخچال شارپ تغییر رنگ داده است

این معمولا به دلیل وجود آلاینده‌ها در آب است. گاهی اوقات یخ تغییر رنگ به نظر می‌رسد که زمانی اتفاق می‌افتد که آب یکباره مانند یک قالب منجمد شود. یخ سازهای پیشرفته و دستگاه‌های یخ ساز مستقل، آب را در لایه‌هایی منجمد می‌کنند. این عامل باعث ایجاد یخ سفید می‌شود. موارد زیر را بررسی کنید:

 • شیر ورودی آب را تست کنید.
 • خط عرضه باید شسته شود.
 • سینی قالب یخ و سطل جمع آوری را تمیز کنید.
 • اگر یخچال شما از قبل فیلتری ندارد، یک فیلتر خط تامین نصب کنید.

یخ‌ساز یخچال شارپ

یخ‌ساز یخچال شارپ یخ نمی‌سازد

 • سیم وثیقه: یخ ساز را در موقعیت بالایی قفل می‌کند.
 •  شیر معیوب: می‌تواند عامل خرابکاری باشد. این یک شیر کوچک است که منبع آب را به منبع آب یخ ساز متصل می‌کند. شیر ورودی ممکن است در صورت معیوب بودن نیاز به تعویض داشته باشند.
  بهترین راه حل این است که یک کیت اتصال برای یک یخ‌ساز یخچال شارپ بخرید و خودتان کار را انجام دهید.
 • شیر برقی: یکی از اجزای مهم مجموعه است. شیر برقی خط آب را در پایین یا پشت یخچال و به سمت یخ‌ساز یخچال شارپ قطع می‌کند. دو احتمال وجود دارد: شیر برقی معیوب یا عدم دریافت برق. بررسی کنید که سیم وثیقه آزاد باشد.

تولید کردن یخ کوچک یا بزرگ توسط یخ‌ساز یخچال شارپ

اگر هلال‌های یخ بیش از حد بزرگ باشند یا بدون هیچ‌گونه گرفتگی در خط عرضه کوچک باشند، ممکن است یخ ساز نیاز به تنظیم مجدد داشته باشد. در اینجا فقط باید قالب را تا حد مطلوب پر کنیم. بنابراین هدف ما در هر چرخه چقدر آب برای پر کردن قالب است.

پوشش یخ‌ساز یخچال شارپ را بردارید. این یک صفحه سفید در قسمت اصلی مجموعه یخ ساز است و به راحتی جدا می‌شود. ممکن است گاهی اوقات سرسختی نشان دهد. فقط از یک پیچ گوشتی سر صاف برای جدا کردن آن از محفظه استفاده کنید.

در زیر پوشش، یک مجموعه فنر و پیچ به همراه علامت مثبت(+) و منهای(-) را مشاهده خواهید کرد. این قسمت هر اندازه آب را برای پر کردن قالب کنترل می‌کند. چرخاندن پیچ به سمت (+) دوز را افزایش می‌دهد و برعکس آن را کاهش می‌دهد.

یخ از یخ‌ساز یخچال شارپ خارج نمی‌شود

اگر یخ‌ساز یخچال شارپ یخ تولید کند اما نتواند آن را به درستی بیرون بیاورد، مشکل یا مکانیکی است یا از مجموعه موتور داخل آن می‌باشد. هنگام کار با سایر وسایل داخل فریزر، معمولاً به طور تصادفی بازوی کنترل را به سمت بالا فشار دهید. این امر تولید یخ را متوقف می‌کند. بازوی کنترل را در موقعیت صحیح خود قرار دهید.

یخ‌ساز یخچال شارپ

سخن پایانی

امیدواریم که از خواندن این مقاله استفاده کافی را برده باشید. اگر این مقاله را دوست داشتید آن را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارید و با این کار از ما حمایت کنید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

یخ‌ساز یخچال شارپ چیست؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله ای برای شناخت یخ‌ساز یخچال شارپ و آموزش تعمیرات آن

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا