تعمیرات یخچال

آموزش شارژ گاز یخچال ال جی | نمایندگی تعمیرات LG

یکی از پرکاربردترین لوازم موجود در آشپزخانه یخچال می باشد. یخچال از قطعات و اجزای مختلفی متشکل شده است که هر کدام از آنها کار مخصوص به خود را انجام می‌دهند و چنانچه با مشکلی مواجه شوند می توانند عملکرد سیستم را دچار مشکل کنند. ایبک امداد در این مقاله به آموزش روش شارژ گاز یخچال ال جی میپردازد. چنانچه شما نیز با مشکل خالی شدن گاز یخچال ال جی مواجه شده اید توصیه ما به شما این است که این مقاله را مطالعه کنید.

کاربرد گاز در خنک نگه داشتن یخچال

یکی از مواردی که نقش مهمی در خنک نگه داشتن فضای یخچال به عهده دارد گاز یخچال می باشد. ممکن است این جمله به گوشتان خورده باشد که گاز یخچال خالی شده است اما شاید ندانید که این گاز چیست و کاربرد و نقش آن در یخچال چه می باشد. در این مقاله می خواهیم مواردی در رابطه با تست گاز یخچال، روش شارژ کردن آن در یخچال های معمولی و همچنین یخچال های ساید بای ساید بپردازیم. چنانچه مایلید در این زمینه اطلاعاتی داشته باشید تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید.

گاز یخچال چیست و چه کاربردی دارد؟

گاز یخچال یک نوع گاز شیمیایی می باشد که نقطه تبخیر آن پایین است و محیط درونی یخچال را خنک می کند. در یخچال های قدیمی معمولاً از گاز آمونیاک به عنوان گاز درون یخچال استفاده می شد اما این گاز سمی بود و احتمال انفجار نیز در آن بالا بود به همین علت کم کم گاز فریون به جای آن جایگزین شد. فریون یک نام تجاری می باشد و به گاز خنک کننده یخچال معروف است. گاز فریون بی بو و بی رنگ بوده اما در صورت نشتی می تواند بوی بدی تولید کند. گاز یخچال دارای چرخه ای ‌می باشد که دائماً تبخیر شده و مجدداً فشرده می شود و در کوئل ها به گردش درآمده و گرمای اطراف کوئل ها را جذب می کند و به بخار تبدیل می شود. آموزش روش شارژ گاز یخچال ال جی LG | نمایندگی تعمیرات ال جیپس از آن با ورود دوباره به کمپرسور فشرده می شود و همین چرخه مجدداً تکرار شده و باعث خنک شدن فضای درون یخچال می شود. از آنجایی که گاز مبرد در خنک کردن یخچال بسیار کاربردی است و نقش مهمی دارد اندازه آن نیز بسیار اهمیت دارد. گاهی اوقات ممکن است گاز دچار نشتی شده و از یخچال تخلیه شود در این صورت باید این گاز را مجددا شارژ کنید. وقتی که مشغول تمیز کردن یخچال هستید باید مراقب باشید که به کویل ها آسیبی وارد نکنید زیرا کوچکترین آسیب و سوراخی در کوئل های کندانسور می‌تواند باعث نشتی گاز شود.

چه عواملی نشان می دهند که گاز یخچال کم شده است؟

همانطور که گفته شد گاز یخچال وظیفه خنک کردن فضای درون یخچال را به عهده دارد و یکی از علائم که نشان می دهد گاز مبرد کم شده است بالا رفتن دمای داخلی یخچال است. عوامل مختلفی می تواند نشان دهد که گاز درون یخچال خالی شده است. یکی از این نشانه ها یکسره کار کردن موتور می باشد. زمانی که گاز مبرد کم شود کمپرسور سعی می‌کند بیشتر فعالیت کند تا فضای درون یخچال را خنک کند به همین علت شما با یکسره کار کردن کمپرسور مواجه خواهید شد و کمپرسور به صورت طولانی مدت کار خواهد کرد. اگر شما متوجه این شدید که یخچال به صورت دائم کار می کند باید به کم بودن مقدار گاز شک کنید در این صورت چنانچه متوجه شدید که حدستان درست بوده باید نسبت به شارژ گاز اقدام کنید. گاهی نیز ممکن است متوجه شوید که فریزر خنک است اما یخچال گرم می باشد و یا برعکس. این عامل ها هم می تواند نشان دهنده کم شدن گاز یخچال باشد. مصرف زیاد برق نیز می تواند یکی دیگر از نشانه های کاهش گاز مبرد باشد. وقتی کمپرسور سعی دارد به صورت مداوم کار کند نیاز به انرژی الکتریکی بیشتری دارد در نتیجه مصرف برق افزایش پیدا می کند. همانطور که گفته شد انتشار گاز فریون در اطراف می تواند باعث ایجاد بوی بد شود. پس چنانچه با بوی بد در اطراف یخچال خود مواجه شدید می توانید به کم شدن گاز یخچال شک کنید. برای آنکه بتوانید عملکرد یخچال ال جی خود را در بالاترین کیفیت نگهدارید باید به صورت دوره‌ای یخچال را سرویس کنید. بهتر از یک تعمیرکار ماهر بخواهید که میزان گاز مبرد را اندازه گرفته و همچنین قطعات اصلی و مهم یخچال ال جی را مورد بررسی قرار دهد و از سالم بودن آنها اطمینان حاصل کند. برای رفع کردن مشکل کمبود گاز در یخچال لازم است آن را شارژ کنید و مشکلاتی که به علت کمبود گاز ایجاد شده است را برطرف کنید. شرکتی ایبک امداد با تعمیرکاران ماهری که در اختیار دارد می تواند آماده ارائه خدمات به شما کاربران عزیز در زمینه تعمیر و شارژ گاز یخچال فریزر ال جی باشد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  دلیل روشن نشدن لامپ یخچال فریزر چیست ؟

بررسی میزان گاز یخچال

برای آنکه بتوانید میزان گاز یخچال را مورد بررسی قرار دهید می توانید از دو روش زیر استفاده کنید.

  1. دمای کندانسور را مورد بررسی قرار دهید. با لمس کردن کندانسور می توانید متوجه شوید که نشتی گاز وجود دارد یا خیر اگر کندانسور سرد باشد نشان دهنده کم شدن گاز می باشد زیرا کندانسور گرمای هوا را گرفته و در این صورت لوله ها باید گرم باشند. البته نمی ‌توان به طور قطعی گفت که سرد شدن کندانسور نشان دهنده کاهش گاز یخچال است و این عامل می تواند به علل دیگری رخ داده باشد.
  2. یخچال را از برق جدا کرده و به صدای آن گوش کنید اگر گاز درون یخچال جریان داشته باشد می توانید صدای آن را بشنوید در غیر این صورت باید نسبت به شارژ گاز یخچال اقدام کند.

نحوه شارژ گاز یخچال ال جی

شارژ کردن گاز یخچال باید توسط افراد متخصص و ماهر در این زمینه انجام گیرد قبل از آن که به شارژ گاز اقدام کنید باید از سالم بودن کوئل های کندانسور مطمئن شوید جهت انجام این کار می توانید از ترکیب آب و صابون استفاده کنید اگر قسمتی نشتی داشته باشد ایجاد حباب خواهد کرد. همچنین می توانید از دستگاه نشتی یاب الکترونیکی نیز استفاده کنید. آموزش روش شارژ گاز یخچال ال جی LG | نمایندگی تعمیرات ال جینحوه کارکرد نشتی یاب الکترونیکی این است که به هنگام مواجه شدن با نشتی گاز فریون بوق میزند. بعد از آن که نشتی را تعمیر کردید باید از تخلیه کامل سیستم از مواد قبلی، رطوبت و هوا مطمئن شوید. برای این منظور می‌توانید از دستگاه وکیوم استفاده کرده و این کار را کاملاً با دقت انجام دهید. پس از آنکه کار وکیوم را به طور کامل انجام دادید چند دقیقه فشار ضعیف به گیج وارد کنید تا میزان وکیوم را نمایش دهد. چنانچه هنوز نشتی وجود داشت با پایین آمدن گیج نشان داده می شود اما اگر نشتی در محل نبود گیج هیچ تغییری نمی کند. در این صورت می‌توانید اقدام به شارژ کردن گاز یخچال کنید. برای شارژ کردن گاز درون یخچال می‌توانید لوله گیج را مستقیماً به کپسول گاز وصل کرده و گاز را وارد سیستم کنید سپس آن طرف دیگر لوله را شل کنید تا کمی از گاز بیرون برود. این کار به این علت انجام می شود که گازهایی که از قبل باقی مانده از یخچال خارج شود. حالا می‌توانید والف گیج را باز کنید و گاز را وارد سیستم کنید. برای آنکه از مقدار گازی که وارد یخچال شده است مطلع شوید باید شارژ کردن را وقتی انجام دهید که کمپرسور در حال فعالیت است. عددی که روی گیج نشان داده می شود در فصل تابستان باید روی ۱۰ و در زمستان عدد ۷ یا ۸ باشد. در این شرایط می توانید متوجه شوید که گاز یخچال پر شده است.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  تایمر یخچال چیست و چه وظیفه ای دارد؟

نحوه شارژ گاز یخچال ساید بای ساید ال جی

شارژ کردن گاز در یخچال های ساید بای ساید ال جی نیز مانند دیگر یخچال ها است. در یخچال ساید بای ساید ال جی از گاز R600 استفاده می شود. چنانچه گاز یخچال بیشتر از حد نیاز پر شود لوله های قرار گرفته در پشت یخچال یخ خواهد زد به همین علت بهتر است که این کار توسط افراد حرفه ای و متخصص انجام شود. ایبک امداد با بهره گرفتن از تکنسین های ماهر و آموزش دیده آماده ارائه خدمات به شما کاربران عزیز می باشد. آموزش روش شارژ گاز یخچال ال جی LG | نمایندگی تعمیرات ال جیپس از شارژ کردن گاز یخچال ممکن است دستگاه به صورت یکسره به مدت ۱۰ تا ۱۴ ساعت کار کند این مسئله طبیعی می باشد و هیچ جای نگرانی نخواهد داشت. زیرا یخچال به دنبال از بین بردن گرمای هوا است و جهت خنک کردن فضای درون یخچال یکسره کار می‌کند تا یخچال را به دمایی که تنظیم شده است برساند.

سخن پایانی

همانطور که گفته شد یخچال یکی از ضروری ترین لوازم موجود در آشپزخانه می باشد که وجود خرابی و آسیب در آن می تواند روند طبیعی آن را مختل کند به همین علت به محض اینکه با مشکلی در یخچال فریزر مواجه شدید بهتر است به رفع آن بپردازید. یکی از این مشکلات خالی شدن گاز یخچال است. شارژ کردن گاز یخچال باید توسط افراد متخصص و متبحر در این زمینه انجام گیرد. ایبک امداد آماده ارائه خدمات به شما کاربران عزیز در زمینه تعمیر و سرویس یخچال فریزر ال جی می باشد و چنانچه در این زمینه نیاز به مشاوره داشتید می توانید با کارشناسان ما تماس گرفته و از راهنمایی آنان استفاده کنید. از اینکه تا پایان مقاله ما را همراهی کردید از شما سپاسگزاریم. چنانچه سوالی درباره شارژ کردن گاز یخچال فریزر ال جی داشتید در قسمت دیدگاه ها مطرح کنید متخصصین ایبک امداد در کمترین زمان ممکن پاسخگوی شما خواهند بود.

آموزش شارژ گاز یخچال ال جی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله آموزش شارژ گاز یخچال ال جی | نمایندگی شارژ یخچال LG در تهران

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا