مجله لوازم خانگی

خدمات تعمیرات چرخ گوشت بوش BOSCH | آموزش استفاده از چرخ گوشت

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

آیا چرخ گوشت شما خراب شده است؟ در این مقاله می‌خواهیم برای شما در مورد خرابی چرخ گوشت مطالب مفیدی را ارائه کنیم قبل از هر چیز باید بگوییم اگر مشکل چرخ گوشت شما جزئی باشد شما می توانید با اطلاعات مختصری بدون نیاز به تعمیر کار آن را برطرف کنید ولی اگر خرابی چرخ گوشت مربوط به قطعات آن باشد حتماً باید با نمایندگی های مجاز تعمیرات چرخ گوشت بوش تماس بگیرید و برطرف کردن مشکل چرخ گوشت خود را به آنها بسپارید.

آموزش کامل تعمیرات چرخ گوشت

مشکلات مهمی که استفاده کنندگان چرخ گوشت از آن شکایت دارند این است که می‌خواهند بدانند چرا چرخ گوشت کار نمی کند؟ و یا چرا در کارکرد خود دچار مشکل شده است؟ دلایل مختلفی می‌تواند باعث بروز این مشکل شود که عبارت می باشند از:

۱- خرابی اورلود در چرخ گوشت

یکی از دلایل مهم روشن نشدن چرخ گوشت خراب شدن اورلود آن می باشد برای اینکه این مورد را ارزیابی کنید ابتدا چرخ گوشت را به کمک اهم متر تست کنید اگر متوجه شدید که اورلود خراب شده باید حتماً آن را تعویض کنید.

۲- خراب شدن موتور چرخ گوشت

همانطور که می دانید چرخ گوشت از اجزای مختلفی تشکیل شده است مانند آرمیچر، هسته زغال، موتور و غیره اگر هر کدام از قطعات موجود در چرخ گوشت خراب شود باعث می شود که چرخ گوشت خاموش شده و کار نکند اگر موتور چرخ گوشت خراب شد برای برطرف کردن خرابی آن، باید ابتدا آن را چک کنید و اگر متوجه شدید که موتور خراب شده است باید موتور را تعمیر یا تعویض کنید برای این کار حتماً باید به تعمیرکار متخصص و مجرب بوش مراجعه کنید.

۳- برق به چرخ گوش نمی رسد

اگر متوجه شدید که برق به چرخ گوشت نمی رسد و چرخ گوشت بوش شما روشن نمی شود باید در مرحله اول پریز برقی را که چرخ گوشت را به آن وصل کرده اید تست کنید و از سلامت آن مطمئن شوید اگر مطمئن شدید که پریز برق سالم است و جریان برق وصل می باشد باید کابل چرخ گوشت را هم بررسی کنید احتمال دارد که دچار قطعی شده باشد در این صورت کابل را تعمیر یا تعویض کنید.

چگونه می توانیم اصطکاک درون چرخ گوشت را از بین ببریم؟

چرخ گوشت بوش

 

اگر در هنگام استفاده از چرخ گوشت متوجه اصطکاک دستگاه شدید با ما همراه باشید تا در ادامه مطالب روش برطرف کردن اصطکاک در چرخ گوشت بوش را برایتان توضیح دهیم:

 • یکی از مشکلات متداول در چرخ گوشت ها اصطکاک درون دستگاه می باشد اگر متوجه این اصطکاک شدید به هیچ وجه نگران نباشید شما می توانید بدون نیاز به تعمیر کار مشکل چرخ گوشت خود را برطرف کنید.
 •  یکی از دلایلی که می تواند باعث بروز این مشکل شود تمیز نبودن چرخ گوشت است.
 • چرخ گوشت را کاملاً تمیز کنید و آن را برای ۳۰ دقیقه در یخچال قرار دهید.
 • به این ترتیب مشکل اصطکاک در چرخ گوش برطرف می شود.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  تعویض موتور یخچال بوش BOSCH

چرا موتور چرخ گوشت روشن شده ولی چرخ حلزونی نمی چرخد؟

اگر شما چرخ گوشت را به برق زده و آن را روشن کنید و متوجه شوید که موتور روشن شده ولی چرخ حلزونی آن  نمی چرخد این مشکل به دلایل مختلفی به وجود می آید که عبارت می باشند از:

 1.  قسمت انتهای آرمیچر هرز شده است
 2.  چرخ دنده خراب شده
 3.  قسمت انتهای مارپیچ چرخ گوشت ساییده شده است

برای اینکه این مشکل را برطرف کنید موارد زیر را انجام دهید:

 1.  ابتدا باید آرمیچر را در چرخ گوشت بیابید و آن را از دستگاه خارج کنید بعد از اینکه آرمیچر را درآوردید آن را چک کنید اگر متوجه هرز شدگی در روی آن شدید باید آن را تعمیر یا تعویض کنید.
 2. داخل جعبه دنده چرخ گوشت بوش، چرخ دنده هایی قرار گرفته است که احتمال دارد مشکل نچرخیدن حلزونی به دلیل خرابی چرخ دنده ها باشد برای برطرف کردن این مشکل باید آن را باز کنید و قسمت هایی را که خراب شده است تعویض کنید.
 3. اگر موارد بالا را انجام دادید بازهم حلزونی نچرخید باید مارپیچ چرخ گوشت را بررسی کنید احتمال دارد مارپیچ دچار ساییدگی شده باشد چون در قسمت انتهای مارپیچ برآمدگی وجود دارد که این برآمدگی می چرخد و باعث چرخیدن حلزون می شود.

دلایل صدای زیاد در چرخ گوشت چیست؟

یکی دیگر از مشکلات مهمی که احتمال دارد برای چرخ گوشت شما پیش آمده باشد صدای زیاد در چرخ گوشت بوش می باشد می‌خواهیم در ادامه دلایل بروز این مشکل را بررسی کنیم:

 1. امکان دارد که استخوان وارد چرخ گوشت شده باشد و این استخوان با تیغه دستگاه برخورد کرده و ایجاد صدا کند.
 2.  به طور معمول صدای زیاد در چرخ گوشت می‌تواند به دلیل خالی شدن و فاسد شدن گریس، خرابی یاتاقان و هرز شدن پروانه خنک کننده موتور چرخ گوشت، به وجود بیاید.
 3.  برای اینکه این مشکل را برطرف کنید باید یاتاقان را تعویض کنید.
 4.  اگر متوجه شدید که یاتاقان مشکلی ندارد در مرحله بعد پروانه خنک کننده موتور را بررسی کرده و اگر شل شده بود آن را محکم کنید.
 5.  اگر باز هم مشکل برطرف نشد و همچنان چرخ گوشت صدا می کرد باید چرخ دنده را باز کنید و گریس درون آن را چک کنید احتمال دارد گریس خالی شده باشد.
 6. اگر گریس خالی شده بود می توانید به آن گریس نسوز اضافه کنید.
 7.  دلیل دیگری که می تواند باعث بروز این مشکل شود خرابی بلبرینگ های چرخ گوشت است خرابی بلبرینگ ها می تواند باعث بروز صدای زیاد از چرخ گوشت شود.
 8.  اگر با راهنمایی های ما نتوانستید مشکل سر و صدا را در چرخ گوشت بوش برطرف کنید باید به نمایندگی های تعمیرات چرخ گوشت بوش مراجعه کنید.

چرا از چرخ گوشت، گوشت بیرون نمی آید؟

مشکل بیرون نیامدن گوشت از داخل چرخ گوشت به دلایل زیر به وجود می آید:

 •  مهمترین دلیل می‌تواند کند بودن تیغه های چرخ گوشت باشد.
 • بین تیغه ی چرخ گوشت و شبکه‌ای که گوشت از آن خارج می شود فاصله ایجاد شده است.
 • چربی و پوست در گوشت زیاد است
 •  برای رفع مشکل باید چربی گوشت را کم کنید و پوست ها را هم از گوشت جدا کند.
 • تیغه چرخ گوشت را چک کنید و اگر کند بود آن را تیز کنید.
 • بهتر است تیز کردن تیغه چرخ گوشت را به افراد متخصص بسپارید تا اشتباهی در تیز کردن تیغه انجام نگیرد.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای استفاده از اجاق گاز بوش | معرفی قطعات اجاق گاز BOSCH

چرا چرخ گوشت جرقه می زند؟

چرخ گوشت بوش

یکی از مشکلاتی که امکان دارد برای چرخ گوشت شما هم اتفاق بیفتد جرقه زدن دستگاه چرخ گوشت است در ادامه مطالب می‌خواهیم برای شما دلایل بروز این مشکل را بیان کنیم:

 • امکان دارد مشکلی در اتصالات داخلی چرخ گوشت به وجود آمده باشد برای برطرف کردن این مشکل حتماً باید با نمایندگی تعمیرات چرخ گوشت بوش تماس بگیرید.
 •  اگر رطوبت وارد چرخ گوشت شده باشد شما متوجه جرقه در دستگاه خواهید شد بهتر است از ورود رطوبت و آب به داخل چرخ گوشت جلوگیری کنید.
 •  اگر اصطکاک در دستگاه وجود داشته باشد باعث جرقه زدن خواهد شد.

چرا کلید چرخ گوشت روشن شده ولی دستگاه کار نمی کند؟

اگر شما کلید چرخ گوشت را زدید و روشن شد ولی دستگاه کار نکرد موارد زیر را بررسی کنید:

 • امکان دارد ذغالی که در موتور وجود دارد ساییده شده باشد در این صورت باید زغال های داخل موتور را بررسی کنید و اگر دچار ساییدگی شده بودند آنها را عوض کنید.
 •  ترمینال هایی در کلید چرخ گوشت وجود دارد که احتمال دارد این ترمینال ها دچار خرابی شده باشند اگر مشکل چرخ گوشت شما خرابی ترمینال های کلید بود باید ترمینال ها را عوض کنید.

نمایندگی های مجاز تعمیرات چرخ گوشت بوش در تهران

بوش یکی که از برندهای محبوب در بین مردم دنیا است که در سالهای گذشته به دلایل اقتصادی و تحریم در داخل ایران دارای مرکزی برای نمایندگی نمی باشد به همین دلیل نمایندگی‌هایی را واسطه کار خود کرده که خدمات پشتیبانی را به مشتریان ارائه بدهد در تهران هم شرکت هایی وجود دارند که به صورت گسترده و با گارانتی یک ساله، خدمات محصولات بوش را در اختیار مصرف کنندگان این محصول قرار می دهند در صورت نیاز شما می توانید از خدمات ایبک امداد استفاده کنید برای این کار باید با واحد پشتیبانی تماس بگیرید.

نتیجه گیری:

ما در این مقاله از ایبک امداد برای شما در مورد مشکلات متداول چرخ گوشت بوش مطالب مهمی را بیان کردیم و شما را با عیب یابی و برطرف کردن عیب های آن آشنا کردیم اگر با راهنمای های ما موفق به حل مشکل نشدید حتما با تعمیرکار چرخ گوشت بوش تماس بگیرید دقت داشته باشید تعمیر چرخ گوشت بوش نیاز به مهارت و تجربه دارد اگر شما در این زمینه مهارت ندارید از تعمیر خودسرانه چرخ گوشت پرهیز کنید و تعمیر آن را به متخصصین بسپارید اگر در تهران زندگی می کنید می توانید با مشاهده خرابی چرخ گوشت بوش با نمایندگی های مجاز تعمیرات چرخ گوشت در نزدیک ترین محل زندگی خود تماس بگیرید و به راحتی چرخ گوشت خود را تعمیر کنید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

آموزش تعمیرات چرخ گوشت بوش

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چرا چرخ گوشت جرقه می زند؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا