مجله ساختمان

نکات مهم برای دکوراسیون زرد منزل

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

رنگ زرد یکی از رنگ های جذاب و شاد است که با استفاده از آن در دکوراسیون محیط را شاد می کند و باعث یک حس خوب در افراد می‌شود. استفاده از رنگ زرد یادآور زیبایی پاییز و جذابیت نور خورشید در ذهن است. به همین دلیل این جا تصمیم گرفته ایم نکات مهم برای دکوراسیون خانه با استفاده از رنگ زرد را جمع‌آوری کنیم تا با این روش کمی نور و روشنایی به خانه‌ها بیاوریم.

چه رنگ هایی در کنار رنگ زرد مناسب است

با اینکه گفتیم رنگ زرد یکی از شادترین و زیباترین رنگ هاست ممکن است که در خانه یا محیط کار روش استفاده از آن را به درستی ندانیم. رنگ زرد تناژ متفاوتی از لیموی تا کرم و طلایی دارد. این رنگ ها با رنگ تیره باعث جذابیت دو چندان می‌شود. در کل رنگ زرد که اصلیت شاد و جذاب دارد می تواند یک چیدمان تیره را روشن تر وجذاب تر نشان دهد.

خیلی از افراد از اینکه در چيدمان اتاق از رنگ زرد کامل استفاده کنند رضایت خاصی ندارند خاصیت رنگ زرد به دلیل تضاد و اصطلاحا کنتراست برای اتاق بسیار خوب است. در کل رنگ زرد برای نشان دادن نقطه مرکز بهتر از نارنجی و قرمز کارایی دارد و مانند رنگ قرمز یا نارنجی خیلی تند و زننده نیست اتفاقا کسانی هستند که برای پذیرایی اتاقها از رنگ لیمویی یا زرد کمرنگ در کنار مابقی رنگ ها استفاده می کنند.

اگر اطلاعی در زمینه اینکه رنگ زرد با چه رنگ هایی هماهنگ می‌شود ندارید ما 10 ترکیب رنگ زرد را با رنگ هایی که در چيدمان باعث جذابیت و زیبایی می‌شود را معرفی کرده ایم:

  1. چیدمان سبز و زرد
  2. چیدمان طوسی در کنار زرد
  3. چیدمان بنفش و زرد
  4. چيدمان مشکی و زرد
  5. چیدمان صورتی غلیظ با زرد
  6. چيدمان صورتی کم رنگ با زرد
  7. چیدمان آبی و زرد
  8. چیدمان سورمه ای با زرد
  9. چیدمان آبی درباری و زرد
  10. چيدمان قهوه ای با زرد
حتما بخوانید:   انواع حفاظ پنجره برای امنیت خانه

موارد گفته شده در بالا بهترین ترکیبات رنگ ها در کنار رنگ زرد در چيدمان می باشد. البته احتمال دارد بیشتر خواهان رنگ طوسی و بنفش در چيدمان همراه با زرد باشند. و شاید هم آبی و زرد چرا که مکمل در چرخ رنگ ها است. رنگ آبی و زرد و همینطور رنگ بنفش و زرد برای کسانی که تضاد و کنتراست بیشتر در چیدمان می خواهند مناسب است.
رنگ طوسی با زرد و قهوه ای با زرد برای افرادی که طرفدار رنگ خنثی هستند مناسب است همچنین از رنگ لیمویی هم می توانند برای محیط داخلی استفاده کنند.
رنگ زرد با مشکی هم بیشتر برای مراکز صنعتی مثل دفتر کار مناسب است.

راه حل هایی برای چیدمان جهت استفاده از رنگ زرد

همانطور که گفتیم رنگ زرد نشان دهند جذابیت و روشنایی خورشید و غروب آفتاب و قشنگی های پاییز می باشد. این موضوع باعث نشاط و شادی در انسان می‌شود در ادامه چند مورد خلاقیت جهت استفاده از رنگ زرد در چیدمان را خواهیم گفت:

استفاده از رنگ زرد در چیدمان با انگیزه گرفتن از غروب آفتاب

با انگیزه گرفتن از غروب آفتاب ترکیب رنگی آن میتوان چیدمان اتاق خواب را طراحی کرد. ترکیب رنگهای غروب آفتاب در چیدمان این اتاق کاملا دیده می‌شود. رنگ دیوار زرد است مانند نور خورشید که ملایم می تابد. وسایل تزئینی کوسن های روی تخت نارنجی رنگی که تداعی لحظه آخر غروب آفتاب است ترکیب زیبای رنگ های قرمز و زرد و نارنجی بر روی قالیچه زیبایی را چند برابر کرده است.

رنگ زرد در دکوراسیون

چیدمان رنگ طوسی و زرد در محیط حمام

معجزه ای که رنگ زرد دارد این است که آدمی را از حالت خستگی و افسردگی بیرون می آورد رنگ زرد و طوسی مکمل های خیلی خوبی هستند. ترکیب این دو با هم باعث به وجود آمدن رنگ های شاد و تند و خنثی می‌شود.
برای نمونه در حمام از چیدمان طوسی و زرد استفاده نمایید که محیط حمام را جذاب کرده میز و کفپوش و پرده طوسی در کنار وسایل تزئینی و چهار پایه که به رنگ زرد است می تواند باعث زیبا تر شدن محیط حمام شود.

چیدمان رنگ زرد در کنار رنگ های خنثی

خلاقیتی که می‌توان با بهره مندی از رنگ زرد در چیدمان اتاق پذیرایی استفاده کرد همین ترکیب آن با رنگ های خنثی می باشد که باعث ایجاد حس آسمانی می‌شود. مثل این تصویر که از رنگهای شتری و سفید ملایم و خاکستری و از رنگ های مشخص و تند، از رنگ های تاریک و روشن گرفته شده بر روی دیوار و پس زمینه آن استفاده شده در کل ترکیب رنگ صورتی های مختلف و رنگ زرد های مختلف استفاده کرده است.

حتما بخوانید:   | هزینه لوله کشی استخر

رنگ خنثی در دکوراسیون

چیدمان رنگ آبی و سبز و زرد

انجام دادن طرح گل و گیاه در چیدمان اتاق پذیرایی از خاص ترین خلاقیت ها در جهت استفاده از رنگ زرد می باشد. برای مثال، می توانی در اتاق پذیرایی از کاغذ دیواری طرح گل و گیاه سبز و سفید با رنگ زرد اجرا کنیم و برای کامل کردن این ایده میتوان رنگ مبل را آبی آسمانی انتخاب کرد.

استفاده از چیدمان رنگ بنفش و زرد برای آشپزخانه

چیدمان رنگ بنفش و زرد در آشپزخانه باعث می‌شود که محیطی پر از شادی و هیجان در کنار اعضای خانواده داشته باشید، همانطور که در این تصویر دیده می‌شود دیوار و کاشی های زرد با کابینت های بنفش جذابیت خاصی به آشپزخانه داده است. برای تعادل در چیدمان بنفش و زرد از پنجره و سینک به رنگ سفید استفاده شده است.
در این راه هم در نظر داشته باشید که چیدمان بنفش و زرد در آشپزخانه زمانی جذابیت دارد که نورگیر باشد در غیر این صورت رنگ بنفش باعث تاریک شدن و کوچکتر دیده شدن فضا می‌شود. اگر آشپزخانه شما کم نور و کوچک هست باید در چیدمان از رنگ زرد با رنگهای خنثی و ملایم استفاده کنید.
اگر هم رنگ بنفش و زرد در چیدمان آشپزخانه استفاده کردید به خاطر تیره بودن بنفش بهتر است که از نور پردازی زیاد استفاده شود.

استفاده از رنگ زرد و سبز در چیدمان

از رنگ سبز و زرد هم می تواند در چيدمان آشپزخانه استفاده کرد مثلا از رنگ زرد میتوان برای کابینت ها استفاده کرد و در کنار آن از رنگ سبز بهره گرفت.
مثلا می توان رنگ سفید و سبز روی کاشی های پشت کابینت را باهم ترکیب کرد و برای سینک ظرف شویی از رنگ سفید استفاده کرد.

استفاده از رنگ زرد و بنفش در چیدمان

خیلی آدم های محدودی هستند که به چیدمان داخل سرویس بهداشتی و حمام علاقه نشان می دهند. در این صورت شما می‌توانید با ترکیب رنگ بنفش و زرد در چیدمان محیط زیبایی را به وجود آورید چیدمان زرد و بنفش روحیه شما را که عادت دارید اول صبح و آخر شب دوش بگیرید را حسابی شاد می کند.

ترکیب رنگ زرد با کلاسیک در چیدمان

اگر میخواهید چیدمانی به شیوه کلاسیک و قدیمی داشته باشید باید دیوار را به رنگ زرد کم رنگ رنگ‌آمیزی کنید. در کنار آن از قاب عکس های فلزی، چوبی، مسی و طلایی استفاده کنید این چیدمان در خانه هایی با کف پوش پارکت خیلی خوب است با اضافه کردن رنگ سفید فضا را خلوت تر نشان دهید.

حتما بخوانید:   راهنمای خرید بهترین منبع دوجداره | منبع خوب و باکیفیت برای موتور خانه

استفاده از رنگ طوسی و زرد در چیدمان اتاق خواب

برای این که اتاق خواب با محیطی آرام داشته باشیم بهتر است که با ترکیب رنگ طوسی از هیجان زیاد رنگ زرد در اتاق خواب کمی بکاهیم. در چیدمان اتاق خواب می توان از وسایل تزئینی مثل آباژور روتختی و کوسن به رنگ زرد انتخاب کنیم و از رنگ طوسی برای دیوار و در استفاده نماییم.

استفاده از چیدمان رنگ زرد در نشیمن

در هال یا نشیمن منزل اگر جایی نور گیرت وجود دارد می توانید مانند تصویر با استفاده از رنگ زرد چیدمانی زیبا داشته باشید و گوشه ای آرام را برای نوشیدن چای یا کتابخانه قرار دهید.
در این جا دیوارها زرد کم رنگ، رنگ شده است و رنگ نارنجی روشن قاب پنجره و پرده های سبز رنگ باعث زیبایی بیشتر شده است.
می توانید شما هم مانند همین چیدمان داشته باشید اما با این تفاوت که با سیمان و بلوک یا کوسن و تشکچه یه محیطی را برای نشستن درست کنید و گل آفتاب گردان زرد حتما استفاده کنید.

رنگ زرد در نشیمن

چیدمان پذیرایی با کمک گرفتن از رنگ لیمویی

یکی از رنگ هایی که قالب بر رنگ های خانواده زرد ها است رنگ لیمویی می باشد که از بهترین رنگ ها است که می توان در پذیرایی استفاده کرد. می توان از انواع مختلف مثل کاغذ دیواری با طرح لیمویی یا از مبلمانی استفاده کنیم که رنگ لیمویی دارند وحتی می‌توانیم برای جذابیت بیشتر رنگ لیمویی از رنگ سبز و قهوه ای هم استفاده نماییم. مثلا می توانید با استفاده از یک کاغذ دیواری با طرح لیمو و قرار دادن یک گلدان و حتی وسایل تزئینی به رنگ سبز توانسته حس و حال زیبایی به این چیدمان دهد و حتی رنگ لیمویی برای پذیرایی به راحتی با رنگ قهوه ای میز و صندلی چوبی می تواند یک دست شود.

نتیجه گیری

در این مقاله تلاش کردیم تا شما را با انواع دکوراسیون ها با رنگ زرد آشنا کنیم . با مطالعه این مقاله می توانید در منزل خود دکور های بسیار زیبای را ایجاد کرده و از آن لذت ببرید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

نکات مهم برای دکوراسیون

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

در این مقاله با انواع دکوراسیون ها با رنگ زرد آشنا می شوید.

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

1 1 رای
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x